Vítkovice – Francie U23 7:3 (kon.) | Motor ČB – Třebíč 2:1 (kon.) | Slavia – Liberec 5:3 (kon.)
Chomutov – Sparta 4:2 (kon.) | Litvínov – Kladno 4:5 (po s.n.) | HC Slovan – Kometa Brno 1:2 (po s.n.)
Litoměřice – Klášterec nO 4:3 (kon.) | K. Vary – Kadaň 3:4 (kon.) | Hr. Králové – Pardubice 4:5 (kon.)
HC Slovan – Brno 1:2 (po pr.) | Skalica – Spartak Moskva 6:5 (kon.) | Šumperk – Jastrzębie 3:3 (kon.)
po s.n.
HC Slovan Bratislava
1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
HC Kometa Brno
Čtvrtek 04.08.2011, 18:00Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hlásíme se vám z Bratislavy, kde za několik okamžiků začne třetí přátelský zápas brněnské Komety v této sezóně. Jako jediný český tým dokázala Kometa porazit Petrohrad, nyní se v hlavním městě Slovenska v supermoderní hale, která hostila mistrovství světa, popere se Slovanem Bratislavem, nejslavnějším klubem našich východních sousedů.

HC Slovan Bratislava:

HC Kometa Brno: Hovi - Valach, Ostrčil, Švrček, Žižka, Kempný, Bičánek, dlapa - Čermák, Podkonický, Jar. Svoboda - Hubáček, Jankovič, Holec - Pospíšil, Jurák, Jak. Svoboda - Zohorna, Křivohlávek.

Rozhodčí: .

00:01

1:30
    Domácí jsou na začátku aktivnější, Hovi musel několikrát zasahovat.

1:43
    Prvním vyloučeným je slovenský obránce Komety Juraj Valach za hákování.

3:43
    Obbrovská šance Švárneho! Při Hovim teď stáli všichni svatí.

6:00
    Letní posila Leoš Čermák vyzkoušel gólmana Slovana Bratislava.

10:21
    Hraje se zatím vyrovnané utkání, oba brankáři - Hovi i Konrád zatím předvádějí spolehlivý výkon. V dobré šanci se objevil Podkonický, ale na domácího brankáře nevyzrál.

15:11
    Hra v posledních minutách poněkud upadla, hraje se převážně ve středním pásmu.

16:01
    Vyloučení na obou stranách. Dva mladíci Štajnoch a Pospíšil odcházejí na trestnou lavici za hrubost.

18:00
    Obě mužstva jsou v plném počtu, jedinou šanci při hře 4 na 4 měli domácí, ale Hovi byl pozorný.

19:42
    Obrovská šance Komety, tedy málem! Únik dvou na jednoho však skončil nezdarem.

20:00

20:01

23:32
    Domácí mají v úvodu druhé třetiny více ze hry, ale Hovi, který kdysi vychytal Slovanu titul, drží Kometu nad vodou.

25:30
    Fruhauf odchází na dvě minuty za držení, přesilovka pro Kometu.

26:30
    O minutu později zbytečně fauloval Čermák a síly na ledě se vyrovnají.

28:01
    V dobré šanci se ocitl Jakub Svoboda, ale Konrád ho vychytal. Stále zůstává skóre bezbrankové.

29:19
    Slovan právě vstřelil branku!
    Po chybě obrany Komety našel Macho TOMÁŠE BULÍKA, který otevírá skóre. Asistence: Michal Macho, Jozef Balej.

32:44
    Kometa se hned oklepala z gólu, ale zatím jí selhává finální fáze.

34:59
    Na trestnou lavici odchází MICHAL HUDEC za sekání. Kometa bude mít možnost hrát přesilovku.

37:00
    Velmi dobrá přesilovka Komety, ale vyrovnání se při ní nedočkala.

40:00

Ve druhé třetině otevřeli domácí skóre, ale Kometa nehraje špatně a ve třetí části určitě neodevzdá soupeři zápas bez boje.

40:01

43:21
    Kometa vstoupila do utkání lépe, šanci měl Holec, ale ztroskotal na Konrádovi. Hosté určitě budou bojovat minimálně o vyrovnání.

43:30
    Jeden z domácích hráčů byl vyloučený a Kometa bude mít příležitost vyrovnat.

45:30
    Kometa přesilovou hru nevyužila, naopak hosté podnikli v oslabení jeden nebezpečný útok.

46:12
    Valach vyloučený na dvě minuty za podražení. Přesilovka na straně Slovanu.

48:12
    Obě mužstva jsou v pěti.

50:53
    Kometa právě vstřelila branku!
    První příležitost ke skórování ještě Kometa nevyužila, ale nakonec to přece jen přišlo. Do sítě dorazil vyraženou střelu od modré JAROSLAV SVOBODA. Asistence: Tomáš Pospíšil, Tomáš Žižka.

53:11
    Další velká šance Jaroslava Svobody, který málem sám otočil zápas, ale Konrád ho vychytal.

56:32
    Oba týmy už se spíše soustředí na obranu, ani jeden tým nechce prohrát.

60:00

O vítězi utkání rozhodnou samostatné nájezdy.

První jel Ján Lipiansky, Sasu Hovi jeho pokus o blafák vychytal.

Neuspěl ani Tomáš Pospíšil.

Bulíka vychytal Hovi.

Parádní blafák předvedl Leoš Čermák a Slovan musí dát! 0:1.

Jozef Balej nedal a Sasu Hovi vychytal všechny tři střelce Slovanu!

60:00
    LEOŠ ČERMÁK jako jediný proměnil svůj nájezd a Kometa Brno vyhrává i v Bratislavě!

Kometa Brno sice po dvou třetinách v Bratislavě se Slovanem prohrávala, ale Jaroslav Svoboda vyrovnal a i když neproměnil další tutovou šanci, tak Kometa nakonec zvítězila po nájezdech. Vítěznou trefu v nich obstarala posila Leoš Čermák ukázkovým blafákem do bekhendu. Z Bratislavy vám přejeme pěkný večer.

Konec zápasu. (20:22:05)

Lucie Štěpánková

Branky a nahrávky: 30. Bulík (Macho, Balej) - 51. Jar. Svoboda (Pospíšil, Žižka), 60. Čermák

HC Kometa Brno: Hovi - Valach, Ostrčil, Švrček, Žižka, Kempný, Bičánek, Dlapa - Čermák, Podkonický, Jar. Svoboda - Hubáček, Jankovič, Holec - Pospíšil, Jurák, Jak. Svoboda - Zohorna, Křivohlávek.