Bělorusko
3:2 (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)
Česko
Pátek 08.04.2011, 18:00Reprezentace

Češi ve třetí třetině dotáhli dvoubrankové vedení soupeře, v nájezdech ale na běloruského protivníka nestačili. Děkuji za pozornost a u dalších online přenosů se těším na počtenou. (20:29:23)

65:00
    Bělorusko právě vstřelilo branku!

ANDREJ STEPANOV vstřelil rozhodující branku v samostatných nájezdech.

Červenka neuspěl, domácí vítězí.

Stepanov trefuje přesně, Bělorusko vede 2:1. Červenka nyní musí proměnit.

Průcha neproměnil, český forvard dlouho váhal se zakončením. Nakonec pálil po ledu, Mezin kryje - 1:1.

Demagin úspěšný, vystřelil přesně pod břevno - 1:1.

Kvapil posílá Čechy do vedení, zakončil pěkně provedeným blafákem - 0:1.

Jako první se na nájezd rozjel domácí Meleško, ale Štěpánek byl pozorný - 0:0.

Samostatné nájezdy začínají.

Po krátké úpravě ledové plochy bude zahájena dovednostní soutěž.

V prodloužení si oba týmy vytvořily několik velmi dobrých šancí, rozhodnutí však přinesou až samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:10
    Puk za běloruskou svatyní, domácí již nemají síly na další útočné výpady.

63:56
    Ovšem Ugarov o chvilku později objel českou bránu, čímž překvapil obranu a málem i Štěpánka. Ten ale nakonec našel puk ve výstroji

63:21
    Češi jsou v prodloužení aktivnějším týmem a snaží se rozhodnout.

62:12
    Český tým se řítil do přečíslení. Kvapil vyřešil nadějnou situaci svého celku přímou střelou, ale Mezin byl připraven a zastavil kotouč ve své výstroji.

61:01
    Sičák se dostal ke střele tři metry za modrou čárou. Mezin předvedl zajímavý zákrok ramenem.

60:40
    První útočná akce Čechů v nastaveném čase končí ofsajdem, vhazovat se bude ve středním pásmu.

60:01

Po krátké přestávce následuje pětiminutové prodloužení.

60:00

59:48
    Česko právě vstřelilo branku!

Je vyrovnáno! Hosté dvanáct vteřin před koncem třetí části dorovnávají soupeřův náskok. Rachůnek posunul puk k ROMANU ČERVENKOVI, který i přes bránící protihráče vystřelil přesně. Asistence: Sičák, Rachůnek - 2:2!

59:23
    Štěpánek je na střídačce, český tým to zkouší v šesti!

58:58
    Češi otevřeli hru a domácí se dostali dvakrát do brejku. Vracející se obrana ale zasáhla včas.

57:31
    Z následného protiútoku se puk od levého mantinelu dostal až k Michajlevovi, který střílel nikým neatakovaný na Štěpánka. Český gólman nevěděl, kde má puk, nakonec ho ale našel pod svým betonem.

57:01
    Mojžíšovu ránu tečoval před Mezinem Červenka, gólman Běloruska opět zasahuje na výbornou. Mezin v těchto minutách drží svůj tým.

56:19
    Velká šance Česka! Vondrka byl s pukem za bránou, přesně mezi kruhy nahrál najíždějícímu Červenkovi, který ale přestřelil horní tyč běloruské brány!

55:09
    Vampola přihrál zpoza brány až na modrou čáru na Čáslavu, který zkoušel střílet. Mezinovi sice clonilo hodně hráčů, ale puk se k běloruskému brankáři nakonec vůbec nedostal.

54:34
    Velký nápor Čechů! Svoboda nahazoval puk na bránu, Mezin raději před dotírajícími protihráči ukryl puk v lapačce. Hosté usilují o vyrovnání, kontaktní trefa jím vlila krev do žil.

53:59
    Bělorusko v pěti.

53:36

Český tým dokázal ve dvojnásobné početní výhodě snížit. Rachůnek rozhodil Mezina, puk poté doklouzal až před PETRA PRŮCHU, který dotlačil kotouč za brankovou čáru. Asistence: Koukal, Nakládal.

53:08
    Koukal ve velké šanci před domácí klecí neuspěl, svoji střelu z krkolomné pozice na pravé straně namířil jen do boční sítě.

