Košice – Poprad 1:4 (kon.) | Martin – HC Slovan 2:8 (kon.) | Skalica – Zvolen 4:1 (kon.)
Trenčín – Nitra 2:0 (kon.) | Banská Bystrica – Žilina 3:4 (po s.n.)
HK VITAR Martin
2:8 (1:3, 1:2, 0:3)
HC Slovan Bratislava
sk Neděle 25.09.2011, 17:00Tipos Extraliga (SR)

60:00
    Koniec zápasu. (19:14:01)

59:40
    Hráči Slovana už búchajú hokejkami o mantinel. Je to prejav radosti z dnešného víťazstva.

58:40
    Slovan zvláda tieto okamihy s ľahkosťou a smutné domáce obecenstvo nevie pochopiť laxnosť a neochotu urobiť niečo zo stretnutím v tretej tretine zo strany svojich miláčikov.

57:15
    Hostia hrajú s prehľadom, majú puk na svojich hokejkách a Martinčania by boli najradšej keby stretnutie skončilo.

55:37
    Slovan dal gól!

Mladý útočník Andrej KUDRNA vsietil 8. gól do siete MHC. Pekne efektne spoza obrancu prekvapil Dzubinu, ktorý bol bez šancí. Výsledok je príliš krutý pre domácich, tí však doplácajú v tretej tretine na svoju laxnosť a nedôraz.

53:49
    Stretnutie sa momentálne viac-menej iba dohráva, Slovan kontroluje puk a domáci už zrejme nemajú ani fyzické sily, tie psychické im Slovan vzal, keď strelil 6. a 7. gól.

52:01
    Dnes si určite potlesk od fanúšikov zaslúžil M. Škumát, ktorého je neustále vidieť ako bojuje.

50:57
    Dnes veľmi aktívny hráč, Roman Kukumberg, vyskúšal Dzubinovu pozornosť.

48:48
    Slovan po 6. góle absolútne dominuje nad Martinom, je pánom na ľade a hosťujúce mužstvo sa nevie spamätať z neustáleho dobiedzania hokejistov Slovana. Navyše Rúfus oslabil MHC, keď podrazil Šatana.

47:10
    Slovan strieľa siedmy gól! SKOKAN si pripisuje ďalší bod do kanadského bodovania. Asistencia: Švárny

45:00
    Hostia predvádzajú sebavedomú, kľudnú hru. Pomaly ale isto začínajú kontrolovať priebeh stretnutia.

43:14

Slovan zaznamenal zrejme víťazný gól. KUKUMBERG medzi kruhmi nikým nekrytý prekonal Dzubinu, ktorý vystriedal po piatom góle Slovana mladého Volentiera.

41:15
    Medzitým predvádzajú výborný pohyb a nasadenie Škumát a Vartovník, jeho pokus tesne minul bránku Slovana.

40:15
    Obrovská príležitosť Martina, Galamboš mal pred sebou iba hráča Slovana, kedže Galbraith bol mimo svojej bránky, zastúpil ho Štajnoch. Galamboš však svoj pokus namieril iba do hrude Štajnocha.

40:01
    Začala tretia tretina.

Výborné nasadenie a obratnosť predviedol 20. sekúnd pred koncom druhej tretiny bojovný Škumát. Zo svojej dravosti však nevyťažil žiadnu strelu.

Ak chce MHC Mountfield s týmto stretnutím ešte niečo urobiť, vsietiť kontaktný gól, museli by domáci zlepšiť rozohrávku, prechod do tretiny Slovana, a hlavne, čo možno najviac strielať. Slovan vstúpi do tretej tretiny zrejme s defenzívnejšou taktikou.

40:00
    Druhá tretina skončila.

38:40
    Kriška mal dobrú príležitosť, no neprekvapil Galbraitha.

37:50
    Martinčania dostávajú skvelú príležitosť na konci tretej tretiny, aby so stretnutím v tejto časti hry ešte niečo urobili. Bohunický si išiel sadnúť na trestnú lavicu za zovretie puku.

37:06

Slovan strelil dôležitý gól. V presilovke si MACHO našiel výborné miesto na zakončenie 3m od Volentiera a pohotovo zakončil pomedzi Volentierove betóny.

Jozef Čelestiak

Branky a nahrávky: 10. Galamboš (Markovič), 1. Markovič (Galamboš) - 4. Lipiansky Ján (Hudec Michal), 11. Bulík (Lipiansky), 20. ŠTAJNOCH (Hudec, Švárny), 30. Miroslav Šatan (Hudec Michal, Jass Maris), 38. MACHO Michal (Hudec, Šatan ), 44. Roman Kukumberg (Michal Hudec , Miroslav Šatan), 48. Skokan (Švárny), 56. Kudrna (Bakoš)

HK VITAR Martin: Volentier - Drgoň, Rúfus - Markovič - Galamboš - Važan, Matejka, Flamík - Macejka - Zelíska - Drotár, Brcko - Hriňa, Kriška - Murček - Sobota, Tupý - Zukal - Ižvolt - Vartovník - Škumát
    HC Slovan Bratislava: Galbraith, Fruhauf - Ďatelinka, Bulík - Lipiansky - Hudáček, Štajnoch - Švarný, Šatan - Kukumberg - Hudec, Dobroň - Bohunický, Balej - Macho - Skokan, Jass - Buc, Kudrna - Preisinger - Bakoš

Rozhodčí: J. Konc - Navrátek - Valach, Kontšek (video)