Hr. Králové – Havlíčkův Brod 8:4 (kon.) | Olomouc – Benátky n/J 3:4 (po pr.) | Kadaň – Litoměřice 4:1 (kon.)
Ústí n/L – Šumperk 9:1 (kon.) | Most – Chomutov 0:4 (kon.) | Beroun – Písek 2:1 (kon.)
Jihlava – Třebíč 6:5 (kon.)
HC Dukla Jihlava
6:5 (3:1, 2:2, 1:2)
SK Horácká Slavia Třebíč
Sobota 24.09.2011, 17:30 • Horácký zimní stadion Jihlava • 1. liga (ČR)

Dukla po brankové přestřelce vyhrála v poměru 6:5. Důležité je vyzdvihnout Aleše Padělka, který dnes k účtu zápasu přispěl 6 kanadskými body (1+5). Z Horáckého zimního stadionu se s Vámi loučím a těším se u dalšího zápasu napočtenou. (20:21:17)

60:00

59:44
    Čachotský mohl rozhodnout, nakonec mu puk v poslední chvíli sjel z čepele.

58:44
    Další skvělý zákrok Hrubce proti skákavému kotouči z dorážky Čachotského.

58:01
    Tomáš Vondráček (TRE) je potrestán dvouminutovým trestem.

Stále čekáme na povel rozhodčího, aby se mohlo hrát. Ten diskutuje střídavě s trenérem domácích a trenérem hostí a ne a ne se rozhoupat k opětovnému zahájení zápasu.

Na ledě je spousta emocí, stále se nehraje. Probíhá diskuze s rozhodčím.

58:01
    Vondráček nevybíravým zákrokem podrazil Halmošiho. Hájit se jej vrhli domácí obránci a je z toho mela za domácí brankou. Fanoušci hostí zahalili svůj sektor dýmem z dýmovnic.

57:34
    Hosté ve čtyřech.

57:15
    Kalábova tvrdá bomba skončila jen na pravém betonu Hrubce.

56:59
    Hosté jdou opět do třech. Tentokráte je vyloučen David Dolníček na 2 minuty za hákování. Jihlava bude hrát 35 sekund v 5 proti 3.

56:49

56:27
    Kolafa se špatným zpracováním přihrávky sám dostal z útočného pásma.

56:17
    Tentokráte pálil Drtina, puk skončil pod betony Hrubce.

56:12
    Tvrdá střela Kolafy z mezikruží skončila v lapačce Hrubce.

55:34
    Dalším vyloučeným je Zdeněk Sedláček (TRE) na 2 minuty za vysokou hůl + 10 minut osobní trest za nesportovní chování. Hosté budou hrát ve třech.

54:49
    Mužstvo Třebíče dostalo dvouminutový trest za hráčskou lavici.

54:29
    Nepřesná přihrávka Třebíče znamená zakázané uvolnění.

53:21
    Třebíč se tlačí před Halmošiho, ten před dotírajícím Přibylem raději zalehl kotouč.

52:44
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Hosté využívají přesilovou hru hodně šťastným způsobem. Nahozený kotouč se odrazil od brusle jednoho z clonících hráčů až za záda Halmošiho. Branka je připsána MARTINU SOBOTKOVI. Asistence: Tomáš Vondráček.

52:25
    Michal Jeslínek (JIH) - 2 minuty - hrubost.

52:21
    Jeslínek dostal ideální přihrávku do jízdy, postupoval sám na Hrubce, jeho střelu nad ledem však hostující brankář vytěsnil mimo branku.

50:39
    Hosté se přecijen dočkali snížení. VILÉM BURIAN se z pozice levého kruhu trefil přesně nad lapačku Halmošiho. Asistence: Martin Dočekal.

Dnešnímu utkání přihlíží 3257 diváků.

50:29
    Hosté se osvobozují za cenu zakázaného uvolnění.

48:45
    Tentokráte odchází pykat na každé straně jeden hráč. Za domácí je to Adam Zeman, za hosty Milan Přibyl, oba jsou potrestáni na 2 minuty za hrubost.

48:24

48:22
    Střela Kolafy byla tečována, Hrubec puk zahlédl na poslední chvíli, stačil jej však vyrazit do rohu.

46:22
    Třebíč se vyhozením přes celé kluziště osvobozuje.

46:28
    Domácí v plném počtu a začíná skoro dvouminutová přesilová hra Dukly.

