Příbram – Liberec 2:3 (kon.) | Dukla Praha – Plzeň 2:4 (kon.)
2:3 (1:0)
FC Slovan Liberec
Sobota 20.08.2011, 16:00 • Adidas Aréna, Příbram • Gambrinus liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Dnes přijede na na domácí stadion 1.FK Příbram dosuď neporažený Slovan Liberec. Podle posledních zápasů obou týmů by se měli fanoušci těšit na velmi ofenzivní fotbal plný šancí a především mnoho gólů. Uvidíme jestli si Liberec připíše další zápas bez porážky a nebo jestli 1.FK Příbram bude pokračovat ve svém ofenzivním fotbale a v jejím utkání uvidíme znovu víc než 3 góly. Nechme se překvapit. Utkání začne v 16:00 na stadionu Adidas Aréna v Příbrami.

1. FK Příbram:
    Příbram v minulém kole hrála na hřišti pražské Slavie, která měla naposledy uzavřený stadion a proto chyběla při tak skvělém zápase divácká kulisa. Ačkoliv Příbram prohrála 3:1 prezentovala se velmi pohledným fotbalem a kdyby příbramský Šlapák za stavu 1:1 využil svého pokusu, kdy běžel naprosto sám na Hanuše, ale trestuhodně ho trefil do náruče, kdo ví jaký směr by nabralo utkání. Pod novým trenérem Vavruškou se Příbram představuje v naprosto jiném světle než v minulém ročníku. Střílí zatím dost gólů a vytváří si spostu šancí. I tento fakt by měl přilákat diváky do ochozů příbramského stadion Adidas Aréna.
    Předpokládaná sestava:
    Absence: Divíšek, P. Pilík (zraněni).

FC Slovan Liberec:
    Liberec zajížděl v minulém kole na horkou půdu Hradce Králové. Slovan v tomto utkání jasně dominoval, ačkoliv před zápasem všichni očekávali vyrovnanou hru z mnoha šancemi na obou stranách. Liberec zvítězil 3:0 a liberecký Breznaník dokázal vstřelit dvě branky po skvělém úniků a ještě lepším zakončení. Hradečtí obránci si sním nevěděli rady a na druhé straně liberecká obrana v čele s Nezmarem naprosto vymazala hradeckou ofenzivní hvězdu Štěpána. I Liberec vkročil do nového ročníku s novým trenérem Šilhavým. Pod jeho taktovkou drží Slovan zatím neporazitelnost a předvádí velmi ofenzivní fotbal. Může se spolehnout na mladou vycházející hvězdu Váchu, střelce Breznaníka, hračičku Štajnera nebo na předělaného Nezmara, který z útoku putoval do obrany a ze stoperské dvojice diriguje obranu a hru Slovanu. Doufejme, že v utkání s Příbramí uvidíme takový ofenzivní fotbal od Slovanu jako dosavaď.
    Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Polák, Fleišman - Štajner, Janů, Vácha, Breznaník - Šural, Rabušic
    Absence: Zieris (zraněn)

1. FK Příbram: Hruška - Macháček, Ricka, Hejda, Pleško - Valenta, Tarczal, Koukal, T. Pilík - Wágner, Šlapák.

FC Slovan Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Polák, Fleišman - Štajner, Janů, Vácha, Breznaník - Blažek, Rabušic

Rozhodčí: Příhoda - Lhoták, Moláček

Hráči nastupují na hrací plochu a za maličkou chvíli začne utkání 4.kola Gambrinus ligy mezi 1.FK Příbram a FC Slovan Liberec.

1

1
    Liberec začal aktivněji a snaží se táhnout útok přes stranu, kde operuje Štajner, ale zatím marně.

2
    Příbram se dostala na polovinu Liberce autovým vhazováním, ale míč špatně hodil Pleško a T. Pilík ho neměl šanci stihnout. Bude se odkopávat od brány Bičíka.

3
    První odpískaný ofsajd v podání příbramského Šlapáka, který v něm stál minimálně dva metry.

4
    Štajner přešel pře Tarczala a zkoušel nachytat Hrušku padáčkem, ale přestřelil bránu.

5
    Velká šance na druhé straně! Nakopnutý míč od Tarzcala přeletěl libereckou obranu a sám na bránu běžel Šlapák, ale míč si ukopl možná i díky dotírajícímu Nezmarovi a Bičík v klidu míč chytil.

7
    Příbram předvádí vysoký presink a Liberec si přihrává na vlastní polovině.

8
    Krásný balón od Váchy našel rozběhnutého Štajnera a ten ve vápně pohotově vystřelil na zadní tyč, ale Hruška vytáhl jeden ze svých skvělých zákroků a míč vytěsnil na rohový kop.

