Třinec – Pardubice 3:2 (kon.) | Motor ČB – K. Vary 4:3 (po s.n.) | Zlín – Vítkovice 4:2 (kon.)
Kladno – Plzeň 2:3 (kon.) | Litvínov – Liberec 3:6 (kon.) | Slavia – Kometa Brno 5:9 (kon.)
Rytíři Kladno
2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
HC Škoda Plzeň
Pátek 14.10.2011, 17:30 • Městský zimní stadion, Kladno • Tipsport extraliga

Hosté si tak odvážejí z Kladna tři body. Hezký zbytek večera a zase ve středu se přihlásíme s dalším extraligovým utkáním mezi Kladnem a Českými Budějovicemi. (19:52:37)

60:00

59:39
    Svoboda vyráží pokus Hlaváče.

Branka podle očekávání neplatí.

Ještě se bude kontrolovat video, ale puk podle mě brankovou čáru nepřešel.

59:26
    Kalla zpoza branky nahodil na Svobodu, který si málem srazil puk do branky. Kotouč se však zastavil na čáře.

Domácí to zkouší v pěti proti čtyřem.

58:50
    Svoboda zachytil nahození Kuchlera. Buly před brankou Plzně.

58:19
    Oboustranné vyloučení. Dvě minuty pro Straku za krosček a dvě pro Procházku taky za krosček.

57:42
    Bickova střela neměla kudy projít do branky, Svoboda chytá.

57:00
    Hosté přitvrdili v závěru.

56:22
    Eberleho střelu zablokovali hosté do ochranné sítě. Zas tak moc času už Kladnu nezbývá.

55:25
    Zakázané uvolnění Kladna.

54:30
    Procházka nastřelil Straku, který ujížděl sám na branku, rychlostně však nepředčil Piskáčka a nahrával pod sebe, kde ale nikdo v bílem nebyl.

53:42
    Knotkova rána od modré cestu do branky nenašla.

52:53
    St. Pierrovu střelu si pohlídal Cikánek.

52:21
    Straka nahrál pod sebe na Hlinku, jehož pokus hřbetem lapačky vyrazil Cikánek.

51:58
    Hlaváč individuální akcí nepřekonal obranu Plzně.

50:27
    Posunutá kladenská branka. Buly ve středním pásmu.

50:12
    Patera z rohu nahrál na Hlaváče a jestliže Svoboda možná podcenil střelu Tomana, tak tentokráte udržel Plzeň ve vedení výborným zákrokem.

49:32
    Piskáček si teď dal málem vlastní branku. Pitule chtěl jeho nepřesnosti využít, ale akorát poškádlil Cikánka, když mu zajel do lapačky. Za tento zákrok se ale kladenskému brankáři omluvil.

49:04
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Kladno se vrací do zápasu. Kalla z rohu kluziště oslovil MILANA TOMANA, který konečně vypálil tvrdě a jeho rána prošla až za Svobodu. Asistence: Jaroslav Kalla, Michal Dragoun.

48:31
    Zakázané uvolnění Plzně.

47:59
    Eberle jel s Kuchlerem do přečíslení, vzal to na sebe, ale Svoboda ramenem zasáhl.

47:46
    Toman znovu místo střely jen tak alibisticky nahazoval před branku. Pokus sražen do ochranné sítě. Buly před Svobodou.

46:54

46:30
    Dvoubrankové vedení je pro hosty dostatečně uklidňujícím prvkem.

45:30
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Straka se dostal s pukem za branku a poté přihrál na bližší tyč na JANA KOVÁŘE, který dává Plzni dvoubrankové vedení. Brance předcházel nejspíš faul Kováře, leč rozhodčí neodpískali a hosté jdou do vedení o dvě branky. Asistence: Martin Straka.

44:04

3272 diváků si našlo cestu do hlediště.

43:58
    Růžička chytal přihrávku Hlaváče až za modrou a je tady ofsajd.

43:40
    Paterův pokus neprošel ke Svobodovi.

43:07

42:50
    Další pokus Valského jde těsně mimo.

42:42
    Valský tečoval nahození před branku, Svoboda byl připraven.

42:32
    Další šanci na domácí brejk obrana zastavila.

42:04
    Kladno v oslabení ujelo do přečíslení, které překazil sekáním Jiří Marušák a dostává dvě minuty.

41:27
    Skvělá práce Hovorky a Kladno ušetřilo půl minuty z trestu Dragouna.

41:07
    Michal Dragoun (KLA) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

40:19
    Cikánek hned v úvodu podržel Kladno při brejku dva na jednoho, kdy Kovář adresoval nahrávku Strakovi, ten tlačil puk tak vysoko, jak to jen šlo, ale kladenský brankář se zaskvěl.

40:01

Hosté vletěli do druhé třetiny ve velkém stylu. Dali branku a byli neustálou hrozbou pro Cikánka. Zhruba v polovině třetiny se hosté přizpůsobili domácí hře a nebylo se moc na co dívat. Až v závěru periody zase oba celky zahrozili. Hosté ale vedou po druhé třetině zaslouženě. Třetí třetina začne přibližně v 19:11.