52:24
    Červenka si několikrát vyměnil kotouč s Nakládalem, ovšem české kombinaci stále chybí střelba.

51:59
    Dvě minuty si proti třem zahraje také český výběr! Potrestán je Graborenko za faul loktem a Stašenko, který se provinil držením hole.

50:54
    Češi se posléze opět nastěhovali před obydlí svého soka, ale na skvěle bránícího soupeře zatím nenašli potřebný recept.

49:30

49:25
    Dvakrát za sebou dokázali Hadamczikovi svěřenci dostat puk z vlastní třetiny.

48:30
    Pokračuje klasická početní výhoda běloruského celku, Češi jsou pod velkým tlakem.

48:01

Domácí tým dvojnásobnou přesilovku využívá. Rychlou kombinaci zakončil střelou zprava SERGEJ DEMAGIN. Štěpánek si na kotouč sáhl, ale nedokázal jej dostatečně zlumit. Asistence: Rjadinsky, Meleško - 2:0.

47:30
    Domácí si dokonce vyzkouší přesilovou hru pěti proti třem, která bude trvat celé dvě minuty! Ve stejném čase odchází za katr Vampola a Roth.

47:21
    Škoula chtěl střílet, ale místo toho přišel o puk a domácí se hrnuli do dalšího brejku. Bude se vylučovat, Bělorusko si zahraje přesilovku.

45:29
    Další gólovka Běloruska. V přečíslení dva na jednoho jeli Kitarov se Stašem, jenže Štěpánek byl opět na místě, když skvěle lapil střelu prvně jmenovaného.

44:20
    Jako blesk z čistého nebe mohl přijít další běloruský úder! Kitarov byl v gólové pozici sám před Štěpánkem. Český gólman nyní předvedl výborný zákrok, když hrudí vyrazil gólovou střelu domácího útočníka.

43:54
    V akci opět Červenka, český forvard pálil z pravého kruhu. Jeho pokus však mířil pouze do brusle jednoho z obránců.

43:17
    Vzápětí centroval před soupeřovu klec Vondrka, domácí gólman jeho přihrávku zachytil a přerušuje hru. Češi jsou v těchto minutách lepším týmem.

42:36
    Koukal přihrál zpoza brány najetému Průchovi, jehož ránu s obtížemi vyrazil Mezin mimo tři tyče.

41:58
    Únik Průchy zastavil čistě Antonov, puk mají domácí.

41:29
    Mezin vzápětí efektivním máchnutím své lapačky zastavuje letící kotouč, který vyslal ze své hole Roman Červenka. Buly před běloruským gólmanem.

40:38
    Hostující tým pokračuje v početní převaze z předcházející třetiny, puk však nyní po souboji u mantinelu vyskočil mimo hřiště. Vhazování ve středním pásmu.

40:01

Střely na branku ve druhé třetině. Bělorusko - 6, Česko - 3.

Druhá třetina nebyla o mnoho lepší než ta první. Přestože nebylo k vidění mnoho šancí, do vedení se dostali domácí, když využili lehkého zaváhání české obrany. Češi na inkasovaný gól nedokázali zareagovat, a proto prohrávají o jednu branku - 1:0

40:00

39:59
    Češi v první půlminutě přesilovky sice drželi puk v pásmu Běloruska, jenže ani jednou nedokázali vystřelit.

39:29
    Přesilovka pro český tým, za podržení odchází na dvě minuty Kostjučenok.

38:48
    U puku jsou opět domácí, kteří jsou očividně s hubeným vedením spokojeni a nikam se v závěru druhého dějství neženou.

38:01
    Dvě minuty před koncem druhé třetiny posílal střílenou přihrávku do brankoviště od mantinelu Vondrka, jenže nikoho z najíždějících spoluhráčů nenašel.

37:10
    Po levém křídle ujel Michajlev a Štěpánek si po delší době připisuje ostřejší zákrok.

36:50
    Po puku se v dobré palebné pozici natahoval Lukáš Pech, dříve u kotouče však byli domácí zadáci, kteří vyhazují do středu hrací plochy.

35:23
    Češi stále usilují o vyrovnávací trefu, avšak do útočného pásma se dostává těžce.

