Zlín – Kometa Brno 4:1 (kon.) | Mladá Boleslav – K. Vary 4:1 (kon.) | Litvínov – Pardubice 3:2 (po s.n.)
Plzeň – Liberec 4:1 (kon.) | Třinec – Vítkovice 2:3 (po s.n.) | Slavia – Sparta 1:0 (po s.n.)
po s.n.
HC Oceláři Třinec
2:3 (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Úterý 18.10.2011, 17:40Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:40.

Poslední kolo první čtvrtiny přinese reprízu loňského finále. Souboj mezi krajskými rivaly, dvěma ocelářskými kluby. Do Třince zavítají Vítkovice Steel.

Mužstvo Mojmíra Trličíka zatím pronásledují kolísavé výsledky. Vítkovičtí dokázali porazit celky jako Kladno, Liberec, či Mladou Boleslav, ale v posledních třech utkáních Vítkovice nezískaly ani bod. Ostravští hokejisté padli ve Zlíně a na Spartě, v posledním utkání nestačili doma na Slavii. Hostům z Ostravy patří prozatím devátá příčka se ziskem 15 bodů..

Naopak v kabině Ocelářů panuje mnohem lepší nálada, nežli tomu bylo v úvodu soutěže. Třinečtí dokázali zvítězit v posledních dvou zápasech a v tabulce se tak vyšplhali na šestou příčku, když od prvního Liberce je dělí jen tři body. Oceláři tak mohou v případě vítězství nad Vítkovicemi a prohrami celků z popředí tabulky vyskočit na samotný vrchol extraligového pelotonu.

Poslední zápas mezi Třincem a Vítkovicemi má zřejmě většina třineckých fanoušků už navždy zapsán hluboce v paměti. Konal se totiž v třinecké Werk aréně v úterý 12. dubna a rozhodlo se v něm o držiteli mistrovského titulu za sezónu 2010/11. Třinečtí po zaváhání ve čtvrtém finále, kdy v ostravské ČEZ Areně nezvládli závěr, drželi otěže utkání od začátku pevně ve svých rukou. Zápas zvládli v poměru 5:1, celou sérii 4:1 a radovali se tak z prvního titulu v historii klubu.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Vojtek) - Richter, Hudec, Zíb, Lojek, Davison, Cartelli, Hořava, Hrabal - Peterek, Bonk, Kohn, Marosz, Polanský, Rufer, Orsava, Ostřížek, Květoň, Adamský, Hrňa, Havel

HC Vítkovice Steel: Málek (Šindelář) - Malík, Voráček, Trnka, Sedlák, Sloboda, Ovčačík, Kolouch, Kudělka - Káňa, Ujčík, Hlinka, Walker, Šedivý, Hůževka, Štefanka, Strapáč, Pohl, Szturc, Sýkora, Burger

Rozhodčí: Hribik, Minář - Dřinovský, Čech.

Navzdory atraktivnosti dnešního špílu jsou ochozy třinecké Werk Arény těsně před úvodním buly značně prořídlé.

Vědět o sobě naopak dávají vítkovičtí příznivci, kteří dorazili v hojném počtu.

00:01

0:03
    První vhazování zvládli lépe třinečtí.

0:20
    První šancí se ale prezentovali hosté, Walker se zjevil u levé tyče, ale byl již ve velkém úhlu.

0:54
    Vítkovice jsou zatím aktivnější, hraje se více v pásmu Třince.

1:21
    Třinec má problémy s rozehrávkou, hosté výtečně napadají.

1:38
    Nyní ale nevyšla rozehrávka Vítkovickým, zakázené uvolnění, bude se vhazovat před Málkem.

1:48
    Szturc chtěl proniknout po levém křídle, ale byl odstaven Richterem.

2:11
    Domácí budou zahrávat první přesilovou hru zápasu. Nedovoleným zákrokem ve středním pásmu si pomohl Ondřej Šedivý a je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

2:39
    Vítkovice ale i ve čtyřech tlačí soupeře v jeho pásmu, v dobré šanci byl Burger, bekhendová střela ale neměla razanci.

