Rusko – Slovinsko 6:4 (kon.) | Kanada – Francie 9:1 (kon.) | Slovensko – Německo 3:4 (kon.)
Švýcarsko – Bělorusko 4:1 (kon.)
Rusko
6:4 (1:0, 1:1, 4:3)
Slovinsko
Neděle 01.05.2011, 16:15Mistrovství světa

To je od nás pro tuho chvíli všechno. Děkujeme za pozornost a těšíme se zase příště napočtenou a nezapomeňte na večerní soubou Slovenska s Německem, ve kterém půjde o průběžné první místo ve skupině. Nashledanou. (18:46:09)

Rusko sice žádný přesvědčivý výkon nepodalo, jisté zlepšení oproti zápasu s Německem tu ale vidět jde, minimálně v tom, že se Bykovově hvězdám konečně podařilo vyhrát. Dnešní výhrou si ruský tým trochu napravil reputaci po nepříliš úspěšném prvním vystoupení na turnaji. Slovinci ale podali hodně sympatický výkon a kdo ví, jak by se zápas vyvíjel, kdyby se svěřencům Matije Pantariče podařilo využít aspoň jednu ze dvou přesilovek pěti proti třem.

Nejlepší hráči utkání: Rusko - Alexander Radulov, Slovinsko - Bostjan Goličič.

Střely v poslední třetině: Rusko - 12, Slovinsko 10.

Střely celkem: Rusko - 25, Slovinsko - 35.

60:00

59:22
    Rusko právě vstřelilo branku!
    SERGEI ZINOVJEV dorazil z bezprostřední blízkosti nezištnou příhru Danise Zaripova a o vítězi dnešního zápasu je rozhodnuto! Asistence: Danis Zaripov.

59:00
    Málem bylo vyrovnáno. Při Nabokovovi teď stáli všichni svatí!

58:20
    Slovinci se pouští do jednoho z posledních útoků, ale akce ztroskotala na nepřesné přihrávce.

57:30
    Radulov byl blízkou další brance, když si najel mezi kruhy, odkud vypálil nepříjemnou ránu. Hocevar se štěstím vyrazil.

56:54
    Arťuchin z velkého úhlu netrefil opuštěnou branku Slovinska.

56:19
    ALEXANDER RADULOV se nejlépe zorientoval na brankovišti, kde se k němu dostal několikrát odražený puk. Hocevar byl bezmocný a Rusko opět vede necelé 4 minuty před koncem třetí třetiny o jednu branku. Asistence: Ilja Kovalčuk, Konstantin Gorovikov.

55:03
    Zaripov byl zcela sám před Hocevarem! Střele nechyběla razance, ale s přesností to bylo horší.

54:35
    Oba týmy střídají, Rusové pokazili rozehrávku.

54:06
    Kovalčuk se střelou z otočky snažil otočit misku vah opět na stranu Rusů. Jeho střelu švihem Hocevar vytěsnil ramenem až nad plexi.

53:40
    Rusům za tohoto stavu hodně teče do bot. Na jejich zvýšeném úsilí to jde vidět.

52:08
    Stadion je na nohou! Slovinsko má sympatie drtivé většiny nezaujaté části publika, která fandí právě tomuto mužstvu ze slovanské země.

51:28
    Slovinsko právě vstřelilo branku!
    A je to tady! Slovinci se dočkali vyrovnání! ROK PAJIČ, útočník Ústí nad Labem střelou pod levou paži Nabokova vyrovnává na 4:4! Asistence: Andrej Tavzelj.

50:15
    Rusové váhali s tozehrávkou ve slatním pásmu, ale Slovinci se nakonec k puku nedostali.

49:39
    Slovinci se nevzdávají a snaží se o další srovnání kroku s velkým favoritem.

47:21
    Slovinci se ještě nevzdávají! po 30ti vteřinách od gólu Afinogenova se střelou bezpostředně po buly prosazuje BOSTJAN GOLIČIČ a snižuje, na rozdíl jedné branky! Asistence: David Roman.

47:18
    Zakázané uvolnění Ruska.

