Jaroslavl – Riga 5:4 (po pr.) | Petrohrad – Mytišči 1:3 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavl
5:4 (2:3, 0:1, 2:0 - 1:0)
Dinamo Riga
Středa 16.03.2011, 17:00 • Lokomotiv Arena 2000 - 9046 diváků • Play-off KHL

To je pro dnešek z KHL vše, těšíme se u dalších zápasů play-off o Gagarinův pohár a pěkný zbytek středečního večera. (19:46:34)

Hvězda utkání podle onlajny.cz:

O toto ocenění se celý zápas hlásil Daržinš, který vstřelil dvě branky. V úvahu by připadal i další střelec dvou branek a té rozhodující Kaljanin. Nakonec jsem však vybral Alexandera Galimova (Jaroslavl), který dvěma góly ve třetí třetině zařídil vyrovnání pro domácí celek.

Statistiky utkání:

Střely: 42:25
    Vhazování: 44:21
    Vyloučení: 3:6

Skvělý zápas nakonec získala Jaroslavl, i když to tak rozhodně nevypadalo. Riga měla před závěrečnou části dvoubrankový náskok, který se však rozplynul a v prodloužení pak byl Lokomotiv štastnějším týmem. Jaroslavl tak ukončuje tuto sérii v poměru 4:1 na zápasy a může se těšit na semifinále.

80:00

65:09
    Jaroslavl právě vstřelila branku!

Riga byla sice v prodloužení lepší, sezóna však pro ni končí. Celou situaci začal Čurilov, který obkroužil bránu, ale Holta nepřekonal. Puk se vrátil za bránu, kde však nepřesně rozehrál jeden z hostujících hráčů a to tak nešikovně, že přímo na hůl opět Čurilova stojícího na vrcholech kruhů. Ten posunul puk ještě na pravý kruh, kde stál ALEXANDER KALJANIN, jenž poslal puk k tyči. Holt se natahoval marně. Asistence: Genadij Čurilov.

64:27
    Demitra na pravé straně přihrával před bránu a jeho pas jen těsně minul Vašíček.

64:00
    Riga zatím v prodloužení jasně lepší.

63:23
    Sprukts ve velké šanci, ale jeho střelu z pravého kruhu vyrazil Vjušin betony, no už mohlo být rozhodnuto.

62:37
    Riga okupuje pásmo Jaroslavli, kroužení však zatím ohrožení Vjušina nepřineslo.

62:00
    Po první rozháraných minutách už přece jen trochu klidu na hokejkách.

61:23
    Zatím je to hodně nervózní, na druhé straně musel zasahovat i Holt proti střele švihem Kaljanina.

61:04
    Riga začala aktivněji v dobré šanci se ocitl tuším K. Redlihls, Vjušin jeho střelu vyrazil.

60:13
    Rozehrálo se nám prodloužení, uvidíme, kdo bude na konci zápasu slavit.

60:01

Hosté už krouží po ledě, čeká se na domácí hráče, kteří se trochu zapomněli v kabině.

Třeba to pánové z obou týmů natáhnou až do začátku Ligy Mistrů, aby se vám sportovním fanouškům dobře navazovalo.

V Petrohradu dohráno, domácí prohráli s Mytišči 3:1. Takže KHL dnes už jen v Jaroslavli.

Statistiky po 3. třetině:

Střely: 40:23
    Vhazování: 40:21

Jaroslavl dokázala v závěrečné třetině díky Galimovovi dotáhnou náskok Rigy a vynutilo si prodloužení, jak dlouho bude trvat, to je ve hvězdách.

Zdeněk Plánka

Branky a nahrávky: 5. Kaljanin (Galimov, Čurilov), 17. Demitra (Vašíček), 45. Galimov (Tjarnqvist), 48. Galimov (Guskov, Čurilov), 66. Kaljanin (Čurilov) - 6. Daržinš (Sotněks), 15. Daršinš (Trotter), 16. Džerinš (Petrovický, Podžinš), 32. Surový

Lokomotiv Jaroslavl: Kočněv (Vjušin) - Rachůnek, Vasiljev, Guskov, Tjarnqvist, Žukov, Kalimulin, Uryčev, Guskov - Subotin, Demitra, Vašíček - Galimov, Čurilov, Kaljanin - Lehtera, Ruděnko, Koroljuk - Tkačenko, Kirjučin, Sobčenko.
    Dinamo Riga: Holt (Tellqvist) - Lavins, Sotněks, Ozolinš, Cibulskis, Redlihs K., Redlihs J., Andersons - Sprukts, Karsums, Ankipans - Hartigan, Niživijs, Surový - Darzinš, Redlihs M., Trotter - Džerinš, Podžinš, Petrovický.

Rozhodčí: Olenin, Anisimov - Birin, Zacharenkov (všichni Moskva)