46:24
    Čachotský je tvrdě atakován u vlastní střídačky. Vyloučen je Vladimír Brož (TRE) na 2 minuty za hrubost.

46:06
    Hostům se přesilová hra vůbec nedaří.

45:11
    Po postavení útočícího hráče v brankovišti se bude vhazovat ve středním pásmu.

44:51
    Rangl při střeleckém pokusu uklouzl a puk tak neměl potřebnou razanci, aby mohl zaskočit domácího brankáře.

44:28
    Petr Domin (JIH) - 2 minuty - podražení.

44:05
    Třebíč se tlačí dopředu, leč bez ohrožení mága v domácí svatyni.

43:01
    Zakázané uvolnění domácího týmu. Vhazovat se bude před Halmošim.

41:43

41:32
    Útok domácího týmu zastavuje ofside.

41:07
    Dukla právě vstřelila branku!
    Dvojnásobná početní výhoda končí brankou. Od modré trefil horní růžek branky TOMÁŠ KOLAFA . Asistence: Aleš Padělek.

40:46
    Drtina vyslal na Čachotského příliš prutkou přihrávku. Puku se zmocnili hosté a stačili vyhodit.

40:24
    Tvrdá střela Drtina orazítkovala plastron Hrubce, hra je přerušena.

40:12
    Závěrečná dvacetimutovka začíná více jak minutu a půl přesilovou hrou 5 proti 3.

40:01

Druhá třetina přinesla 2 branky na obou stranách, a tak Dukla vede stále dvoubrankovým rozdílem. Podaří se hostům utkání otočit? Sledujte náš přenos.

40:00

39:49
    Tvrdá střela Drtiny skončila v náručí Hrubce.

39:37
    Hosté jdou opět do třech. Tentokráte odchází pykat na lavici hanby Marek Laš na 2 minuty za krosček + 10 minut osobní trest za nesportovní chování. Jihlava bude hrát celé 2 minuty v 5 proti 3.

39:15
    Dukla zle zatápí Hrubcovi, ten však po spršce střel stále odolává.

38:24

38:02
    Hosté budou hrát opět ve třech. Vladimír Brož je potrestán za vysokou hůl 4 minutovým trestem. Dukla bude hrát 22 sekund v 5 proti 3.

37:55
    Kolafa místo střely ještě přihrál Ficencovi, jeho slabá střela však byla lahůdkou pro Hrubce.

37:09

36:46
    Zatím je to od domácích doslova jalové. Nedaří se jim usadit v útočném pásmu.

36:24
    Hosté jdou do třech. Na lavici hanby odjel pykat David Rangl na 2 minuty za úmyslné posunutí branky. Dukla má přesně 45 sekund trvající výhodu dvou mužů v poli.

35:37
    Hodek hledal chytrou přihrávkou přes brankoviště Čachotského, ten však na kotouč nedosáhl.

35:09
    David Vítek (TRE) - 2 minuty - sekání.

34:26
    Hosté využívají přesilovou hru. Nakopnutí RADIMA HEŘMANA nejprve Halmoši vyrazil před sebe, při dorážce byl však hostující útočník přesnější a dokázal přehodit ležícího brankáře Dukly. Asistence: David Dolníček.

34:05
    Další skvělý zákrok domácího brankáře proti střele Buriana z úhlu.

33:27
    Slámovu tvrdou střelu Halmoši viděl a včas stačil vykopnout beton správným směrem.

33:13
    Tomáš Kolafa (JIH) - 2 minuty - podražení.

32:37
    Po individuální chybě Havrana se k sólovému nájezdu dostal ALEŠ PADĚLEK a doslova procedil puk mezi betony Hrubce. Bez asistence.

32:06
    Ačkoli je na hráčích v bílém vidět velká chuť po snížení, nedaří se jim vymyslet vážnější ohrožení Halmošiho.

30:10
    V této fázi hry jsou lepším týmem hosté z Třebíče, Halmoši však Duklu jistými zákroky drží nad vodou.

29:59
    Havranova střela od modré skončila v lapačce Halmošiho.

29:23
    Martin Dočekal (TRE) - 10 minutový osobní trest za nesportovní chování.

29:03
    Hosté zle zatápí Dukle, Halmoši teď po závaru před brankou nevěděl, kde má kotouč. Ten však nakonec skončil daleko od domácí branky.

