Chomutov – Žilina 5:2 (kon.) | Martin – Pavlodar 5:0 (kon.) | Prostějov – Vsetín 4:3 (po s.n.)
Pelhřimov – Jindř. Hradec 11:4 (kon.) | Žďár n/S – Technika Brno 4:2 (kon.) | Nový Jičín – Přerov 2:1 (kon.)
Zvolen – Lublaň 0:4 (kon.) | Jesenice – Znojmo 5:2 (kon.)
Piráti Chomutov
5:2 (1:0,3:1, 1:1)
MsHK Žilina
Pátek 12.08.2011, 15:30 • Zimní stadión Zvolen • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Piráti Chomutov: Hanuljak Miroslav (Řehoř Milan) - Havíř David, Palin Brett, Pulpán Lukáš, Pavlas Aleš, Jillson Jeff, Mrázek Jaroslav, Bombic František, Rutta Jan - Hruška David, Jabrocký Jaroslav, Procházka Milan - Hřebejk Štěpán, Kraft Milan, Jíra Petr - Hafenrichter Jaroslav, Kůs Jaroslav, Gajovský Nikola - Seman Filip, Sikora Marek, Davídek Martin

MsHK Žilina: Laco Marek (Johanes Richard) - Devečka Dušan, Ďurkech Juraj, Zukal Marek, Grill Martin, Krčula Martin, Dlouhý Jan, Scap Luka, Kokavec Jaroslav, Huna Richard, Huna Róbert, Sivák Peter, Drevenák Milan, Troliga Tomáš, Smotrila Richard, Drábek Jakub, Hreus Michal, Sykora Tomáš, Hájnik Martin, Juríček Martin, Čvark Anton

Rozhodčí: Jakubec - Lajčiak, Farkaš.

S kapitánským céčkem na hrudi dnes nastoupí Štěpán Hřebejk. Jeho asistenti pro dnešní utkání jsou Jaroslav Hafenrichter a Jan Rutta.

00:01

00:45
    Havíř vyslal střelu, kterou gólman Laco neviděl. Nakonec ale skončila v jeho výstroji.

01:07
    Chomutov bude hrát oslabení. Dvě minuty za hákování vyfasoval Štěpán Hřebejk.

01:57
    Jan Dlouhý prověřil reflexy Hanuljaka. Ten sklapl betony a zabránil gólu.

02:23
    Chomutov se zatím úspěšně brání.

03:30
    Střelu tečoval Smotrili tečoval Palin do ochranné sítě.

04:05
    Aleš Pavlas přihrával na modré Hřebejkovi. Zvolil rychlou střelu, ale Laco byl na svém místě.

05:50
    Filip Seman teď výborně zabránil šanci vlastním tělem. Následně Hanuljak výborným postřehem překazil akci Žiliny.

05:57
    David Hruška teď v obrovské šanci minul branku slovenského týmu.

06:46
    Piráti právě vstřelili branku!
    Učebnicová souhra Petra Jíry a Štěpána Hřebejka. Na jeden dotek si dvakrát vyměnili puk a Petr JÍRA se v zakončení do prázdné klece nemýlil. Asistence: Hřebejk.

08:20
    Trio Sikora - Seman - Davídek zamotalo hlavu obráncům. Vše ale končí posunutím branky Laca.

08:52
    Chomutov tlačí Žilinu a ta se již podruhé osvobozuje zakázaným uvolněním.

10:07
    Peter Sivák prověřil Hanuljaka z mezikruží. Tomu puk vypadl z náruče, ale chomutovští obránci ho včas odklidili do bezpečí.

10:07
    Jaroslav Kůs dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

11:00
    Chomutovští napadají rozehrávku za vlastní brankou a vyhazují puk až za branku soupeře.

11:40
    Martin Davídek teď nasbíral několik drahocenných sekund za brankou Laca.

12:07
    David Hruška po pravém křídle zaútočil. Laco jeho puk vyrazil za svou klec. Chomutov hraje v plném počtu.

13:00
    Petr Jíra si krásně vybruslil mezi kruhy a vystřelil. Puk však těsně minul branku Žiliny.

13:50
    Piráti výborně napadají rozehrávku soupeře, což mu dělá veliké problémy. Vhazuje se před Lacem.

15:20
    Jabrocký teď krásně hledal Hrušku před brankou. Puk mu ale přeskočil hůl a končí u Hanuljaka.

16:20
    Hraje se převážně ve středním pásmu.

17:00
    Hanuljak si teď vybruslil až na kruh, kde přikryl kotouč, za kterým už se řítil Troliga.

18:00
    Davídek sám prokličkoval celou útočnou třetinou. Při zakončení jen těsně minul růžek branky.

18:45
    Hanuljak teď krásně chytil nebezpečnou teč Hreuse.

19:05
    Kraft a Pulpán se dostali do velké šance. Pulpána střelu vyráží Laco.

20:00

Druhá třetina začne přibližně v 16:14.

20:01

21:01
    Žilina vstřelila branku!
    Obrovský nápřah Róberta HUNY a přesná střela znamená vyrovnání.

21:57
    Trogila dostává dvě minuty za podražení.

22:58
    Chomutovu se zatím nedaří rozehrávka.

23:40
    Dvě obrovské šance Chomutova. Nejprve netrefil prázdnou branku Seman a následně nedal gól ani Sikora.

24:42
    Jabrocký dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

25:27
    Piráti poctivě brání obrannou modrou čáru.

