2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
SKA Petrohrad
Pátek 18.03.2011, 17:30 • Arena Mytišči • Play-off KHL

To je pro tuto chvíli vše, díky za pozornost a někdy příště nashledanou. (19:57:33)

Všechny tři branky dnešního střetnutí vstřelili čeští hokejisté, velmi dobrý výkon podal také brankář Petrohradu Jakub Štěpánek. Česká stopa v této sérii je tedy velmi významná nejen kvůli dvěma hlavním koučům Václavu Sýkorovi a Miloši Říhovi.

To byl závěr! Domácí mužstvo se v poslední minutě při power play soupeře dostalo pod obrovský tlak, přesto ale dokázalo uhájit těsné vítězství. Atlant tak vyrovnává stav celé čtvrtfinálové série na 3:3 a o postupujícím bude muset rozhodnout poslední sedmý duel na ledě Petrohradu.

60:00

59:59
    Obrovský tlak Petrohradu v závěrečných vteřinách, Čajánek už ale ve slibné pozici u levé tyče nemá čas.

59:39
    Průcha připravil střeleckou pozici pro Markova, ten těsně přestřeluje!

59:17
    Petrohrad po nahození udržel puk v útočném pásmu, Štěpánek spěchá na střídačku!

59:01
    Atlant vyhrál buly, za Štěpánkovou brankou ale ztrácí kotouč.

58:54
    Václav Sýkora s Janem Votrubou si vyžádali oddechový čas.

58:54
    Hostující hráči se zlobí, nyní totiž čároví odpískali sporné zakázané uvolnění v jejich neprospěch.

58:40
    Petrohrad znovu ztrácí kotouč poblíž červené čáry.

58:31
    Nyní sice přichází zaváhání Atlantu a odpískané zakázané uvolnění, hlavní rozhodčí ale opravuje rozhodnutí čárových a nařizuje vhazování ve středovém kruhu.

58:01
    Ani na začátku posledních dvou minut to s hostujícím celkem nevypadá růžově, domácí mají puk na holi a nikam nespěchají.

57:18
    Petrohrad má celou třetí třetinu velký problém s přechodem středního pásma, kde Atlant výborně brání.

56:50
    Je z toho ovšem pouze nepřesná přihrávka a zakázané uvolnění hostů.

56:44
    Višněvskij zakládá další útok Petrohradu za vlastní brankou.

56:17
    Irgl se ve vlastním pásmu chopil puku a vyrazil vpřed, zastavuje ho ve středním pásmu důrazný Fransson.

55:14
    Sušinskij za brankou domácího celku okamžitě zdvojen, nemá tak prostor na střelu ani přesnou přihrávku.

54:41
    Tentokrát ale rozhodčí vylučovat nebudou, k velké nevoli domácího kouče Říhy.

54:41
    Na ledě se svíjí Mozjakin, příčinou je další zákrok Arťuchina, který se před chvílí vrátil z trestné lavice.

Lukáš Peroutka

Branky a nahrávky: 37. Irgl (Marek), 42. Marek (Trachanov) - 21. Čajánek (Sušinskij, Grebeškov)

Atlant Mytišči: Barulin (Andrjuchov) - Bykov, Semjonov, Trachanov, Obšut, Chomickij, Gorochov - Petrov, Jepančincev, Mozjakin - Irgl, Bulis, Marek - Fjodorov, Upper, Lewandowski - Nestěrov, Gluchov, Něprjajev

Trenéři: Miloš Říha a Vladimir Kapulovskij

SKA Petrohrad: Štěpánek (Sokolov) - Grebeškov, Denisov, Markov, Fransson, Gusev, Višněvskij, Berďukov - Sušinskij, Čajánek, Rybin - Weinhandl, Martensson, Průcha - Afinogenov, Bušujev, Arťuchin - Panov, Brylin, But

Trenéři: Václav Sýkora a Jan Votruba

Rozhodčí: Olenin, Ravodin - Birin, Meděděv