3:01
    Třinec poprvé během přesily v útoku, ale Peterkův útok zastavuje hvizd sudího - ofsajd.

3:02
    Kohn nahazoval, ale puk se svezl po mantinelu okolo celého pásma a následně byl někým z vítkovických hráčů vyhozen za Hamerlíka.

3:34
    Oceláři zahajují ofenzívu postupným útokem.

3:50
    Kohn nabízel puk před bránu, ale žádná ze třineckých hokejek se nenacházela poblíž.

4:28
    Po vypršení trestu se Třinec mohl dostat ještě do jedné šance, ale Hrňa neudržel stabilitu a byl o puk připraven.

4:32
    Chuť přesilové hry nyní okusí i modrobílí. Jan Peterek si jde sednout na trestou lavici za podražení.

4:55
    Lukáš Zíb se dostal do samostatného úniku ve vlastním oslabení, bekhendovou kličku ale Málek lapil.

5:27
    Třineckým se podařilo vyvézt kotouč daleko od Hamerlíka.

5:50
    Nyní je už ale hra nastěhována zpět v pásmu Třince, Vítkovice se snaží vymanit z rohu.

6:11
    A Třinec vyhazuje...

6:31
    Těsně před koncem třineckého oslabení se hosté stihli znovu nastěhovat do útočného pásma.

7:15
    Po delší době hra 5/5, hraje se nahoru-dolů.

7:43
    Bota ve Třinecké rozehrávce - příliš prudkou přihrávku na paty Hořava nezachytil a tak budou mít Ostravané výhodu vhazování v útočném pásmu.

8:00
    Vítkovice sice vyhrály vhazování, ale do útoku se vhnuli domácí - na konci akce byl Hrňa, který ale příhru na dlouhou hůl nezpracoval.

8:04
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    A z bezprostředního protiútoku se podařilo Vítkovicím otevřít skóre! ROMAN SZTURC se skvěle natlačil z levé strany a přehodil Hamerlíka. Asistence: Petr Pohl, Viktor Ujčík.

8:55
    Tempo hry mírně opadlo, Třinec se snaží o zlepšení hry, ale zatím marně.

9:27
    Hosté jsou v těchto chvílích viditelně nabuzeni jednogólovým náskokem a čeří vody útočného pásma. Domácí obrana má s tímto průvanem potíže.

10:00
    Další útok Vítkovic zastavuje ofsajd.

10:19
    Petr Pohl si nyní počínal jako zkušený defenzivní matador, když na neobvyklém postu odstavil protihráče a konstruktivně rozehrál.

10:58
    Tutovou šanci nyní spálil domácí Richter, když dostal namazáno mezi kruhy a střelou z první trefil pouze hruď dobře povyjetého Málka!

11:24
    Jan Káňa nyní při rozehrávce vynaložil takové úsilí, až málem ohrozil diváky na protější tribuně. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

11:40
    Třinci se nedaří přechod středním pásmem a když už se do ofenzívy dostane, tak jeho hráčům nezkrotný kotouč přeskakuje hokejky.

12:05
    Málek nyní raději ukryl poskakující puk, po úpravě ledu se bude vhazovat.

12:08
    Po vyhraném vhazování dostal na modrou namazáno Lojek a prudkou ranou ověřil pozornost vítkovického strážce. Ten byl připraven.

12:49
    Poměrně mrtvá pasáž, mužstva se ve středním pásmu navzájem okrádají o puk.

13:07
    Menší oživení může přinést následující přesilová hra ve prospěch Třince. Tomáš Voráček dostává dvouminutový flastr za nedovolené bránění.

13:28
    Zíb od modré vyslal dobrou ránu, ale ta orazítkovala pouze mantinel za brankou. Následně se hostům podařilo vyhodit.

13:55
    A podařilo se jim to i nyní, domácím se přesilovka nedaří.

14:05
    Teď jim akci ukončil ofsajd.

14:23
    A Štefanka znovu vyhazuje, sekundy ubíhají...