26:00
    Petr Jíra výborně napadal rozehrávku a vybojoval vhazování před Lacem.

27:15
    Hafenrichter přihrál na modrou Ruttovi. Laco ale na puk viděl.

28:40
    Hruška z velkého úhlu střílí vedle.

30:00
    Žilina teď v obrovské šanci, ale její útočník netrefil odkrytou část branky.

31:20
    Piráti zamkli Žilinu. Laco ale drží remízu. Žilina vyhazuje přes všechny čáry.

32:08
    Marek Sikora zkusil střelu z ostrého úhlu. Ta se neujala a Laco ji chytá.

32:15
    David HRUŠKA využil odraženého puku a krásnou stahovačkou poslal puk za Laca. Asistence: Jabrocký, Procházka.

33:00
    Chomutovští napadali rozehrávku soupeře a to se vyplatilo. Mezi betony prostřelil Laca Milan KRAFT. Asistence: Hřebejk.

33:52
    Nádherná souhra mladých pušek. Nejprve prověřili Laca Gajovský a Mrázek. Nadvakrát ale puk dotlačil do branky Jaroslav KŮS. Asistence: Gajovský, Mrázek.

35:00
    Chomutovští ožili a předvedli gólovou smršť. Nyní se hraje převážně ve střední třetině.

35:58
    Na dvě minuty za držení odjíždí Juríček. Následně je vyloučen i Hájnik za podražení. Hraje se 5 na 3.

36:50
    Žilina se dvakrát osvobozuje a Chomutov začíná od své klece.

37:58
    Žilina hraje v plném počtu.

38:30
    Miroslav Hanuljak schoval střelu Zukala do své náruče.

40:00

Hanuljak byl ještě na konci zasažen soupeřem do masky, ale hra pokračovala dál. Po konci třetiny to teď reklamuje u hlavního sudího. Marně. Třetí třetina začne přibližně v 17:02

40:01

40:30
    Žilina hned od začátku vytahuje napadání.

40:36
    Za úder loktem dostává Brett Palin pět minut plus trest do konce utkání. Na ledě musel zasahovat i lékař.

41:15
    Piráti se zatím úspěšně brání na modré čáře.

41:28
    Vlastní branku si dává jeden z hráčů Žiliny. Rybičkou se snažil vypíchnout přihrávku a ta doputovala až do branky.Gól byl připsán Petru JÍROVI. Asistence: Kůs, Mrázek

42:50
    Žilina se snaží útočit, ale nedaří se jí přejít útočnou modrou.

43:34
    Jeff Jillson prokazuje neuvěřitelný přehled a vyhazuje přes všechny čáry.

44:36
    Do konce oslabení zbývá jedna minuta a hraje se většinou ve středním pásmu.

45:36
    Chomutov hraje v plném počtu. Oslabení přečkal bez větších problémů.

45:59
    Dvě minuty za držení hole dostává Sivák.

46:40
    Chomutovští zatím marně ohrožují branku Laca.

47:59
    Pirátům se nedaří udržet útočné pásmo. Žilina nakonec hraje v plném počtu. Ani Chomutovští tedy nevyužívají tuto přesilovou hru.

48:20
    Jíra teď prověřil Laca z mezikruží. Ten ale prokázal dobré reflexy a puk ukryl ve své výstroji.

50:00
    Zakázané uvolnění a vhazuje se před Lacem. Na vhazování se staví Jabrocký.

51:00
    Trogila a Drevenák teď několikrát ohrozili chomutovskou branku. Hanuljak ale předvedl výborné zákroky.

51:19
    Tomáš SYKORA nejprve vystřelil z mezikruží. Tuto střelu Hanuljak vykryl, ale následná dorážka doputovala až za jeho záda. Bez asistence.

52:53
    Žilina se ještě snaží udělat něco s výsledkem. Útočí, ale nedokáží se udržet v pásmu. Puk končí na holi Havíře.

53:50
    Seman krásně hledal před brankou Jabrockého, ten puk protečoval jen kousek na branku Laca.

55:10
    Chomutovští uklidňují hru a rozvážně rozehrávají za vlastní brankou.

56:20
    Piráti nenechávají nic náhodě a snaží se přidal další branku.

56:47
    Obrovskou šanci měl Richard Huna. Na poslední chvíli ale výborně vyřešili situaci Mrázek s Jillsonem.

58:00
    Chomutov už v klidu kontroluje hru. Zvývají poslední dvě minuty zápasu.

59:01
    Žilina ještě tlačí v útočné třetině, puk ale ztrácí.

60:00

Opět se pojedou tři samostatné nájezdy.

První jede Huna Richard. Miroslav Hanuljak vychytává vyrážečkou.

Za Chomutov jede Petr Jíra. Laco ale jeho pokus o kličku chytá.

Devečka Dušan také neprostřelil chomutovského gólmana.

Milan Kraft chtěl zasunout mezi betony. To se mu nepovedlo.

Sykora Tomáš dává branku, když se trefuje do růžku branky.

Hřebejk nedává a Žilina vyhrává alespoň samostatné nájezdy. (17:36:11)

Jakub Novák

Branky a nahrávky: 7. Jíra (Hřebejk), 33. Hruška (Jabrocký, Procházka), 33. Kraft (Hřebejk), 34. Kůs (Mrázek, Gajovský), 42. Jíra (Kůs, Mrázek) - 22. Huna Róbert, 52. Sykora

Rozhodčí: Jakubec - Lajčiak, Farkaš