Bílí Tygři Liberec
1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
HC Kometa Brno
Úterý 16.08.2011, 18:30 • Svijanská arena • European Trophy

Třetí třetina nabídla velké drama. Liberec dokázal snížit na rozdíl jediné branky a vzápětí byl blízko také k vyrovnání. Ovšem dobře chytající Hovi a pozorná hostující defenziva již vyrovnávací trefu nedopustila. To je pro dnešek vše, z Liberce se znovu přihlásíme ve čtvrtek. Bílí Tygři vyzvou k dalšímu souboji Pardubice. Přeji příjemný zbytek večera. (21:12:11)

Střely na branku ve třetí třetině (v zápase): Liberec - 17 (36), Kometa - 9 (30).

Prvním nejlepším hráčem zápasu byl zcela po zásluze vyhlášen Sasu Hovi. Jako druhý si pro ocenění přichází Jaroslav Svoboda, třetím nejlepším hráčem je Milan Bartovič.

60:00

59:57
    V posledních vteřinkách ještě střílel Bárta, ale jeho pokus Hoviho neohrozil.

59:48
    Ofsajd brzdí liberecký útok, buly ve středním pásmu. Dvanáct vteřin do konce.

59:36
    Závěr zápasu provácí hodně emocí. Kometa vyhrála vhazování a odpálila puk přes všechny čáry, vzápětí ale Žižka poslal k zemi Kudrnu. Diváci pískají, Žižka dostává 2+2 minuty za hrubost. Kudrna obdržel stejný trest.

59:30
    Švrček přesekl protihráčovi hůl a dostává dvě minuty. Liberec hraje v šesti proti čtyřem!

59:19
    Další závar u brněnského brankoviště, Bičánek se začal postrkovat se Špačkem. Vylučovat se nebude.

59:09
    První liberecká formace zatlačila soupeře u vlastní brány. Po závaru před Hovim zvonila za hostujícím gólmanem tyč!

58:31
    Liberecká brána je prázdná, Tygři to zkoušejí v šesti!

58:06
    Do konce zápasu zbývají necelé dvě minuty, domácí trenér Kalous si vyžádal oddechový čas.

57:14
    Vakovu střelu zastavuje Hovi, před brněnským brankovištěm se vzápětí strhla menší strkanice. Rozhodčí nechávají celou situaci bez povšimnutí.

57:00
    Domácí v náporu! Čakajíkova střela minula hostující bránu o centrimetry, dorážky zblokovala hostující obrana.

56:12
    Tygři nastěhování v útočné třetině, před Hovim nebezpečně operoval Dušek. Ale hostující gólman tentokrát odolal.

54:50
    Liberec právě vstřelil branku!

Severočeši využívají přesilovku a pět minut před koncem základní hrací doby snižují náskok svého soupeře. Závěr zápasu slibuje napínavou podívanou. Bortňák nahazoval puk před brankoviště a jeho pas tečoval za brankáře JAROSLAV KUDRNA. Asistence: Dalibor Bortňák, Martin Čakajík - 1:2.

54:38
    Žižka obdržel dvě minuty za krosček, Liberec hraje přesilovku.

53:02
    Milan Bartovič mohl snížit. Slovenský rychlík se protáhl po pravé straně a ujížděl sám na Hoviho, ale brněnský brankář opět prokázal aktuální formu. Když vleže puk vyrazil.

51:54
    Brno nikam nespěchá, v poklidu kombinuje ve vlastní třetině a občas vystartuje kupředu. Liberec naopak neúspěšně proráží obranný val svého soka.

51:00
    Zasahovat musel také Vošvrda, jehož prověřil tvrdý pokus Podkonického z prostoru mezi kruhy. Domácí strážce svatyně odrazil kotouč svými betony.

49:41
    Špaček nahodil puk do útočného pásma, od modré čáry vzápětí pálil Derner. Hovi zasáhl vyrážečkou.

48:05
    Liberec se snaží útočit, ale hosté dnes brání na výbornou. Veškeré útočné výpady soupeře zastavují již na vlastní modré čáře.

47:06
    Tentokrát se již domácí brankář připisuje úspěšný zákrok. Žižkovo nahození od modré čáry uschoval v lapačce.

46:02
    Koreis vyzkoušel Vošvrdovu pozornost svižnou střelou z pravé strany. Liberecký gólman ale nemusel zasahovat, puk rozduněl pouze zadní mantinel.

45:21
    Pro změnu zastavuje hru liberecký icing.

44:49
    Tygři v pěti.

