Austrálie – Velká Británie 3:1 (kon.) | Francie – Itálie 4:3 (kon.) | Česko – Slovensko 13:3 (kon.)
Austrálie
3:1 (3:1, 0:0)
Velká Británie
Neděle 29.05.2011, 08:00MS v inline hokeji – kategorie Masters

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:00.

Austrálie: Jeffrey (Goulds) – Adams, Antony, Archibald, Baker, Barker, Beliveau, Fall, Jahnssen, Matear, Modra, Schuettpelz, Stow, Voss.

Velká Británie: Quilter (Smith) – Brien, Clark, Dupley, Edwars, Fowler, Francis, Chalmers, Kerss, Thompson, Wirt.

Vítáme Vás nezvykle brzo ráno u prvního zápasu závěrečného dne druhého MS veteránů v inline hokeji. Budeme spolu sledovat zápas o páté místo. Velká Británie má zatím jediný bod za remízu se Skotskem, Austrálie má o bod víc, oba získala taktéž proti Skotům. Pokud se tedy Britové chtějí posunout, musí zvítězit, naopak remíza i porážka je zanechají na šesté pozici. Případná prohra s počtem inkasovaných gólů by je měla dle systému turnaje odsunout dokonce až na sedmé místo.

00:01

01:13
    Zápas začal aktivně. Je vidět, že obě mužstva mají po ránu sil hodně. Větší šance zatím patří Britům.

02:18
    Australané nebezpečně kombinují v útočné polovině.

02:26
    Vyloučen Simon Kerss (AUS) na dvě minuty za sekání.

0308B
    Austrálie právě vstřelila branku!
    Přesilovka je využita! Odražený kotouč usměrnil do branky JOHN BAKER, a posílá tak svůj tým do vedení.

04:10
    Clark se hrnul do útoku, puk Jeffreymu vypadl, ale naštěstí pro australský tým zamířil mimo.

04:55
    Před branku si nabruslil Matear, ale ani na druhou dorážku neuspěl.

05:18
    Vyloučen Chalmers (GBR) na dvě minuty za podražení. To je druhá přesilovka Austrálie. Tu první "Protinožci" využili. Uvidíme, jak se vypořádají s druhou početní výhodou.

06:15
    Po přihrávce k druhé tyči pálil z první Baker. Jen do dobře postaveného gólmana.

07:13
    Matear kličkou obelstil beka a v zakončení na brankáře bekhendovou kličkou neuspěl.

07:18
    Britové hrají v plném počtu, ale útočí stále Australané.

08:15
    Puk vybojoval u mantinelu Clark, projel přes celé hřiště a málem by se býval řítil i sám na gólmana, kdyby nebyl faulován Rossem Adamsem (AUS), který si tak odsedí dvě minuty.

08:50
    Některý z hráčů Velké Británie oslavil vyrovnání. Až na střídačce se ale dozvěděl, že trefil jen tyčku a hraje se dál.

10:15
    Australané kompletní, oslabení přečkali bez inkasovaného gólu.

10:46
    Na trestnou lavici se usadil Peter Wirt (GBR) za nedovolené bránění.

10:59
    Velká Británie právě vstřelila branku!
    IAN FRANCIS zužitkoval přihrávku na druhou stranu a vyrovnává do prázdné branky.

11:48
    Po inkasovaném gólu v přesilovce Australané alespoň kompenzují to, o co přišli. DAN BELIVEAU obdržel pas před bránu a propálil Jefrreyho.

12:16
    Vyloučen Duane Voss (AUS) na dvě minuty za nedovolené bránění.

13:30
    Po dlouhé tlaku Britů hráči Austrálie vyhazují.

14:46
    Autralané v plném počtu a ženou se dopředu.

15:48
    Hrubá chyba britské obrany! Na půli hřiště klopýtl Wirt a Australané ujeli do přečíslení. Baker poslal kotouč hráči DAN BELIVEAU, který doráží přesně do prázdné branky.

17:36
    Thompson střílí jen do brankáře.

19:16
    Po nepřesné přihrávce se ujal puku Janssen a z přečíslení přestřeluje branku.

20:00
    První polovina skončila.

Vyrovnané utkání. Australané byli produktivnější a také měli více šancí. Uvidíme, co přinese druhá půle.

20:01
    Začala druhá polovina.

21:01
    Clark z Velké Británie orazítkoval z kruhu tyčku!

22:15
    Thompson pálil z mezikruží a Jeffrey chytá.

22:36
    Na trestnou lavici usedá na dvě minuty Dan Beliveau (AUS).

03:05
    Schuettplelz vyhazuje přes všechny čáry.

24:00
    Britové pálí a palí. Možná kdyby stříleli i na branku, bylo by to lepší...

24:28
    Australané vyčkávají na konec oslabení a pohrnou se do útoku.

25:29
    Fowlerova rána zamířila do plexiskla.

06:10
    Baker se ukličkoval a ujíždí mu kotouč, který sbírají Britové a míří do protiútoku.

27:47
    Vyloučen Rick Matear (AUS) na dvě minuty za držení.

29:55
    Britové mají opět velmi nepřesnou mušku. Zvuky ran do plexiskla se rozléhají po celém stadionu.

30:33
    Clark si prohodil kotouč mezi nohama obránce a pokračoval v přečíslení. Jeho spoluhráč na druhé straně tyče netrefil kotouč.

32:59
    Vyloučen Schuttpelz (AUS) na dvě minuty za podražení.

34:06
    Nahození Clarka chytil gólman. Clark je dnes asi nejaktivnějším hráčem Británie, jen nemá střelecké štěstí.

36:16
    Britové přidali na aktivitě a chystají se na závěrečný tlak. Je vidět, že jim výsledek není ukradený.

37:20
    Vyloučen Brian (GBR) na dvě minuty.

38:46
    Za srážku u mantinelu vyloučen Matear (AUS) na dvě minuty za napadení.

40:00

Sledovali jsme vyrovnané utkání. Australané si vytvořili dvoubrankový náskok, který dokázali ubránit, a končí na veteránském mistrovství na pátém místě.

Za malou chvíli nás čeká duel Francie a Itálie. Následovat bude přestávka a od 14:00 zakončí turnaj exfederální derby Česka se Slovenskem.

Obě mužstva se fotí na společnou fotku a na plochu už nastupují aktéři následujícího zápasu. (09:18:45)