1:9 (0:4, 0:4, 1:1)
Rusko
Pátek 22.04.2011, 17:00 • Kooperativa Aréna, Plzeň • Reprezentace do 16 let

Pro dnešek je to z Plzně vše. Přeji Vám hezký zbytek večera a zítra se budu těšit opět nashledanou. (19:19:06)

Série přípravných zápasů se uzavře zítra. V 15:00 se Češi postaví Rusku na stadionu v Třemošné.

Zcela rozdílné výkony mají za sebou čeští reprezentanti do 16 let. Včera sehráli s Rusy vyrovnanou bitvu, dnes hráli vyrovnaně jen v posledních minutách. Rusové dnes byli lepší a také vítězí.

Nejlepším hráčem zápasu na české straně byl zvolen Martin Kohout. Z Rusů si pak cenu pro nejlepšího hráče převezme Valerij Ničuškin.

60:00

59:55
    Puk je sice v našem útočném pásmu, ale daleko od Filonenka.

58:34
    Do sólového úniku se dostal Jakub Vrána, Filonenko opět chytá. Češi se teď zvedli, ale už je pozdě.

58:31
    Češi v plném počtu.

57:34
    Obrovská česká šance! Do úniku se dostali Mandát a Pokorný, druhý jmenovaný pak měl na hokejce druhý gól, ale Filonenko zázračně vyrazil!

56:31
    Za hákování je vyloučen český forward Martin Kohout.

55:58
    Do útočného pásma se probíjel Sysala, byl však zastaven Lysenkem.

54:51
    Dobrou pozici pro zakončení měl Rob, puk mu ale sjel z čepele.

54:35
    Čeští mladíci se dopustili zakázaného uvolnění.

53:09
    Velká šance Rusů! Dvořák na poslední chvíli chytá!

52:56
    Dvořák nevěděl kde má puk. Ten byl někde v jeho výstroji.

52:26
    Češi se opět pokusili nahodit puk do pásma, jenže opět u něj byli dříve ruští beci.

51:25
    Kovářů nahodil do útočného pásma, tam však neměl nikoho ze spoluhráčů.

50:22
    Po odpískání se do sebe pustili Kokeš a Trubkin. Oba dostávají 2+2 minuty

49:30
    Česko právě vstřelilo branku!
    Velká radost na tribunách Kooperativa Arény! Češi skórují při přesilovce, tedy při disciplíně, která jim dnes vůbec nešla. Branku vstřelil JAKUB VRÁNA! Asistence: Jonáš Ťoupal.

48:53
    Od modré střílel Ťoupal. Vrána na vyražený puk nedosáhl.

48:13
    Za nedovolené bránění vyloučen Rus Nikita Zadarov.

46:02
    Na ledě se nám trochu jiskří, sudí to dnes pískají velmi dobře.

45:26
    5/5.

45:09
    Hraje se nadále 4/4.

44:09
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Střelu EVGENIJE GRTITSENKA Dvořák jen vyrazil před sebe a Gritsenko si vzal puk po druhé už se mu podařilo českého gólmana překonat ! Asistence: Sergej Tolčinskij.

43:41
    Zykov se dostával do šance, ale Ťoupal se mu vrhnul pod nohy. Český bek dostává dvouminutový trest.

43:26
    Po pískání se tam do sebe pustili Andrej Alexejev II. a Kubalík, oba dostávají dvě minuty za hrubost.

43:25
    Lehké nahození je snadnou kořistí Filonenka.

42:46
    Zakarljukin přihrával z rohu před branku, nikoho ze spoluhráčů nenašel.

42:27
    Rusům nevyšel přechod do útočného pásma, zakázané uvolnění.

42:07
    Jakub Vrána se obtočil kolem branky, jeho následnou střelu tlumí na hrudi Filonenko.

41:08
    Rusové přečkali další českou přesilovku a jsou kompletní.

40:37
    Češi začínají přesilovkou, Filonenko si nakonec zásah nepřipsal.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 18:39

40:00

39:08
    Za sekání posílá sudí Šindler na trestnou obránce Andreje Alexejeva.

38:51
    Rusové dávají další branku a v Plzni se schyluje k desítce. Osmou branku vstřílí po sólové akci VIKTOR ŠAKHVOROSTOV!

38:12
    Češi hráli v šesti, a to neuniklo pozornosti čárových. Jsou z toho dvě minuty, které odpyká Jan Mandát.

