Frölunda – Kuopio 5:2 (kon.) | Linköping – Djurgården 3:2 (kon.) | IFK Helsinky – Vienna Capitals 2:4 (kon.)
Jokerit – HC Slovan 7:2 (kon.) | Sparta – Eisbären 2:1 (kon.) | Liberec – Luleå 2:3 (kon.)
Kometa Brno – Motor ČB 1:3 (kon.)
IFK Helsinky
2:4 (1:1, 0:3, 1:0)
spusu Vienna Capitals
Sobota 03.09.2011, 16:00European Trophy

Ode mě je to pro dnešek vše. Příjemný zbytek večera! (18:33:48)

Střely na bránu:
    IFK Helsinky 46 - Vienna Capitals 26

Nejlepší hráči zápasu:
    3 hvězdy: Reinhard Divis (Vienna)
    2 hvězdy: Benoit Gratton (Vienna)
    1 hvězda: Robert Nyholm (IFK)

Tak to bylo obrovské drama až do posledních chvil! Domácí celek je nakonec po prohře 2:4 odsouzen k třetímu či čtvrtému místu v severní divizi a na Red Bulls Salute se nepodívá.

60:00

59:50
    Finové to už nezvládnou.

59:08
    Gratton si vysloužil dvojitý trest, ale to je teď asi jedno...

59:08
    Na trestnou jde po faulu vysokou holí Benoit Gratton! Domácí budou hrát 6 na 4!

58:51
    Dobrý tlak v podání IFK, ale už zbývá jen minuta...

58:05
    Kýžená branka však v početní výhodě nepadla. Domácí to tak zkusí bez brankáře!

56:05
    A bude to přesilovka pro domácí po faulu Rafaela Rottera! Tak to je šance.

56:00
    IFK se musí tlačit do útoku, Djurgårdens totiž prohrál v Linköpingu "jen" 2:3 a Helsinky k postupu nutně potřebují vstřelit gól!

55:53
    Ale hosté nevyužili ani početní výhodu 5 na 3, ani následnou klasickou.

53:53
    No a bude to dvojnásobná přesilovka pro Capitals! Toni Söderholm - 2 minuty za podražení.

53:08
    O jednoho hráče míň budou mít na ledě domácí, postaral se o to obránce Ilari Melart. Verdikt zní vražení na hrazení.

51:37
    Stejně jako ve druhé třetině, i teď se do sebe pustila hrstka hráčů. Znamená to shodné tresty pro dva hokejisty - dvakrát dvě minuty a osobní desítku navíc vyfasovali Markus Kankaanperä a Mario Fischer.

50:34
    Ani teď to nevyšlo. Minutky ubíhají...

48:16
    Tak do třetice? Martin Oraze zasedne na vyhřáté místečko na trestné lavici Capitals za podražení.

47:55
    Další dobrá přesilovka v podání IFK. Hraje se však na góly a ty mu stále chybějí.

45:42
    Hosté opět faulují a nabízejí soupeři další možnost. Rozhodčí si vybral zákrok Jonathana Ferlanda.

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 13. Tuomainen (Peltonen), 42. Nyholm (Pöysti) - 14. Kavanagh (Rotter, Oraze), 31. Fisher (Ferland, Gratton), 33. Gunnarsson (Rodman, Kavanagh), 39. Gratton (Ferland, Casparsson)

IFK Helsinky: Riksman (Lundell) - Söderholm, Jokela, Kankaanperä, Kousa, Kurvinen, Melart, Tuohilampi - Peltonen, Mikael Granlund, Tuomainen - Ahtola, Wirtanen, Järvinen - Markus Granlund, Hirschovits, Somervuori - Nyholm, Liivik, Pöysti - Tallberg.
    spusu Vienna Capitals: Divis (Stefaniszin) - Bjornlie, Lupaschuk, Insana, Casparsson, Lakos, Oraze, Lanz, Peter - Rotter, Holst, Gratton - Kavanagh, Ferland, Fischer - Rodman, Gunnarsson, Ofner - Nageler, Fichtner.