10
    Mírně lepší je zatím Liberec, který stejně jako Příbram napadá už od útočného vápna.

12
    T. Pilík zfauloval zezadu Poláka, ale rozhodíč ačkoliv faul odpískal kartu neukázal.

13
    Liberec bude zahrávat slibnou standartní situaci zhruba 30 metrů od brány Příbrami.

14
    ....ale Fleišman svým centrem nikoho nenašel. Hruška bude odkopávat od brány.

15
    Slibnou akci Liberce zastavil odmávaný ofsajd Gebre Selassiemu.

16
    Pokus o centr v podání Valenty v klidu stahuj ze vzduchu Bičík a rychlým výhozem posílá Slovan do brejku.

17
    Průnik po lajně vyšel Štajnerovi natolik, že prošel až do vápna, kde pohotově na poslední chvíli míč odvrátil na roh Ricka.

18
    T. Pilík centroval do vápna, ale nikdo z domácích jeho myšlenku nepochopil a tudíž nikdo ve vápně nebyl.

19
    Nebezpečně střílel do boční síťě Štajner ze standartní situace z levé strany.

20
    Další nebezpečná střela tentokrát Štajner sklepl na vápno, kde míč posunul Vácha a Janů těsne minul bránu.

22
    Nebezpečně pálil domácí Valenta a Bičík vyrazil raději do strany.

24
    Faul na Tarzcala odpískán libereckému Janů.

25
    První rohový kop bude zahrávat Příbram, konkrétně T. Pilík.

26
    ...ten ho ale zahrál naprosto špatně a proto bude Bičík odkopávat od své brány.

27
    Z dálky to zkoušel Fleišman, ale pálil vedle branky domácího Hrušky. Ten si tedy postaví míč na odkop od brány.

29
    Hra se začíná vyrovnávat a jak Příbram tak Liberec podnikají jeden útok za druhým a míč se přelévá ze strany na stranu.

31
    Koukal hledal centrem jednoho ze svých spoluhráčů, ale našel v sobě moc síly a míč přeletěl branku a skončil v zámezí.

32
    Příbram začíná mít mírnou převahu a drží víc míč než Liberec.

34
    Zápas zatím nenabízí to, co jsme od něj očekávali a to spoustu šancí a gólů. Zatím je to zápas plný nepřesností a často i zbytečných faulů.

36
    Štajner za pomocí faulu, který rozhodčí neodpískal vnikl do vápna, kde hledal jednoho ze svých spoluhráčů, ale nikoho svojí přihrávkou nenašel.

38
    Po špatné rozehře v podání Tarzcala mohl sám na bránu pelášit Blažek, ale na poslední chvíli ho zastavil Hejda.

40
    Šlapák se skvěle prosmýkl mezi libereckými obránci a našel ve vápně osamoceného Wágnera, ale ten místo by pálil z první si zkoušel míč zpracovat a ten mu uskočil a z šance rázem nebylo nic.

42
    Dobrá akce po levé straně, kdy odcentroval Pleško a našel přesně hlavu Koukala, který cpal míč na zadní tyč, ale skvěle se vytáhl Bičík a míč s velkou námahou vyrazil na rohový kop.

42
    A máme tu střídáni nejspíše ze zdravotních důvodů odstupuje příbramský hráč Valetnta a místo něj naskakuje na plac Mojdl.

45
    Příbram právě vstřelila branku!
    A je tu gól do šatny! Po rohovém kopu zahrávaný Koukalem letěl míč po podběhnutí Bičíka na zadní tyč, kde míč vrátil Hejda a do brány ho poslal RICKA.

První poločas toho nepřinesl moc fotbalového. Viděli jsme minimum šancí, ale také spoustu nepřesností a zbytečných faulů. Liberec dá se říct byl lepším týmem v prvním poločase. ale Příbram předvedla skvělých posledních pět minut, které taky znamenali, že Příbram vede 1:0 po brance Ricky. Doufejme, že druhý poločas přinese více šancí a gólů. Druhý poločas začne přibližně 17:04.

46

46
    Velká šance Příbrami. Nezmar si příliš hrál s míčem ve vápně, ten mu sebral Šlapák a Koukal pálil těsně vedle. Todle měl být gól!

49
    První žlutou kartu v utkání vidí liberecký útočník Blažek za zákrok na T. Pilíka, který unikal po levé straně do brejku.

