HC Stadion Vrchlabí
3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
HC Slovan Ústí nad Labem
Úterý 22.02.2011, 18:00 • Vrchlabí • Play-off Chance ligy

Krásné utkání, s dalším překvapivým koncem. Vrchlabí si opět vyšláplo na favorita a dokázalo zvítězit poměrem 3:2 díky dvoum využitým přesilovým hrám. Stav série je tedy 2:1 z pohledu Vrchlabí. Zítra nás čeká další duel, který může být klíčový pro celou sérii. Příjemný zbytek večera a u zítřejšího on-line přenosu se opět těší Patrik Huber. (20:29:42)

60:00

59:55
    Hraje se v pásmu Ústí, tohle už Vrchlabí udrží!

59:40
    Beck nahazuje na Orcta, ten rozehrává puk.

59:15
    Vrchlabí vyhrálo buly a drží puk v pásmu hostí.

59:13
    Ústí se ale provinilo icingem, a tak se hostující brankář alespoň na chvíli musí vrátit do své svatyně.

58:40
    Orct opět odjíždí na střídačku, hosté v šesti.

58:37
    Lvi právě vstřelili branku!

Jiskřičku naděje vykřesal MILAN MIKULÍK, který se prosadil střelou zblízka. Bez asistence.

58:24
    Střela Kloboučka jde nad!

Buly před Koutským, Ústí hraje v šesti!

58:20
    Střelu Hanzla kryje Koutský, hra přerušena. Ústí si bere oddychový čas.

58:11
    Hraje se v pásmu domácích, hosté zatím nesáhli pro powerplay.

57:19
    Rusnák vyvezl puk z obranné třetiny a spolu s Urbanem se hnali do útočného výletu, ale druhý jmenovaný přejel útočnou modrou příliš rychle. Ofsajd.

56:49
    Vrchlabí vyhazuje do středního pásma.

56:12
    Hostujícímu celku už moc času nezbývá, nyní uspěchal přechod přes útočnou modrou - ofsajd.

55:52
    I Vrchlabí je již v plném počtu.

55:34
    Ústečtí jsou kompletní.

54:47
    Handlovský dostal přihrávku na útočnou modrou a jel úplně sám na Koutského, který ale opět prokázal své kvality a zachránil domácí tým!

54:15
    Vrchlabští vyhazují, puk se doklouzal až na zakázané uvolnění.

53:59
    Koutský byl připraven proti Vobořilově střele hned po buly.

53:52
    Počet hráčů na ledě se vyrovná. Dudáš (VRC) taktéž inkasuje dvouminutový trest za podražení. 4 na 4.

53:34
    Rozhodčí má opět zvedlou pravici a opět to bude hráč Slovanu, kdo si posedí dvě minuty na trestné lavici. Je to Klobouček (UNL), jenž podrazil nedovoleně protihráče.

53:13
    Vrchlabí se osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.

52:37
    Lvi obléhají branku Koutského, ale nedaří se jim dostat do koncovky přes dobře postavenou soupeřovu hradbu těl.

51:25
    Vrchlabí vstřelilo branku!

Krkonošští díky další využité početní výhodě jdou opět do dvoubrankového vedení! Drábkova tvrdá rána od modré narazila do plexiskla, puk se odrazil před branku, kde se poté strhla mela. K puku se nejprve dostal Pácal, který ještě nepřekonal Orcta, ale ONDŘEJI LÁTALOVI se to již povedlo. Asistence: Tomáš Pácal.

50:11
    Rozhodčí budou po delší době vylučovat. Kloz a Handlovský (UNL) potrestáni dvěma minutami, první jmenovaný za hákování, druhý za hrubost. Z řad domácích si půjde posedět na trestnou lavici Kousal (VRC), který byl potrestán menším trestem také za hrubost. Přesilová hra pro domácí tým 5 na 4.