46:53
    Rusové po pár vteřinách navyšují své vedení! JEVGENIJ ARŤUCHIN doslova procpal puk za Hocevarova záda. Puk se tak tak došoural za brankovou čáru. Asistence: Maxim Afinogenov, Konstantin Kaigorodov.

46:15
    Vyrovnaný stav dlouho nevydržel. DMIRTIJ KULIKOV střelou od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Konstantin Kaigorodov.

45:01
    Kaigorodov ihned po buly pálí na slovinskou bránu, puk ale končí na hrudi slovinského muže s maskou.

44:52
    Puk odražený od zadního mantinelu doskákal až k pravé tyči Hocevara, který jej pro jistotu schoval do lapačky.

Průběžný výsledek utkání košické skupiny B: Kanada - Francie 7:1.

43:21
    A diváci se opět probouzejí. Je to možná překvapivé, ale v jasné převaze jsou slovinští příznivci.

42:49
    Puk poskakoval po brankovišti rusů tak dlouho, až do něj udeřil BOSTJAN GOLIČIČ! Nabokov se jen bezmocně podíval za svá záda. Slovinci podruhé srovnávají s rusy krok. Asistence: Mitja Šivič, Matej Hocevar.

41:51
    Slovinci se ve středním pásmu zmocnili kotouče, křížná střela jednoho z e svěřenců trenéra Pantařiče mířila vedle Nabokovovy klece.

41:08
    Rusové kombinují v obranném pásmu Slovinska.

40:37
    Zaripov si připisuje první střelecký pokus poslední třetiny. Hocevar puk vyráží do ochranné sítě.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:59.

Druhá třetina se v mnohém podobala té první. Slovinci opět prohospodařili dlouhou výhodu o dva hráče, nakonec se ale dočkali vyrovnání. I když situaci ze třicáté minuty zkoumal i videorozhodčí, branka Hebara byla nakonec uznána a Slovinci srovnali krok. Od vyrovnávající trefy byli Slovinci aktivnější, ale Rusku se nenápadnou střelou Aťušova podařilo ještě do konce druhé části vrátit vedení na svou stranu.

Střely na branku ve druhé třetině: Rusko - 5, Slovinsko - 14.

40:00

39:58
    Téměř se druhou sirénou vypálil ze středního pásma Sivic, Nabokov neměl sebemenší problémy.

39:43
    Střela jednoho ze slovinských obránců byla ztečována do ochranné sítě.

39:18
    Arťuchin ukázal něco ze své tvrdosti. Celé utkání se hraje poměrně tvrdě.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

38:49
    Rusové nahodili kotouč za slovinskou branku, Slovinci vyhazují puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

37:36
    Snad poprvé se probudili i ruští fanoušci. Slovinská část publika se ale nechce nechat zahanbit a také o sobě dává vědět.

36:43
    Hocevar teď svou širokou brankářskou holí rozehrával hodně riskantně.

35:41
    Branka z čistého nebe! MAXIM AFINOGENOV si vybruslil z pravého rohu až na modrou čáru, odkud jen tak nahodil puk směrem na Hocevara. Slovinský golman neviděl vůbec nic a puk tak skončil za bezmocným brankářem Slovinska. Asistence: Konstatnin Kornějev.

35:01
    Na Sborné jde vidět nervozita. Slovinci po vyrovnávající trefě naopak hodně ožili.

34:41
    Rusové v postavení mimo hru.

34:09
    Mitja Robar se na obranné modré zmocnil puku, projel s ním až mezi kruhy před Nabokovem, ale pravou chvíli pro střelu prováhal.

34:09
    Slovinci bojují, snaží se napadat ve dvou, ale musí si dávat pozor na rychlé brejky Ruska.

33:43
    Nebezpečná střela Tjutina od modré čáry. Slovinci se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

32:03
    Kovalčuk se procpal po pravé straně až před bránu Slovinska, golman Hocevar jej ale dobře vybruslil.

31:22
    Oba týmy v plném počtu.

30:58
    Afinogenov ujel spolu s Kornějevem, druhý jmenovaný zabičku netrefil podle svých představ a puk mířil těsně vedle pravé tyče Slovinska.

29:51
    Hocevar nadvakrát zasahoval proti střele Arťuchina.