44:27
    Další ofsajd Brna, Kempný se tentokrát hodně zlobí. Výrok čárového ale nezmění, vhazovat se bude ve středním pásmu.

43:55
    Hosté se drželi v útočné třetině, ale větší šanci si nevypracovali. Vzápětí jím je signalizován úmyslný ofsajd, hra se stěhuje k Hovimu.

42:49
    Urban jde pykat na trestnou lavici, když zasáhl protivníka nedovoleně loktem.

42:41
    Domácí vstoupili do závěrečné dvacetiminutovky hodně aktivně. Po nebezpečném pokusu Moravce poskakoval puk v brankovišti. Brněnská defenziva ovšem dokázala kotouč odpálit do bezpečí.

41:59

41:53
    V závěru početní převahy ještě pálil Vlach, puk končí v Hoviho výstroji.

40:31
    Severočeši pokračují v početní převaze. Hay nahazoval puk od modré čáry a těsně před Hovim jej tečoval Bortňák. Vzápětí pálil z nadějné pozice také Kudrna, ale hostující brankář stále drží čísté konto.

40:01

Druhá třetina nabídla mnohem lepší podívanou než perioda předcházející. Více vyložených šancí měli Bílí Tygři, naráželi však na dobře chytajícího Hoviho. Kometa naopak svoje šance využila a zásluhou Zohorny a Švrčka vede 0:2.

Střely na bránu ve druhé třetině. Liberec - 9, Kometa - 13.

40:00

39:59
    Erat dostává v poslední vteřině prostřední třetiny dvě minuty za sekání.

39:38
    Kometa právě vstřelila branku!

Brno využívá početní převahu bleskurychle a vede již o dvě branky. Po sérii přihrávek napřáhl na modré čáře JAN ŠVRČEK a trefil se přesně k tyči. Asistence: Tomáš Pospíšil, Tomáš Žižka - 0:2.

39:27
    Marek Trončinský zasáhl vysokou holí do obličeje protihráče ve středním pásmu a dostává dvě minuty. Hosté si v závěru druhé třetiny zahrají v přesile.

39:11
    Kudrna mohl utéct hostující obráně a uhánět sám na Hoviho. Ovšem neměl dostatek sil, a tak zvolil střelu z dálky. Letící puk vyslaný z jeho hole minul hostující svatyni.

38:41
    Hubáčkova střela přes obránce sražená do sítě nad libereckou klecí, vhazovat se bude před Vošvrdou.

37:32
    Přes Vantucha se prodral Jankovič, vzápětí byl ale o kotouč připraven. Tygři posléze odpálili puk přes všechny čáry - zakázané uvolnění.

37:04
    Kometa má v těchto minutách navrh, ofenzivní komando vedené Romanem Eratem kroužilo v útočné třetině. Vošvrda musel zasahovat proti střele zleva.

36:53
    Libereckou defenzivu pozlobila čtvrtá brněnská formace. Křivohlávek hledal u brány lépe postaveného Jankoviče, jeho střela ale rozduněla pouze Vošvrdovy betony.

34:00
    Po divácky atraktivní pasáži plné šancí se hra trošku uklidnila.

31:56
    Vošvrda vzápětí na druhé straně hřiště mírně zaváhal, když slabé nahození od modré čáry pouze vyrazil před sebe. Dorážet mohl Erat, byl ale včas od kotouče odstaven domácími zadáky.

31:30
    Hostující obrana má s aktivitou libereckých útočníků plné ruce práce. Trončinský nyní hledal u brankoviště Kudrnu, ten prudkou přihrávku nezpracoval.

30:24
    Zakázané uvolnění Brna, buly u Hoviho.

29:57
    Následně se zapotil také Vošvrda. Pospíšil přenechal puk na vrcholu kruhu Podkonickému, jeho pokus kryje domácí muž s maskou.

29:33
    Oba týmy hrají v plném počtu.

28:39
    Zápas dostal rázem tempo a náboj! Po Vantuchově přistrčení lehce přizvedl kotouč Urban, hostující gólman znovu pozorný.

27:33
    Pospíšil a Derner dostávají shodně menší trest za hrubost, pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.

25:18

Nedáš-dostaneš! Liberec své šance neproměnil, a tak udeřilo na opačné straně. Švrčkovu ránu odrazil Vošvrda před sebe, z dorážky se však dokázal prosadit HYNEK ZOHORNA. Asistence: Jan Švrček - 0:1.

24:39
    V akci znovu rychlík Bartovič, tentokrát hledal svoji přihrávkou na brankovišti volného Špačka. Hovi ovšem zasáhl na výbornou, roztáhl se na brankové čáře a kotouč na poslední chvíli vyrazil.

