Šumperk – Písek 1:3 (kon.) | Benátky n/J – Třebíč 4:0 (kon.) | Havlíčkův Brod – Litoměřice 7:4 (kon.)
Hr. Králové – Olomouc 3:5 (kon.) | Chomutov – Kadaň 6:4 (kon.) | Ústí n/L – Jihlava 6:1 (kon.)
Most – Beroun 3:2 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
6:1 (2:0, 3:0, 1:1)
HC Dukla Jihlava
Sobota 08.10.2011, 17:30 • Zlatopramen Arena, Masarykova 232, Ústí nad Labem • 1. liga (ČR)

52:36
    Zakázané uvolnění jihlavské Dukly.

Branky a nahrávky: 4. Hampl (Nahodil), 10. Sedlák (Daniel Boháč), 34. Hampl (Rod), 35. Poživil (Alinč, Hořava), 36. Handlovský (Roubík), 50. Roubík (Vobořil, Klobouček) - 53. Ficenc.
    Ofsajdy: 1:1.
    Vyhraná vhazování: 40:30 (15:8, 14:12, 11:10). (19:49:28)

V rámci 10. kola přivítal dosud doma neporažený tým HC Slovan Ústečtí Lvi výběr z Vysočiny, HC Dukla Jihlava. Souboj prvního se třetím celkem tabulky nabídl sedm branek, dva góly vstřelil Zbyněk Hampl, jedinou branku hostí vstřelil v 53. minutě někdejší ústecký útočník Tomáš Ficenc.

60:00

59:57
    Po nepřehledné situaci v Halmošiho brankovišti se ještě bude vhazovat po pravici hostujícího gólmana.

59:20
    Klání se již pouze a jen dohrává.

59:15

57:15
    Václav Jaroš (JIH) nabídne šestou přesilovou hru domácím Ústeckým Lvům. Obránce z týmu Vysočiny obdržel dvě minuty za hákování.

56:59
    Další zakázané uvolnění Dukly.

55:55
    Pajič vyhrál souboj na vhazování ve středním pásmu a Gureň pouze nahodil za branku Halmošiho.

54:23
    Menší potyčka mezi Hamplem a Grundmanisem. K vidění byla i rána pěstí, nakonec bez vyloučení.

52:16
    Dukla právě vstřelila branku!

Využitá přesilovka! Od modré čáry se nechytatelnou střelou prosadil TOMÁŠ FICENC. Bez asistence.

51:22
    Jan Alinč (UNL) si míří na trestnou lavici odpykat menší trest za vysokou hůl.

51:11

49:35
    Lvi právě vstřelili branku!

Využitá dvojnásobná přesilovka! Milan Vobořil střílel od hranice útočného pásma a jeho dělovku tečoval před Halmošim JAROSLAV ROUBÍK. Asistence: Milan Vobořil, Jan Klobouček.

49:11
    Dukla jde do tří! Jednu minutu a čtyřicet tři sekundy mají Lvi k dispozici dvojnásobnou početní výhodu. Adam Pometlo (JIH) byl na dvě minuty vyloučen za zdržování hry-vystřelení puku mimo hřiště.

Dnešní utkání sleduje 2 530 diváků.

48:53
    Lukáš Krupka (JIH) je vyhoštěn na dvě minuty za podražení, další početní výhoda pro Ústí nad Labem.

46:56
    A červenooranžoví opět vyhazují přes všechny čáry a hra se stěhuje zpět do obranného pásma Jihlavy.

46:04
    Jihlava se osvobozuje za cenu zakázaného uvolnění.

45:30
    Roubík v tutové šanci nezpracoval kotouč, který mohl uklidit do odkryté části branky!

44:40
    Miroslav Třetina ujel po pravé straně, ale na Halmošiho nevyzrál.

43:20
    O puk se válčí převážně na středu hřiště, domácí již nemají, kam spěchat a hosté už mohou jen překvapit.

41:54

41:20
    Jihlava dobře rozehrála přesilovou hru, ale k zakončení se hokejisté z Vysočiny nedostali.

40:01

Do jihlavské sítě přidali Severočeši během druhého dějství další tři zásahy. Během sto třiceti sedmi sekund vstřelili domácí tři góly, které hodně napověděly o vývoji dnešního klání. Pátou brankou, nebo-li Handlovského trefou, žlutomodří vyhnali z brankoviště Filipa Novotného, kterého vystřídal Dominik Halmoši.

Vyhraná vhazování: 14:12.

Další třetina začne přibližně v 19:13 hod.