29:22
    Po vzájemné potyčcejsou vyloučeni David Rodman (SLO) a Ilja Kovalčuk (RUS).

29:15
    ANDREJ HEBAR dostal puk až za brankovou čáru! Sudí se jdou ale poradit, jestli bylo branky dosaženo v mezích pravidel. Slovinský útočník byl totiž hodně natlačen v brankovišti Ruska. Po krátké poradě sudí ukazuje do středového kruhu - branka platí! Asistence: Blaz Gregorc.

28:50
    Slovinci dobře kombinovali před Naobkovem, poslední přihrávka ale nevyšla.

28:15
    Slovinská rozehrávka se nepovedla, puk docestoval až za Nabokova a píská se zakázané uvolnění.

Průběžný výsledek ze zápasu hraného v Košicích: Kanada - Francie 3:0.

27:50
    Ofsajd Slovinců.

27:27
    Rusové se sami obrali o útočné pásmo.

27:06
    Dervarič zkoušel překvapit Nabokova střelou od levého mantinelu, ruský brankář puk vyrazil do ochranné sítě.

26:37
    Akce střídá akci, hraje se hokej nahoru-dolů.

26:00
    Pance ujížděl ruské obraně, která ale na poslední chvíli zablokovala pokus slovinského útočníka.

25:47
    Hra přerušena. Branka Slovinska je posunutá. Sudí ji chtějí vrátit na její původní místo, ale pomoci musí až zaměstnanec zimního stadionu kvačící do brankoviště s vrtačkou.

25:33
    Ani druhou přesilovku o dva muže Slovinci nedokázali přetavit ve vyrovnávající branku. Rusko už je v pěti.

25:02
    Rusové ve čtyřech.

24:32
    Poslední půlminuta přesilovky 5 na 3. Gregorc vyslal od modré jedovatou střelu, Nabokov opět jen vyrazil, ale s dorážkou Hebara si poradil jako před chvílí s tou Rodmanovou.

24:19
    Kuznik pálil z levého kruhu, Marcel Rodman ještě před Nabokovem dorážel, ale ruský golman puk přikryl lapačkou!

23:58
    Zatím to je jako přes kopírák, Slovinci jsou mimo útočné pásmo.

23:33
    Arťuchin dává Slovincům opět šanci dvojnásobné přesilovky! Tentokráte bude trvat 89 vteřin.

23:02
    Rusové si museli pomoci faulem. Kaigorodov odjíždí na trestnou lavici za hákování.

22:37
    Ziga Pance nejprve v samostatném úniku neprostřelil Nabokova! Následně se před brankovištěm rusů potloukal kotouč, ale ani napodruhé se Pancemu touš do brány dostat nepodařilo.

22:14
    Slovinské nahození od mordé čáry k brance Ruska ani nedoputovalo.

21:11
    Začátek druhé části je zatím poněkud vlažný.

20:11
    Dalekonosný pokus Marcela Rodmana nenadělal Nabokovovi žádné starosti.

20:01

Oba celky už jsou přichystány na zahájení druhé třetiny. Ještě 30 vteřin přestávky a jdeme na to.

Další třetina začne přibližně v 17:07.

Pokud se hrálo v plném počtu hráčů, byli Rusové nebezpečnějším mužstvem. Prozatím jedinou branku utkání však rusové vstřelili v přesilové hře. Slovinci naopak nedokázali zužitkovat dlouhou přesilovku 5 na 3 a stav po první třetině tak vyznívá lépe pro favorita.

Střely v první třetině: Rusko - 8, Slovinsko 10.

20:00

19:26
    Robar dostal přihrávku na brankoviště, střelou do horního rohu chtěl prostřelit Nabokova, ale střela šla těsně nad!

18:42
    Afinogenov v brejku! na poslední chvíli mu ale pod nohy skočil Kuznik a puk roskému rychlíkovi ustřelil od hole.

18:10
    Nabokovova slabší chvilka, lapačko ujenom promáchl a puk těsně minul jeho klec.

17:49
    Kaigorodov tvrdě pálil od modré, puk se odrazil od zadního mantinelu zpět před bránu Hocevara. Slovinský brankář se ale dobře zorientoval a puk ukryl pod výstrojí.