24:04
    První větší šance Liberce v dnešním střetnutí! Vak svoji přesnou přihrávkou vybídl k zakončení na levém kruhu volného Bartoviče. Libereckému forvardovi ale střela vůbec nesedla, Hovi vůbec nemusel zasahovat.

23:15
    Hra se odehrává převážně ve středu hrací plochy. Brankáři jsou v těchto chvílích bez práce.

21:40
    Kometa se usadila v útočném pásmu, ale Vošvrdu neohrozila. Tygři vzápětí vyvezli puk do středního pásma a odchází střídat.

20:19
    Čakajík vyzkoušel Hoviho pozornost, ten byl pozorný. Vlach se vzápětí dostal do menší strkanice s hostujícími obránci. Vylučovat se ale nebude.

20:01

Hráči již krouží po ledě, druhé dějství začne zanedlouho.

Úvodní dvacetiminutovka příliš hokejové krásy nenabídla. Zápas je zatím poměrně vyrovnaný, více příležitostí ke skórovaní však měla Kometa. Brankář Vošvrda ale zatím drží čisté konto.

Střely na branku v první třetině: Liberec - 8, Kometa - 9.

20:00

19:43
    Kudrnova střela od modré čáry byla zblokovaná hostující obranou.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny, domácí kombinují ve středním pásmu.

18:21
    Vzápětí zkoušel štěstí ranou z levého kruhu Bárta, hostující muž s maskou nastavil proti letícímu kotouči vyrážečku.

17:50
    Na druhé straně v akci znovu dlouhán Urban, tentokrát ale jeho akci brzdí postavení mimo hru.

16:21
    Hosté jsou zatím v útoku nebezpečnější, Jaroslav Svoboda se nyní tlačil z pravé strany až před Vošvrdu. Domácí gólman zasáhl na poslední chvíli svým betonem.

15:39
    Urban před malým okamžikem předvedl pohlednou individuální akci, když se sérií kliček zbavil dvou protihráčů. Jeho následné zakončení ovšem nebylo nebezpečné.

14:51
    Ze svižného protiútoku pálil zleva Bartovič, jeho střela byla zblokovaná do ochranné sítě nad Hoviho brankou.

14:19
    Hubáček aktivně napadal rozehrávku soupeře. Puk sice získal, avšak z rohu kluziště nedokázal ideálně přihrát volným spoluhráčům.

13:21
    Zápas v těchto minutách nikterak oslnivý boj nenabízí. Na ledě převažují nepřesnosti a hra se časo kouskuje, nyní vinou ofsajdu.

12:13
    Čakajík zaváhal při rozehrávce, z čehož mohl těžit Zohorna. Vhodný okamžik ke střele ale prováhal, Vošvrda si s jeho následným pokusem věděl rady.

11:40
    Špaček uháněl za letiícím kotoučem, u puku byl ovšem dříve brankář Hovi, který vystartoval ze svého brankoviště a černou pryž přikryl lapačkou.

11:04
    Domácí v těchto chvílích diktují tempo hry, přes pozornou hostující obranu se ale zatím těžko prosazují. Puk nyní vyskočil na brněnskou střídačku, vhazování ve středním pásmu.

10:51
    Nahození Moravce ze středního pásma uschoval Hovi v lapačce, vhazování po jeho levici.

9:30
    Kometa v pěti, domácí si ovšem v přesilovce vytvořili velký tlak. Kolotoči přihrávek před hostující klecí ale chybělo přesné zakončení.

8:41
    Špačkovu střelu odráží hostující gólman svými betony, hosté vzápětí vyhazují a peláší střídat.

8:02
    Tygři nastěhování v útočné třetině. Dvakrát pálil od modré čáry Trončinský, Hovi vždy bezchybně zasáhl.

7:30
    Andrej Podkonický dostává vzápětí dvě minuty. Provinil se podražením.

6:45
    Už se hraje, Podkonický hledá přihrávkou zpoza vlastní svatyně volné spoluhráče.

6:32
    Světla se rozsvítila! Zápas by měl za malou chvilku pokračovat, celý tým Brna je ale stále ve své kabině. Liberečtí debatují u střídačky.

6:32
    Hlasatel právě oznámil, že dokud nebude závada odstraněna, utkání nemůže pokračovat. Někteří hokejisté odcházejí do kabin.

6:32
    Nevinucená přestávka se protahuje. Rozhodčí diskutují s časoměřiči, zatím se však nic neděje.