40:00

39:26
    Hovorka se dostal k puku jako slepý k houslím, ale Svobodovu klec minul.

39:00
    Hezká akce Dragouna, který ale branku po kličce netrefil.

38:19
    Nepříjemná teč Dvořáka končí mimo.

37:39
    Zákrok do zlaté helmy předvedl Cikánek. Puk se potuloval v klubku těl před brankou, kde ho sebral Straka, jeho střelu pod horní tyč ale zlikvidoval ukázkovým semaforem Cikánek.

37:21

36:52
    Kladno se brání výborně.

36:10
    Útočná akce Eberleho sice nepředstavovala výrazné nebezpečí, ale domácí alespoň našetřili vteřinky.

35:58
    Valský vyhazuje.

35:39
    Hosté se uvelebili v pásmu jen na chvíli.

35:21
    Vítězslav Bílek (KLA) dostává dvě minuty za zdržování hry.

34:17

34:02
    Konečně také domácí ukázali přímočarost a Svoboda se hned měl co ohánět. Puk před brankovou čarou ale zastavil nataženým betonem.

32:54
    Duda po nahrávce Kováře netrefil poloprázdnou kladenskou branku.

31:47
    Třebaže Kladno nesehrálo přesilovku špatně, brankou to neskončilo a Horna je zpět na ledě.

31:30
    Domácí zavezli do pásma.

30:46
    Velice solidní kladenský zámek ukončuje plzeňské vyhození.

30:14
    Drtinova tečovaná střela skákala za Svobodu a až jeden z obránců musel rukavicí odpálit z brankoviště.

29:54
    Plzeň se hned v úvodu rychle osvobodila.

29:47
    Šanci na probuzení dostávají domácí. Dvě minuty za sekání dostává Tomáš Horna (PLZ).

29:40
    Hosté jsou pohyblivější a jednoduchými přihrávkami se dostávají do střeleckých pozic, jak to teď předvedli v čele s Hlinkou, jehož vychytal Cikánek.

28:36
    K Hlaváčovi se včas vrátil St. Pierre a střelu kladenského útočníka srazil do bezpečí.

27:57
    Hanzlík se po další chybě tlačil do šance. Upřímně, Cikánkovi teď nezávidím.

27:40
    Melka daroval hostům další šanci, kterou vyřešil nakonec Cikánek. Domácí asi zůstali myšlenkami v šatně.

26:43
    Nedbalost Kladna v bránění znovu málem Plzeň využila, když Hlinka předložil před branku na Lva, který trefil horní tyč! Domácí trenéři si vyžádali oddechový čas.

26:02
    No, myslím, že komerční přestávka teď přijde Kladnu vhod.

25:41
    Straka vysunul Kováře, který nadvakrát nepřekonal Cikánka!

25:25
    Kladno propadlo po buly, ale Duda toho nevyužil.

25:17
    Nahození Hanzlíka pokryl Cikánek.

24:59
    Dva mladíci - Melka s Valským - se vydali do útočné akce. Střelu Valského ale obrana přizvedla do ochranné sítě.

23:56
    Toman zachránil při brejku hostů dva na jednoho, když zablokoval přihrávku Mrni.

23:15
    Domácí už poněkolikáté nepohlídali hráče, který si sjížděl před branku. Hosté tuto variantu zkusili znova a po nahrávce od Straky vymetl pravý horní růžek branky RADEK DUDA. Asistence: Martin Straka, Jan Kovář.

22:41
    Protiútok domácích zastavilo postavení mimo hru.

22:20
    Marušákovu tečovanou střelu přilepil ke své hrudi Cikánek.

21:48
    Procházkovu střelu od modré vyrazil Svoboda.

20:56
    Druhá třetina zatím vypadá, jako kdyby Plzeň hrála přesilovku, Kladno se znovu jen brání.

20:01

Je za námi první třetina, myslím, že skóre, které svítí na světelné tabuli, je zasloužené. Oba celky si zasloužili vstřelit branku a ani jeden nebyl v úvodní dvacetiminutovce vyloženě lepší. Druhá třetina začne přibližně v 18:18.

20:00

19:31
    Hned po vstřelené brance mířil z kruhů Knotek, ale branku nedal.

18:39
    Domácí předvedli tlak do brankoviště, který pramení v branku! V rohu kluziště domácí hezky vykombinovali. Bickovu střelu srazil obránce k Tomanovi, jehož ránu ještě vyrazil Svoboda, ale jen k Paterovi. Kladenský kapitán vrátil puk před branku a JAN HLAVÁČ ukázal nejvíce důrazu a dostal puk za branku. Asistence: Pavel Patera, Milan Toman.

18:02
    Zajímavá přihrávka Hlaváčem jen prošla přes brankoviště.

17:08
    Ofsajd Kladna.

16:53
    Vostřákovu střelu Cikánek viděl a s přehledem pokryl.

16:22

16:00
    Další střelecký pokus obstaral Kratěna, Cikánek na místě i proti dorážkám.

15:19
    Straka našel v prostoru mezi kruhy Kováře, jehož pokus vyrazil Cikánek.

