Poprad – Žilina 6:5 (kon.) | Banská Bystrica – Košice 4:1 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Spišská N. Ves 4:4 (po s.n.)
Chotěboř – Žďár n/S 3:7 (kon.) | Vsetín – Val. Meziříčí 6:5 (kon.) | Prostějov – Uh. Hradiště 4:1 (kon.)
Opava – Přerov 5:2 (kon.) | Jindř. Hradec – Milevsko 4:2 (kon.) | SHK Hodonín – Trnava 2:5 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
6:5 (0:0, 3:3, 3:2)
HC Bobři Valašské Meziříčí
Pátek 02.09.2011, 18:00Zimní stadion Na Lapači Poloha: Zimní stadion Na Lapači se nachází na křižovatce výpa • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Oproti předpokladům dnes za Vsetín nakonec nenastoupí dvojice útočníků Ondřej Slováček, Petr Hruška. První jmenovaný nebyl uvolněn vítkovickým klubem; Hruška stále rehabilituje po operaci kolena.

Jaroslav Stuchlík, trenér Valašského Meziříčí, se bude muset zase obejít bez levých křídel Martina Vargy a Milana Kopeckého. Oba se zranili v úterním přípravném utkání proti Považské Bystrici.

Hokejisté Valašského Meziříčí zatím procházejí přípravou poměrně úspěšně. Až na zaváhání se slovenskými Piešťany (1:2) a výbuchem proti Vsetínu (2:7) se Bobrům podařilo všechna dosavadní utkání dovést do vítězného konce. Dnes se svěřenci kouče Stuchlíka budou snažit oplatit Vsetínským porážku z předchozího vzájemného zápasu.

Vsetínu se v přípravě rovněž daří. Zelenožlutí letos v létě ještě na domácím ledě neprohráli, jediné porážky si přivezli z Uherského Hradiště (8:4), Prostějova (4:3sn) a naposledy v úterý z Přerova. V souboji se Zubry ale Valaši působili sehraným a organizovaným dojmem a tak kouče Viktora Hlobila ani smolná porážka nemrzela. „Utkání bylo hodně kvalitní. Je škoda těch třech gólů, které jsme dostali v závěrečné třetině. Myslím si, že oba týmy dnes předvedly dobrou práci,“ liboval si vsetínský lodivod.

VHK Vsetín: Hromada (Plšek) - Šimek, Mečiar, Doležálek, Hoďa, Žabčík, Tesařík, Spitzer, Hrčka - Zúbek, Vítek, Hruška O., Podešva J., Vaněk, Korčák, Kubo, Holík, Dědek, Jánský.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Vlachynský (Slovák) - Musil, Vašut, Blažek, Mikel, Ovšák, Růčka, Baroš, Dvořák O., Martiník, Varga Mir., Varga D., Bokroš, Linduška, Ambruz, Dostál, Matuštík, Balga.

Hráči obou týmů již nastupují na led a za malou chvíli nám začne utkání.

00:01

0:41
    První šance utkání v podání domácího týmu. Daniel Vaněk v útočném pásmu našel mezi kruhy Vítka a ten tvrdou ranou provětral betony Vlachynského.

2:32
    Zatím sledujeme spíše boje o kotouč v rozích kluziště, ale šancí se nám zatím nedostává.

3:52
    Jan Podešva po vyhraném vhazování zkoušel pozornost Vlachynského takovou lehčí střelou, hostující gólman pozorný.

3:57
    Jan Podešva opět hned po vhazování zkoušel střílet, ale i tentokrát byl gólman Bobrů ve střehu.

4:24
    Hosté jsou pod tlakem, po nahození Spitzera se kotouč odrazil před Vlachynského a dorážku Hrušky se štěstím vyrazil mimo.

5:27
    Na druhé straně ojedinělý útok, který zpečetil ranou zápěstím Ondřej Martiník, Hromada chytá.

5:57
    Vyloučen hráč hostů David Varga na dvě minuty za podražení.

