Poprad – Žilina 6:5 (kon.) | Banská Bystrica – Košice 4:1 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Spišská N. Ves 4:4 (po s.n.)
Chotěboř – Žďár n/S 3:7 (kon.) | Vsetín – Val. Meziříčí 6:5 (kon.) | Prostějov – Uh. Hradiště 4:1 (kon.)
Opava – Přerov 5:2 (kon.) | Jindř. Hradec – Milevsko 4:2 (kon.) | SHK Hodonín – Trnava 2:5 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
6:5 (0:0, 3:3, 3:2)
HC Bobři Valašské Meziříčí
Pátek 02.09.2011, 18:00Zimní stadion Na Lapači Poloha: Zimní stadion Na Lapači se nachází na křižovatce výpa • Přípravné zápasy

60:00
    Konec zápasu. (20:30:00)

59:45
    Vsetín drží puk daleko od vlastní branky.

59:21
    Vsetín vstřelil branku!
    Domácí přesilovka ale pokračovala a v závaru před svatyní Bobrů se nakonec nejlépe orientoval JOSEF ŠIMEK, který pohotově doklepl odražený puk za záda bezmocného brankáře hostů. Vsetín tak vužívá přesilovku a znovu se ujímá vdení. Asistence: Martin Jánský, Daniel Vaněk.

58:37
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
    Domácí bez Spitzer nastřelil od modré hostujícího Lukáše Bokroše, ten si všiml LUĎKA RŮČKY vracejícího se z trestné lavice. Růžka svůj následný brejk zakončil přesnou střelou na vyrážečku. Asistence: Lukáš Bokroš

57:42
    Jakub Musil (VAL) podražení. Bobři se brání ve třech.

57:21
    LUKÁŠ BOKROŠ proměňuje trestné střílení, když Hromada přestal hrát, poté co jeden z diváků hodil na led láhev. Gól platí.

57:16
    Za zalehnutí puku v brankovišti jede trestné střílení Lukáš Bokroš.

56:50
    Luděk Ručka (VAL) podražení.

56:27
    Mečiar s Podešvou ujížděli dva na jednoho, Podečvovo zakončení utnul Vlachynský, když schoval puk mezi betony.

56:07
    Daniel Vaněk (VSE) jede na trestnou za hákování. Hosté budou hrát minutu a 42 vteřin přesilovku pět na čtyři.

55:10
    Vsetínští zamkli Bobry v pevném zámku, ale jejich kombinaci chybí přesné zakončení.

54:47
    Hrčkovu bomau od modré srazila doslova k zemi Vašuta, který se svíjel v bolestech v zemi. Po minutě se zvedá, vstává a za potlesku diváků opouští led.

54:47
    Spitzerova dělovka proletěla nad brankou hostů.

53:17
    Série vylučování pokračuje. Dvořák (VAL) jede na trestnou za nedovolené bránění.

52:27
    Hráč Bobrů Miroslav Varga míří na trestnou.

51:57
    Na konci kombinace Bobrů stál Ambruz, kterou lehkou žabičkou neohrozil vsetínského Hromadu.

51:17
    Spitzer (VSE) oslabuje Vsetín za podražení. Vsetín bude hrát minutu osmnáct vteřin ve třech.

50:36
    Vaněk (VSE) míří na trestnou za držení.

49:37
    Zúbek přihrál zpoza brány najíždějícímu ZBYŇKOVI SPITZEROVI, který prostřelil Vlachynského lapačku. Asistence: Zúbek, Hruška O.

48:57
    Vojtěch Baroš (VAL ) podražení.

47:24
    Ondřej Martiník vyloučen na dvě minuty za držení a za jeho následné protesty si vysloužil vyloučení do konce utkání, při odchodu do kabiny sklidil velkou nevoli trenéra Valašského Meziříčí.

46:30
    Vsetín zatím skvěle brání, nyní to byl Hromada, kdo vyhodil kotouč přes všechny čáry.

45:52
    David Vítek vyloučen na pět + do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku, tak tohle bylo hodně sporné vyloučení. Trest za Davida Vítka odsedí Martin Jánský.