14:46
    Hovorka dvakrát vyhodil.

14:22
    Milan Toman dostává dvě minuty za hákování.

14:08
    Valský se obtočil kolem brankoviště, branku ale těsně minul.

14:00
    Zakázané uvolnění Plzně a komerční přestávka brzdí menší kladenský tlak.

13:48
    Bílek hezky počkal na Kafku, který z kruhu trestuhodně přestřelil.

12:52

12:45
    Krásná střela Růžičky a ještě lepší zákrok Svobody, který teď Plzeň zachránil.

12:30
    Drtina teď málem vyslal hosty do brejku po zavezení Hlaváče.

12:14
    Plzeň vyhazuje.

11:44
    Hezkou akci dokonce Kladno sehrálo. Jenže v rozhodující moment netrefil na kruhu Dragoun ideální přihrávku od Tomana.

11:24
    Kladno zavezlo do pásma.

10:52
    Kalla zachytil na modré puk ze vzduchu, dostal se za Marušáka a ten ho poté jen fauloval. První přesilovka pro Kladno, dvě minuty za držení.

09:18
    Individuálně akce hostů slaví úspěch! TOMÁŠ PITULE přejel přes modrou, vystřelil a následně Cikánkem vyražený pokus sám dojel a usměrnil ho za kladenského brankáře! Asistence: Robert Schnabel.

08:30
    Domácí spíš z náhody vyhodili puk z pásma a rázem se Marek Hovorka řítil ze strany na Svobodu. Hovorka napřáhl a branku těsně minul.

07:53
    Až na konci 8. minuty se prezentovalo také Kladno výbornou akcí. Patera od mantinelu vyčíhal ideální moment k přihrávce a Hlaváč nebezpečně před Svobodou tečoval. Hostující brankář zasáhl na poslední chvíli.

07:23
    Znovu Hlinka byl mezi kruhy sám a jeho pokus se odrazil tuším až od tyčky!

07:07
    Nahazované kotouče moc úspěchů neslaví.

05:58
    Hraje se zatím v dobrém tempu, uvidíme, jak dlouho to hráči vydrží.

05:20
    Kladenský ofsajd.

05:09
    Dragoun hledal cestu zpoza branky, neúspěšně.

04:15
    Domácí nejprve ve velké šanci nezpracovali puk a vzápětí se Hlinka řítil sám na Cikánka. Kotouč se mu ale svezl z hole a Hlinka branku netrefil!

03:25
    Hanzlíkovu nahrávku nepropustil před Cikánokovu branku obránce David Růžička.

02:43
    Plzeň stále nepouští Kladno z pásma, do šancí se ale nedostává.

02:18
    A domácí se osvobodili zakázaným uvolněním.

02:07
    Plzeň zatlačila Kladno do defenzívy.

01:41
    Vsotřák teď dostal nebezpečně hodně prostoru. Trefil ale jen Cikánka.

01:25
    Také Cikánek si připisuje první zákrok po střele Mrni.

01:05
    Úvodní střelu na branku obstaral od modré Jason Lepine. Svoboda si poradil.

00:01

V sestavě Plzně rozhodně najedeme jedno velice zajímavé jméno. V dresu Indiánu totiž vjede na led také kladenský odchovanec, který kromě 11 utkání ze Třinec v sezoně 02/03 nehrál extraligu za jiný celek, než právě za Středočechy. Tím hráčem je Tomáš Horna. Vítěz zlaté helmy ze sezony 2007-2008 a velice šikovný hráč se tak poprvé představí v letošním ročníku extraligy a hned proti Kladnu.

Rytíři Kladno: Cikánek (Chábera) - Drtina, Lepine, Toman, David Růžička, Procházka, Piskáček, Diviš - Bicek, Patera, Hlaváč - Kalla, Dragoun, Hovorka - Bílek, Melka, Kuchler - Valský, Knotek, Kafka - Eberle.

HC Plzeň 1929: Svoboda (Mazanec) - Schnabel, Jeřábek, St. Pierre, Hanzlík, Kinrade, Marušák, Dan Růžička - Mrňa, Vostřák, Kratěna, Straka, Lev, Kovář, Pitule, Dvořák, Duda, Horna, Hlinka, Johnson, Heřman.

Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Bádal, Bejček.

Hezký páteční podvečer z Kladna. První čtvrtina extraligového dvaapadesátikolového pelotonu se pomalu blíží ke konci. Dnes nás čeká 11. kolo Tipsport extraligy, v němž změří síly domácí Rytíři Kladno s plzeňskými Indiány.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 19. Hlaváč (Patera, Toman), 50. Toman (Kalla, Dragoun) - 10. Pitule (Schnabel), 24. Duda (Straka, Kovář), 46. Kovář (Straka)

HC Škoda Plzeň: Svoboda (Mazanec) - Schnabel, Jeřábek, St. Pierre, Hanzlík, Kinrade, Marušák, Dan Růžička - Mrňa, Vostřák, Kratěna, Straka, Lev, Kovář, Pitule, Dvořák, Duda, Horna, Hlinka, Johnson, Heřman.

Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Bádal, Bejček