16:33
    Zajímavě rozjetou akci Slovinska přerušuje hvizd sudích, protože jeden z hráčů Slovinska přejel modrou čáru o něco rychleji, než bylo potřeba.

15:46
    Slovinci bojují o puk v rohu za Nabokovem, úspěšnějsí byl ale soupeř, který hned obrací hru směrem k Hocevarovi.

15:28
    Icing Slovinska.

15:50
    Krásnou kombinaci Ruska zakončoval Radulov, ale obránci Slovinska mu zablokovali hokejku a střela tak neměla patřičnou razanci.

13:57
    Rusové rozjíždí po dlouhé době útočný výpad, střela zpoza obránce ale mířila mimo tři tyče slovinské brány.

13:35
    Tarasenko, který byl v šesté minutě terčem tvrdého zákroku, je opět ve hře.

13:12
    Rusko v plném počtu.

13:04
    Slovinci promrhali dlouhou přesilovku a stále tak o gól prohrávají.

12:50
    O vzrušení se teď postaral Zinovjev, který poslal špatně zavřenýma dvířkama ruské střídačky mimo hřičtě jednoho ze Slovinců.

12:15
    Ticar vyzkoušel Nabokovovu pozornost střelou z rohu. Vhazuje se napravo od ruské branky.

11:53
    Tak jsme to asi zakřikli, Rusové teď třikrát v krátkém sledu vyhodili puk ze svého obranného pásma,

10:49
    Klasická přesilovka jde Slovincům o poznání lépe, ale vyrovnat se jim zatím nepodařilo.

10:37
    Závar před brankou Nabokova. Ruský brankář přikryl puk v kleče lapačkou.

10:12
    Rusové už jsou ve čtyřech.

10:06
    Ticar až v samotném závěru dvojnásobné výhody vystřelil na Nabokova, ten ale vytáhl efektní zákrok lapačkou.

09:42
    Už jen půlminuta zbývá do konce trestu Zinovjeva, Slovinci jsou bezradní.

09:13
    Rusové hrají hodně obětavě, Slovinsko se není schopné dostat do pásma.

08:15
    Rusové se osvobozují, puk je za bránou Slovinska.

08:12
    Slovinci mají k dispozici minutu a 52 vteřin dlouhou přesilovku pěti proti třem. Ještě se chvili nebude hrát, než bude ledová plocha dokonale zbavena krvavých stop.

08:12
    Rusové jdou do dvojnásobného oslabení. Ziga Jeglič odjíždí na střídačku s krvavým šrámem v obličeji. Vrátka ruské trestné lavice jsou otevřena a na lavici hanby míří Jemelin, jenž od sudích inkasoval pětiminutový trest plus trest do konce zápasu! Slovinci mají velkou šanci na srovnání stavu.

08:10
    Také Slovinci si zahrají v početní výhodě. Zinovjev (RUS) 2 minuty hákování.

07:43
    Slovinci v plném počtu.

07:33
    Až teď! Petelice Tjutina těsně minula pravý horní roh slovinské brány.

07:10
    Rusové stále kombinují, ale střela nepřichází.

06:19
    Kovalčuk je jednoznačným dirigentem přesilovky Ruska, Bykovovým svěřencům ale chybí střelba.

05:57
    Na ledě to vře po zásahu jednoho ze slovinců na Těreščenka, kterému museli z ledu pomoci až spoluhráči spolu s lékařem týmu. Vylučovat se ale nebude.

05:43
    A je tu další přesilovka pro Rusko. Vyloučen byl Marcel Roman (SLO) - podražení.

04:22
    Rusové jdou do vedení. Jak je jednoduché vstřelit gól v přesilovce teď názorně ukázal VITALIJ AŤUŠOV, který střelou od modré propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Ilja Kovalčuk, Alexandr Radulov.

03:44
    Minuta přesilovky Ruska je pryč a Sborná se zatím nejenže nedostala ke střela, ale nebla schopná zavést na delší dobu puk do útočného pásma.

03:21
    Slovinci se zatím brání velmi dobře.

02:44
    Rusové budou hrát první přesilovku. Matej Hocevar (SLO) byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění

02:21
    Afinogenov pálí z první, puk po zásahu Hocevara končí opět na ochranné síti.