34:58
    Na druhé sraně se za pukem hnal Děmagin, u kotouče byl ale dříve František Ptáček.

34:20
    Dlouho kroužil s kotoučem přilepeným na své holi v útočné zóně Červenka, k finálnímu zakončení se ovšem nedostal.

33:52
    Český tým hraje v plném počtu.

33:19
    Obrovksá šance Běloruska. Stašenko nejprve zkoušel přihrávat, nepovedený pas se k němu ale vrátil a běloruský obránce pálil z mezikruží přímo na Štěpánka. Ten ale nakonec zasahovat nemusl, Stašenko zamířil těsně mimo.

32:49
    Rachůnek zahrál v útočném pásmu vysokou holí. Následuje buly před Štěpánkem

31:52
    Zbytečný faul Michala Vondrky v útočné třetině posílá Čechy do oslabení.

31:19
    Češi stále bojují o vyrovnání. Proti pozorně bránícímu sokovi se jím ale zatím nedaří.

29:33
    Gulaš s Vampolou se dostali až před brankoviště a s velkým nasazením se snažili protlačit puk za běloruského brankáře, ten byl ale pozorný a schoval kotouč pod betonem.

28:31
    Český tým po obdržené brance zvýšil své ofenzivní úsilí, kupředu se vydal Červenka s Vondrkou. Dvakrát pálil prvně jmenovaný, pozorného Mezina ale neprostřelil.

26:44

Češi propadli na modré čáře a v plné rychlosti se proti dvěma stojícím obráncům řítili tři rozjetí útočníci domácího celku. Kitarov lehkou tečí přiťukl puk ALEXEJI JEFIMENKOVOVI, který překonává překonává Štěpánka. Asistence: Kitaro, Kulakov - 1:0.

25:08
    Bělorusko kostrbatou kombinací do útočné třetiny neprošlo, kupředu mají namířeno opět hosté.

24:34
    Ptáček adresoval dlouhý pas na rozjetého spoluhráče, který ovšem na letící kotouč nedosáhl - zakázané uvolnění.

24:12
    Češi zrychlili kombinace, jenže stále se jim nedaří překonat domácí modrou čáru.

23:01
    Závar před běloruskou svatyní nakonec nepřinesl větší šanci pro české družstvo. Kotouč na holích domácích borců.

21:32
    Češi kontrolují častěji puk, na dostřel Mezinovi se málem dostal čiperný Petr Průcha, pokryli ho ale nakonec obránci.

20:44
    Prostřední dvacetiminutovka začíná podobně jako končila ta první. Hraje se daleko od obou branek.

20:01

Oba týmy vyslaly na soupeřovu svatyni v úvodní části hry shodně pět střel.

První dvacetiminutovka příliš hokejové krásy nepřinesla. Viděli jsme vyrovnaný hokej s minimem šancí na obou stranách. Domácí byli v druhé polovině třetiny aktivnější především díky čtyřminutové přesilové hře. Do vyložené gólové šance se ale stejně jako Češi nedostali, po dvaceti minutách je stav bezbrankový.

20:00

19:55
    Koukal neuspěl na vhazování proti Michajlovi, následuje konec první části hry.

19:53
    Nepřesná rozehrávka domácího týmu končí zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude v obranném pásmu Běloruska.

19:03
    Čáslava pálil z dálky, Mezin jeho pokus vytěsnil do rohu kluziště.

18:31
    Hadamczikovi svěřenci uklidňují hru, kombinují s pukem ve vlastní třetině a pozvolna přechází do útoku.

17:38
    Češi byli stále pod tlakem, do úniku se však posléze dral aktivní Průcha. Brzdí ho ofsajd.

16:25
    Mezin využil pomalého střídání českého celku a v končící přesilovce posílal dlouhý pas na Jefimenka. Ten po přejetí modré čáry vypálil, Štěpánek byl na místě

16:05
    Další vyhození českého týmu, který opět posílá černou pryž přes celé kluziště.

15:29
    Češi vyhazují až za Mezinovu bránu.

15:19
    Běloruští hokejisté se delší čas drželi v útočné třetině, ale kolotoč přihrávek nedokázali zakončit úspěšnou střelou.

