Spartak – Porto 2:5 (kon.) | Eindhoven – Benfica 2:2 (kon.) | Twente – Villarreal 1:3 (kon.)
Braga – Dynamo Kyjev 0:0 (kon.)
SC Braga
0:0 (0:0)
Dynamo Kyjev
Čtvrtek 14.04.2011, 21:05 • Estadio AXA, Braga • Evropská liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.

První utkání: Dynamo Kyjev - SC Braga 1:1 (1:1).

Branky: 6. Yarmolenko - 12. Gusev (vla.). ČK: Ševčenko (Dynamo Kyjev).
    Diváci: 17.000.

SC Braga uhrála před týdnem v Kyjevě solidní výsledek 1:1 a dnes bude mít tedy o trochu větší šanci se podívat do semifinále Evropské ligy, než její ukrajinský soupeř. Zápas začíná 5 minut po 21 hodině a opět Vám přiblížíme to najzajímavější a nejaktuálnější dění z portugalské metropole.

SC Braga:
    Trenér domácí Bragy Domingos Paciência má velkou motivaci v dnešním zápase uspět. Jeho tým může postupem přes Dynamo doprovodit do semifinále Evropské ligy již téměř jistě postupující týmy - Benfiku Lisabon a FC Porto a tím završit portugalský hattrick. Povede se to domácímu kouči a jeho týmu?

Dynamo Kyjev:
    Naopak však trenér Dynama Kyjev Jurij Semin moc dobře ví, že domácí remíza 1:1 nestačí na postup do další fáze Evropské ligy. Takže můžeme čekat, že na Estadiu AXA bude Dynamo Kyjev hrát velmi útočně, přestože jim bude chybět největší hvězda týmu a kapitán Andrej Ševčenko, který byl minulý zápas vyloučen.

SC Braga: Artur - Cesar, Vandinho, Paulao, Silvio - Custudio, Viana - Alan, Salino, Lima - Meyong Ze.
    Náhradníci: Anibal, Barbosa, Cristiano, Dani, Mossoro, Pedro, Peterson.
    Trenér: Domingos Paciência.

Dynamo Kyjev: Shovkovskiy - Danilo, Khacheridi, Ayila, Popov - Husyev, Eremenko, Vukojevič, Yarmolenko - Kravets, Milevskiy.
    Náhradníci: Almeida, Betao, El Kaddouri, Garmash, Koval, Mikhalik, Zozulya.
    Trenér: Jurij Semin.

Rozhodčí: Eriksson - Wittberg, Klasenius (všichni SWE).

Oba týmy nastupují na hrací plochu za potkesku domácích fans.

1

1
    První akce hostujícího celku, centr Alana zakončoval Lima nad.

3
    Další akci hostujícího celku se snažil Popov najít Husyeva, ovšem jeho centr byl příliš dlouhý.

5
    Faul domácího Alana, který se dal ohodnotit žlutou kartou, rozhodčí však jen záložníka Bragy napomíná.

7
    Standartní situaci domácího týmu s přehledem chytá Shovkovskiy.

9
    Dynamo Kyjev má zatím častěji míč na kopačkách, ale není schopno si vytvořit souvislejší tlak či výrazněji ohrozit domácího gólmana.

11
    Hosté kombinují ve středu hřiště, domácí Braga zatím jen brání a je poměrně dosti stažená do svého pokutového území.

14
    Hosté stále aktivnější a doslova buší do domácí obrany, ta však zatím odolává a domácí reagují na aktivitu Kyjeva rychlými breaky.

15
    Za nesportovní chování vidí žlutou kartu hostující hráč Kravets.

16
    Braga se trochu osmělila, nyní slušnou střelu předvedl domácí Salino, gólman Shovkovskiy byl však pozorný.

17
    Další střelu na hostující branku vyslal Lima, dobrý zákrok předvedl hostující gólman.

19
    Aktivita Kyjeva ochabla a domácí Braga se dostává čím dál tím častěji k pokutovému území ukrajinského celku.

21
    Spousta nepřesností na obouch stranách znamená rozkouskovanou hru a nepříliš pohledný fotbal.

22
    Po centru hostujícího Danila se ocitl ve velké šanci Yarmolenko, ale hlavičkoval pouze do náruče domácího Artura.

24
    Po tvrdém zákroku na hostujícího hráče to začíná na hrací ploše trochu vřít. Bude z toho nějaké karetní ohodnocení?

26
    Za tvrdý zákrok zezadu je ohodnocen domácí Cesar červenou kartou. Braga bude hrát o 10 lidech.

26
    Žlutou kartu vidí hostující Khacheridi.

26
    Žlutou kartou byl oceněn i domácí Viana.