01:35
    Kovalčukovi se málem podařilo překonat slovinského golmana, tomu se podařilo levým betonem puk na poslední chvilku vyrazit.

00:52
    Po tečované střele, která skončila v ochranné síti, se vhazuje po levé ruce brankáře Hocevara.

00:43
    David Rodman kličkoval za brankou Nabokova, ale do střelecké pozice se nedostal.

00:13
    Zahajovací buly vyhráli rusové, jejich útočnou akci zastavuje ofsajd.

00:01

První pětky se staví k úvodnímu buly.

Od úvodního buly nás dělí necelé dvě minuty. Oba celky už nastoupily a ledovou plochu. Hlasitější jsou možná překvapivě slovinští fanoušci, kteří vítají své hráče bouřlivým "Slo-ve-ni-a"!

Slovinské brankoviště bude strážit Andrej Hocevar, který v prvním zápase plnil pouze roli náhradníka zkušenějšímu Robertu Kristanovi.

I přes prohru má i nadále důvěru trenéra Bykova pětatřicetiletý brankář Jevgenij Nabokov. Ve složení formací ale oproti zápasu s Německem nezůstal kámen na kameni. Ijla Kovalčuk se z prvního útoku přestěhoval do druhé řady, kde bude hrát po boku Radulova a Těreščenka.

Oba týmy se v rámci světového mistrovství utkají vůbec poprvé v historii. Před Sbornou, chce-li pomýšlet na další postup v turnaji, je jasný úkol - nedopustit druhé překvapení na její úkor a „hokejového trpaslíka“ ze Slovinska jednoznačně porazit.

Rusko: Nabokov (Barulin) - Nikulin, Belov, Aťušov, Tjutin, Kalinin, Kornějev, Kulikov, Jemelin - Zaripov, Zinovjev, Morozov - Těreščenko, Radulov, Kovalčuk - Arťuchin, Kajgorodov, Afinogenov - Gorovikov, Kuljomin, Tarasenko.

Hlavní trenér: Vjačeslav Bykov.

Slovinsko: Hocevar A. (Kristan) - Kužnik, Kranjc, Gregorc, Robar, Tavželj, Pretnar, Dervarič, Kovačevič - Razingar, Rodman D., Rodman M. - Jeglič, Tičar, Sabolič - Šivic, Pance, Pajič - Hocevar M., Goličič, Hebar.

Hlavní trenér: Matija Pantarič.

Rozhodčí: Kurmann (SUI), Persson /SWE) - Tillekvist-Jonsson (SWE), Valach (SVK).

Slovinci ve svém prvním utkání nad Slováky ještě v 36. minutě vedli 1:0, nakonec ale vedení neudrželi a prohráli po celkem sympatickém výkonu 3:1.

Rusové nevstoupili do turnaje vůbec dobře. V úvodním utkání totiž tým kolem hvězdy Ilji Kovalčuka nečekaně podlehl výběru Německa 2:0. Naši západní sousedé favorita dokonale zaskočili a díky brankám Greilinngera a Reimera a hlavně díky fantastickému výkonu brankáře Endrase, se postarali o první velké překvapení turnaje.

Dobré odpoledne z Orange Areny v Bratislavě. Dnes pokračuje mistrovství světa svým třetím hracím dnem, ve kterém se v bratislavské skupině „A“ utká od 16:15 jeden z favoritů turnaje Rusko s outsiderem ze Slovinska.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.
    Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

Jan Hochman

Branky a nahrávky: 5. Aťušov (Kovalčuk, Radulov), 36. Afinogenov (Kornějev), 47. Kulikov (Kaigorodov), 47. Arťuchin (Tjutin, Kaigorogov), 57. Radulov (Kovalčuk, Gorovikov), 60. Zinovjev (Zaripov) - 30. Hebar (Gregorc), 43. Goličič (Šivič, Hocevar), 48. Goličič (Rodman D.), 52. Pajič (Tavzelj)

Hlavní trenér: Vjačeslav Bykov

Rozhodčí: (SUI), Persson /SWE) - Tillekvist-Jonsson (SWE), Valach (SVK).