Skalica – HC Slovan 2:4 (kon.) | Žilina – Martin 1:2 (po s.n.) | Zvolen – Trenčín 0:3 (kon.)
Košice – Banská Bystrica 3:2 (kon.) | Nitra – Poprad 1:6 (kon.)
po s.n.
MsHK Žilina
1:2 (0:0, 1:1, 0:0)
HK VITAR Martin
sk Pátek 30.09.2011, 17:00 • DOXXbet Aréna Žilina • Tipos Extraliga (SR)

65:00
    Martin dal gól!
    Stretnutie rozhodol vydareným nájazdom MICHAL VAŽAN. Bez asistencie.

64:40
    Oba tímy už čakajú na koniec predĺženia, čakajú nás nájazdy.

63:55
    Richard Huna si vybojoval v strednom pásme puk, nebezpečne z ľavej strany vystrelil, netrafil však bránku.

52:30
    Važan prešprintoval v korčuliarskom súboji Houdeka, vystrelil však slabo medzi betóny brankára, Laco s prehľadom kryje.

47:20
    Žilinčania sa snažia strhnúť vedenie na svoju stranu, bombe Stupku spomedzi kruhov však chýbala presnosť.

44:10
    Tretí žilinskí útok Drábek - Hreus - Sýkora teraz zavrel MHC v ich obrannom pásme, nič však z tejto sympatickej aktivity nevyťažil.

41:08
    Po strele Jakuba Drábeka z pravého kruhu výborne zasiahol betónom Volentier.

39:40
    Po strele sa k dorážke dostal Vladimír Nemec, ani on však Volentiera neprekonal. Brankár MHC je tak ústrednou postavou dnešného zápasu.

38:40
    Peter Sivák sám z ľavej strany vystrelil na Volentiera, ten vyrazil a Milan Drevenák netrafil prázdnu bránu.... Tieto šance naozaj môžu Žilinu ešte veľmi mrzieť.

36:30
    V presilovke strieľal od modrej Martin Krčula, Volentier vyrazil pred seba, z následnej skrumáže už domáci nič nevyťažili.

35:08
    Vylúčenie na strane MHC, hráč č.9 Filip Macejka, 2.minúty podrazenie.

31:17
    Vylúčenie na strane MsHK Žilina, hráč č. 4 David Kudělka.

31:15
    Počas ukončenia žilinskej presilovky sa do úniku dostal PETER GALAMBOŠ a rutinérsky zakončil ponad Lacovu vyrážačku. Gól PETER GALAMBOŠ. Bez asistencie.

29:15
    Vylúčený hráč MHC Mountfield č. 5 Slavomír Hriňa, 2.minúty za napadnutie.

26:49
    Útočník MHC Kriška teraz zahodil veľkú šancu. Zľava sa natlačil pred Mareka Laca, položil si ho na ľad, no tiesnený obrancom už nestihol puk zdvihnúť nad ležiaceho brankára. Marek Laco si teraz určite vydýchol.

21:14
    Gól Žiliny padol po exportnej rane Roba Hunu od modrej do vinkla Volentierovej bránky. Pravdupovediac, neviem, čo hlavný rozhodca riešil. Podstatné však je, že Žilina v tomto momente vedie 1:0.

21:14
    Žilina dala gól. Hlavný rozhodca Grečko po dlho trvajúcej konzultácií uznáva gól Žilina. Gól ROBERT HUNA. Asistencia Tomáš Houdek.

19:20
    Vylúčenie MHC Martin, hráč č. 23 Adam Drgoň, 2.minúty za držanie hokejky + 10.minút osobný trest za nešportové správanie.

19:20
    Po strele Hreusa zazvonila žŕdka martinskej bránky.

15:31
    Martinčania teraz ostreľujú bránku Mareka Laca, ten i s kusiskom šťastia odoláva. Strieľali postupne Galamboš, Rúfus i Markovič.

15:08
    Vylúčenie na strane Žiliny, hráč č.71 Tomáš Staňo, 2.minúty nedovolené bránenie v hre.

11:58
    Vylúčený hráč MsHK Žilina, č.21 Robert Huna, 2.minúty za podrazenie.

09:50
    Vylúčenie na strane MHC, hráč č.82 Igor Rúfus 2.minúty za podrazenie.

06:00
    Šanca MHC, Zelíska zblízka netrafil prázdnu bránku Žiliny.

05:25
    Vylúčenie na strane MsHK Žilina, 2.minúty za si odpyká za striedačku hráč č.14 Jakub Kubiš - príliš veľa hráčov na ľade.

Dávid Švec

Branky a nahrávky: 32. GALAMBOŠ, 65. VAŽAN

MsHK Žilina: Laco (Johanes) - Houdek, Ďurkech - Krčula, Dlouhý - Staňo, Kudělka - Niník - Huna Ri., Huna Ro., Nemec - Drábek, Hreus, Sýkora - Drevenák, Sivák, Stupka - Kubiš, Troliga, Linet.
    HK VITAR Martin: Volentier (Šimko) - Drgoň, Rúfus - Matejka, Flamík - Brcko, Hriňa - Tupý, Jonák - Markovič, Galamboš, Važan - Vartovník, Zelíska, Kriška - Macejka, Murček, Sobota - Ižvolt, Drotár, Škumát.

Rozhodčí: Grečko - Valach, Gavalier