Bohemians B – Hořovicko 0:0 (kon.) | Admira Praha – Brozany 1:0 (kon.) | Bystrc – Konice 0:0 (kon.)
Tábor – Benešov 0:0 (kon.) | Roudnice – Jirny 2:1 (kon.) | Vlašim B – Sezim. Ústí 1:3 (kon.)
FC Dosta Bystrc-Kníničky
0:0 (0:0)
Sokol Konice
Neděle 22.05.2011, 16:30 • stadion Dosty Bystrc-Kniničky. • Divize skupina D

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezký den přeji od řeky Svratky, kde budeme za několik okamžiků sledovat duel mezi domácí Bystrcí a Konicemi. Hosté přijeli do Brna pouze s třinácti hráči, mají tedy pouze dva borce na střídání. Bystrckým fotbalistům chybí distancovaný Janíček, zraněný je Jirásek, čímž se domácím prakticky rozpadla obrana.

Utkání je to nesmírně důležité, vzhledem k záchraně v soutěži. Konice jsou čtrnácté a jsou hodně namočené do sestupových vod. V nich plula i Bystrc, ale vzhledem ke zlepšenému jaru mohou být zatím v klidu. I když k jistotě definitivní záchrany je potřeba z posledních pěti kol alespoň dvakrát vyhrát.

FC Dosta Bystrc-Kníničky: Slanina - Zich, Kratochvíl, Smékal, Křivánek, Rohovský, Klusák, Krejčí, Urban, Záblacký, Veselovský.

Sokol Konice: Kmecík - Koutek, Cetkovský, Voral, Řehák, Klobáska, Kryl, Václavský, Blaha, Schön, Bílý.

Rozhodčí: Beneš - Smekal, Mikyska.

1

12
    Zatím sledujeme zápas plný nepřesností, úvod sice vyšel lépe hostům, ale vyložené šanci si nevytvořili. I Bystrc se pozvolna dostává do provozní teploty, ale také jí chybí klid v koncovce.

22
    Oba týmy si připisují šance, nejprve ve vápně hlavičkoval hostující Blaha, ale jen do náruče Slaniny, na opačné straně to zkoušel po standardce Křivánek a dorážející Zich, neúspěšně.

35
    Prvním potrestaným hráčem Brna je Tomáš Veselovský, který něco nelichotivého řekl rozhodčímu.

36
    A následně žlutou kartu inkasuje Radek Řehák, rovněž za prostesty.

Máme za sebou první poločas a příliš fotbalové krásy k vidění nebylo. Bohužel za to může i úmorné vedro, které zde panuje.

Střely na bránu: 0:2, střely mimo: 1:1, rohy: 0:2.

46

46
    Domácí kouč do druhého poločasu střídá, ze hřiště odchází Křivánek a jeho místo zaujme Lukáš Jiříkovský.

55
    Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil, hosté dobře brání a sem tam se ocitnou v útoku, Bystrc má problémy hlavně v kombinaci, hráči v letním parnu si nemohou dát pořádně přihrávku.

66
    Rád bych popsal nějakou zajímavou sitauci, ale opravdu se zde nic moc neděje. Slovy klasika, sledujeme pravou českou holomajznu.

67
    První velká šance Konic a v ní Kryl, jenž na malém vápně hlavičkoval do náruče Slaniny.

69
    Utkání sleduje 250 diváků.

70
    Druhé střídání v týmu Bystrce, odešel Veselovský, jeho místo si bere na starost Lukáš Marinč.

78
    Největší šance celého zápasu, po rohovém kopu se k míči dostal Krejčí, v tísni překonal gólmana Kmecíka, ale na brankové čáře výborně zasáhl obránce soupeře a zabránil tak změně ve skóre.

80
    Hosté střídájí, odešel Schön, na jeho místo přišel Směták.

82
    Bystrc tlačí, z pravé strany centroval Rohovský a hlavou se chtěl prosadit Kratochvíl, brankář Konic byl připraven.

86
    Lukáš Marinč dostává žlutou kartu a může být rád, že to byla pouze ta žlutá. Zastavil již zabíhajícího Blahu, který mohl běžet sám na Slaninu. Bude následovat standardka z pětadvaceti metrů.

87
    Z trestného kopu pálil kapitán Konic Voral, střela letěla pod břevno, ale byla slabá a Slanina chytá.

89
    Poslední střídání v týmu Bystrce, odešel Kratochvíl, na poslední okamžiky jde Martin Škárek.

90
    Rozhodčí ani nenastavuje a končí utkání.

Je tu konec utkání, které ovlivnilo parné počasí. První poločas byl velice slabý, v tom druhém se přeci jen hrál fotbal, ale zase to nebyla žádná sláva. Vyhrát v závěru mohla jak Bystrc, tak i Konice, nestalo se tak. Duel tak končí dělbou bodů.

Statistiky zápasu: střely na bránu: 2:4, střely mimo: 4:3, rohy: 5:4.

Přeji hezký zbytek neděle a u dalších přenosů z Brna se budu těšit na počtenou. (18:25:42)