7:51
    Ojedinělá akce Vsetína v přesilové hře, sám v pravém kruhu před Vlachynským se ocitl Zúbek, ale jeho tvrdou ránu hostující gólman vyrážečkou tahá mimo nebezpečí.

8:15
    Ondřej Hruška vyloučen na dvě minuty za podražení a přesilovou hru okusí i hostující tým.

8:52
    Daniel Vaněk mohl jet sám na Vlachynského, ale přihrávku na modrou čáru nezpracoval.

10:11
    Hosté se usadili v útočném pásmu a po sérii přihrávek pálil od modré na Hromadu Mikel, ale domácí gólman pozorný.

Domácí hrají v plném počtu

13:20
    Martin Matuštík se po levé straně dostal před Hromadu a po rychlé střele zápěstím, zvoní horní tyč Hromadovy brány!

13:57
    Další přesilovka hostů po faulu Spitzera, který si posedí na dvě minuty za sekání.

14:42
    Martin Ambruz provětral lapačku Hromady po střele z levého kruhu.

15:12
    Po střele Mikela nechtěně tečoval Tesařík, což absolutně Hromada nečekal a jen štěstí, že kotouč letěl o pár centimetrů výš než je konstrukce brány.

16:32
    Jan Podešva při chuti, krásnou stahovačkou se zbavil hostujícího obránce, ale zakončení šlo bohužel těsně vedle.

16:41
    Další vyloučení domácího týmu, za sekání vyloučen Žabčík.

17:42
    Hráči Valmezu Matuštík a Mikel se nyní velmi tvrdě srazili při rozehrávce za svou vlastní brankou a málem z toho měli nepříjemnosti.

18:14
    Bobrům se přesilovky zatím moc nedaří, píská se další ofsajd

19:01
    Martin Ambruz sám před Hromadou pálí pouze do jeho náruče.

20:00

První třetina nám nepřinesla příliš šancí, ale spíš několik soubojů u hrazení a také poměrně velkou řadu nepřesností. Nasazení jde vidět na obou stranách, ale ovoce v podobě branek to zatím nenese. Uvidíme co přinese druhá třetina, která začne přibližně v 18:45.

Hráči jsou již na ledě a za pár chvil začne druhá třetina.

20:01

20:24
    Ondřej Hruška srazil hostujícího gólmana za brankou, ale vylučovat se nebude.

21:12
    Vsetín začal druhou dvacetiminutovku tlakem, přes chumel hráčů posílal na Vlachynského puk Šimek, ale jeho pokus šel těsně mimo.

21:34
    Hostující mužstvo hrálo v šesti a Vsetín si zahraje přesilovou hru, trest odsedí Matuštík.

22:57
    Domácím se nedaří založit útok a dokonce se ani dostat z obranného pásma, po souboji v rohu se přerušuje, na zemi zůstal ležet Bokroš.

V době, kdy Hruška posunul branku Bobrů se vrátil Matuštík na led. Vhazování před Vlachynským.

24:17
    Daniel Vaněk se sám dostával po pravé straně k Vlachynskému, ale byl podražen Blažkem, který si odsedí dvě minuty. Další šance v podobě přesilové hry pro Vsetín.

Menší přerušení hry, hostující gólman musí na střídačce provést drobnou úpravu výstroje.

24:32
    Za hosty na dvě minuty vyloučen David Varga za držení, na straně domácích Mečiar na dvě minuty za hrubost a dále Martin Ambruz 2+10 za hrubost, dvouminutový trest odsedí Blažek.

25:34
    Vsetín vstřelil branku!
    Vsetín využívá přesilovou hru 4 na 3! Po sérii přihrávek v útočném pásmu se dostal ke střele od modré ZBYNĚK SPITZER a jeho rána do prostorů lapačky hostujícího gólmana přinesla první branku dnešního zápasu. Asistence: Ondřej Hruška, Martin Kubo.

26:27
    Vsetín využívá v i přesilovou hru 5 na 4. Po krásné kombinaci našel na vzdálenější tyči Daniel Vaněk JOSEFA ŠIMKA a ten zvyšuje na 2:0.

