Jihlava – Olomouc 3:1 (kon.) | Třebíč – Znojmo 2:1 (kon.) | Frýdek-M. – Poruba 2011 0:0 (zruš.)
Kladno – Mladá Boleslav 4:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Hr. Králové 3:1 (kon.) | Litoměřice – Kadaň 0:5 (kon.)
Klášterec nO – Sokolov 5:2 (kon.) | Most – Ústí n/L 4:1 (kon.) | Písek – Gap 2:1 (kon.)
K. Vary – Litvínov 2:5 (kon.) | Benátky n/J – Beroun 0:1 (kon.) | Havířov – Opava 5:3 (kon.)
Technika Brno – SHK Hodonín 5:1 (kon.)
HC Technika Brno
5:1 (3:1, 0:0, 2:0)
SHK Drtiči Hodonín
Čtvrtek 25.08.2011, 18:00Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

00:01

00:01
    Dobrý den, po drobných technických problémech se vám hlásím z HDaM v Brně. Sestavy doplním po první třetině

05:00
    Z Hodonína přijela asi dvacítka nejvěrnějších fanoušků. V domácím sektoru je vidět asi 70 příznivců.

07:19
    Na dvě minuty ochází na trestnou lavici domácí Jan Habrovec. Provinil se nedovoleným bráněním.

07:48
    Naprosto zbytečný faul hostujícího Juráska, který vysekl hokejku domácímu útočníkovi a dostává dvě minuty!

08:09
    Po faulu na unikajicího Špoka je nařízeno trestné střílení!

08:09
    Drtiči právě vstřelili branku!
    A sám postižený střelou zápěstím na vzdálenější tyčku otevírá skóre utkání!

09:45
    Technika právě vstřelila branku!
    Tři vteřiny před vypršením trestu Juráska vyrovnává Vlastimil ODEHNAL.

12:36
    Hráči Techniky se dostali do přečíslení tři na dva. První střelu gólman SHK ještě stihl vytesnit. Na dorážku Jana ČESNEKA byl však už krátký. Technika tedy otáčí stav utkání na 2:1.

14:32
    Střela Rajnohy končí na hrudi připraveného gólmana Drtičů.

15:55
    Domácí útočník se z rohu proháčkoval až před gólmana, ale za záchrannou brzdu musel zatáhnout bek SHK a zaslouženě dostává dvouminutový trest.

17:14
    A Technika využívá už svoji druhou přesilovku. Jan Česnek namazal na modrou Pavlu STRÝČKOVI a ten ranou do šibenice přidává třetí branku domácích.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

20:00

VSK Technika Brno:
    Novák (Vrba) - Habrovec, Stýček, Hájek, Zapletal, Čunočka, Babic, Žalud, Úlehla - Mráz, Sedláček, Rajnoha, Odehnal, Benýšek, Česnek, Matouš, Bělohlávek, Jelínek, Jurča, Šedý, Gabriška
    SHK Hodonín: Peksa (Šenk) - Hoza, Vrba, Fiedler, Špok, Jurásek, Popolanský, Brzobohatý, Vozdecký, Svoboda, Bauer, Komárek, Miklík, Peš, Salajka, Sajdl, Vlk, Barták

Rozhodčí: .

Technika prohrála se svým rivalem předchozích 11 duelů. Nyní je tedy na nejlepší cestě prokletí zlomit. Oba týmy se již jednou v rámci přípravy střetly. Na horkém hodonínském ledě vyhráli domácí přesvědčivě 5:1.

Hodonín se podle jmen na soupisce zdá oproti předchozím sezónám slabší. Odešli hráči jako Rajčák, Surý, Flamík, Vaškovič, Zelinka či Tomásek. K týmu se připojil velezkušený bývalý slovenský reprezentant Vladimír Vlk a nám velmi dobře známý Michal Brzobohatý. Průvan v kádru zažili i domácí. Odešel již zmíněný Brzobohatý, dále Vojsovič, Blaha a Šrámek. Z hostování se vrátili Matouš a Sedláček. Z Uničova přišel Jurča, jež hrál dlouho v ambiciozním Šumperku, z prvoligové Třebíče je v Technice na zkoušce Vysloužil a z juniorky Popradu přišel Čunočka.

20:01

01:33
    Technika začíná druhou třetinu vyloučením. Na trestnou lavici se poroučí střelec třetí branky Pavel Strýček.

03:33
    Domácí jsou v pěti. Drtiči kromě jedné nepřesné střely z přesilovky nic nevytěžili.

05:29
    Aktivní Zdeněk Mráz nejprve zakončoval přečíslení dva na jednoho těsně mimo, další jeho střelu zblokovala hodonínská obrana a nakonec tentýž hráč nepřesně založil akci a byl z toto icing. Po vhazování se do obrovské šance dostali hosté, ale střelu i dorážku pokryl zatím výborně chytající Novák.