37:47
    Další ze zásahů musí tasit Dvořák.

37:04
    Kubalík po přirávce od Přikryla prověřil Filonenka, ten i nadále zůstává nepřekonán.

36:21
    Rusové se dostali do situace dva na dva. Střílet zkusil Zykov, Dvořák vyrazil.

35:45
    Po zakázaném uvolnění Čechů tu bude buly před Dvořákem.

35:26
    Kovářů se dral za pukem, u něho však byl první Ilin.

35:18
    Rusové v plném počtu.

35:00
    Česká přesilovka se opět chýlí ke konci a opět nepřinesla žádnou šanci.

34:25
    Kovářů pálil od modré, mimo.

33:18
    Za sekání je vyloučen Rus Ilin, další česká přesilovka.

32:31

30:31
    Češi si zahrájí opět přesilovku, za krosček je vyloučen Ruslan Trubkin.

28:47
    Rusové se opět prosazují. Po přistrčení Ničuškina se prosadil obránce NIKITA ZADOROV! Asistence: Valerij Ničuškin.

28:14

27:02
    Češi opět v přesilovce bezzubý.

26:14
    Za podražení je vyloučen ruský obránce Sergej Stetsenko.

25:12
    Rusové se prosazují po šesté! Znovu u gólu byl Viktor Šakhvorostov, tentokrát v roli nahravače. Branku vstřelil SERGEJ TOLČINSKIJ! Asistence: Viktor Šakhvorostov

23:49
    Za pád pod nohy je vyloučen Jan Košťálek.

22:29
    Češi se teď dostali na poměrně dlouhou dobu do útočného pásma, Filonenko nakonec ani moc práce neměl.

21:48
    Tvrdě byl teď u mantinelu dohrán Vrána, který s bolestivou grimasou v obličeji odjíždí na střídačku.

20:47
    Změna v české brance! Místo Jekela nastupuje Dvořák!

20:46
    A máme tu další gól, tentokrát hodně zvláštní! Z rohu nahodil na branku VALERIJ NIČUŠKIN a od Jekela se puk odrazil do branky! Asistence: Viktor Šakhvorostov

20:01

První třetina nabídla úplně jiný výkon českého mužstva než včera a bylo to znát. Hodně výrazně. Jekel, který se dnes opět postavil do branky inkasoval hned čtyřikrát, ale nutno říct, že za většinu branek nemohl.

Další třetina začne přibližně v 17:47.

20:00

19:45
    Češi teď předvedli, že ani prázdná branka někdy na vstřelení gólu nestačí.

19:36
    Rusové se prosazují v přesilovce a zápas už je asi rozhodnutý. Přihrávka od modré do mezikruží, kde byl RUSLAN TRUBKIN, který překonává Jekela! Asistence: Alexej Zakarljukin.

19:07
    Ruský útočník se dostal do brankoviště a hra je tak vykázána do středního pásma.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:42
    Dobrá rána od modré v podání Lysenka, Jekel s potížemi chytá.

18:28
    Máme tu další vyloučení, za podražení je vyloučen český obránce David Němeček

18:19
    Pokorný získal puk a vystřelil, Filonenko.

17:49
    Kohoutův pokus zachycuje Filonenko.

17:27
    Rusové kompletní.

17:01
    Češi hrají přesilovku, ale vůbec to tak nevypadá.

16:24
    Rusové se poprvé dostali k útoku, ovšem nezdařila se jim vzájemná nahrávka.

15:27
    Za sekání je vyloučen ruský útočník Viktor Šakhvorostov.

14:57
    Rusové dávají další branku! Nahození IVANA BARBAŠEVA si srazil Jekel za svá záda!

14:18
    Přikryl zahrál vysokou holí, Rusové získali puk a tak se nepíská.

12:54
    Kubalíkovi nevyšla přihrávka na spoluhráče na modré čáře.

11:47
    Rusové získali puk a dostali se do přečíslení dva proti jednomu, Ilin přiťuknul VALERII NIČUŠKINOVI, který zavěsil pod horní tyč! Asistence: Savelij Ilin.

11:01
    Rusové, konkrétně Ilin nahodil do útočného pásma, jeho spoluhráči se k puku nedostali.

9:49
    Jedna z mála akcí českého týmu. Rob mířil mimo.