26:51
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
    Valmez snižuje na 1:2. Martiník našel najíždějícího LUKÁŠE BOKROŠE a ten střelou mezi betony Hromady dává první branku Bobrů.

27:15
    S brankami se nám roztrhl pytel a je srovnáno! Od modré nahrával Matuštík před branku, kde našel ROBERTA BALGU a ten tečí na vyrážečku překonal Hromadu. Stav 2:2

28:22
    Neskutečný zvrat Bobrů! PAVEL LINDUŠKA nikým nerušen obkroužil branku, nechal si povyjet Hromadu z branky a do poloodkryté klece posílá Valmez do vedení 3:2!

29:47
    Michal Hrčka vyloučen na dvě minuty za vražení.

30:01
    Vzápětí vyloučen na druhé straně Luděk Růčka na dvě minuty za sekání.

31:24
    Vsetín se snaží vyrovnat, Hruška se Zúbkem nyní točí s obranou hostů a bude se vylučovat.

31:52
    Přemysl Vašut vyloučen na dvě minuty za hákování + 10 minut za nesportovní chování.

32:41
    Vsetín se snaží vyrovnat, ale jejich střely od modré čáry zatím všechny mimo.

33:24
    Půl minuty před koncem přesilovky se domácím nedaří rozehrát a píská se icing.

33:38
    A je srovnáno! Při akci 2 na 1 střelu Podešvy ještě Vlachynský vyrazil, ale následnou dorážku DANIELA VAŇKA už neměl. Stav 3:3.

34:02
    Za hosty vyloučen Matuštík na dvě minuty za hákování a za domácí na dvě minuty Spitzer za krosček.

34:21
    Ondřej Martiník vyloučen na dvě minuty za podražení. Vsetín si zahraje další přesilovku. Hraje se nyní velmi tvrdě a emoce jdou silně cítit na obou stranách

Vsetín hraje přesilovku 5 na 3

35:41
    Hosté již ve čtyřech, ale nyní zažívali velice krušné chvilky, kdy domácí hráči několika slibnými šancemi se mohli opět dostat do vedení, ale chyběl kus štěstí.

36:22

Druhá třetina je zatím úplně jiná než ta první, nejenže padlo již šest branek, ale také narostly emoce na obou stranách a málokdo by řekl, že se hraje přátelské utkání.

38:17
    Tak vyloučení je dnes velmi mnoho, Miroslav Varga odchází na dvě minuty za faul loktem.

39:22
    Vsetín se snaží usadit v pásmu a vstřelit branku, ale domácí zatím skvěle brání.

40:00

Druhá třetina, byla o stoprocent pohlednější než ta první a to nejen díky šesti brankám, které jsme viděli. Vsetínští, i když jsou mírně aktivnější, tak se jim nedaří tak efektivně proměňovat šance jako Bobrům. Třetí třetina bude jistě zajímavou podívanou a začne přibližně v 19:44.

40:01

40:24
    Spitzer vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

40:45
    David Varga nepřekonal ležícího Hromadu, velká šance hostů!

42:17
    Domácí tým se zatím skvěle brání, hosté se do dalších šancí nedostávají a nedaří se jim ani usadit v útočném pásmu.

42:44
    Vojtěch Baroš vyloučen na dvě minuty za sekání, přesilovka pro Vsetín

43:37
    Využitá přesilová hra Vsetína! Po velkém tlaku zelenožlutých se dostal na modré čáře ke střele TOMÁŠ MEČIAR a tvrdou ranou překonal Vlachynského, možná tam ještě byla nějaká teč, ale to se nyní nedozvíme. Stav 4:3! Asistence: Daniel Vaněk.

44:12
    Jan Podešva by si dnes zasloužil branku za svou pilnou práci a pravidelnou střelbu, nyní to zkoušel z mezikruží do horního růžku, ale Vlachynský ramenem kryje.

44:51
    Vlachynský vyrobil velkou chybu při rozehrávce za brankou, namazal Hruškovi do prázdné branky, ale tygřím skokem dokázal vše zachránit! Velké štěstí v neštěstí na straně hostujícího gólmana.