14:59
    Nyní se podařilo vyhodit i Kudělkovi a z ochozů se ozývá první pískot.

15:26
    Vítkovice se lehce ubránily, ale nyní se budou muset bránit znovu. Další dvouminutový trest pro hostující celek obdrží Jan Káňa za podražení.

15:42
    První střelu se z levého kruhu pokusil vyslat Rostislav Marosz, ale Málek je stoprocentní.

16:05
    Vítkovice znovu vyhazují.

16:28
    K Bonkovi se dostal odražený kotouč, třinecký forward si vybruslil před Málka a snažil se zakončit, jenže se mu to už nepodařilo dostatečně razantně.

17:00
    Třinec je vykázán z pásma pro útočícího hráče v brankovišti.

17:25
    Na Málka teď přiletěla menší sprška střel z holí třineckých hráčů, ale všechny byly z poměrně velké dálky a Málek na ně ještě k tomu dobře viděl.

18:10
    Havel spálil Třinci zatím největší tutovku!

18:59
    Hosté se v závěru prvního dějství usadili v útočném pásmu a obstřelují třineckou bránu. Domácí zadáci se navíc prezentovali několika hrubicemi při rozehrávce.

19:26
    Jeden z vítkovických útočníků zahrál rukou, vhazovat se bude ve středním pásmu.

20:00

Zásahy brankářů v první třetině: Málek 10 - Hamerlík 8.

Střely na branku v první třetině: 10:9.

Další třetina začne přibližně v 18:33.

Vítkovicím se podařilo využít starého známého pravidla o nedání a dostání a v 9. minutě brejkovou trefou Romana Szturce otevřely skóre. Třinci se v prvním dějství srovnat krok nepodařilo a to i přesto, že hosté hráli poměrně nedisciplinovaně a Třinci nabídli několik přesilovek.

20:01

20:24
    Druhá perioda začala poměrně rozháraně, obě mužstva se ve středním pásmu střídají v držení kotouče.

20:57
    Hudec zkusil nahodit puk z velkého úhlu, ale tento pokus nemohl vyjít.

21:36
    Třinec je v útočném pásmu a kombinuje.

21:47
    A vířivým pohybem si vykoledoval další přesilovou hru. Za podražení je na dvě minuty vyloučen Tomáš Voráček.

22:08
    Zíbova pumelice z první od modré čáry nadělala Málkovi velké problémy, ale do vzduchu odražený kotouč nakonec do branky nezapadnul.

22:47
    Vítkovice vyhazují.

23:10
    Polanský dostal přihrávku na modrou, udělal tři kroky a zakončil, Málek si tuto střelu vychutnal.

23:52
    Třinec právě vstřelil branku!
    Vítkovice se poměrně s přehledme ubránily další přesilovce, ale několik sekund po vypršení Voráčkova trestu se přestaly koncentrovat. Toho využil RADEK BONK, který si sám zavezl puk do pásma a po výměně s Květoněm vyrovnal. Asistence: David Květoň.

24:22
    Vítkovice se ihned vrhly do útočení, Třinec raději vyhazuje přes všechny čáry. Bude se vhazovat před Hamerlíkem.

25:12
    Juraj Sýkora dobře pronikal směrem k Hamerlíkovi, ale Polanský ho doslova klepnul přes prsty. Domácí útočník tak jde na dvě minuty na trestnou lavici za sekání.

25:50
    Třinec se osvobozuje a střídá.

26:10
    Kudělka hledal někoho před bránou, ale jeho pas byl přizvednut do ochranné sítě.

26:33
    Trnka při pokusu o křižnou přihrávku na modré čáře trefil pouze Peterkovu nohu a puk se odrazil na tribunu.

27:22
    Burger vypálil z pravého kruhu, Hamerlík měl co dělat, protože se k němu sjeli další hráči v modrobílém, kteří se hned snažili dorážet.

27:36
    Jedne z třineckých hráčů upadnul za vlastní bránou a zalehnul kotouč. Bude se vhazovat.