40:00

39:54
    Milan Vobořil (UNL) obdržel dvě minuty za krosček.

38:40
    Handlovský objel branku a výborně si nabruslil. Ještě mohl dorážet, ale přihrávka adresáta nedošla.

37:58
    Halmoši vychytal lapačkou Miroslava Třetinu z mezikruží!

35:27
    V jihlavském brankovišti došlo ke změně. Dvacetiletého brankáře Filipa Novotného nahrazuje o tři roky starší Dominik Halmoši!

35:27

Jaroslav Roubík ujížděl s pukem po levé straně. Dobře si nabruslil LUKÁŠ HANDLOVSKÝ, který se ranou z mezikruží postaral o pátý gól Ústeckých Lvů. Asistence: Jaroslav Roubík.

35:03
    Zakázané uvolnění hostů.

34:37

Využitá přesilovka! Jan Alinč z pravého kruhu nejprve naznačil střelu a následně přihrál na modrou čáru LUKÁŠI POŽIVILOVI, který se ranou z první nemýlil a prostřelil Novotného mezi betony. Asistence: Jan Alinč, Petr Hořava.

33:32

33:10

Branka při čtyři na čtyři! Tomáš Rod nalezl zpoza branky v prostoru mezi kruhy volného ZBYŇKA HAMPLA, který dnes recept na Novotného uvařil již podruhé. Tentokrát se šťastný střelec trefil mezi betony. Asistence: Tomáš Rod.

33:04
    Lukáš Krupka (JIH) se při přesilové hře svého týmu provinil přestupkem zvaný podražení a hrát se bude čtyři na čtyři.

32:32
    Ofsajd hokejistů z ústecké krajské metropole.

31:32
    Filip Pavlík (UNL) byl potrestán menším trestem za podražení po faulu na Tomáše Čachotského v obranné třetině domácích. Lvi tak dnes budou čelit třetímu oslabení.

31:16
    Čároví rozhodčí pískají postavení mimo hru hostí.

30:09
    Šagát lehce tečoval jedovku Skleničky od modré čáry. Novotný vyrazil levým betonem!

28:44
    Domácí v plném počtu, oslabení zahráli ukázkově.

28:08
    Daniel Boháč s Rokem Pajičem ujeli hostujícím obráncům ve vlastním oslabení. První jmenovaný volil raději namísto nahrávky střelu, která skončila v náruči Fila Novotného.

25:58
    Hosté se usadili v útočném pásmu, branku Orcta zatím nějak vážněji neohrožují.

26:44
    Severočeši se budou muset bránit ve čtyřech. Kapitán Jan Klobouček (UNL) vykázán na dvě minuty za hrubost.

24:50
    Výběr Petra Vlka se pomalu začíná probouzet a již se více zapojuje do hry a do střelby. Jedinou vážnější šanci měl zatím jen Libor Bezděk, který ale na Zdeňka Orcta od modré čáry nevyzrál.

23:47
    Zakázané uvolnění Jihlavy.

22:08
    I do druhého dějství vstoupili žlutomodří aktivně. Nyní se maskovaný muž Jihlavy musel ohánět proti tečovanému střeleckému pokusu Jaroslava Roubíka.

20:54
    Pazourek přes veškerý důraz neprotlačil puk za Novotného záda. Gólman hostí udržel puk před brankovou čárou.

20:01

Do střetnutí vstoupili lépe Ústečtí Lvi, kteří již ve čtvrté minutě překvapili gólmana Novotného a otevřeli skóre. Jako první se prosadil Zbyněk Hampl, o šest minut později zazářila posila z Vítkovic, Adam Sedlák. Stav po dvaceti minutách hry tak je 2:0 pro Lvy.

Statistiky první části:

Vyloučení: 1:2.
    Zakázaná uvolnění: 1:0.
    Vyhraná vhazování: 15:8.

Další třetina začne přibližně v 18:20 hod.

20:00

19:40
    Klobouček vyslal do brejku Roubíka, který mířil sám na Novotného. Z minisouboje vzešel šťastnější jihlavský gólman, který puk podržel, aby jeho spoluhráči mohli vystřídat, buly po jeho pravici.

19:03
    Ofsajd Jihlavy.

17:48
    Nahodil přijímal nahrávku do výborné pozice vedle pravé Novotného tyče. Tam ústecký forvard uklouzl a u kotouče se rázem octl soupeř.

17:11
    Icing Slovanu Ústí nad Labem, vhazování po pravici Zdeňka Orcta.