28:16
    Hraje se převážně ve středním pásmu.

27:11

27:06
    Kautův střelecký pokus z úhlu Halmoši snadno vyrazil za branku.

25:35
    Tvrdá střela Dolníčka z mezikruží skončila na vyrážečce Halmošiho.

Kvůli nepřístojnostem hostujících fanoušků si rozhodčí vyžádal hlavního pořadatele. Fanoušci Třebíče dnes svému klubu nedělají dobré jméno.

25:11
    Tomáš Kaláb (JIH) - 2 minuty - držení.

24:32
    Hosté přecijen snižují stav utkání. Dolníček přihrál volnému TOMÁŠI VONDRÁČKOVI, který uklidil kotouč do úplně prázdné branky. Asistence: David Dolníček, Marek Laš.

22:35
    Hraje se stále před Hrubcem, hostující brankář však proti zakončení Hodka zpoza branky odolal.

Fanoušci hostí dnes zřejmě nepřijeli na hokej, v jejich sektoru bouchá jeden dělobuch za druhým. Napomenout se je rozhodl i hlavní sudí utkání Pavlovič.

21:54
    Bezděk se rychlou stahovačkou zbavil protihráče, přiťuknul puk Zemanovi, proti jehož střele Hrubec na poslední chvíli stačil vykopnout levý beton.

21:06
    Padělek postrčil kotouč na rozjetého PETRA DOMINA, který nejprve Hrubce nepřekonal, jeho dorážka však už skončila v odkryté brance. Asistence: Aleš Padělek.

20:18
    Hosté začali druhou dvacetiminutovku náporem. Ihned se tlačí před Halmošiho. Ten však zůstává pozorný a puk raději po závaru před brankou zalehl.

20:01

Hráči nastupují na led, za chvilku nám začne druhá třetina.

Dukla byla v prvním dějství lepším týmem, a tak zaslouženě vede dvoubrankovým rozdílem. Podaří se hráčům z Třebíče utkání otočit? Dozvíte se v našem přenose.

20:00

19:45
    Dolníček dostal před branku chytrou přihrávku z rohu, byl však už moc blízko Halmošimu a tak puk skončil jen na betonu domácího brankáře.

19:01
    Domácí odpovídají bleskově. Po závaru před brankou uklidil odražený kotouč do odkryté klece PETR DOMIN. Asistence: Aleš Padělek.

18:31
    MAREK LAŠ vybojoval za brankou kotouč a z pozice pravého kruhu trefil přesně horní růžek branky za Halmošim. Bez asistence.

18:02
    První útočná formace Jihlavy, ve složení Hodek - Hubáček - Čachotský, zle zatápí hostům. Po několika přesných přihrávkách na jeden dotek dostal ideální přihrávku Kolafa, proti jeho střele se však stihl Hrubec přemístit.

17:41
    Mikšovský připravil výbornou střeleckou pozici Maliníkovi, který z blízkosti vyprášil jen betony Hrubce.

17:14

16:43
    Tvrdá střela Dobrovolného od modré čáry byla zblokována do ochranné sítě. Bude se vhazovat po levici Hrubce.

16:39

15:14
    Skvělá práce Čachotského, který vybojoval puk a nejenže ho vyvezl do útočného pásma, ale navíc dokázal ještě vybojovat faul. Za podražení je potrestán David Rangl (TRE) na 2 minuty za podražení.

14:39
    Hosté mají dobrou příležitost ke snížení skóre. Na lavici trestoměřičů zamířil Adam Zeman (JIH) - 2 minuty - držení.

14:13
    Domácí svoje vedení zvyšují. Padělek objel branku a s bránícím hráčem na zádech dokázal ještě bekhendem přihrát rozjetému LUKÁŠI KRUPKOVI, který přesnou střelou do pravého horního růžku nedal Hrubcovi šanci. Asistence: Aleš Padělek.

13:34
    Hosté před Halmošim, nedaří se jim však dostat do vážnější střelecké pozice.

12:43

11:27
    Po chybě Bezděka mohli hosté snadno vyhodit. Jihlava tak ztrácí důležité vteřinky z přesilové hry.

10:43
    Marek Laš (TRE) - 2 minuty - hákování.