44:51
    Vlachynský vyrobil velkou chybu při rozehrávce za brankou, namazal Hruškovi do prázdné branky, ale tygřím skokem dokázal vše zachránit! Velké štěstí v neštěstí na straně hostujícího gólmana.

44:12
    Jan Podešva by si dnes zasloužil branku za svou pilnou práci a pravidelnou střelbu, nyní to zkoušel z mezikruží do horního růžku, ale Vlachynský ramenem kryje.

43:37
    Využitá přesilová hra Vsetína! Po velkém tlaku zelenožlutých se dostal na modré čáře ke střele TOMÁŠ MEČIAR a tvrdou ranou překonal Vlachynského, možná tam ještě byla nějaká teč, ale to se nyní nedozvíme. Stav 4:3! Asistence: Daniel Vaněk.

42:44
    Vojtěch Baroš vyloučen na dvě minuty za sekání, přesilovka pro Vsetín

42:17
    Domácí tým se zatím skvěle brání, hosté se do dalších šancí nedostávají a nedaří se jim ani usadit v útočném pásmu.

40:45
    David Varga nepřekonal ležícího Hromadu, velká šance hostů!

40:24
    Spitzer vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

40:01

Druhá třetina, byla o stoprocent pohlednější než ta první a to nejen díky šesti brankám, které jsme viděli. Vsetínští, i když jsou mírně aktivnější, tak se jim nedaří tak efektivně proměňovat šance jako Bobrům. Třetí třetina bude jistě zajímavou podívanou a začne přibližně v 19:44.

40:00

39:22
    Vsetín se snaží usadit v pásmu a vstřelit branku, ale domácí zatím skvěle brání.

38:17
    Tak vyloučení je dnes velmi mnoho, Miroslav Varga odchází na dvě minuty za faul loktem.

Druhá třetina je zatím úplně jiná než ta první, nejenže padlo již šest branek, ale také narostly emoce na obou stranách a málokdo by řekl, že se hraje přátelské utkání.

36:22

35:41
    Hosté již ve čtyřech, ale nyní zažívali velice krušné chvilky, kdy domácí hráči několika slibnými šancemi se mohli opět dostat do vedení, ale chyběl kus štěstí.

Vsetín hraje přesilovku 5 na 3

34:21
    Ondřej Martiník vyloučen na dvě minuty za podražení. Vsetín si zahraje další přesilovku. Hraje se nyní velmi tvrdě a emoce jdou silně cítit na obou stranách

34:02
    Za hosty vyloučen Matuštík na dvě minuty za hákování a za domácí na dvě minuty Spitzer za krosček.

33:38
    A je srovnáno! Při akci 2 na 1 střelu Podešvy ještě Vlachynský vyrazil, ale následnou dorážku DANIELA VAŇKA už neměl. Stav 3:3.

33:24
    Půl minuty před koncem přesilovky se domácím nedaří rozehrát a píská se icing.

32:41
    Vsetín se snaží vyrovnat, ale jejich střely od modré čáry zatím všechny mimo.

31:52
    Přemysl Vašut vyloučen na dvě minuty za hákování + 10 minut za nesportovní chování.

31:24
    Vsetín se snaží vyrovnat, Hruška se Zúbkem nyní točí s obranou hostů a bude se vylučovat.

30:01
    Vzápětí vyloučen na druhé straně Luděk Růčka na dvě minuty za sekání.

29:47
    Michal Hrčka vyloučen na dvě minuty za vražení.

28:22
    Neskutečný zvrat Bobrů! PAVEL LINDUŠKA nikým nerušen obkroužil branku, nechal si povyjet Hromadu z branky a do poloodkryté klece posílá Valmez do vedení 3:2!

27:15
    S brankami se nám roztrhl pytel a je srovnáno! Od modré nahrával Matuštík před branku, kde našel ROBERTA BALGU a ten tečí na vyrážečku překonal Hromadu. Stav 2:2

26:51
    Valmez snižuje na 1:2. Martiník našel najíždějícího LUKÁŠE BOKROŠE a ten střelou mezi betony Hromady dává první branku Bobrů.