51
    Liberec začal druhou půli aktivněji a drží míč na svých kopačkách mnohem častěji než domácí Příbram.

53
    Po centru Janů odhlavičkoval za sebe míč Hejda, kde stál osamocený Blažek a střelu sice umisťoval do šibenice brány příbramského Hrušky, ale na poslední chvíli do střely skočil Macháček a tak Hruška neměl žádnou práci.

55
    Příbrami jako kdyby stačilo jednobrankové vedení a brání se, co jí síly stačí. Todle není Příbram jak jí známe z posledních kol, ale Příbram kterou známe z posledních ročníku Gambrinus ligy.

57
    Liberecký Štajner je stále velmi aktivní jako v první půli a dnes patří k nejlepším v libereckých řádach a soudím si říci, že i k nejlepším hráčům dnešního utkání.

58
    Příbram se nadechla a po rychlém brejku se řítil sám na bránu Wágner, ale naštěstí pro libereckou obranu mu byl pomezním rozhodčím odmáván ofsajd.

60
    První střídání Liberce. Ze hřiště odešel dnes neviditelný Blažek a na jeho místo přichází ex-brněnský mladíček Šural.

64
    Liberec právě vstřelil branku!
    Po skvělé přihrávce Váchy do levé strany na Štajnera, který z první poslal míč na zadní tyč, kde vystřelil nově příchozí Šural a míč doklepl do odkryté branky RABUŠIC!

66
    A je to 1:2!! VÁCHA si převzal míč ve středu hříště a napálil míč na zadní tyč Hruškovi brány, který neměl naprostou šanci míč chytit. Krásný gól!

69
    A je vyrovnáno! Po střele Šlapáka, kterou nechytil Bičík dorazil do prázndé brány míč WÁGNER!

71
    Druhé střídání na domácí straně. Ze hřiště odchází T. Pilík a nahradí ho mladík v barvách Příbrami Mareš.

74
    Oba týmy teď předvádí skvělý fotbal, který je nahoru dolů. Jestli ještě něco chtěli diváci vidět tak jsou to další góly!

76
    Obrovskou šanci spáli hostující snajpr Breznaník, když odražený míč, který vyrazil Hruška napáli z malého vápna vysoko nad.

77
    Že je dnešní utkání opravdu náročné nám názorně ukázal Breznaník, kterého začínají chytat křeče.

79
    Mareš si teď dost dovolil. Přes sprintoval dva liberecké hráče a pelášil do vápna, kde ho zastavil sice Nezmar, ale on míč získal znovu obešel ho a snažil se míč tlačit na zadní tyč brány Bičíka, ale těsně minul.

81
    Poslední střídání na domácí straně, Ze hřiště odstupuje Šlapák a místo něj se na příbramský trávník podívá Videgla. Příbram posilňuje defenzivu.

83
    A Liberec se ujímá znovu vedení! Po úniku Breznaníka a jeho centru do vápna zakončoval RABUŠIC nekompromisní střelou k tyči na kterou Hruška nedošáhl.

85
    Příbram se snaží dlouhými míči najít někoho v pokutovém území a vyrovnat. Ale Liberec má v obraně dost vysoké hráče a tudíž bez problému odvrací tyto pokusy domácích.

87
    Další velká šance! Po rohu Koukala hlavičkoval Videgla a z otočky míč zkoušel dopravit do brány Ricka, ale vysoko přestřelil bránu.

88
    Ze hřiště odchází liberecký střelec dvou branek Rabušic a nahradí ho Kelič.

90
    Další obrovská šance Příbrami. Videgla prostrčil míč do uličky Koukalovi, který postupoval z úhlu sám na gólmana, jenže netrefil bránu.

90
    Rozhodčí nastavuje dvě minuty!

Dnešní zápas nabídl nepohledný první poločas ve kterém padla jedna branka a tu vstřelila Příbram těsně před koncem poločasu a o to hůř se tedy šlo Liberci do šatny, ale za to fantastický byl druhý poločas ve kterém padli 4 branky! Ve druhém poločase byla hra nahoru dolů. Liberec nejdříve vyrovnal a poté se ujal vedení zásluhou dvojce Rabušic, Vácha a především druhý gól Váchy stál za to. Příbram stihla ještě vyrovnat gólem Wágnera, ale poslední slovo v utkání měl Liberec a konkrétně znovu Rabušic, který zpečetil výhru Liberce. Slovan si tedy odváží 3 body z Adidas Arény a stále je neporaženým týmem v Gambrinus lize. Děkuji Vám za pozornost a u dalšího online přenosu z Příbrami se budu těšit napočtenou. Michal Mezera. (17:58:38)