8:30
    Rusové využívají přesilovou hru, v závaru na brankovišti se nejlépe zorientoval VLADIMIR BRJUKVIN a dává první gól dnešního klání! Asistence: Ruzal Galejev, Viktor Šakhvorostov.

8:23
    Rusové se dostali do pásma a drží puk.

7:57
    A bude se opět vylučovat. Za podražení je vyloučen Roman Přikryl.

7:05

6:36
    Češi se dostali v oslabení i ke střele. Sysala mířil mimo.

5:47
    Robovi se povedlo vyhodit.

5:05
    Za hrubost je vyloučen český obránce Michal Beránek. Rusové tak mají první přesilovku.

4:55
    Šakhvorostov získal ve středním pásmu puk , přehodil si ho na forhend a mířil do zakončení. Jekel chytá.

3:58
    Před českou brankou vzniknul závar, nakonec však nepřišla ani jedna střela.

3:31
    Nahození na branku kryje ruský gólman.

3:03
    Nahození Pokorného se snažilo před brankou dorážet Kubalík, Filinenko vyrazil.

2:13
    Filonenko nedžel nahozený puk a proto šli čeští útočníci dorážet. Nakonec rozhodčí hráče odtrhávají.

1:58
    Ruský útok zastavuje ofsajd.

1:50
    Rusové mohou založit útočnou akci.

1:14
    Obránce Alexejev vzešel ze souboj s českým útočníkem Kovářů jako vítěz.

0:23
    Zadorov přiťukával Brjukvinovi, ten puk nedokázal zastavit.

00:01

Česko: Jekel (Dvořák) - Košťálek, Ťoupal, Pisarik, Štencel, Kokeš, Andrlík, Němeček, Beránek - Pokorný, Kubalík, Zdráhal - Nádrazský, Kovářů, Rob - Vrána, Kohout, Sysala - Pašek, Mandát, Přikryl.

Rusko: Filonenko (Serebrjakov) - Trubkin, Zadorov, Andrej Alexejev I., Lysenko, Rafikov, Gavrikov, Stetsenko, Maltsev - Ilin, Barbašev, Brjukvin - Ničuškin, Šakhvorostov, Galejev - Zakarljukin, Zakurin, Andrej Alexejev II. - Tolčinskij, Gritsenko, Zykov.

Rozhodčí: Šindler - Svoboda, Lhotský.

Oba týmy jak už bylo zmíněno se utkaly včera v Rokycanech. Zápas to byl poměrně vyrovnaný, i když střelecky navrch měli Rusové. Zajímavé věci se děli už od úvodu, Sborná se sice dostala už ve druhé minutě do vedení, to jim však nevydrželo, čeští maldíci dokázali vyrovnat zásluhou Kopty. Poté přicházely šance, ovšem branka nepadla. Rusové si vzali ve druhé části ztracené vedení zpět a drželi ho dlouho, až do 56. minuty, kdy se prosadil Vrána a jelikož už poté branka nepadla, přišlo na řadu prodloužení. V tom byli Češi lepší, ovšem gólově to nevyjádřili. Na pořad dne se tak dostaly nájezdy. Ty trvaly hodně dlouho a nakonec se rozhodlo v sedmé sérii, kdy se prosadil Zdráhala připsal tak na české konto cenné vítězství.

Hezké odpoledne z Plzně. Dnes je na západě Čech opravdu horko, to už se nedá říct o hale, kde je zhruba 7°C. To je jedna ze zásadních změn oproti včerejšku. V rokycanské hale mohlo být až kolem 16°C.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jakub Vais

Branky a nahrávky: 50. Vrána (Ťoupal) - 9. Brjukvin (Galejev, Šakhvorostov), 12. Ničuškin (Ilin), 15. Barbašev, 20. Trubkin (Zakarljukin), 21. Ničuškin (Šakhvorostov), 26. Tolčinskij (Šakhvorostov), 29. Zadorov (Ničuškin), 39. Šakhvorostov, 45. Gritsenko (Tolčinskij)

Česko: Jekel (21. Dvořák) - Košťálek, Ťoupal, Pisarik, Štencel, Kokeš, Andrlík, Němeček, Beránek - Pokorný, Kubalík, Zdráhal - Nádrazský, Kovářů, Rob - Vrána, Kohout, Sysala - Pašek, Mandát, Přikryl.

Rozhodčí: Šindler - Svoboda, Lhotský