Mannheim – Pardubice 1:0 (kon.) | Kärpät – Motor ČB 1:2 (kon.) | Tappara – Färjestad 2:4 (kon.)
TPS – Frölunda 3:2 (po s.n.) | Jokerit – Djurgården 1:4 (kon.) | Kuopio – Plzeň 0:4 (kon.)
KalPa Kuopio
0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
HC Škoda Plzeň
Sobota 20.08.2011, 18:00 • Niiralan Jäähalli (Maximální kapacita stadionu je 5.165 diváků) • European Trophy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

KalPa Kuopio: Ahonen – Timonen, Masuhr, Lannon, Kauppinen, Riikola, Laurila, Koistinen, Pakarinen - Kapanen, Rissanen, Hentunen – Salminen, Kuparinen, Kiiskinen - Kallela, Riekkinen, Jokinen - Saarinen, Ikonen, Junnila.

HC Plzeň 1929: Svoboda - Hanzlík, Kinrade, Kaberle, St. Pierre, Frolo, Jeřábek, Růžička, Heřman - Straka, Kovář, Duda - Vlasák, Hlinka, Kratěna - Johnson, Pitule, Dvořák - Lev, Petruška, Mrňa.

Rozhodčí: Tuomo Sorakangas, Vesa Keränen.

00:01

03:00
    Oba týmy se střídají o puk.

04:00
    Více ze hry má zatím domácí tým KalPa Kuopio.

05:00
    Plzeň odvrací jeden útok za druhým. Domácí měli šanci, když se na Adama Svodobu hnali tři útočníci na jediného obránce. Hostující gólman zatím vše s přehledem likviduje.

05:30
    V útoku Sami Kapanen a Jaakko Rissanen. Adam Svoboda si nemůže stěžovat na nedostatek práce.

06:17
    Domácí KalPa vyslala další nebezpečnou ránu na Adama Svobodu, ten stále odolává.

07:26
    První vyloučení v zápase si připisuje domácí tým. Na dvě minuty za sekání si jde odpočinout domácí útočník Matti Kuparinen. HC Plzeň 1929 má přesilovou hru 5 na 4.

08:40
    Domácí si v oslabení vedou výborně a Plzeň nepouštějí do své obranné třetiny.

09:26
    Hraje se v plném počtu na obou stranách.

11:15
    Hru zatím řídí domácí tým.

11:30
    Domácí měli tři vyložené šance. Kallela a Laurila vyvinuli obrovský tlak, ale hosté stále brání nerozhodný stav.

11:40
    Vyloučení hostů. Nick Johnson si jde odpočinout na dvě minuty, za hrubost. Domácí hrají přesilovku.

12:13
    Domácí KalPa se snaží, ale zatím bez úspěchu.

13:40

14:18

15:20
    Sami Kapanen ujížděl sám na brankáře, ale nedal!

15:30
    Plzeň právě vstřelila branku!
    První branku v zápase si připisuje Tomáš Vlasák. Bez asistence.

18:00
    Na dnešní utkání je ve Finsku vstup zdarma. Domácí tým, ženou do boje stovky věrných fanoušku.

20:00

První třetina byla pro domácí tým trochu nešťastná. Přestože celou dobu na ledě vládli, tak jedinou branku v zápase zatím vstřelil Tomáš Vlasák. Střely na bránu po úvodní dvacetiminutovce: KalPa Kuopio 13 - HC Plzeň 7.

20:01

22:05
    Na ledě jsou druhé formace. V zápase je cítit velké napětí, zejména od domácí KalPy.

22:28
    Hostující obránce Geoff Kinrade, mohl přidal další branku, ale svoji šanci nedal.

22:57
    Svůj druhý zásah v dnešním zápase si připisuje Tomáš Vlasák, kterému pěkně nahrál St. Pierre.

23:10
    Domácí Jukka Hentunen mohl zápas zdramatizovat, ale šanci nevyužil.

23:12
    Vyloučen hostující Tomáš Frolo, za hákování.

25:12
    Plzeň oslabení přežila a je opět v plném počtu.

25:40
    Adam Masuhr předvedl parádní Bodycheck uprostřed ledu. Kalpa se snaží dostat zpět do hry

27:40
    Plzeň drží puk a kontroluje hru.

29:11
    Vyloučení Plzně. Radek Duda na dvě minuty, za hrubost.

30:15
    PalPa kontroluje puk. Plzeň poctivě brání své pásmo.

31:11
    Hosté z Plzně v plném počtu.

32:20
    Jiří Hanzlík navyšuje skóre, pro hostující Plzeň na příjemných 3:0!

37:30
    Joonas Riekkinen leží na ledě. Vypadá to, že z toho žádný trest pro hráče Plzně nebude.

38:30
    Druhé dějství se blíží rychle ke svému konci. Domácí KalPa zahrála na zakázané uvolnění. Bude se vhazovat u Ariho Ahonena

39:50
    Kapanen a Kinrade si vyřizovali účty. Žádný trest se neuděluje.

40:00

Druhou třetinu ovládli hráči Plzně, když navýšili své skóre na pěkných 0:3. Domácí KalPa začíná napadat a být nervózní, což může způsobit ve třetí třetině i nějaké zajímavé situace.

40:01

41:22
    Domácí se tlačí do útoku. Adam Svoboda vyráží jednu střelu za druhou.

42:09
    Vyloučení domácích. Na dně minuty vyloučen Henri Laurila, za hrubost.

43:50
    První formace Plzně na ledě. Zatím se tým z Finska ubránil.

44:09

45:16
    Přesilovku si zahraje také domácí tým. Z týmu HC Plzeň 1929 vyloučen Michal Dvořák, za hákování.

45:40
    Kiiskinenn, Pakarinen a Rissanen, to je formace, která teď motá hlavu plzeňským hráčům.

47:16
    Plzeň oslabení přežila a může založit další útok.

49:29
    Vyloučení KalPa Kuopio. Na dvě minuty si jde odpočinout Matti Koistinen, za sekání.

49:40
    Tomáš Vlasák mohl vsítit další gól a završit tak svůj Hattrick!

51:29
    Domácí tým v plném počtu.

52:28
    Další vyloučení. Tentokrát za vzájemnou potyčku. Domácí Matti Kuparinen a hostující Geoff Kinrade, na dvě minuty za hrubost.

53:49
    Po pěkné přihrávce Martina Straky, se svým třetím gólem prosazuje Tomáš Vlasák!

57:06
    Boxerský souboj na závěr. Tuomas Kiiskinen a Tomáš Frolo na trestnou lavici, za hrubost.

58:06
    Nick Johnson # 80 (HC Plzeň), se snaží navýšit skóre zápasu. Hostující Ahonen chytá.

Václav Mohelník

Branky a nahrávky: 16. Vlasák, 23. Vlasák (St. Pierre), 33. Hanzlík Jiří, 54. Vlasák (Straka)

HC Škoda Plzeň: Svoboda - Hanzlík, Kinrade, Kaberle, St. Pierre, Frolo, Jeřábek, Růžička, Heřman - Straka, Kovář, Duda - Vlasák, Hlinka, Kratěna - Johnson, Pitule, Dvořák - Lev, Petruška, Mrňa.

Rozhodčí: Tuomo Sorakangas, Vesa Keränen