27:48
    Domácím mají znovu problém s rozehrávkou. Již poněkolikáté končí jejich kombinace icingem.

28:09
    Ladislav Kohn předvedl neskutečnou parádu, když si povodil dva obránce a ocitnul se před osamoceným Málkem. Třinecký útočník číslo 17 ale trefil pouze hruď vděčného gólmana.

29:09
    Vítkovice zakládají další útok...

29:15
    Ale Strapáčovo nahození nemohlo Hamerlíkovi nadělat vrásky.

30:00
    Havel chtěl předložit kotouč před bránu, ale jedne z vítkovických zadáků jeho záměr vystihnul.

30:25
    Adamský byl v dobré šanci, ale velmi nepřesnou střelou ohrozil reflektory pod střechou.

30:40
    Oceláři si zahrají další přesilovou hru.Pavel Trnka je vyloučen za hrubost.

31:16
    Květoň se ocitnul před bránou, ale poté, co si srovnal kotouč, přestřelil.

31:54
    Kohn zakončoval v pádu z mezikruží a trefil boční síť.

32:20
    Třinec značně zlepšil přesilovou hru a hosté se mají co otáčet.

33:04
    Hrabal se proháčkoval okolo dvou staticky působících obránců a zakončil, střeloa letěla vedle.

33:17
    ERIK HRŇA stál na konci efektní, ale hlavně efektivní kombinace. Od pravé tyče se mu totiž pohodlně zakončovalo do prázdné branky. Asistence: Lukáš Havel, Jiří Polanský.

34:00
    Hudec dostal přihrávku mezi kruhy a vyslal neskutečnou bombu, která se od chumlu hráčů před bránou odrazila těsně vedle Málkovy klece!

35:13
    Havel se poměrně nešťastně prezentoval nedovoleným zákrokem, když u mantinelu nechal hokejku mezi nohama protihráče a ten se svalil k zemi. Vítkovice budou zahrávat přesilovou hru.

35:50
    Poměr sil na ledě se vyrovná. Z mužstva Ostravanů je vyloučen Marek Malík na dvě minuty za hákování.

36:14
    Třinec dále pokračuje ve zlepšeném výkonu při nestandardním počtu hráčů na ledě. Přestože se hraje 4/4, dokáže si vytvořit tlak. Nyní ale jeho snažení zastavilo odpískané postavení hráče v brankovišti.

37:00
    Polanský si počínal nedovoleně v útočném pásmu a je vyloučen na dvě minuty za hrubost. Vítkovice tak mají luxusní výhodu přesilovky 4/3, ale jen v trvání 11 sekund.

37:20
    Pavel Trnka střelou ze středu pásma orazítkoval pravou tyč!

38:00
    Třinec již v oslabení úspěšně vyhazuje.

38:44
    Vítkovice se snaží s výsledkem něco udělat. Jsou aktivní, dotírají na Hamerlíka, snaží se bruslit, střílet, ale ani to všechno jim zatím nepřineslo vyrovnání.

38:52
    A další tyč! A opět z hole vítkovického hráče. Tentokráte jím byl Tomáš Kudělka.

39:30
    Hraje se ve třineckém pásmu, ale hosté se nemohou dostat do žádné slibnější palebné pozice.

40:00

Zásahy brankářů ve druhé třetině: Málek 12 - Hamerlík 17. (pravděpodobně)

Střely na branku ve druhé třetině: 14:17.

Další třetina začne přibližně v 19:32.

Prostřední třetina patřila Ocelářům. Ti se zásluhou tref Bonka a Hrni dostali do vedení, které dokázali udržet až do druhé sirény. Vítkovičtí ale mohli znovu vést, dvakrát se jim totiž podařilo trefit tyčku. Nejprve z hole Pavla Trnky a posléze i Tomáše Kudělky.

40:01

40:23
    Vítkovice začaly poslední třetinu aktivně, ale pevná domácí obrana je zatím nepropustná.

40:44
    Ostravané navíc dostanou další příležitost v přesilové hře. Josef Hrabal je vyloučen na dvě minuty za podražení.

