Vítkovice – Kometa Brno 2:3 (po s.n.) | Kladno – Slavia 1:4 (kon.) | Plzeň – Zlín 3:2 (po s.n.)
Pardubice – Mladá Boleslav 2:3 (kon.) | Litvínov – Třinec 0:4 (kon.) | Sparta – K. Vary 3:5 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
2:3 (2:2, 0:0, 0:1)
BK Mladá Boleslav
Úterý 04.10.2011, 18:00 • ČEZ Arena Pardubice. • Tipsport extraliga

Hosté nakonec v posledních vteřinách strhávají vítězství na svou stranu a vítězí 3:2. (20:23:21)

60:00

59:54
    Domácí tým si ještě bere oddechový čas.

59:54
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    A je rozhodnuto! Puk se dostal na Tomase, jenž našel absolutně volného JAROSLAVA BALAŠTÍKA, který sám před Růžičkou s trochou štěstí prostřeluje domácího brankáře. Asistence: Roman Tomas a David Výborný.

59:32
    Domácí vyhazují z obranné třetiny až před Hübla.

59:16
    Přesilová hra pro hostující tým. Dvě minuty za podražení dostává Jan Kolář II.

59:07
    Jenže málem jim to bylo k užitku. Růžičkovi vypadl puk a Tomas mohl zakončovat do odkryté klece. Naneštěstí pro hosty však domácí brankář stihl zakročit a vyráží.

58:31
    Elkins zkusil zpoza branky napálit Hübla, jenže od něj se puk odráží mimo. Hosté v posledních minutách v hluboké defenzívě.

57:21
    Práce pro Hübla. Nejprve pálil od modré Píša, ale hostující brankář vyrazil. Poté se do zakončení dostal Koukal, ale ani on nebyl úspěšný. O pár vteřin později zakončoval po rychlé akci i Radil, jenže ani on nesláví branku, když trefil hostujícího brankáře do výstroje.

56:02
    Zakázané uvolnění vrací hru před Hübla. Dnešnímu utkání přihlíží 6720 diváků.

55:37
    Puk v ochranné síti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

54:21
    Koukal našel u pravého mantinelu Koláře I, který však svoji dělovku poslal jen do bránícího Jindry.

53:37
    Týmy se předhánějí v nepřesnostech a chybách. Po další domácí šel dopředu Balaštík, ale neuspěl.

52:16
    Tománek v slušné šanci nepřestřeluje ležícího Růžičku. Když se pokusil o nápravu, tak na něj znovu čekal připravený beton domácího brankáře.

50:52
    Závar před Hüblem, kdy minul puk Sičák i Bartek nekončí pro domácí úspěšně. Na druhé straně z brejku zkoušel projít Balaštík, ale toho nekompromisně u mantinelu zastavuje Sičák.

49:23
    Hrdel dvakrát během pár vteřin zakončoval na branku domácích, ale ani jednou netrefil. Měl k tomu ideální podmínky, jenže i bez napadání domácích beků neskóruje.

48:46
    Mikulík se v mezikruží bez většího zájmu domácích beků uvolnil, ale jeho následná rána končí vysoko nad.

48:12
    Nahozený kotouč bekhendem v podání Výborného donutil Růžičku k pozornosti, když se do brankoviště dral Balaštík. Ten však na puk nedosáhl a kus černé gumy následně končí na zadním mantinelu.

47:25
    Hosté v přesilovce příliš nehrozili, a tak již je Benák na ledě.

45:59
    Sičák nešikovně trefil projíždějícího Buchteleho a málem z toho byla pohroma pro domácí. Odražený puk Růžička jen tak tak zachytává.

45:25
    Přesilová hra pro hosty. Dvě minuty dostává Václav Benák za držení hole.

44:53
    Chaloupka už byl na ledě, když se do šance dral kapitán domácích Koukal, ale ten ani na třikrát nepřekonal beton Hübla.

44:02
    Nakládal našel Píšu, ale ten z těžké pozice pálí pouze do hostujících. Ti následně vyhazují puk z obranného pásma.

43:26
    Boleslav dobře brání a vyhazuje ze své třetiny až před Růžičku.

42:42
    Jen co jedna přesilovka domácí skončila, za malou chvíli začne dalších. Dvě minuty totiž za ukázkové sekání dostává Petr Chaloupka.

41:32
    V dobré pozici se po odrazu kotouče zjevil volný Sim, ale bohužel pro domácí přetřeluje branku.

41:06
    Rychlá akce domácích končí po špatném zpracování Somíka pod lapačkou Hübla.

40:39
    Úvod třetí třetiny znamená pro domácí výhodu přesilovky. Dvě minuty dostává Tomáš Beňovič za vysokou hůl.

40:01

Druhá třetina byla o poznání hokejově chudší. Šancí a zajímavých okamžiků bylo méně, než nevynucených ztrát a chyb. Třetí třetina začne asi v 19:42.