08:26
    Pavel Strýček se pokusil rychle rozehrát o mantinel. Ale jeho prudký pas končí na hodonínské střídačce. A jsou z toho dvě minuty za zdržování pro domácího borce.

10:30
    Skončila další marná přesilovka v podání SHK.

11:13
    To snad není pravda! Pavel Strýček předvedl stejný prohřešek jako přes kopírák a v této třetině jde už potřetí na trestnou! 2 minuty zdržování.

12:13
    Z minutového zámku Hodonína byla znova jen nepřesná střela a vyhození Techniky přes všechny čáry.

13:13
    Domácí opět kompletní.

14:45
    Tomáš Popolanský sérií kliček za brankou ošálil svého strážce, ale jeho střelu s úhlu i následnou dorážku chytá opět vynikající Novák.

15:50
    I přes nepříznivý stav se z ochozů ozývají pokřiky hodonínských fandů. Alespoň v hledišti tedy SHK vede.

38:24
    Domácí se opět řítili na Peksu dva na jednoho, ale Adam Šedý před odkrytou brankou promáchl.

39:30
    Petr Peš se řítil úplně sám na Nováka, ten jej ale dalším bravurním zákrokem nenechal zakončit.

39:56
    Hostující lavička potrestána menším trestem za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Zbyněk Vozdecký.

40:00

Druhá byla mnohem horší než ta první. Kazilo ji množství přerušení, domácích oslabení a hostujících jalových přesilovek. Hráčům Hodonína začínají pořádně ujíždět nervy. Rozhodčí si vyslechl už pořádnou porci nadávek. Ten zatím dělá hluchého a osobní tresty nerozdává.

40:01

40:58
    Technika zamknula Hodonín v obranném pásnu. Sedláčkovu střelu kryje Šenk. Hostující golman byl úspěšný i proti bombě Strýčka od modré.

42:31
    Opět famózní Novák ! V přečíslení dva na jednoho chytil blafák Sajdla, dorážku Vozdeckého a o chvilku později zneškondil i brejk Popolenského!

44:11
    Hodnín je jako politý živou vodou. Ránu Špoka kryje Novák. Hosté začali být i zodpovědní v obraně, vypichují puky, blokují střely. Úplně jiný tým. To má odezvu i z poblika.

45:45
    Tak jsem hosty přechválil a Technika odskakuje na rozdíl tří branek. Úspěšným střelcem je Kamil RAJNOHA.

48:57
    Hosté jsou znovu po brance jako opaření. Nechávají domácí borce samotné před golmanem, ti jsou však zatím nepřesní.

49:10
    Úplně sám před Novákem se zjevil Svoboda, ale domácí fantom v masce má svůj den a znovu nenechal projít kotouč do své sítě.

51:11
    Popolanský, Brzobohatý, Vozdecký. Další tři jména si vylámala zuby na domácím golmanovi.

51:27
    Hosté budou zřejmě zlobit ještě víc. Na trestnou totiž na dvě minuty odjíždí Filip Žalud.

52:49
    V přesilovce měli hosté tři střely, všechny zlikvidoval Novák. Autor poslední z nich Jozef Salajka však musel zatáhnout za záchrannou brzdu a dostává dvě minuty za hákování.

54:11
    Domácí dávají Drtičům lekci z proměňování přesilovek. Jiří SEDLÁČEK proměňuje již třetí brněnskou početní výhodu!

55:59
    Hned dvojnásobné vyloučení domácích. Jeden za hákování, druhý za podražení a hosté mají jedinečnou možnost výsledek alespoň zkorigovat.

56:44
    Domácí vyhazují, obětavě padají do střel. Drtiči se ne a ne prosadit.

57:30
    Hosté tak dlouho kombinovali po mantinelech až o puk znovu přišli.

58:02
    Strýček zblokoval další střelu, domácí jsou v pěti a mizérie Hodonína v přesilovkách se znovu prohloubila.

59:05
    Benýšek dostává další dvě minuty. Hodně se rozčiluje, ale pod střídačkami leží Petr Peš a za pomoci maséra odchází na střídačku. Doktor má opravdu hodně práce, protože po nezaviněné srážce uprostřed kluziště zůstal ležet v krvi domácí Tomáš Úlehla.

60:00

Je tu konec dnešního zápasu. Technika zvítězila stejným rozdílem jakým podlehla v úvodu na hřišti dnešního soka. Hostující hoskejisté ještě děkují svým fanouškům za slušné a neutuchající fandění po celý zápas. Hlavní rozdíl mezi oběma celky byl v přesilovkách a v kvalitě golmanů. Při hře pět na pět byla hra vyrovnaná. Příjemný zbytek tropického dne a u dalšího onlajn přenosu napočtenou. (20:02:22)

Alexander Valoušek

Branky a nahrávky: 10. Vlastimil Odehnal, 13. Jan Česnek, 18. Pavel Strýček (Jan Česnek), 46. Kamil Rajnoha, 55. Jiří Sedláček - 9. Martin Špok