49:42
    Tvrdou ránu Kloboučka od modré vyrazil sice Koutský před sebe, ovšem tam byli pouze domácí obránci.

49:11
    Drábkův pokus z modré minul branku Slovanu.

48:51
    Roubík pálil zleva, Koutský v poklidu lapil puk.

48:23
    Mikulíkova přihrávka našla pouze hůl domácícho Becka.

47:59
    Chaloupkova rána od modré končí v náručí Orcta.

46:28
    Zakázané uvolnění na straně Lvů, buly před Orctem.

45:23

Hosté snižují po nepřehledné akci před Koutským. Do střelecké listiny se zapisuje LUKÁŠ HANDLOVSKÝ. Bez asistence.

Dnešnímu utkání přihlíží 1873 diváků.

44:21
    Kloboučkovu ránu ztlumil do lapačky Koutský.

44:01
    Beckova lajna opět nadělala Orctova problémy, hostující brankář ale dobře zasáhl.

43:55
    Hosté v útočném tažení, do koncovky se však nedostali.

42:43
    Vrchlabští nadále aktivní, nyní se neujaly střely Hubáčka a Becka.

41:54

Domácí využívají přesilovou hru a odskakují svému soupeři na rozdíl dvou branek! LUKÁŠ RADIL se ocitl sám před Orctem, kterého si pěkně položil a pohodlně zasunul puk za jeho záda. Asistence: Martin Dudáš.

41:04
    Obrovský závar před Orctem, domácí se v jednu chvíli už radovali z branky, ovšem hostující svatyně není na svém místě.

40:54
    Ovšem tlak hostí bude minimálně na dvě minuty přerušen. Mikulík (UNL) potrestán za vysokou hůl.

40:28
    Hosté začali aktivně, Koutský si připisuje do kolonky zákroků další úspěšný.

40:01

Omlouváme se za technické problémy způsobené výpadkem internetu. Nyní by již mělo být vše v pořádku.

40:00

39:33
    Hosté přesilovou hru domácích přežili.

38:11
    Hubáčkův pokus zblokoval Hampl.

37:55
    Dudášova bomba z modré končí v lapačce hostujícího brankáře.

37:28
    Hostům se ještě nepodařilo vyhodit, ovšem Vrchlabští si zatím žádnou větší příležitost nevytvořili.

36:53
    Pácalovu střelu tečoval před Orctem Látal, hostující brankář dokázal zareagovat a pokus domácích pokryl.

36:32
    Drábkova střela od modré končí v připravené lapačce Orcta.

35:33
    Hořava (UNL) potrestán čtyřmi minutami za hru vysokou holí, ideální možnost pro domácí, jak navýšit skóre.

35:19
    Vrchlabí je kompletní.

34:36
    Hosté už měli téměř na lopatkách rozhozenou obranu domácích, Pajič dostal přihrávku na levý kruh a chtěl z první vystřelit, ale promáchl.

34:16
    Filip vybojoval kotouč u hrazení a znovu vyhazuje, Orct rozehrává.

33:47
    Domácím se podařilo vyhodit.

33:19
    Hosté budou mít možnost vyrovnat. J.Drábek (VRC) nedovoleně hákoval, za což si po právu vysloužil dvě minuty.

32:56
    Kloz dobře střílel přes hráče, ovšem k dokonalosti chyběla přesná muška. Střelou doprostřed branky Koutského nejspíše nepřekvapí.

32:26
    Koutský přikryl kotouč povalující se před jeho brankovištěm.

32:12
    Matějíček přebruslil celé hřiště a zavezl puk do útočné třetiny, kde o něj ale posléze ihned přišel.

31:35
    Hosté touží po bleskovém vyrovnání. Vobořil nyní dvakrát prověřil Koutského, nejprve střílel švihem z prostoru mezi kruhy, poté ještě dorážel, ale ani jeden z jeho pokusů neskončil vsíti.

30:38
    Ani další z pokusů Roubíka nepřinese radost početné skupiny hostujících fanoušků, Koutský zasáhl bezchybně.