40:00

39:59
    Šance hostů! V poslední vteřině se po nahrávce zpoza brány dostal k ráně Tománek, ale Růžička se štěstím vyráží.

38:32
    Píšova rána od modré donutila Hübla k zákroku lapačkou. Na druhé straně mohl do dobré pozice ujíždět po chybě Zohorny Vrbata, ale upadl. Velká škoda pro hosty, tohle mohla být vynikající šance.

37:30
    Mladá Boleslav hraje v plném počtu. V závěru přesilovky pálil ještě nad branku Kolář I.

36:41
    Zatím žalostná přesilová hra domácího týmu, končí pod lapačkou Hübla. Ten přikrývá odražený kotouč po řadě nepřesností na obou stranách.

35:30
    Přesilovka pro domácí tým. Dvouminutový trest dostává Martin Dudáš za držení.

33:56
    Opět nebezpečí před Hüblem. Tomu se do brankoviště zkoušel dostat Sim, ale hostující obrana jej nepustila. Domácí útočník se přesto nedal a zkoušel zakončovat k tyči, jenže pro to už hostující zadáci neměli pochopení a je k vidění menší šarvátka.

32:56
    Po řadě šťastných odrazů se k puku dostal v mezikruží Kolář I. Domácí forvard už si připravoval pozici pro zakončení, ale v rozhodující chvíli upadl. Hosté následně vyhazují puk ze třetiny na zakázané uvolnění.

31:16
    Na druhé straně také velká šance hostů! Po pasu ze středního pásma ujížděl Tománek ze strany na Růžičku. Dostal se dobře před obránce, ale v zakončení neuspěl. Pálí totiž hodně mimo.

29:26
    Velký závar před Hüblem nekončí brankou! Hostující brankář v leže vyráží ránu Benáka a před tím ještě dokázal zneškodnit pokusy Rákose a Zohorny.

28:12
    Hosté hrají v plném počtu. V závěru přesilovky byl v dobré šanci Starý, kterému puk přenechal Koukal, ale domácí střelec netrefil branku.

26:59
    Celkem dobře hraná přesilová hra v podání domácích. Pálil Píša a Nakládal, ale Hübl si pokaždé poradil.

26:12
    Přesilovka pro domácí. Roman Tomas totiž dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

26:09
    Buchtele za brankou nerozehrál dobře a po ráně jednoho z hostů musel úřadovat Růžička. Ten dobře vymrštil svoji lapačku a ránu chytá.

25:32
    Chybná rozehra Kočího dostala k puku Tománka, který se již napřahoval k ráně z dobré pozice, ale Sičák v poslední chvíli vložil do rány hůl a puk letí na zadní mantinel.

23:49
    Kousal z kruhu šikovně posílal puk směr Hübl. Nikdo ze spoluhráčů však pokus domácího mladíka netečoval, a tak si hostující brankář poradil.

22:39
    Odraz od zadního mantinelu po ráně Rákose mohl dosrazit Sim, ale puk se místo očekávaného směru dal jinou trasou.

22:23
    Problémy domácích v rozehrávce hosté netrestají. I když proti ráně Bahenského musel Růžička zasahovat lapačkou.

21:45
    Somík si nerozuměl se spoluhráči a je z toho zakázané uvolnění. Vhazuje se ve po pravici Martina Růžičky.

20:35
    Rychlá akce domácích končí těsně mimo! Starý na Koukala, který přenechal na Koláře I, ten si ještě poradil s Čuttou, ale jeho pokus netrefuje Hüblovu klec.

20:01

Domácí tým vstoupil do utkání výborně a po pár minutách vedl o dvě branky. Mladá Boleslav se však v přesilovce vrátila do hry a když Kotrla v patnácté minutě vyrovnal, byl to pro ČEZ Arenu šok. Druhá třetina začne asi v 18:53.

20:00

19:11
    Nebezpečí před hostujícím brankářem bez větších potíží řeší jeho obrana, která se vydává směr Růžička. Domácí jsou k nepoznání oproti úvodním minutám zápasu.

17:02
    Po vyrovnávací brance hosté opět hrozí, ale Růžička teď domácí podržel. Na druhé straně Hübl nemusel vážněji zasahovat.

14:49
    A je vyrovnáno! Před Růžičkou se v chumlu hráčů nejlépe zorientoval volný JINDŘICH KOTRLA a z bekhendu nekompromisně zavěšuje. Asistence: Josef Jindra a David Vrbata.

14:21
    Hosté snižují v přesilové hře! Výborný našel PETRA CHALOUPKU, který od modré prostřeluje Růžičku v domácí brance. Asistence: David Výborný.

13:18
    Gordon Baldwin měl dostatek prostoru, a proto v útočné třetině od modré najel až mezi kruhy, kde i vypálil, ale jeho ránu zastavuje v klidu Růžička.

12:52
    A další vyloučení. Dvouminutový trest dostává domácí Robert Kousal za hákování.