45:52
    David Vítek vyloučen na pět + do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku, tak tohle bylo hodně sporné vyloučení. Trest za Davida Vítka odsedí Martin Jánský.

46:30
    Vsetín zatím skvěle brání, nyní to byl Hromada, kdo vyhodil kotouč přes všechny čáry.

47:24
    Ondřej Martiník vyloučen na dvě minuty za držení a za jeho následné protesty si vysloužil vyloučení do konce utkání, při odchodu do kabiny sklidil velkou nevoli trenéra Valašského Meziříčí.

48:57
    Vojtěch Baroš (VAL ) podražení.

49:37
    Zúbek přihrál zpoza brány najíždějícímu ZBYŇKOVI SPITZEROVI, který prostřelil Vlachynského lapačku. Asistence: Zúbek, Hruška O.

50:36
    Vaněk (VSE) míří na trestnou za držení.

51:17
    Spitzer (VSE) oslabuje Vsetín za podražení. Vsetín bude hrát minutu osmnáct vteřin ve třech.

51:57
    Na konci kombinace Bobrů stál Ambruz, kterou lehkou žabičkou neohrozil vsetínského Hromadu.

52:27
    Hráč Bobrů Miroslav Varga míří na trestnou.

53:17
    Série vylučování pokračuje. Dvořák (VAL) jede na trestnou za nedovolené bránění.

54:47
    Spitzerova dělovka proletěla nad brankou hostů.

54:47
    Hrčkovu bomau od modré srazila doslova k zemi Vašuta, který se svíjel v bolestech v zemi. Po minutě se zvedá, vstává a za potlesku diváků opouští led.

55:10
    Vsetínští zamkli Bobry v pevném zámku, ale jejich kombinaci chybí přesné zakončení.

56:07
    Daniel Vaněk (VSE) jede na trestnou za hákování. Hosté budou hrát minutu a 42 vteřin přesilovku pět na čtyři.

56:27
    Mečiar s Podešvou ujížděli dva na jednoho, Podečvovo zakončení utnul Vlachynský, když schoval puk mezi betony.

56:50
    Luděk Ručka (VAL) podražení.

57:16
    Za zalehnutí puku v brankovišti jede trestné střílení Lukáš Bokroš.

57:21
    LUKÁŠ BOKROŠ proměňuje trestné střílení, když Hromada přestal hrát, poté co jeden z diváků hodil na led láhev. Gól platí.

57:42
    Jakub Musil (VAL) podražení. Bobři se brání ve třech.

58:37
    Domácí bez Spitzer nastřelil od modré hostujícího Lukáše Bokroše, ten si všiml LUĎKA RŮČKY vracejícího se z trestné lavice. Růžka svůj následný brejk zakončil přesnou střelou na vyrážečku. Asistence: Lukáš Bokroš

59:21
    Domácí přesilovka ale pokračovala a v závaru před svatyní Bobrů se nakonec nejlépe orientoval JOSEF ŠIMEK, který pohotově doklepl odražený puk za záda bezmocného brankáře hostů. Vsetín tak vužívá přesilovku a znovu se ujímá vdení. Asistence: Martin Jánský, Daniel Vaněk.

59:45
    Vsetín drží puk daleko od vlastní branky.

60:00
    Konec zápasu. (20:30:00)

Filip Bazala

Branky a nahrávky: 26. Spitzer (Hruška O., Kubo), 27. Šimek (Vaněk , Hrčka), 34. Vaněk (Hoďa), 44. Mečiar (Vaněk), 50. Spitzer (Zúbek, Hruška), 60. Šimek (Jánský, Vaněk) - 27. Bokroš (Martiník), 28. Balga (Matuštík), 29. Linduška (Ambruz), 58. Bokroš, 59. Růčka (Bokroš)

VHK ROBE Vsetín: Hromada (Plšek) - Šimek, Mečiar, Doležálek, Hoďa, Žabčík, Tesařík, Spitzer, Hrčka - Zúbek, Vítek, Hruška O., Podešva J., Vaněk, Korčák, Kubo, Holík, Dědek, Jánský.