Královští lvi Hradec Králové
5:2 (2:0, 2:2, 1:0)
SK Horácká Slavia Třebíč
Pátek 01.04.2011, 16:00Baráž o DHL extraligu juniorů

No tak s tím klidem jsem to trošku přehnal. Milan Valášek se se svým "kamarádem" Martinem Belatkou pustili do šarvátky, i když v rukavicích. Vítězně z ní vyšel domácí hokejista, a to k velké radosti hradecké střídačky.

59:18
    O chvíli později už byl Valášek faulován i podle rozhodčího, to když mu Radek Vysloužil vysekl hokejku z ruky. 4 na 4

58:44
    Hosté budou hrát 5 na 4. Jejich David Křenek dostává dvě minuty za hrubost, zatímco hradecký Šimon Macháň dvě za hrubost a ještě dvě za krosček.

58:44
    Pavelka opět čaruje a teď zastoupil cestu střele Martina Dočekala!

54:23
    Hodně zajímavá situace před Pavelkou! Vyražený puk dostal Lukáš Paták ze vzduchu do branky, ale gól neplatí pro údajné dosažení rukou. Podle mě ani nemohl stihnout dorazit kotouč úmyslným úderem, ale hlavní sudí rozhodl tak, jak rozhodl.

53:46
    Žeby ještě komplikace pro Hradec? Milan Valášek jde na trestnou za podražení.

52:36
    Hradec právě vstřelil branku!
    Domácí tým nejspíš rozhoduje o osudu dnešního utkání. Na hranici brankoviště číhal MARTIN KNOTEK, který se neváhal natáhnout k dorážce střely Ondřeje Březiny a obětavost se mu vyplatila. Stav je 5:2. Asistence: Ondřej Březina, Milan Valášek.

50:06
    Boris Kún z dálky napálil vzdálenější Pavelkovu tyčku!

47:04
    Milan Valášek se už chystal k dorážce do prázdné, když v poslední chvíli puk odpálil pryč Boris Kún.

46:01
    David Křenek dostal dobrou přihrávku do jízdy, jenže střela mu nesedla a minul bližší tyčku Pavelkovy brány!

43:14
    Zahrají si dokonce 1:19 v pěti proti třem! Lukáš Krejčí - hákování.

42:33
    David Křenek (TRE) jako smyslů zbavený zaútočil na Tomáše Bujňáka a také vyfasoval menší trest za hrubost.

41:53
    V rohu pásma hostů se kočkovala dvojice hráčů, kteří si půjdou sednout na dvě minuty za hrubost. Jsou jimi Boris Kún a Aleš Půlpán.

40:53
    Třetí dějství začne přesilovkou Třebíče. Albert Popler - 2 minuty za faul kolenem.

38:42
    Pavelka vykopává Vysloužilovu střelu pravým betonem po dalším odevzdání puku hradecké obrany.

36:56
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Druhá gólová situace hostů se dá popsat jednoduše tak, že Pavelka na všechno nemůže stačit sám. Nejprve ještě skvěle vyseknul puk Křenkovi zpod nohou, jenže k němu se následně nedostal žádný domácí hráč a dorážející TOMÁŠ VONDRÁČEK měl před prázdnou klecí jasnou úlohu. Asistence: David Křenek, Michal Vlašín.

36:40
    Poměr sil na ledě se vyrovná. Patrik Stehno dostává menší trest za sekání.

35:52
    Nedisciplinovaní hosté jdou opět do čtyř. Martin Belatka - 2 minuty za vražení na hrazení.

35:04
    Netrvalo to dlouho a Hradec přesilovku využívá. JIŘÍ SVĚTLÍK poslal ze strany puk na Wolfa, který ho pouze vyrazil a u volného kotouče byl jako první opět Světlík. Do odkryté brány ho už neměl problém dorazit. Asistence: Lukáš Karlík.

34:39
    Boris Kún fauloval Zdeňka Čápa a vysloužil si trest za nedovolené bránění. K němu sudí přidal ještě hrubost, ale Čápovo počínání ohodnotil jako nafilmovaný pád. Klasická přesilovka pro Východočechy.

31:00
    Podívejme se. Hosté si zahrají dvojnásobnou přesilovku, na trestnou jde Patrik Stehno za hrubost.

30:29
    Petr Pilař nechal před brankou úplně volného Davida Křenka, na jehož střelu však už čekala Pavelkova lapačka!