6:32
    Stále se nehraje, všichni hráči krouží na ledové ploše.

6:32
    Ve Svijanské areně zhasla polovina světel nad hrací plochou, sudí přerušili hru. Čeká nás zřejmě drobná technická přestávka.

5:45

3:27
    Až nyní se Brno nastěhovalo do útočného pásma. Holec hledal křižným pasem z levého kruhu u brankoviště volného spoluhráče, přihrávku však zblokovala obrana Liberce.

4:44
    Hostujícímu celku se zatím přesilová hra příliš nedaří, hra se odehrává daleko od liberecké klece.

3:45
    Kometa si zahraje první přesilovku, dvě minuty za podražení dostává Čakajík.

3:30
    Tomáš Malec v první větší šanci zápasu. Brněnský zadák nejprve hledal svoji přihrávkou Zohornu, avšak ten kotouč nedokázal zpracovat. Malec se vzápětí dostal k odraženému puku a pálil z mezikruží, liberecký brankář reflexivně zasáhl lapačkou.

2:56
    Tygři se kostrbatou kombinací dostali až před soupeřovu tvrz a Holub následně pálil od modré čáry. Hovi neměl s jeho pokusem větší problémy.

2:19
    Dušek se prodral až před Hoviho, ovšem brněnský gólman zasahovat nemusel. Na opačné straně ledového oválu si naopak další úspěšný zákrok připisuje Vošvrda.

1:22
    Brno již delší dobu drží kotouč na svých holích, Tygři zatím neúspěšně napadají. Kometě se však nedaří přechod do útočné třetiny.

0:49
    Pokus o přechod do útočného pásma domácímu celku nevyšel - ofsajd.

0:24
    První střelecký pokus v dnešním zápase si připsal Jaroslav Svoboda, jenž z levé strany prověřil Vošvrdovu pozornost. Liberecký brankář v poklidu schoval puk do lapačky.

00:01

Na úvodní buly se proti sobě staví Vlach a Podkonický.

Oba celky jsou již nastoupeny na ledové ploše. Liberec se dnes představí v modrých dresech, hosté se oblékli do bílých úborů.

Dnešní utkání se odehraje ve staré Svijanské areně, která se nachází v těsné blízkosti moderní Tipsport areny. Ve stařičké hale hrají své duely všechna mládežnická družstva Bílách Tygrů, A-tým se do těchto míst přesouvá pouze na tréninky.

Narozdíl od Bílých Tygrů má Brno za sebou již dva duely v letním přípravném turnaji. Kometa zdolala po samostatných nájezdech Linköping, další den ovšem nestačila na HV 71.

Bílí Tygři Liberec: Vošvrda (Pinc) - Hay, Čakajík, Pavlů, Výtisk, Trončinský, Derner, Moravec, Holub - Kudrna, Vlach, Dušek - Bartovič, Vak, Špaček - Bárta, Urban, Vantuch - Klimenta, Bortňák, Víšek.

HC Kometa Brno: Hovi (Trvaj) - Žižka, Švrček, Bičánek, Kempný, Malec, Valach, Koma, Ostrčil - Svoboda Jaroslav, Podkonický, Pospíšil - Hubáček, Holec, Erat - Svoboda Jakub, Koreis, Zohorna - Jankovič, Křivohlávek, Jurák.

Rozhodčí: Hribik, Kalivoda - Kajínek, Podrazil.

Oba týmy se rozcvičují na ledové ploše, utkání začíná zhruba za půl hodiny.

Krásný úterní podvečer ze severu Čech, ve Svijanské areně je dnes na programu zápas turnaje European Trophy. Liberec změří síly s brněnskou Kometou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Lukáš Šonský

Branky a nahrávky: 55. Kudrna (Bortnák, Čakajík) - 26. Zohorna (Švrček), 40. Švrček (Pospíšil, Žižka)

Bílí Tygři Liberec: Vošvrda (Pinc) - Hay, Čakajík, Pavlů, Výtisk "C", Trončinský, Derner, Moravec, Holub - Kudrna, Vlach, Dušek - Bartovič, Vak, Špaček - Bárta, Urban, Vantuch - Klimenta, Bortňák, Víšek.

HC Kometa Brno: Hovi (Trvaj) - Žižka, Švrček, Bičánek, Kempný, Malec, Valach, Koma, Ostrčil - Svoboda Jaroslav, Podkonický, Pospíšil - Hubáček "C", Holec, Erat - Svoboda Jakub, Koreis, Zohorna - Jankovič, Křivohlávek, Jurák.