Frölunda – Kuopio 5:2 (kon.) | Linköping – Djurgården 3:2 (kon.) | IFK Helsinky – Vienna Capitals 2:4 (kon.)
Jokerit – HC Slovan 7:2 (kon.) | Sparta – Eisbären 2:1 (kon.) | Liberec – Luleå 2:3 (kon.)
Kometa Brno – Motor ČB 1:3 (kon.)
Linköpings HC
3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Djurgårdens IF
Sobota 03.09.2011, 16:00European Trophy

Přeji vám hezký zbytek večera a někdy opět na počtenou. (18:19:16)

Snad opravdu to nejzajímavější se přihodilo až v závěru zápasu, kdy hosté potřebovali vyrovnat, naneštěstí však inkasovali do prázdné branky. Djurgårdens ale nesložilo zbraně, a za několik sekund se ve dvojnásobné přesilovce opět dotáhlo na rozdíl jediné trefy. Hostující celek ale měl už málo času na další gól, takže z Linköpingu odjede bez bodů.

60:00

59:39
    Djurgårdens právě vstřelilo branku!
    A hosté se vrací zpět do hry, i když mají jen velmi málo času ke srovnání! Úspěšným střelcem byl KRISTOFER OTTOSSON! Bez asistence.

59:24
    A právě Erik Lindhagen (LIN) dává ještě šanci svému soupeři, když byl vyloučen na dvě minuty za krosček.

58:58
    Linköping právě vstřelil branku!
    Do prázdné klece zamířil přesně ERIK LINDHAGEN. Bez asistence.

58:39
    Djurgårdens hraje bez brankáře!

58:39
    Oddechový čas pro hosty!

58:39
    Linköpings ještě čekají perné chvilky, dvě minuty obdržel Sebastian Karlsson za hákování.

56:36
    Projektil Ölvestada zachytil Engstrand.

55:00
    Djurgårdens se svou honbou za vyrovnáním zrychlilo hru.

51:00
    MIKAEL HÅKANSSON svým druhým gólem v zápase přibližuje domácí ke třem bodům! Bez asistence.

50:05
    Söderberg vyslal na hostujícího gólmana dobrý pokus, Wesslau však jeho střelu zlikvidoval.

49:26
    Domácí skvěle odbránili své oslabení, Bäckman je na ledě.

47:26
    Další dvouminutový trest za podražení, tentokrát pro Mattiase Bäckmana (LIN).

46:46
    Také hosté jsou kompletní.

45:44

44:46
    Marcus Nilsson (DJU) posílá za podražení svůj tým do čtyř.

43:44
    Claes Nordén (LIN) si do statistik připíše dvě trestné minuty za podražení.

Tomáš Schmiedt

Branky a nahrávky: 33. Håkansson (Åkerman), 51. Håkansson, 59. Lindhagen - 21. Nilsson, 60. Ottosson

Linköpings HC: Engstrand (Norrena) – Olsson, Söderberg, Petterström, Lindhagen, Nordén, Karlsson, Nermak, Erikson – Arlbrandt, Persson, Johansson – Håkansson, Dahlbeck, Åkerman – Figren, Bäckman, Hävelid – Jigmalm, Andersson, Nielsen.
    Djurgårdens IF: Wesslau (Due-Boije) – Tjärnqvist D., Holm, Printz, Klubertanz, Claesson, Holmqvist, Lennhammer, Blomstrand – Tjärnqvist M., Ottosson, Nilsson – Cehlin, Norman, Kempe – Ölvestad, Almtorp, Carlsson – Eriksson, Eklund, Söder.