Bílí Tygři Liberec
1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
HC Kometa Brno
Úterý 16.08.2011, 18:30 • Svijanská arena • European Trophy

Třetí třetina nabídla velké drama. Liberec dokázal snížit na rozdíl jediné branky a vzápětí byl blízko také k vyrovnání. Ovšem dobře chytající Hovi a pozorná hostující defenziva již vyrovnávací trefu nedopustila. To je pro dnešek vše, z Liberce se znovu přihlásíme ve čtvrtek. Bílí Tygři vyzvou k dalšímu souboji Pardubice. Přeji příjemný zbytek večera. (21:12:11)

Střely na branku ve třetí třetině (v zápase): Liberec - 17 (36), Kometa - 9 (30).

Prvním nejlepším hráčem zápasu byl zcela po zásluze vyhlášen Sasu Hovi. Jako druhý si pro ocenění přichází Jaroslav Svoboda, třetím nejlepším hráčem je Milan Bartovič.

60:00

59:57
    V posledních vteřinkách ještě střílel Bárta, ale jeho pokus Hoviho neohrozil.

59:48
    Ofsajd brzdí liberecký útok, buly ve středním pásmu. Dvanáct vteřin do konce.

59:36
    Závěr zápasu provácí hodně emocí. Kometa vyhrála vhazování a odpálila puk přes všechny čáry, vzápětí ale Žižka poslal k zemi Kudrnu. Diváci pískají, Žižka dostává 2+2 minuty za hrubost. Kudrna obdržel stejný trest.

59:30
    Švrček přesekl protihráčovi hůl a dostává dvě minuty. Liberec hraje v šesti proti čtyřem!

59:19
    Další závar u brněnského brankoviště, Bičánek se začal postrkovat se Špačkem. Vylučovat se nebude.

59:09
    První liberecká formace zatlačila soupeře u vlastní brány. Po závaru před Hovim zvonila za hostujícím gólmanem tyč!

58:31
    Liberecká brána je prázdná, Tygři to zkoušejí v šesti!

58:06
    Do konce zápasu zbývají necelé dvě minuty, domácí trenér Kalous si vyžádal oddechový čas.

57:14
    Vakovu střelu zastavuje Hovi, před brněnským brankovištěm se vzápětí strhla menší strkanice. Rozhodčí nechávají celou situaci bez povšimnutí.

57:00
    Domácí v náporu! Čakajíkova střela minula hostující bránu o centrimetry, dorážky zblokovala hostující obrana.

56:12
    Tygři nastěhování v útočné třetině, před Hovim nebezpečně operoval Dušek. Ale hostující gólman tentokrát odolal.

54:50
    Liberec právě vstřelil branku!

Severočeši využívají přesilovku a pět minut před koncem základní hrací doby snižují náskok svého soupeře. Závěr zápasu slibuje napínavou podívanou. Bortňák nahazoval puk před brankoviště a jeho pas tečoval za brankáře JAROSLAV KUDRNA. Asistence: Dalibor Bortňák, Martin Čakajík - 1:2.

54:38
    Žižka obdržel dvě minuty za krosček, Liberec hraje přesilovku.

53:02
    Milan Bartovič mohl snížit. Slovenský rychlík se protáhl po pravé straně a ujížděl sám na Hoviho, ale brněnský brankář opět prokázal aktuální formu. Když vleže puk vyrazil.

51:54
    Brno nikam nespěchá, v poklidu kombinuje ve vlastní třetině a občas vystartuje kupředu. Liberec naopak neúspěšně proráží obranný val svého soka.

Lukáš Šonský

Branky a nahrávky: 55. Kudrna (Bortnák, Čakajík) - 26. Zohorna (Švrček), 40. Švrček (Pospíšil, Žižka)

Bílí Tygři Liberec: Vošvrda (Pinc) - Hay, Čakajík, Pavlů, Výtisk "C", Trončinský, Derner, Moravec, Holub - Kudrna, Vlach, Dušek - Bartovič, Vak, Špaček - Bárta, Urban, Vantuch - Klimenta, Bortňák, Víšek.

HC Kometa Brno: Hovi (Trvaj) - Žižka, Švrček, Bičánek, Kempný, Malec, Valach, Koma, Ostrčil - Svoboda Jaroslav, Podkonický, Pospíšil - Hubáček "C", Holec, Erat - Svoboda Jakub, Koreis, Zohorna - Jankovič, Křivohlávek, Jurák.

Rozhodčí: Hribik, Kalivoda - Kajínek, Podrazil.