26:27
    Vsetín využívá v i přesilovou hru 5 na 4. Po krásné kombinaci našel na vzdálenější tyči Daniel Vaněk JOSEFA ŠIMKA a ten zvyšuje na 2:0.

25:34
    Vsetín využívá přesilovou hru 4 na 3! Po sérii přihrávek v útočném pásmu se dostal ke střele od modré ZBYNĚK SPITZER a jeho rána do prostorů lapačky hostujícího gólmana přinesla první branku dnešního zápasu. Asistence: Ondřej Hruška, Martin Kubo.

24:32
    Za hosty na dvě minuty vyloučen David Varga za držení, na straně domácích Mečiar na dvě minuty za hrubost a dále Martin Ambruz 2+10 za hrubost, dvouminutový trest odsedí Blažek.

Menší přerušení hry, hostující gólman musí na střídačce provést drobnou úpravu výstroje.

24:17
    Daniel Vaněk se sám dostával po pravé straně k Vlachynskému, ale byl podražen Blažkem, který si odsedí dvě minuty. Další šance v podobě přesilové hry pro Vsetín.

V době, kdy Hruška posunul branku Bobrů se vrátil Matuštík na led. Vhazování před Vlachynským.

22:57
    Domácím se nedaří založit útok a dokonce se ani dostat z obranného pásma, po souboji v rohu se přerušuje, na zemi zůstal ležet Bokroš.

21:34
    Hostující mužstvo hrálo v šesti a Vsetín si zahraje přesilovou hru, trest odsedí Matuštík.

21:12
    Vsetín začal druhou dvacetiminutovku tlakem, přes chumel hráčů posílal na Vlachynského puk Šimek, ale jeho pokus šel těsně mimo.

20:24
    Ondřej Hruška srazil hostujícího gólmana za brankou, ale vylučovat se nebude.

20:01

Hráči jsou již na ledě a za pár chvil začne druhá třetina.

První třetina nám nepřinesla příliš šancí, ale spíš několik soubojů u hrazení a také poměrně velkou řadu nepřesností. Nasazení jde vidět na obou stranách, ale ovoce v podobě branek to zatím nenese. Uvidíme co přinese druhá třetina, která začne přibližně v 18:45.

20:00

19:01
    Martin Ambruz sám před Hromadou pálí pouze do jeho náruče.

18:14
    Bobrům se přesilovky zatím moc nedaří, píská se další ofsajd

17:42
    Hráči Valmezu Matuštík a Mikel se nyní velmi tvrdě srazili při rozehrávce za svou vlastní brankou a málem z toho měli nepříjemnosti.

16:41
    Další vyloučení domácího týmu, za sekání vyloučen Žabčík.

16:32
    Jan Podešva při chuti, krásnou stahovačkou se zbavil hostujícího obránce, ale zakončení šlo bohužel těsně vedle.

15:12
    Po střele Mikela nechtěně tečoval Tesařík, což absolutně Hromada nečekal a jen štěstí, že kotouč letěl o pár centimetrů výš než je konstrukce brány.

14:42
    Martin Ambruz provětral lapačku Hromady po střele z levého kruhu.

13:57
    Další přesilovka hostů po faulu Spitzera, který si posedí na dvě minuty za sekání.

13:20
    Martin Matuštík se po levé straně dostal před Hromadu a po rychlé střele zápěstím, zvoní horní tyč Hromadovy brány!

Domácí hrají v plném počtu

10:11
    Hosté se usadili v útočném pásmu a po sérii přihrávek pálil od modré na Hromadu Mikel, ale domácí gólman pozorný.

8:52
    Daniel Vaněk mohl jet sám na Vlachynského, ale přihrávku na modrou čáru nezpracoval.

8:15
    Ondřej Hruška vyloučen na dvě minuty za podražení a přesilovou hru okusí i hostující tým.

7:51
    Ojedinělá akce Vsetína v přesilové hře, sám v pravém kruhu před Vlachynským se ocitl Zúbek, ale jeho tvrdou ránu hostující gólman vyrážečkou tahá mimo nebezpečí.