28
    Po menším vzrušení pokračuje poměrně nudný fotbal i v následujících minutách.

31
    Balón litá z kopaček domácích na kopačky hostí a ani jeden z týmu není schopen si vytvořit související akci.

33
    Rohový kop pro hostující celek...

34
    Nic zajímavého z něho však nebylo.

36
    Je zcela jisté, že po vyloučení domácí obránce Cesara se bude Braga soustředit především na svou defenzivu a bude využívat možnosti rychlých přechodů do otevřené obrany hostí.

38
    Žlutou kartu vidí za zákrok zezadu domácí stoper Vandinho.

39
    Domácí Braga získává poměrně zajímavou standartní situaci asi 30 metrů od branky Shovkovskiye.

41
    Ze standartní situace pálil několik málo desítek centimetrů nad Meyong Ze. Zřejmě to byla zatím největší šance domácího celku.

43
    Oba celky v poklidu dohrávají zbytek prvního poločasu.

45
    Rozhodčí nastavuje 2 minuty.

Nepřílíš pohledná první půle je u konce, možná nejzajímavějším okamžikem prvního poločasu bylo vyloučení hráče domácího celku - Cesara a nebezpečná střela domácího Meyonga Ze. Druhý poločas začne přibližně ve 22:07.

46

46
    Hosté vystřídali, odešel Khacheridi, přišel Almeida.

48
    Druhý poločas začal opět řadou nepřesností, nyní až trestuhodně zahazuje standartní situaci Alan. Míč končí daleko za hostující brankou.

50
    Rychlý kontr domácích, Lima ve velké šanci trefuje jen gólmana Shovkovskiyho.

51
    Domácí se tlačí i v 10-ti lidech dopředu, další střelu vyslal ned branku hostí dnes velmi aktivní Lima.

53
    Žlutý kartónek dostává za tvrdší skluz hostující Husyev.

54
    Hosté načapáni v ofsajdu, další akce Kyjeva zastavena.

57
    Šajtle Popova z 25 metrů končí nad brankou Kyjeva.

59
    Hostující Kyjev vede na ofsajdy 3:1.

60
    Braga se zavřela do obranného valu a čeká, co Dynamo vymyslí...

62
    Kyjevu zbývá necelých 30 minut na vstřelení alespoň jedné branky.

64
    Do velké šance se dostával aktivní Lima, jeho střela šla jen několik málo centimetrů vedle levé tyče gólmana Shovkovskiye.

64
    Střídání Kyjeva - odešel Kravets, místo něj přichází Garmash.

67
    Do dalšího ofsajdu se dostal nový muž na hřišti - Garmash.

69
    Kyjev útočí do plných, Braga teď brání téměř se všemi svými hráči.

70
    I domácí střídají, odešel Meyong Ze, přišel Mossoró.

72
    Fotbal chvilkami připomíná domácí Gambrinus ligu. Mnoho nepřesností, rozkouskovaná hra, málo šancí a minimum gólů.

73
    V 73.minutě viděl hostující Popov žlutou kartu za nevhodné chování.

75
    Standartní situaci bude zahrávat kyjevský Garmash.

76
    ... a jeho střela pěkně vyplašila domácího brankáře Artura. Střela šla jen několik málo centimetrů nad.

77
    A další šance Kyjeva !!! Yarmolenko trestuhodně z malého vápna netrefuje domácí branku. Velká škoda pro Dynamo.

79
    Kyjev se stále žene za kýženou brankou, ale není schopen být přesný ve finální fázi.

82
    Hosté se snaží vniknout do pokutového území domácích, ale to se jim zatím nedaří. Braga si je vědoma bezgólového stavu, který by ho posunul do další fáze EL.

84
    Míč na kopačkách Bragy, která střádá cenné vteřinky.

85
    Hosté se stále neohodlali zúžit obrannou linii na 3 hráče.

86
    Další akci ukrajinského celku zastavuje pomezní rozhodčí zvednutým praporkem.

87
    Popov dostává druhou žlutou kartu a je tedy druhým vyloučeným hráčem dnešního střetnutí.

88
    Kyjev hraje snad jen ve dvou hráčích na úrovni pokutového území Bragy... takto gól proti zhuštěné domácí obraně asi nedá.

89
    Poslední minutky pro Kyjev, který dělí několik málo vteřin od vyřazení.

90
    Rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90+1
    Domácí takticky střídají, za potlesku tribun odchází Lima, na poslední vteřinky přichází Barbosa.

90+2
    Braga s přehledem drží postup do další fáze.

90+3
    Kyjev si ani nyní nevytvořil žádnou zajímavější šanci.

Braga nejspíše po zásluze postupuje do semifinále Evropské ligy a zkompletovala hattrick portugalských týmů v EL.

Děkuji Vám za pozornost, přeji příjemnou dobrou noc a u dalších online přenosů se budu těšit napočtenou.

Jen pro doplnění, dnešnímu utkání přihlíželo 30.154 diváků, bylo vyprodáno.

Braga se může v dalším kole těšit na Benfiku Lisabon. Bude to jistě zajímavý souboj dvou předních portugalských týmů. (23:04:23)