10:32
    Rychlý útok domácích skončil brankou. ROSTISLAV MALENA si vyměnil kotouč s Krupkou a střelou tahem trefil přesně skulinku mezi betonem a lapačkou Hrubce. Asistence: Lukáš Krupka, Marek Drtina.

10:02
    Kaláb neměl komu přihrát, pokusil se kotouč vyvézt, nakonec jej však naslepo naservíroval přímo na hůl Přibyla, který mohl pálit z první. Jeho střela však byla lahůdka pro Halmošiho, který jí zkrotil v lapačce.

09:45
    Rychlý útok hostí zastavuje ofside.

09:17
    Ranglovo nahození od modré čáry zle ohrozilo Halmošiho, který měl zakrytý výhled.

07:25
    Dukla je zatím aktivnějším týmem, hosté spíše brání.

05:54
    Mikšovský už neměl dost sil, stačil pouze nahodit puk na Hrubce a vystřídat.

04:43
    Nepřesná přihrávka domácích až na zakázané uvolnění.

04:18

03:52
    Drtinova střela od modré znamenala velké problémy pro Hrubce. Nakonec však puk stačil vyrazit hrudí před sebe, odkud jej do bezpečí odpálil hostující obránce.

03:20
    Dukle zatím přesilová hra vůbec nevychází.

02:52
    Kolafa přihrával naslepo Malenovi, puku se zmocnili hosté a snadno vyhodili.

02:18
    Jeslínek si rychlou kličkou obhodil Martina Sobotku, který ho podrazil a odchází pykat na 2 minuty za podražení.

01:16
    Nepřesná přihrávka domácích znamená ofside.

00:34
    Dukla začala aktivně, Hodek z rohu se pokusil nahodit před hostujícího brankáře, ten však puk raději přikryl až na vzhazování.

00:01

Jako první nastupují na led domácí v červených dresech. Hosté v bílém se již také trousí.

Na ledě již krouží rozhodčí společně s maskotem Rysem. Čekáme na již pouze na aktéry utkání.

Hráči již absolvovali předzápasové rozbruslení a na led vjíždí rolba. Stadion se začíná slušně plnit. Myslím, že by mohla být atakována hranice 3000 diváků.

HC Dukla Jihlava: Halmoši (Novotný) - Petráček, Dobrovolný, Ficenc, Drtina, Kaláb, Kolafa, Grundmanis, Malena - Hubáček, Bezděk, Zeman, Polcar, Maliník, Krupka, Domin, Mikšovský, Čachotský, Jeslínek, Padělek, Hodek

SK Horácká Slavia Třebíč: Hrubec (Štefl) - Sedláček, Havran, Sláma, Brož, Sobotka, Milotinský, Rangl, Dietz - Vondráček, Dočekal, Dolníček, Kaut, Heřman, Čech, Laš, Burian, Vítek, Stejskal, Kovalský, Přibyl

Rozhodčí: Pavlovič - Arazimová, Čížek.

Dobrý podvečer z Horáckého zimního stadionu, v dnešním derby do Jihlavy dorazil soupeř z Třebíče. Oba týmy jistě doufají v dobrou diváckou kulisu, která je pro Jihlavu v posledních sezónách typická. Zůstanou všechny body v Jihlavě, nebo si je odvezou hráči z Třebíče? Dozvíte se našem přenose.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Luboš Jaroš

Branky a nahrávky: 11. Malena (Krupka, Drtina), 15. Krupka (Padělek), 20. Domin (Padělek), 22. Domin (Padělek), 33. Padělek, 42. Kolafa (Padělek) - 19. Laš, 25. Vondráček (Dolníček, Laš), 35. Heřman (Dolníček), 51. Burian (Dočekal), 53. Sobotka (Vondráček)

HC Dukla Jihlava: Halmoši (Novotný) - Kolafa, Ficenc, Malena, Drtina, Kaláb, Dobrovolný, Petráček, Grundmanis - Hodek, Hubáček, Čachotský - Padělek, Domin, Krupka - Jeslínek, Zeman, Bezděk - Mikšovský, Maliník, Polcar
    SK Horácká Slavia Třebíč: Hrubec (Štefl) - Rangl, Sedláček, Havran, Sláma, Brož, Dietz, Sobotka - Dočekal, Dolníček, Laš - Vondráček, Burian, Stejskal - Přibyl, Čech, Vítek - Heřman, Kovalský, Kaut - Milotinský

Rozhodčí: Pavlovič - Arazimová, Čížek