Zlín – Kometa Brno 4:1 (kon.) | Mladá Boleslav – K. Vary 4:1 (kon.) | Litvínov – Pardubice 3:2 (po s.n.)
Plzeň – Liberec 4:1 (kon.) | Třinec – Vítkovice 2:3 (po s.n.) | Slavia – Sparta 1:0 (po s.n.)
po s.n.
HC Oceláři Třinec
2:3 (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Úterý 18.10.2011, 17:40Tipsport extraliga

Vítkovice vyhrály nájezdy!
    O jedinou a vítěznou branku hostů se postaral VIKTOR UJČÍK.

Za tým Vítkovic s číslem 11 Viktor Ujčík. Ukázková bekhendová klička a Ostravané vedou 1:0.

64:50
    Malík s Ujčíkem měli na holích vyrovnání, ale přes chumel hráčů se jim do poloodkryté brány zasunout nepodařilo.

55:03
    Pořádná mela před Hamerlíkem. Ujčík zavezl puk před Hamerlíka a snažil se zakončit. To se mu sice nepovedlo, ale puk stále poskakoval po brankovišti, bezmocně ležící Hamerlík vůbec nevěděl, kde puk je. Vítkovičtí ale tuto obrovskou příležitost nedokázali využit.

47:19
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    JAN KÁŇA předvedl důraz na brankovišti, když Ujčíkovu přihrávku nadvakrát propasíroval odrazem o beton za Hamerlíkova záda. Asistence: Viktor Ujčík, Petr Pohl.

45:41
    Havel to přehnal s razancí při defenzivní činnosti a musí si tedy zchladit hlavu na trestné. Tam putuje na dvě minuty za hákování.

40:44
    Ostravané navíc dostanou další příležitost v přesilové hře. Josef Hrabal je vyloučen na dvě minuty za podražení.

38:52
    A další tyč! A opět z hole vítkovického hráče. Tentokráte jím byl Tomáš Kudělka.

37:20
    Pavel Trnka střelou ze středu pásma orazítkoval pravou tyč!

37:00
    Polanský si počínal nedovoleně v útočném pásmu a je vyloučen na dvě minuty za hrubost. Vítkovice tak mají luxusní výhodu přesilovky 4/3, ale jen v trvání 11 sekund.

35:50
    Poměr sil na ledě se vyrovná. Z mužstva Ostravanů je vyloučen Marek Malík na dvě minuty za hákování.

35:13
    Havel se poměrně nešťastně prezentoval nedovoleným zákrokem, když u mantinelu nechal hokejku mezi nohama protihráče a ten se svalil k zemi. Vítkovice budou zahrávat přesilovou hru.

34:00
    Hudec dostal přihrávku mezi kruhy a vyslal neskutečnou bombu, která se od chumlu hráčů před bránou odrazila těsně vedle Málkovy klece!

33:17
    Třinec právě vstřelil branku!
    ERIK HRŇA stál na konci efektní, ale hlavně efektivní kombinace. Od pravé tyče se mu totiž pohodlně zakončovalo do prázdné branky. Asistence: Lukáš Havel, Jiří Polanský.

30:40
    Oceláři si zahrají další přesilovou hru.Pavel Trnka je vyloučen za hrubost.

28:09
    Ladislav Kohn předvedl neskutečnou parádu, když si povodil dva obránce a ocitnul se před osamoceným Málkem. Třinecký útočník číslo 17 ale trefil pouze hruď vděčného gólmana.

25:12
    Juraj Sýkora dobře pronikal směrem k Hamerlíkovi, ale Polanský ho doslova klepnul přes prsty. Domácí útočník tak jde na dvě minuty na trestnou lavici za sekání.

23:52
    Vítkovice se poměrně s přehledme ubránily další přesilovce, ale několik sekund po vypršení Voráčkova trestu se přestaly koncentrovat. Toho využil RADEK BONK, který si sám zavezl puk do pásma a po výměně s Květoněm vyrovnal. Asistence: David Květoň.

22:08
    Zíbova pumelice z první od modré čáry nadělala Málkovi velké problémy, ale do vzduchu odražený kotouč nakonec do branky nezapadnul.

21:47
    A vířivým pohybem si vykoledoval další přesilovou hru. Za podražení je na dvě minuty vyloučen Tomáš Voráček.

18:10
    Havel spálil Třinci zatím největší tutovku!

15:26
    Vítkovice se lehce ubránily, ale nyní se budou muset bránit znovu. Další dvouminutový trest pro hostující celek obdrží Jan Káňa za podražení.

13:07
    Menší oživení může přinést následující přesilová hra ve prospěch Třince. Tomáš Voráček dostává dvouminutový flastr za nedovolené bránění.

10:58
    Tutovou šanci nyní spálil domácí Richter, když dostal namazáno mezi kruhy a střelou z první trefil pouze hruď dobře povyjetého Málka!

8:04
    A z bezprostředního protiútoku se podařilo Vítkovicím otevřít skóre! ROMAN SZTURC se skvěle natlačil z levé strany a přehodil Hamerlíka. Asistence: Petr Pohl, Viktor Ujčík.

4:55
    Lukáš Zíb se dostal do samostatného úniku ve vlastním oslabení, bekhendovou kličku ale Málek lapil.

4:32
    Chuť přesilové hry nyní okusí i modrobílí. Jan Peterek si jde sednout na trestou lavici za podražení.

2:11
    Domácí budou zahrávat první přesilovou hru zápasu. Nedovoleným zákrokem ve středním pásmu si pomohl Ondřej Šedivý a je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

Tomáš Vacho

Branky a nahrávky: 24. Bonk (Květoň), 34. Hrňa (Havel, Polanský) - 9. Szturc (Pohl, Ujčík), 48. Káňa (Ujčík, Pohl), ?. Ujčík

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Vojtek) – Hrabal, Zíb, Lojek, Hudec, Richter, P. Hořava, Cartelli, Davison – D. Květoň, Bonk, Marosz – Kohn, Peterek, Adamský – Havel, Polanský, Hrňa – Ostřížek, Orsava, Rufer
    HC Vítkovice Ridera: Málek (Šindelář) – Malík, Kudělka, Voráček, Trnka, Sloboda, Kolouch, Ovčačík, Sedlák – Štefanka, Húževka, J. Sýkora – Pohl, Ujčík, Szturc – Walker, Burger, J. Káňa – Šedivý, Strapáč, M. Hlinka

Rozhodčí: Hribik, Minář - Dřinovský, Čech