29:45

Domácí hokejisté jdou po povedené akci do vedení! Po přihrávce Radila se dostal do úniku ROBERT KOUSAL, leč nepříjemně stíhaný hostujícím bekem, dokázal přesnou bekhendovou střelu do horního růžku překonat Orcta. Asistence: Lukáš Radil.

29:00
    Látal nahazoval na hostující branku, Orct vyráží.

28:44
    Domácí se provinili zakázaným uvolněním, vhazuje se po levici Koutského.

28:34
    Ovšem kromě Hamplovy střely vysoko nad branku nedokázal nic vymyslet.

28:10
    V útočném snažení nyní Slovan.

27:03
    Puk se po pár odrazech dostal před hostujícího lva v brankovišti, ten jej raději přikryl.

26:42
    Nepříliš kvalitní střelu Bezoušky vyráží Orct mimo nebezpečí.

25:47
    Na druhé straně ohrozil hostujícího Orcta Rusnák.

25:22
    Od mantinelu se pěknou střelou těsně nad ledem prezentoval Roubík, ale Koutský pohotově zakročil.

24:01
    Chaloupkovu ránu z velké dálky zachytil hostující brankář do lapačky a stačil ještě rozehrát na volného spoluhráče.

23:22
    Po chvíli odehrané v pásmu Vrchlabí se hra přesunula opět před Orcta.

22:55
    Domácí v úvodu mírně aktivnější, hosté teď jen vyhazují puk do středního pásma.

22:38
    Radil s Rusnáka šikovně kombinovali ve třetině Lvů, do zakončení se však ani jeden z nich nedostal.

21:58
    Na druhé straně vyzkoušel pozornost Orcta Rusnák, jenž přejel celé střední pásmu a těsně za modrou se odhodlal ke střele, ta však neměla šanci na úspěch.

21:34
    Alinč pálil z otočky z prostoru mezi kruhy, střelu však zblokoval jeden z domácích obránců.

20:48
    Skleničkova rána prosvištěla těsně vedle levé tyčky Koutského svatyně.

20:18
    První útok domácích ve druhé třetině končí na modré.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:51.

První třetina nabídla zajímavý hokej, ovšem bez gólů. A to i přesto, že Vrchlabští měli k dispozici téměř dvě minuty početní výhody dvou mužův poli, k žádné větší příležitosti se však propracovat nedokázali. Asi největší šance úvodních dvaceti minut byla k vidění ve 12.minutě, kdy po jedné z ústeckých střel nastal velký zmatek před brankou Koutského, domácí střážce tří tyčí ale dokázal nadvakrát požár uhasit.

20:00

19:43
    Domácí mají puk na svých hokejkách a vypadá to, že oba celky se spokojí s bezbrankovým stavem po první periodě.

Domácí útočník odjíždí po svých. Vypadá to, že bude v pořádku.

19:20
    V nehokejové pozici se teď na ledě ocitl Matějíček, který schytal tvrdou ránu Skleničky. Hra přerušena.

19:00
    Pojkarovu střílenou přihrávku srazil naštěstí pro domácí Rusnák.

18:27
    Kloz zvolil svižnou střelu z levého kruhu, puk však směřoval přímo do náruče Koutského, který tak neměl s pokusem protihráče problém.

17:36
    Uplynula "slabá" minuta hry, kdy se ani jeden z celků nedokázal dostat přes soupeřovu modrou. Hraje se ve středním pásmu.

16:39
    Hosté si nerozuměli při rozehrávce, je z toho icing. Buly po levici Orcta.

15:59
    Vrchlabí dvojnásobnou početní výhodu využít nedokázalo, stejně jako v sobotu na ledě Ústí.

15:25
    Slovan je ve čtyřech.

15:21
    Dudášovu bombu od modré výráží pohotový Orct betonem.