14:34
    Čtyři vteřiny si Bělorusko zahraje proti třem! Potrestán další český hráč, za držení pyká Dlouhý.

13:57
    Domácím se zatím početní převaha vůbec nedaří, český celek se bez problému brání.

12:38
    Bělorusko si zahraje první početní převahu v dnešním klání, dvě minuty dostává Petr Vampola.

12:38
    Andrej Antonov zkoušel štěstí ranou od modré čáry, Štěpánek vyrazil puk do ochranné sítě.

11:14
    Ptáček nahodil puk až za Mezinovu bránu, tam dojeli dříve domácí hráči.

10:25
    Čekáme na první velkou šanci jednoho z týmů. Hosté jsou stále mírně aktivnější.

8:45
    Češi svéhou soupeře zatlačili a po dlouhé době si Mezin sáhnul na puk. Po přerušení se pak do sebe zaklesli Dlouhý se Stašenkem, čároví je ale od sebe odtrhli.

7:40
    Hra se v těchto minutách uklidnila, o kotouč se bojuje převážně ve středním pásmu.

6:32
    Po nepřesné rozehrávce Běloruska následuje další zakázané uvolnění

5:11
    První šance také na straně domácích, Drozd byl ale moc blízko a nedokázal vystřelit. S pukem se dostal až za bránu, kde už nebyl pro české barvy nebezpečný.

4:40
    Puk je za českou bránou. O rozehrávku se snažil Ptáček, jenže na kotouč nedosáhl Vondrka a je z toho icing.

3:59
    Vzápětí se před brankoviště prodral Průcha, jenž vyhlížel pas od svého spoluhráče. Přihrávku zpoza brány ale nevyužil, kotouč nezasáhl ideálně.

2:41
    Lukáš Vantuch se snažil střelou z otočky překvapit běloruského gólmana, což se mu však nepodařilo. Svůj pokus namířil pouze do boční sítě.

2:55
    První přerušení hry. Zakázané uvolnění domácích. Buly po levé ruce Mezina.

1:19
    Český tým nastoupil do zápasu s velkou chutí, hra se stále odehrává v útočném pásmu Hadamczikova výběru.

0:22
    Češi začali aktivně. Dvakrát před Mezinem byl hned v úvodu Průcha, první střelu domácí gólman vyrazil a při druhé zamířil český forvard do ochranné sítě.

00:01

Hala v Minsku je opticky velmi dobře zaplněná. Patnáctitisícová kapacita stadionu se zdá být obsazená do posledního místa.

O významnosti zápasu svědčí i dlouhý nástup hráčů na ledovou plochu. Nyní následují státní hymny obou celků. Nejprve ta česká.

Hala v Minsku je potemnělá a čeká se na nástup hráčů obou týmů.

Běloruská Minsk-Arena zažije dnes velký den. Do běloruské metropole zavítal úřadující mistr světa a přestože se jedná o přípravný turnaj, Bělorusko je dnešní zápas svátkem.

Bělorusko: Mezin (Milchakov) - Stašenko, Graborenko, Goroško, Rjadinsky, Kostjučenok, Antonov, Korobov - Michajlev, Kulakov, Ugarov, Meleško, Osipov, Drozd, Staš, Jefimenko, Demagin, Stepanov, Pavlovič, Kovyršin, Kitaro.

Česko: Štěpánek (Kovář) - Ptáček, Sičák, Mojžíš, Čáslava, Škoula, Roth, Štich, Nakládal - Červenka, Vampola, Dlouhý, Svoboda, Koukal, Pospíšil, Pech, Průcha, Vantuch, Rachůnek, Vondrka, Gulaš, Kvapil.

Rozhodčí: Nalivajko, Sidorenko - Golyakov, Dedyulya.

Krásný páteční podvečer, vítejte u sledování online přenosu z dalšího přátelského utkání české hokejové reprezentace. Po úspěšných duelech na norské půdě zavítala Hadamczikova družina do Minsku. Češi zde odehrají první zápas proti Bělorusku.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Lukáš Šonský

Branky a nahrávky: 27. Jefimenko (Kitaro, Kulakov), 49. Demagin (Rjadinsky, Meleško), 65. Stepanov - 54. Průcha (Koukal, Nakládal), 60. Červenka (Sičák, Rachůnek)