5:57
    Vyloučen hráč hostů David Varga na dvě minuty za podražení.

5:27
    Na druhé straně ojedinělý útok, který zpečetil ranou zápěstím Ondřej Martiník, Hromada chytá.

4:24
    Hosté jsou pod tlakem, po nahození Spitzera se kotouč odrazil před Vlachynského a dorážku Hrušky se štěstím vyrazil mimo.

3:57
    Jan Podešva opět hned po vhazování zkoušel střílet, ale i tentokrát byl gólman Bobrů ve střehu.

3:52
    Jan Podešva po vyhraném vhazování zkoušel pozornost Vlachynského takovou lehčí střelou, hostující gólman pozorný.

2:32
    Zatím sledujeme spíše boje o kotouč v rozích kluziště, ale šancí se nám zatím nedostává.

0:41
    První šance utkání v podání domácího týmu. Daniel Vaněk v útočném pásmu našel mezi kruhy Vítka a ten tvrdou ranou provětral betony Vlachynského.

00:01

Hráči obou týmů již nastupují na led a za malou chvíli nám začne utkání.

VHK Vsetín: Hromada (Plšek) - Šimek, Mečiar, Doležálek, Hoďa, Žabčík, Tesařík, Spitzer, Hrčka - Zúbek, Vítek, Hruška O., Podešva J., Vaněk, Korčák, Kubo, Holík, Dědek, Jánský.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Vlachynský (Slovák) - Musil, Vašut, Blažek, Mikel, Ovšák, Růčka, Baroš, Dvořák O., Martiník, Varga Mir., Varga D., Bokroš, Linduška, Ambruz, Dostál, Matuštík, Balga.

Vsetínu se v přípravě rovněž daří. Zelenožlutí letos v létě ještě na domácím ledě neprohráli, jediné porážky si přivezli z Uherského Hradiště (8:4), Prostějova (4:3sn) a naposledy v úterý z Přerova. V souboji se Zubry ale Valaši působili sehraným a organizovaným dojmem a tak kouče Viktora Hlobila ani smolná porážka nemrzela. „Utkání bylo hodně kvalitní. Je škoda těch třech gólů, které jsme dostali v závěrečné třetině. Myslím si, že oba týmy dnes předvedly dobrou práci,“ liboval si vsetínský lodivod.

Hokejisté Valašského Meziříčí zatím procházejí přípravou poměrně úspěšně. Až na zaváhání se slovenskými Piešťany (1:2) a výbuchem proti Vsetínu (2:7) se Bobrům podařilo všechna dosavadní utkání dovést do vítězného konce. Dnes se svěřenci kouče Stuchlíka budou snažit oplatit Vsetínským porážku z předchozího vzájemného zápasu.

Jaroslav Stuchlík, trenér Valašského Meziříčí, se bude muset zase obejít bez levých křídel Martina Vargy a Milana Kopeckého. Oba se zranili v úterním přípravném utkání proti Považské Bystrici.

Oproti předpokladům dnes za Vsetín nakonec nenastoupí dvojice útočníků Ondřej Slováček, Petr Hruška. První jmenovaný nebyl uvolněn vítkovickým klubem; Hruška stále rehabilituje po operaci kolena.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Filip Bazala

Branky a nahrávky: 26. Spitzer (Hruška O., Kubo), 27. Šimek (Vaněk , Hrčka), 34. Vaněk (Hoďa), 44. Mečiar (Vaněk), 50. Spitzer (Zúbek, Hruška), 60. Šimek (Jánský, Vaněk) - 27. Bokroš (Martiník), 28. Balga (Matuštík), 29. Linduška (Ambruz), 58. Bokroš, 59. Růčka (Bokroš)

VHK ROBE Vsetín: Hromada (Plšek) - Šimek, Mečiar, Doležálek, Hoďa, Žabčík, Tesařík, Spitzer, Hrčka - Zúbek, Vítek, Hruška O., Podešva J., Vaněk, Korčák, Kubo, Holík, Dědek, Jánský.