14:57
    Domácím se přesilová hra zatím moc nedaří, tentokrát je zastavil špatný přechod do pásma - ofsajd.

14:48
    A další vyhození, zahraje si i Koutský.

14:31
    Čížkova střela zblokována, hostům se podařilo kotouč vyhodit.

13:59
    A Vrchlabí bude mít početní výhodu dvou hráčů, Rod (UNL) hákoval, za což si vysloužil dvě minuty! 5 na 3!

13:25
    Slovan měl už na svém ledě problémy s disciplínou. Rozhodčí znovu posílá na trestnou lavici hráče ve žlutomodrém. Je jím Diviš (UNL), ten si odpyká dvě minuty za napadení tělem.

12:51
    Domácí brankář musí být opravdu ve střehu. Teď si poradil s pokusem Pajiče od pravého mantinelu.

12:31
    Ústecký tlak čím dál tím více sílí, Alinč trefil z levého kruhu boční síť Koutského branky.

11:28
    Teď už se to však hostujícímu celku podařilo a hned z toho byla velice zajímavá situace, která zaváněla brankou. Velký závar před brankou však zlikvidoval nadvakrát Koutský, nyní již je puk ve středním pásmu.

10:23
    Ani Slovanu se nedaří přechod do útočného pásma.

09:48
    Hubáček střílel od modré a před Orctem puk nebezpečně tečoval J.Drábek, ale mimo!

09:26
    U puku vrchlabský Hanzl za domácí brankou, oba celky mají prostor vystřídat.

08:47
    Janků na ledě, ani další přesilová hra branku nepřinesla.

07:55
    Domácí nepřešli přes útočnou modrou, puk je opět u Koutského.

07:33
    Lvi vyhazují, Koutský rychle rozehrává.

07:22
    Domácí obránce se dostal k další střele, ani ta ale úspěšná nebyla. Orct ji vyrazil hokejkou.

06:54
    Skrytou střelu Čížka od modré Orct pohotově vyráží do rohu hřiště.

06:47
    Bude se znovu vylučovat, hostující celek je potrestán dvěma minutami za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Janků (UNL).

06:41
    Vrchlabí je kompletní, ani Ústí se k ničemu nebezpečnému nedostalo.

05:34
    Další úpěšný zákrok Koutského, tentokrát musel vytasit svůj beton proti střele Vobořila. Domácí následně vyhazují.

05:22
    Vrchlabí vyhazuje, oba celky střídají.

04:52
    Po buly zkoušel štěstí Klobouček, jeho střela však neměla gólové parametry a skončila ve výstroji Koutského.

04:41
    Početní výhodu bude mít k dispozici i Slovan. Filip (VRC) inkasuje menší trest za hákování.

04:34
    Nerad se opakuji, ale budu muset. Vrchlabští obránci opět nepřesně rozehráli na své spoluhráče, zakázané uvolnění.

04:00
    Ústečtí se ubránili bez větších problémů, Hořava na ledě.

03:28
    Hampl podnikl útočný výpad, zakončil jej střelou na vyrážečku, se kterou si Koutský ale poradil bez potíží.

02:34
    Teď naopak vázl přechod domácích přes útočnou modrou, Lvi se osvobozují.

02:05
    Další nepřesnost v založení útoku domácích, puk se došoural opět na icing. Vhazuje se před Koutským.

02:00
    Vrchlabí si zahraje přesilovou hru. Dvouminutový trest za držení si odpyká Hořava (UNL).

01:26
    Na druhé straně taktéž nedorozumění, z čehož plyne zakázané uvolnění.

00:27
    Domácí útok špatně založený, je z toho icing.

00:01

V zápise hostujícího celku pro dnešní střetnutí je uveden jako jednička Zdeněk Orct, s největší pravděpodobností bude tak chytat právě tento velezkušený brankář.