12:36
    Vyloučení na obou stranách. Jakub Čutta za hosty dostává dvě minuty za sekání. A na straně Pardubic trošku zbytečně v poskytnuté výhodě Sim, dvě minuty za sekání.

12:00
    Výpad hostů zakončoval z úhlu Baldwin, jenže domácí brankář v klidu vyráží holí mimo svoji klec.

11:46
    Sičákova táhlá rána od modré vyzívala k teči, ale žádný ze spoluhráčů domácího beka do rány hokejku nevložil.

11:29
    Nahozený kotouč ze středního pásma Jaroslav Hübl raději ukrývá pod lapačkou. Vhazuje se po jeho levici.

09:56
    Další nebezpečná situace před domácí brankou. Tam dostal dost prostoru Loskot, který toho málem využil, když jeho dělovka z mezikruží jen těsně minula pravou tyč branky.

09:09
    První pořádný zákrok musel předvést Růžička. Od modré zkusil jeho pozornost Tománek a domácí brankář s pomocí hole vyráží mimo.

07:44
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Domácí odskakují o dvě branky! Spolupráce Kolářů končí v síti Hübla, který si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže. Kolář II střílel od modré a útočník JAN KOLÁŘ I umnou tečí k levé tyči zvyšuje na 2:0. Asistence: Jan Kolář II.

07:13
    Nepřesnost domácích znamená zakázané uvolnění, po kterém se vhazuje po levici Martina Růžičky.

06:06
    Kousal se prodral po pravé straně a chytře zkoušel zasunout puk za Hübl. Ten si na zakončení domácího mladíka počkal a nechal tam hůl, kterou vyráží.

05:16
    Boleslav teď zahrozila ranou od modré. Tu vyslal Rýgl a jelikož ještě nabrala po teči zvláštní směr, Růžička si jistý být nemohl. Kotouč však naštěstí pro něj končí na zadním mantinelu.

04:11
    Krásná individuální akce Somíka, který se s lehkostí zbavil hostujících beků končí pouze ve výstroji Hübla. To když Bartek v čisté šanci napálil hostujícího brankáře do výstroje.

03:29
    První náznak i ze strany hostů však nekončí ohrožením branky. Výborný zpoza branky vracel touš do brankoviště, ale Kolář II si poradil a vyváží ho.

02:49
    Rákosův pokus hostující brankář pouze ve výskoku vyrazil, ale Zohorna se k dorážce nedostal. Hosté následně vyhazují aspoň do středního pásma.

02:19
    Další střelecký pokus v podání Radila Hübl ukrývá ve výstroji.

01:16
    Domácí tým pokračuje v tlaku. Rýgl vyhodil pouze na Bartka a po následné chytré zadovce od Somíka mohl zvýšit Elkins. Puk však netrefil.

00:27
    Parádní start domácích znamená první branku duelu! Elitní formace Pardubic zamkla hosty v obranném pásmu a skóruje. Zpoza branky našel Koukal volného JANA STARÉHO, který táhlou ranou prostřeluje Hübla. Asistence: Petr Koukal a Jan Kolář I.

00:01

Dobrý podvečer z Pardubic! Domácí HC ČSOB Pojišťovna Pardubice vyzve v dnešním duelu BK Mladou Boleslav, která se pomalu odlepuje od spodních pater tabulky a míří vstříc vysněnému postupu do elitní desítky. K tomu jí mají pomoci i zvučné posily typu Balaštíka či Výborného. Tým Pardubic s přehledem zvítězil v Brně a po menších zaváháních drží šňůru dvou výher v řadě.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička (Koutský) – Kolář II, Píša, Kočí, Sičák, Borer, Benák, Nakládal – Starý, Koukal, Kolář I – Somík, Elkins, Bartek – Sim, Kousal, Buchtele – Radil, Rákos, Zohorna.

Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina.

BK Mladá Boleslav: Hübl (Valent) – Čutta, Baldwin, Chaloupka, Rýgl, Jindra, Dudáš, Beňovič – Tomas, Výborný, Balaštík – Kotrla, Mikulík, Vrbata – Hrdel, Bahenský, Tománek – Loskot, Lenc, Jiránek – Rys.

Trenéři: Vladimír Jeřábek a a Vladimír Hiadlovský.

Rozhodčí: Homola, Hrubý - Hlavatý, Tošenovjan.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Martin Mišovec

Branky a nahrávky: 1. Starý (Koukal, Kolář I), 8. Kolář I (Kolář II) - 15. Chaloupka (Výborný), 15. Kotrla (Jindra, Vrbata), 60. Balaštík (Tomas, Výborný)

HC Dynamo Pardubice: Růžička (Koutský) – Kolář II, Píša, Kočí, Sičák, Borer, Benák, Nakládal – Starý, Koukal, Kolář I – Somík, Elkins, Bartek – Sim, Kousal, Buchtele – Radil, Rákos, Zohorna.

Rozhodčí: Homola, Hrubý - Hlavatý, Tošenovjan