Liberec – Slovácko 1:0 (kon.) | Ostrava – Ústí n. L. 3:3 (kon.) | Teplice – Plzeň 0:1 (kon.)
FC Baník Ostrava
3:3 (2:1)
FK VIAGEM Ústí nad Labem
Sobota 14.05.2011, 18:00 • Stadion Bazaly • Gambrinus liga

Zápas tak končí trochu překvapivě 3:3. Za zmínku stojí fakt, že stejným výsledkem skončil také minulý zápas Baníku na půdě Jablonce. (19:54:31)

Ostrava byla po celý zápas lepším celkem a nic nenasvědčovalo tomu, že domácí tým nezíská plný počet bodů. Soupeř byl ve druhém poločase prakticky neviditelný a hned několikrát stálo při Ústeckých štěstí. Domácí ofenzíva však čtvrtý gól nepřidala a naopak to byli hosté, kdo krátce před koncem vsítil z ojedinělých dvou akcí hned dvě branky.

90+1
    Rozhodčí nastaví minutu nad rámec hrací doby.

89
    Ústí právě vstřelilo branku!
    A je to tady! Ústí nad Labem srovnává! MARTIN JINDRÁČEK přesnou trefou k tyči zajišťuje hostům pravděpodobně bod.

88
    Žlutou kartu obdržel za zdržování hry ostravský gólman Buček.

86
    Domácí lavička reaguje střídáním. Místo Šenkeříka si na posledních pár minutek zahraje Gligorov.

85
    Tak to je blesk z čistého nebe! Po centru z levé strany hlavičkoval jeden z hráčů Ústí, Buček tento pokus vyrazil, avšak akce pokračovala a míč se postupně dostal až k nohám LUKÁŠE DVOŘÁKA, který míč pohodlně poslal do odkryté branky Ostravy.

84
    Ústečtí útočníci teď byli pomezním rozhodčím hned dvakrát v krátkém časovém rozmezí nachytáni v ofsajdu.

83
    Další dobrá možnost Baníku na navýšení vedení, avšak ani tentokrát míč v síti nekončí. O vzrušení se postaral Šmejkal.

82
    Slezané si kromě útočných choutek dobře plní i své defenzivní povinnosti a díky tomu jsou fotbalisté Ústí nad Labem ve druhém poločase prakticky neškodní.

79
    Dobrá střela Greguše, který z hranice velkého vápna pálil jen těsně mimo Kovářovu bránu.

77
    Rychlý brejk hostů zastavil povedeným skluzem Neves.

75
    Dvacetiletý Ferenčík je pokárán žlutou kartou.

74
    Domácím je pískán ofsajd.

72
    Po jeho exekuci se Ostravští k žádné nebezpečné střele nedostali.

71
    Lukeš rozehraje rohový kop ...

68
    Hosté střídají. Holka nahrazuje Martin Jindráček.

68
    Dnešní utkání sleduje 2890 diváků.

67
    Ostrava je ve druhé půli jednoznačným dirigentem hry.

Filip Lefenda

Branky: 7. Šenkeřík, 43. Lukeš, 49. Ferenčík - 32. Veverka, 85. Dvořák, 89. Jindráček

Karty:   49. Holek (OVA), 75. Ferenčík (OVA), 88. Buček (OVA)

FC Baník Ostrava: Buček - Marek, Bolf, Neves, Zejdler - Greguš, Lukeš, Šmejkal - Varadi, Šenkeřík (86. Gligorov), Kraut (46. Ferenčík)
    FK VIAGEM Ústí nad Labem: Kovář - Džuban, Holek (68. Jindráček), Dreksa, Valenta - Dvořák, Stožický, Vrtělka, Volek - Martykán, Veverka (46. Krbeček)

Rozhodčí: Nenadál - Chytil, Vysloužil