29:44
    Nebo spíš bránit. Šimon Macháň zahákoval Vysloužila, který se dostával do výhodné pozice. Přesilovka pro Třebíč.

28:02
    Třebíčští opět útočí v oslabení a parádní zákrok vyrážečkou musel vytáhnout Pavelka proti Vondráčkově dělovce!

27:25
    Naopak si sám zahraje přesilovou hru. Milan Kastner jako odvetu za Březinův zákrok na brankáře seknul hradeckého útočníka a rozhodčí ho nekompromisně posílá za katr.

25:11
    Patrik Stehno bude dalším vyloučeným a stejně jako jeho protivník před chvílí si odpočine na dvě minuty za vysokou hůl.

24:49
    Patrik Stehno se dostal k úplně volnému puku před brankou, ale poslal ho pánu bohu do oken!

23:36
    Fatální chyba Petra Pilaře přináší snížení stavu a branku hostů v oslabení. RADEK VYSLOUŽIL využil zaváhání mladého hradeckého obránce na modré čáře, ujal se puku a uháněl sám na Pavelku. Nadýchaným obloučkem kolem lapačky pak překonal hradeckého brankáře. Bez asistence.

21:45
    Právě Petr Weiss míří na trestnou na dvě minuty po svém zásahu vysokou holí. Přesilovka pro Hradec.

21:17
    Další chvíle patří útokům hostů, proti kterým skvěle zasahuje Jaroslav Pavelka. Nevyzráli na něj Vondráček s Kastnerem, kteří byli před brankovištěm úplně sami, ani Petr Weiss střelou ke vzdálenější tyčce.

20:24
    Dohrávaná hradecká přesilovka přináší další branku! ŠIMON MACHÁŇ se z docela velké dálky odhodlal ke střele, jejíž hlavní předností byla milimetrová přesnost. Od horní tyčky se odrazila na led za brankovou čáru a Hradec vede už 3:0. Asistence: Zdeněk Čáp.

19:02
    První formace domácích pořádně zatápí soupeři, jenže Macháň ani Valášek nedokázali dotlačit puk do branky.

17:43
    Ovšem nádherná akce probuzeného střelce znamená další puk v třebíčské síti! ALEŠ PŮLPÁN převzal kotouč od Jiřího Světlíka v pravém kruhu a v rychlosti udělal ze stojících protihráčů kužele. Sám před Wolfem nezaváhal a poslal puk přesně do růžku! Skutečně parádní akce. Asistence: Jiří Světlík.

15:52
    Minutový nápor domácích končí úvodní brankou utkání. Puk se motal před třebíčským brankovištěm, kde si ho jako první našel ALEŠ PŮLPÁN a nekompromisně překonal Adama Wolfa. Bez asistence.

13:10
    Lajna Vondráček - Dočekal - Křenek si opět rezervovala led pro sebe a Martin Dočekal ve výborné pozici poslal puk nad horní tyčku.

11:20
    Hradec se zase dostal do obrovských problémů a z toho rezultuje trest pro Daniela Filipa - dvě minuty za hákování.

08:48
    Další souboj tváří v tvář Vondráček - Pavelka ovládnul hradecký brankář.

06:38
    Možnost dva na jednoho pro Třebíč! David Křenek poslal puk Tomáši Vondráčkovi, jenže ostřílený prvoligista přestřelil.

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 16. Půlpán, 18. Půlpán (Světlík), 21. Macháň (Čáp), 36. Světlík (Karlík), 53. Knotek (Březina, Valášek) - 24. Vysloužil, 37. Vondráček (Křenek, Vlašín)

Královští lvi Hradec Králové: Pavelka (SD) (Vyčítal) - Popler, Stříteský, Urban, Pilař (SD), Karlík, Čáp, Bujňák "C", Komárek - Stehno, Půlpán, Macháň, Filip, Valášek, Havelka, Barbora, Hradecký, Knotek, Hlavatý, Světlík, Březina.
    SK Horácká Slavia Třebíč: Wolf (Černý) - Belatka, Krejčí (SD), Kún - Vondráček, Dočekal "C", Křenek, Vlašín (SD), Paták, Kastner, Horký (SD), Weiss (SD), Vysloužil.

Rozhodčí: Hrubý - Hejl, Kajínek.