41:00
    Třinec ale i v oslabení kouše, v čele s Adamským předvedl nepříjemný útok po němž Málek raději ukryl kotouč a bude se vhazovat.

41:18
    Vítkovice vybojovaly pásmo, ale stačila jedna nepřesná přihrávka a už je zase puk za Málkem, a to zásluhou Richtera.

42:10
    Ovčačík předvedl v rozehrávce solidní minelu, které málem využil Bonk, alenepovedlo se mu to.

43:20
    A přišla další poměrně hluchá část utkání, hraje se sice nahoru - dolů, ale téměř bez jakýchkoliv šancí, či dokonce sřeleckých pokusů na obou stranách.

44:18
    Až nyní se domácím podařilo rozjet kombinační obrazec v útočném pásmu. Ale ani z toho nic nebylo.

45:15
    Vítkovice bojují o každý kousek ledu, jejich snažení ale utnulo postavení mimo hru.

45:41
    Havel to přehnal s razancí při defenzivní činnosti a musí si tedy zchladit hlavu na trestné. Tam putuje na dvě minuty za hákování.

46:12
    Třinec vyhazuje a střídá.

46:37
    Peterek v oslabení dobruslil vyhozený kotouč, vybojoval ho a málem ho předložil spoluhráči před poloprázdnou bránu. Tím si vysloužil ovace publika.

47:19
    JAN KÁŇA předvedl důraz na brankovišti, když Ujčíkovu přihrávku nadvakrát propasíroval odrazem o beton za Hamerlíkova záda. Asistence: Viktor Ujčík, Petr Pohl.

48:00
    Oceláři bojovali za brankou, ale pohotovým zákrokem je odzbrojil Kudělka.

48:50
    Na druhé straně se skvělým způsobem prezentoval Trnka, tečovaná rána minula branku jen o pár centimetrů.

49:31
    Po úmyslném ofsajdu Vítkovic se vhazuje před Málkem.

49:45
    Je vidět, že se pomalu blíží třetí siréna, nikdo nechce přijít o body a tak se začíná taktizovat. Obě mužstva se soustředí především na defenzívu.

51:02
    Boj ve středním pásmu. Mužstva se střídají v držení kotouče.

51:05
    Icing Vítkovic, vhazování před Málkem.

51:20
    Květoň s Bonkem bojovali za bránou soupeře, ale puk byl zalehnut. Třinec tak alespoň má výhodu vhazování v útočném pásmu.

52:07
    Vítkovice v tlaku, nebezpečnou střelu Slobody Hamerlík neudržel, ale kotouč se odkutálel mimo branku.

53:07
    Marek Malík pálil z levé strany, ale Hamerlík měl dobrý výhled.

53:07
    Utkání přihlíží 3748 diváků.

53:42
    Několik sekund Oceláři drželi kotouč v útočném pásmu, ale teď je už na druhé straně v držení Vítkovic.

54:23
    V útoku znovu Třinec, ale Vítkovice ho drží v rozích.

54:30
    Hrňa napřáhl k pořádné bombě, kotouč minul tyč jen o fous.

55:03
    Pořádná mela před Hamerlíkem. Ujčík zavezl puk před Hamerlíka a snažil se zakončit. To se mu sice nepovedlo, ale puk stále poskakoval po brankovišti, bezmocně ležící Hamerlík vůbec nevěděl, kde puk je. Vítkovičtí ale tuto obrovskou příležitost nedokázali využit.

55:35
    Po pasáži ve středním pásmu se vrhnul do útoku Třinec. Vhazování před Málkem.

56:10
    A další pasáž ve středním pásmu, nikdo se nechce bezhlavě vrhat do útočení, oba týmy již hrají na jistotu.

57:28
    Třinec ještě zkouší zvrátit utkání v základní hrací době, ale v rozích za brankou pro Málka nepředstavuje nebezpečí.

58:00
    Bonk s Květoněm bojují na modré čáře, ale Vítkovice dobře brání.

58:30
    Další pokus domácích zastavuje ofsajd.