V brance Ústeckých odchytali oba brankáři po jednom zápasu. Orct se postavil do branky jako první a zaznamenal výhru. Druhý den na to svého kolegu nahradil v brankovišti Francouz, který si počínal stejně tak dobře, jako jeho kolega, ovšem na výhru to nestačilo. Mladý brankář sice celý zápas svůj tým držel, ale ve třetí sérii nájezdů na něj vyzrál o 19 let stařsí Martin Filip, který se tak postaral o překvapení. Kdo bude hájit branku Severočechů dnes?

Velký podíl na úspěšném působení Vrchlabských ve Zlatopramen Areně měl bezpochyby diamant v brankovišti týmu z hor. Není jím nikdo jiný, než Vladislav Koutský. Ten ve druhém střetnutí zneškodnil 41 střel, k čemuž posléze přidal i tři vychytané penalty a připsal si tak již čtvrtou nulu z šesti zápasu play-off, což je neuvěřitelná bilance. Uvidíme, zda-li vojáci z Ústí seštelují své zbraně tak, aby to stačilo na prozatím téměř bezchybné výkony vrchlabského strážce branky.

Kdo čekal jasný průběh série, ten se mýlil. Jak už bylo řečeno, Vrchlabí si odvezlo z horké ústecké půdy cenný skalp v podobě jedné výhry, na což bude chtít určitě navázat v nadcházejících dvou střetnutích na domácím ledě. Lvi sice poznali, že Krkonošští nedají svou kůži lacino, ovšem stále jsou jasnými kandidáty jak na postup z této série, tak i na vítězství celé první ligy. Pokud však chtějí uspět budou muset svou hru rapidně zlepšit. A jak už jsme viděli, velká bojovnost a hra srdcem může pořádně zamíchat kartami.

Dobrý podvečer z Vrchlabí. Čeká nás již třetí čtvrtfinálová bitva, celé město je na nohou, pro vrchlabské fanoušky je to prostě svátek hokeje. Po dvou střetnutích na ledě Ústí je stav nerozhodný, Krkonošští totiž svého soka ve druhém utkání série nepříjemně zaskočili nejtěsnější možnou výhrou 1:0 na nájezdy. Zrodí se další překvapení nebo Lvi po nevýrazných výkonech vytasí drábky? Utkání startuje v 18:00, sledujte náš on-line přenos!

HC Vrchlabí: Koutský (Ševčík) - Drábek V., Matějíček "A", Dudáš, Pácal "C", Čížek, Chaloupka, Hanzl J., Bauer - Hubáček, Loskot, Látal, Rusnák, Bezouška, Beck, Drábek J., Urban, Zíma, Kousal, Radil, Filip "A".

HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct (Francouz) - Poživil, Černý, Klobouček "C", Sklenička, Gureň, Hořava, Pojkar "A", Vobořil - Kloz, Diviš, Janků, Čurilla, Mikulík "A", Rod, Alinč, Roubík, Hampl, Handlovský, Pajič, Hanzl R.

Rozhodčí: Kubičík, Vampola - Chocholouš, Dříňovský.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Patrik Huber

Branky a nahrávky: 30. Kousal (Radil), 42. Radil (Dudáš), 52. Látal (Pácal) - 46. Handlovský, 59. Mikulík

HC Stadion Vrchlabí: Koutský (Ševčík) - Drábek V., Matějíček, Dudáš, Pácal, Čížek, Chaloupka, Hanzl J., Bauer - Hubáček, Loskot, Látal, Rusnák, Bezouška, Beck, Drábek J., Urban, Zíma, Kousal, Radil, Filip.
    HC Slovan Ústí nad Labem: Orct (Francouz) - Poživil, Černý, Klobouček, Sklenička, Gureň, Hořava, Pojkar, Vobořil - Kloz, Diviš, Janků, Čurilla, Mikulík, Rod, Alinč, Roubík, Hampl, Handlovský, Pajič, Hanzl R.

Rozhodčí: Kubičík, Vampola - Chocholouš, Dříňovský