16:11

15:33
    Hráči Vysočiny zatím v této přesilovce odolávají, dostali se s kotoučem dokonce i do útočného pásma. Tam hru z taktických důvodů přerušil Jeslínek, který je za zašlápnutí puku u mantinelu vykázán se svým týmem do střeního pásma, kde se bude vhazovat.

13:10
    Hru rozhodčí přerušil pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

14:11
    Alinč nalezl v dobré pozici Třetinu, který mířil směrem k Novotnému a zastaven byl pouze za cenu faulu. Marek Drtina (JIH) obdržel od sudího Hejduka menší trest za držení protihráče.

11:47
    Vobořil z levého kruhu minul odkrytou svatyni Filipa Novotného.

10:43
    Na ledě jakoby hrálo jen jedno mužstvo. Ústečtí nepřestali být po dvou vstřelených brankách aktivní a jsou nadále tvůrci hry.

09:15

Využitá přesilovka! Daniel Boháč si výborně vybruslil před Novotného a puk adresoval na krátko ADAMU SEDLÁKOVI, který se zakončením do odkryté části branky neměl problémy. Asistence: Daniel Boháč.

07:45
    Hráčská lavice Jihlavy byla potrestána menším trestem za příliš mnoho hráčů na ledě a i Lvi si budou moci zahrát v početní výhodě. Trest odpyká Filip Matějka (JIH).

07:24

06:36
    Kolafa mířil od hranice útočné třetiny těsně vedle.

05:24
    Hokejisté Jihlavy si zahrají přesilovou hru. Milan Vobořil (UNL) vykázán na dvě minuty za držení protihráče.

05:08
    Adam Zeman přestřelil z levého bodu pro vhazování branku Zdeňka Orcta.

04:32
    Icing svěřenců Petra Rosola.

03:51

Lukáš Nahodil přenechal za svatyní Novotného kotouč ZBYŇKOVI HAMPLOVI, který u bližší tyče překvapil hostujícího brankáře. Asistence: Lukáš Nahodil.

02:59
    Lvi drží útočné pásmo a drží kotouč ve své moci, zatím bez výraznější akce.

01:22
    Ofsajd domácích.

00:33
    Třetina z prostoru mezi kruhy střílí vedle Novotného branky.

00:01
    Úvodní vhazování vyhráli domácí.

00:01

V rámci 10. kola přivítá doma neporažený tým HC Slovan Ústečtí Lvi celek z Vysočiny, HC Dukla Jihlava. V brance domácích nastoupí Zdeněk Orct, jeho oponentem na protější straně bude Filip Novotný.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct (Petrásek) - L. Poživil, P. Hořava, Klobouček, Vobořil, Gureň, A. Sedlák, Pavlík, Sklenička - Třetina, Alinč, Pazourek - Šagát, Roubík, Handlovský - Rod, Nahodil, Hampl - Rok, Daniel Boháč. Trenéři: Petr Rosol, Milan Skrbek.

HC Dukla Jihlava: F. Novotný (Halmoši) - Ficenc, Kolafa, M. Drtina, Malena, Grundmanis, Kaláb, Jaroš - Maliník, R. Hubáček, Čachotský - M. Jeslínek, P. Domin, A. Zeman - Polcar, Pometlo, L. Krupka - Mikšovský, Matějka, Bezděk. Trenéři: Petr Vlk, Karel Augusta.

Vítáme vás u on-line přenosu ze Zlatopramen Areny. Utkání začíná v 17:30 hod.

Zdeněk Kamínek ml.

HC Slovan Ústí nad Labem: Orct (Petrásek) - L. Poživil, P. Hořava, Klobouček, Vobořil, Gureň, A. Sedlák, Pavlík, Sklenička - Třetina, Alinč, Pazourek - Šagát, Roubík, Handlovský - Rod, Nahodil, Hampl - Rok, Daniel Boháč. Trenéři: Petr Rosol, Milan Skrbek.
    HC Dukla Jihlava: F. Novotný (36. Halmoši) - Ficenc, Kolafa, M. Drtina, Malena, Grundmanis, Kaláb, Jaroš - Maliník, R. Hubáček, Čachotský - M. Jeslínek, P. Domin, A. Zeman - Polcar, Pometlo, L. Krupka - Mikšovský, Matějka, Bezděk. Trenéři: Petr Vlk, Karel Augusta.

Rozhodčí: O. Hejduk - Kreuzer, Polonyi; delegát: Stulák

Diváci: 2 530