58:52
    Po šprajcu v obranném pásmu Vítkovic se puk ocitnul v ochranné síti za Málkem, bude se vhazovat.

59:45
    S největší pravděpodobností dnes dojde k dělbě bodů, dohrává se ve středním pásmu.

Konec třetí třetiny.

Zásahy brankářů ve třetí třetině: Málek 12 - Hamerlík 11.

Střely na branku ve třetí třetině: 12:12.

Poslední část základní hrací doby byla velmi vyarovnaná. Tak vyrovnaná, až místy nezáživná. Hostům se ale přesto podařilo vyrovnat, a to v osmačtyřicáté minutě z hole Jana Káni. Od padesáté minuty se tak prakticky bránilo, aby se dospělo k prodloužení, které začíná právě teď.

60:00
    Začátek prodloužení.

61:00
    Prodloužení pokračuje v podobném duchu jako závěr třetí třetiny. První střelu vyslal vítkovický Ujčík, ale nebyla nebezpečná.

62:28
    Zatím se nic zajímavého neděje.

63:00
    Káňa dotíral k Hamerlíkově bráně, ale byl odzbrojen.

64:00
    Boj ve středním pásmu.

64:38
    Krušné chvilky připravil Havel svému týmu, když se 22 sekund před koncem prodloužení nechal vyloučit na dvě minuty, když vystřelil puk mimo hřiště.

64:38
    Vítkovice si vybírají oddechový čas.

64:50
    Malík s Ujčíkem měli na holích vyrovnání, ale přes chumel hráčů se jim do poloodkryté brány zasunout nepodařilo.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Zásahy brankářů v prodloužení: Málek 1 - Hamerlík 7.

Střely na branku v prodloužení: 1:7.

Do třinecké brány se na nájezdy postaví Martin Vojtek.

Samostatné nájezdy začínají.

Jako první pojede Třinec. Konkrétně Jiří Polanský.

Polanský vymyslel kulišárnu, pomalou forhendovou kličku, ale puk mu v poslední chvíli sjel.

Za Vítkovice jede Jan Káňa. Potáhl si puk k levé tyči a chtěl puk propasírovat přes vyrážečku, ale marně.

Další je Ladislav Kohn. Střelou na lapačku neuspěl.

Za tým Vítkovic s číslem 11 Viktor Ujčík. Ukázková bekhendová klička a Ostravané vedou 1:0.

David Květoň je dalším třineckým exekutorem. Trefil skulinu mezi betony a puk se zastavil na tyči Málkovy klece!

Vítkovice vyhrály nájezdy!
    O jedinou a vítěznou branku hostů se postaral VIKTOR UJČÍK.

Samostatné nájezdy byly spravedlivým vyústěním dnešního klání, protože ani jedno z mužstev v průběhu utkání svého soupeře nepřevyšovalo. Štastnějším celkem se tak nakonec staly Vítkovice, které si díky úspěchu v dovednostní soutěži připisují jeden bod navrch.

Z Třince se s vámi loučíme, přejeme hezký zbytek dne a v pátek se těšíme nashledanou. (20:31:29)

Tomáš Vacho

Branky a nahrávky: 24. Bonk (Květoň), 34. Hrňa (Havel, Polanský) - 9. Szturc (Pohl, Ujčík), 48. Káňa (Ujčík, Pohl), ?. Ujčík

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Vojtek) – Hrabal, Zíb, Lojek, Hudec, Richter, P. Hořava, Cartelli, Davison – D. Květoň, Bonk, Marosz – Kohn, Peterek, Adamský – Havel, Polanský, Hrňa – Ostřížek, Orsava, Rufer
    HC Vítkovice Ridera: Málek (Šindelář) – Malík, Kudělka, Voráček, Trnka, Sloboda, Kolouch, Ovčačík, Sedlák – Štefanka, Húževka, J. Sýkora – Pohl, Ujčík, Szturc – Walker, Burger, J. Káňa – Šedivý, Strapáč, M. Hlinka

Rozhodčí: Hribik, Minář - Dřinovský, Čech