Bílí Tygři Liberec
4:2 (3:0, 0:1, 1:1)
Banes Motor České Budějovice
Středa 05.10.2011, 18:30Tipsport extraliga

A máme konec. Domácí nakonec i přes zvýšenou aktivitu hostí dotáhl zápas do vítězného konce. Nejlepšími hráči byli vyhodnoceni autor první budějovické branky Pavel Kašpařík a na druhé straně autor tří gólových asistencí Milan Bartovič. Liberec si i díky němu připisuje výhru 4:2, jejíž základ položil již v první třetině. (20:54:42)

60:00

59:11
    Do náznaku šance se dostával domácí Dušek, ke kotouči se ovšem nedostal, jelikož mu budějovičtí obránci zvedli hůl.

58:00
    Začínají poslední dvě minuty třetí třetiny a kotouč v tomto momentu patří Budějovicím.

56:05
    Liberec právě vstřelil branku!

Velké nedorozumění mezi budějovickým gólmanem a obráncem končí brankou TOMÁŠE VAKA. Ten již neměl nejmenší problém zakončit do opuštěné klece. Bez asistence

55:39
    Nedvěd nyní obkroužil útočné pásmo a nabídl krásným pasem Kudrnovi, ten však na kotouč nedosáhl.

54:49
    Budějovičtí si vybojovali vhazování v útočném pásmu, jelikož Vošvrda se rozhodl kotouč před protihráči podržet.

54:07
    Podle rozhodčích nebylo branky dosaženo.

53:45
    Ohromná šance domácí Špačka, ten se dostal sám před branku a v blafáku zřejmě trefil tyč. Rozhodčí se ale raději o přerušení jede poradit s kolegou u videa.

52:18
    Ve velké šanci se ocitla domácí dvojice Nedvěd Bartovič. Přihrávku druhého jmenovaného ale hosté tečovali a Nedvěd nedokázal dobře trefit letící kotouč.

51:18
    Mountfield právě vstřelil branku!

Skvělou orientaci na brankovišti předvedl JIŘÍ ŠIMÁNEK, který z hranice modrého půlkruhu dorazil Kašpaříkovo nahození. Asistence: Pavel Kašpařík, František Ptáček

50:18
    Na útočný výlet se vydal domácí zadák Derner, ovšem ve svém úniku se dostal až do příliš ostrého úhlu a nedokázal tak přesně zakončit.

49:29
    Do šance se nyní prodral domácí Tomáš Urban, který přetlačil hostujícího beka a dostal se až před soupeřovu klec. Jeho bekhend však úspěch neslavil.

48:34
    Liberci se v těchto okamžicích nedaří založit útok. Už druhá rozehrávka v čadě končí icingem.

48:10
    Budějovickou akci zastavil špatný přechod modré čáry a tím pádem ofsajd.

47:20
    Štěstí zkoušel z ostrého úhlu Bárta, jeho pokus skončil na vnějším oblouku branky.

46:58
    Na dnešním utkání je přítomno 3539 diváků.

46:40
    Hra se nyní přelévá z jedné strany na druhou a ani jednomu týmu se nedaří získat větší převahu.

44:47
    V akci dva na jednoho se ocitli domácí Vantuch s Patrikem Urbanem. Vantuch zvolil střelu švihem, ta ale končí v Kantorově lapačce.

Martin Zíta

Branky a nahrávky: 6. Nedvěd (Kudrna, Bartovič), 11. Nedvěd (Holub, Bartovič), 17. Klimenta (Bartovič), 57. Vak - 30. Kašpařík, 52. Šimánek (Kašpařík, Ptáček)

Bílí Tygři Liberec: Vošvrda (Pinc) - Čakajík, Hay, Výtisk, Bárta, Moravec, Dušek, Trončinský, Derner, Špaček, Urban P., Klimenta, Kudrna, Holub, Urban T., Bartovič, Kajínek, Vantuch, Krejčík, Vak, Nedvěd.
    Banes Motor České Budějovice: Kovář (21. Kantor) - Ptáček, Kolarz, Vráblík, Martynek, Mikeska, Marek, Gulaš, Novák, Sailer, Pšurný, Šimánek, Kašpařík, Kranjc, Podlešák, Květoň, Červený, Vydarený, Langhammer, Mikuš, Mertl.

Rozhodčí: Souček, Turčan - Barvíř, Blümel.