Rakousko – Slovinsko 3:2 (kon.) | Bělorusko – Lotyšsko 3:6 (kon.) | Dánsko – Německo 4:3 (po s.n.)
Norsko – Kanada 2:3 (kon.) | Finsko – Slovensko 2:1 (kon.) | USA – Francie 3:2 (kon.)
po s.n.
Dánsko
4:3 (1:1, 1:1, 1:1)
Německo
Sobota 07.05.2011, 16:15Mistrovství světa

Za zvuku dánské státní hymny se s vámi z Bratislavy prozatím loučíme. (18:43:34)

Střely na bránu: 22:33.

Je konec. Dánsko si nakonec do skupiny připisuje za vítězství s Německem dva body. K postupu do čtvrtfinále už mu ale nebude stačit ani případná výhra se Slovenskem. Němci jsou stále druzí, třetí Rusko dnes posíleno Ovečkinem má ale zápas k dobru.

65:01
    Dánsko právě vstřelilo branku!
    Rozhodující nájezd proměnil MIKKEL BODKER.

Wolf musel dát, ale svou pozici nezvládl. Andersen ho dobře vybruslil a puk vyrazil.

Mikkel Bodker uspěl fantastickým bekhendovým blafákem! Endras neměl šanci.

Němci ve druhé sérii srovnali! Partick Reimer mířil přesně do pravého rohu!

Mads Christensen uspěl střelou zápěstím - 1:0.

První sérii ukončil špatnou střelou Marcel Müller. Andersen ho vychytal snadno dobře položeným betonem.

Jako první se k nájezdu postavil Morten Madsen, ale svou kličku přetáhl až za branku a Endras nemusel zasahovat.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení o majiteli druhého bodu nerozhodlo, přitom k tomu šance byly. První polovina patřila Německu, druhá se odehrávala v jasné režii Dánů. Po úpravě ledu začnou nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:50
    Dánové nakonec přecejen chtějí vyhrát. Rána Madse Bodkera proplachtila těsně nad.

64:02
    Mikkel Bodker přijel do pásma a s nápřahem až ke světlům minul.

63:40
    Jesper Jensen se blýskl krásnou individuální akcí, když se nádhernou stahovačkou zbavil obránce. Dostal se však blízko brankáře, a proto musel střílet. Endras zaklapl betony včas!

62:30
    Přesně v polovině prodloužení se natlačil až před bránu Holzer. Andersen s vypětím všech sil udržel puk kdesi pod sebou!

61:45
    Na Dánech je vidět zklamání. Němci začínají hrát s chutí. Konstantin Braun projel přes dvě třetiny do šance, ale brankář lapačkou střelu chytil.
    Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.
    Branky a nahrávky: 9. Bodker Mads (Christensen, Jakobsen), 22. Bodker Mikkel, 58. Hardt (Green), 66. Bodker Mikkel - 11. Tripp (Müller, Ullmann), 23. Barta (Kink, Reimer), 42. Levallee (Hördler, Müller)

Dánsko: Andersen - Nielsen, Lassen, Jensen K., Jensen J. B, Bodker M., Hersby, Eskesen - Green, Starkov, Hart - Degn, Dresler, Madsen - Jakobsen, Christensen, Bodker M. - Storm, Staal, Poulsen - Jensen J.
    Německo: Endras - Krueger, Dietrich, Holzer, Braun, Levallee, Hördler, Reul, Kreutzer - Wolf, Hospelt, Rankel - Tripp, Müller, Ullmann - Mauer, Schütz, Gogulla - Barta, Reimer, Kink.

Rozhodčí: Baluška (SVK), Burchell (CAN) - Hollenstein (AUT), Valach (SVK)