Frýdek-Místek – Břeclav 2:0 (kon.) | Slovácko B – Kroměříž 4:0 (kon.) | Opava – HFK Olomouc 0:1 (kon.)
Líšeň – Olomouc B 0:2 (kon.) | Hulín – FKM Vysočina Jihlava 1:5 (kon.)
Slezský FC Opava
0:1 (0:1)
1. HFK Olomouc
Sobota 30.04.2011, 16:00 • Stadión v Městských Sadech, Opava • Moravskoslezská fotbalová liga

Domácí fotbalisté nezvládli šlágr jara a s HFK Olomouc nakonec prohráli 0:1. O jedinou branku zápasu se postaral hostující Polák. To je ode mne vše. Přeji hezký zbytek dne. (17:54:22)

90+3
    Formánek dostal žlutou kartu za protesty. Opavě už zbývají jen vteřiny.

90+2
    Šrom dostal žlutou kartu za zdržování.

90
    Křeček v dobré pozici vysoko přestřeluje hostující branku.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje zápas o tři minuty.

89
    Křeček dostává žlutou kartu. Nejspíše za protesty.

87
    Závěrečný tlak domácích zatím nepřichází. U míče jsou momentálně hosté.

85
    Ve stejné minutě střídají také hosté. Tögel nahradil Poláka.

85
    Chvíle navrátilce Lumíra Sedláčka je tady. Právě nahrazuje Jardu Kolínka.

81
    Výborná samostatná akce hostujícího Korčiána. K dokonalosti chybělo pouze lepší zakončení, neboť střela olomouckého útočníka skončila daleko vedle.

77
    Střídání hostí. Obal nahradil Richtera.

76
    Dnešní utkání sleduje 1310 diváků.

76
    Klesnil a Chmelíček mohli po centru Kolínka z pravé strany vyrovnat. Ani jeden z domácích útočník ovšem nedokázal míč propasírovat za Šroma.

73
    Domácí střídají. Ze hřiště odchází Vyskočil a místo něj přichází Křeček,

72
    Ve stejné minutě v další obrovské šanci HFK se zjevil Koričán. Jeho pumelici avšak opět výborně vytěsňuje Novák.

72
    Onofrej nádherně nacentroval z levé strany. Našel nohu Richtera, který ovšem nastřeluje pouze Nováka.

69
    Hosté porpvé střídají. Korčián nahrazuje Zedníčka.

66
    Klesnil si obhodil svého strážce. Místo přihrávky na volného Chmelíčka volil střelu, ale i přesto se doslova ukopl a bylo po opavské šanci.

64
    HFK se podařilo opět vyrovnat hru. Opava již není tak nebezpečná jako v úvodu druhé půle.

61
    Nyni již je v pořádku a vypadá to, že bude pokračovat ve hře.

60
    Na hřišti se momentálně nehraje. Jeden z hostujících beků se domáhá ošetření.

56
    Domácí fotbalisté nadále zvyšují svůj tlak. Nyní měli k dispozici dokonce tři rohy v řadě. Ani jeden ovšem nevyužili.

53
    Opava zvyšuje na obrátkách. Nyní byl opět v akci Chmelíček v roli nahrávače. Centr se mu však z pravé strany nepovedl a skončil v zámezí.

52
    Chmelíček se dostal k zakončení po centru Partyše. Hosty zachránil výborným zákrokem Šrom.

46

První poločas vyhrávají hostující fotbalosté 1:0. A objektivně musíme říct, že zcela po právu. Druhá půle začne přibližně v 17:04.

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje první poločas o jednu minutu.

44
    Partyšova střela ze dvaceti metrů končí daleko vedle.

42
    Cigánek dostává žluto ukartu za protesty.

42
    Klesnil mě po standartní situaci Čápa na hlavě vyrovnání. Míč však špatně trefil a ten se tak následně stal snadnou kořistí Šroma.

40
    Na to, že se jedná o šlágr jarní části sezóny MSFL, tak žádné bůhvíjaké fotbalové představení v opavských Městských Sadech zatím k vidění není.

37
    Opavu jako by ani ten inkasovaný gól neprobudil. Hosté nadále jsou aktivnější a nutno říci, že vedou po zásluze.

34
    Jaroslav Kolínek dostává první žlutou kartu v tomto zápase za ostrý skluz.

33
    HFK právě vstřelil branku!
    Hosté se dostávají do vedení. Dadákův centr z pravé strany usměrnil za Novákova záda přesnou hlavičkou ZDENĚK POLÁK.

28
    Domácí tým i v dnešním utkání zatím potvrzuje jarní nemohoucnost v útočné fázi. Také dnes to směrem dopředu v podání opavských pořádně skřípe.

24
    Nebezpečí před opavskou brankou po centru Onofreje. Vše hasí skvělým obranným zákrokem Klesnil.

20
    Hostující celek kupodivu nepřijel do Opavy pouze bránit. Ba co víc, v první dvaceti minutách hry je ve hře dopředu zatím určitě lepší než svěřenci kouče Mazury. Opavští se po většinu doby pouze brání. Je to vůbec možná teprve první tým, který do Opavy v letošní sezóně nepřijel pouze bránit.

14
    Opava poprvé nuceně střídá. Zraněného Žmolíka nahrazuje Robin Wirth.

14
    Parádní střela hostujícího Richtera jen těsně míjí levou opavskou tyč.

7
    Partyš střelou z dobrých třiceti metrů našel pouze rukavice připraveného Šroma.

5
    Hostující Bednář se zbavil svého strážce a placírkou trefil tyč. Veškeré vzrušení je však zbytečné. Pomezní dávno signalizoval ofsajd.

3
    Hosté jsou v úvodních minutách aktivnějším týmem. Domácí se doposud pouze brání.

2
    Dalekonosný pokus tečoval jeden z hostujících hráčů. Již předtím však byl odmáván ofsajd.

1

-5
    Poprvé v této sezóně se objevuje na soupisce také největší letní posila Opavy Lumír Sedláček. Ten vyléčil své bolavé koleno a je již dnes připraven na lavičce.

Tento zápas je také největším šlágrem jarní části sezóny MSFL. Opava má momentálně devítibodový náskok na čele. Případná dnešní výhra ji téměř jistě katapultuje do druhé ligy.

SFC Opava: Novák - Klesnil, Vyskočil, Čáp, Kolínek, Cigánek, Formánek, Knapp, Partyš, Chmelíček, Žmolík.

1. HFK Olomouc: Šrom - Kovář, Lukášek, Onofrej, Bednář, Zedníček, Dadák, Čtvrtníček, Richter, Polák, Kopecký.

Rozhodčí: Ondráš - Chramsov, Pochylý..

Dobré odpoledne z Opavy, za pár okamžik se na místním Městském fotbalové stadiónu odehraje utkání 20. kola MSFL mezi domácím SFC Opava a hostující 1. HFK Olomouc.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.