Mannheim – Pardubice 1:0 (kon.) | Kärpät – Motor ČB 1:2 (kon.) | Tappara – Färjestad 2:4 (kon.)
TPS – Frölunda 3:2 (po s.n.) | Jokerit – Djurgården 1:4 (kon.) | Kuopio – Plzeň 0:4 (kon.)
Jokerit Helsinky
1:4 (0:1, 1:3, 0:0)
Djurgårdens IF
Sobota 20.08.2011, 17:00European Trophy

56:29
    Teď nebo nikdy. Takhle asi vypadá situace Jokeritu Helsinky. Na trestnou lavici totiž odchází Brodin (DJU) za faul na Filppulu a domácí tak budou hrát téměř minutu v pěti proti třem.

55:16
    Printz (DJU) sestřelil Hardta a rozhodčí jeho hit vyhodnotili jako nedovolené bránění. Dvě minuty stráví tedy na trestné lavici.

51:07
    Ölvestad (DJU) dostává dvě minuty za držení. Jokerit má šance na zdramatizování zápasu.

46:57
    Mäki (JOK) oslabuje svůj tým, dvě minuty stráví na trestné lavici za držení. Djurgården stupňuje svůj tlak a Kilpeläinen si už připsal několik dobrých zákroků.

37:40
    Klingberg (JOK) odchází na trestnou lavici - dvě minuty za držení.

29:28
    Printz (DJU) je odeslán na dvě minuty na trestnou lavici za sekání. Přesilovka domácích.

16:40
    Domácí tým si může napravit přesilovkovou reputaci, protože dvě minuty za krosček si do statistik připíše Ölvestad (DJU).

11:24
    Jokerit bude hrát přesilovou hru 5na3! D. Tjärnqvist (DJU) se provinil krosčekem a taktéž dostává dvě minuty.

10:19
    Tentokrát si přesilovku zahraje Jokerit. Rozhodčí posílají na dvě minuty na trestnou lavici Holmqvista (DJU) za nedovolené bránění.

09:25
    Djurgården si zahraje další přesilovou hru. Na trestnou lavici tentokrát odchází pykat Hahl (JOK). Trenér ho ale rozhodně nepochválí, neboť hákoval v útočném pásmu.

05:34
    Vyloučen Eaves (JOK) na dvě minuty za hákování. Hosté si tak zahrají přesilovku.

Adéla Naarová

Branky a nahrávky: 35. Eaves (Filppula, Nordlund) - 10. Klubertanz (Ottosson, D. Tjärnqvist), 34. Kempe (Nilson, Åberg), 38. Nilson (Wesslau), 38. Ottosson (Nilson, Klubertanz)

Jokerit Helsinky: Kilpeläinen (Hetényi) - Hardt, Filppula, Eaves, Eronen, Nordlund - Lahti, Kerälä, Pulkkinen, Klingberg, Väänänen - Teräväinen, Hahl, Rita, Dehner, Niemi - Tyrväinen, Heino, Mäki, Kivistö, Manelius.

Djurgårdens IF: Wesslau (Sandberg) - Nilson, Ottosson, M. Tjärnqvist, D. Tjärnqvist, Klubertanz - Cehlin, Norman, Carlsson, Boumedienne, Holmqvist - Ölvestad, Eklund, Brodin, Printz, Claesson - Åberg, Eriksson, Kempe, Söder, Holm.