Skalica – Nitra 4:2 (kon.) | Martin – Zvolen 1:4 (kon.) | Žilina – Košice 3:1 (kon.)
Trenčín – Poprad 0:1 (kon.) | Banská Bystrica – HC Slovan 3:5 (kon.)
HK VITAR Martin
1:4 (0:1, 1:2, 0:2)
HKM Zvolen
sk Pátek 21.10.2011, 17:00 • Martinské hokejové centrum • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Úvodné zostavy:

MHC Mountfield (Martin): Šimko - Kozák, Rúfus, Markovič - Škoda - Važan, Drgoň - Hriňa, Macejka, - Galamboš - Kriška, Zukal - Výborný, Themár - Zelíska - Škumát, Tupý - Brcko, Šišovský - Vartovník - Ižvolt,

HKm Zvolen: Škračko, Mucha - Juraško, Leskovjanský - Jurík. L, Baláž, Vantroba - Ďaloga, Slovák - Brabenec - Čurilla, Bronilla - Pokovič, Otčenáš - Jurík. M - Škvaridlo, Ťavoda - Šiška, Zuzin - Puliš - Méry

Rozhodca: Mullner, Stano, Brath, V. Kontšek.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:22
    Prepad martinskej obrany, protiútok Zvolena, obranca Kozák však zblokoval pokus Muchu.

00:59
    Prvá šanca pre Martin. Galamboš z kruhov vyskúšal pozornosť Skrečkovej vyrážačky.

02:23
    Domáci majú zatiaľ viac šancí, z podobnej pozície ako Galamboš pálil Ižvolt, žiaľ pre Martinčanov netrafil ani bránku.

03:31
    Zatiaľ sa prerušovalo iba raz. Zvolenčania vystrelili na Šimka len jedenkrát.

03:51
    Zvolen dal gól!
    Odrazený puk prišiel k VLADISLAVOVI BALAŽOVI a ten bez prípravu z miesta medzi kruhmi pohotovo vystrelil a nedal šancu Šimkovi. Asistencie: L. Jurík

04:55
    V martinskom hokejovom centre panuje komorná atmosféra, tú občas preruší menší hluk hosťujúcich fanúšikov. Ich počet môžeme odhadovať na 20.

05:58
    Vynikajúca práca Tomáš Škvaridla s hokejkou. Nielenže potiahol puk do pásma, ale aj nahral voľnému Otčenášovi, tomu chýbalo iba kúsok na rýchlu strelu.

06:35
    Vylúčenie na strane Zvolena. Aktívny Škvaridlo to teraz prehnal.

06:45
    Zvolen do troch. Lukáš Jurík vylúčený na dve minúty.

07:41
    Martin nehrá svoju presilovku dobre, pretože ich aktivita - počiatočná bola bez strely.

Hostia v plnom počte.

08:55
    Opäť na štadióne v Martine vidíme návštevu iba mierne presahujúcu cez číslo 1000. Martin prežíva zatiaľ najsmutnejšiu sezónu, čo sa týka návštevnosti.

09:48
    Hrá sa bez šancí, rezonuje najmä nepresnosť. Hráči sa hľadajú, Zvolenu sa tiež moc nedarí tvoriť, no zatiaľ využili dôležitú šancu, ktorú im ponúkli martinskí obrancovia.

10:55
    Martin si zahrá opäť presilovku. Puliš vylúčený za napadnutie

12:01
    Domáci pokračujú v nepresnosti, hráčom Zvolena to v tomto období vyhovuje, pretože nemusia moc tvoriť, hrajú oslabení.

13:11
    Otčenáš vystrelil tesne po tom, čo vyskočil na ľad vylúčený Pulíš. Našťastie pre domácich bola jeho strela zblokovaná,.

14:09
    Vartovník podrazil aktívneho útočníka hostí. Nehrá sa ani hokej, ktorý by diváci označili ako priemerný.

14:30
    Aj keď hrajú obe mužstvá nepresne, o pár percent je lepší Zvolen. Hostia môžu byť spokojní aspoň so streleným gólom.

15:40
    Iba dve strely Zvolena, aj to bola jedna nepresná.

Domáci v plnom počte.

16:10
    Otčenáš je dnes aktívny, svoj dobrý pohyb podčiarkol aj efektnou strelou do protipohybu brankára Šimku, ten jeho pokus vytesnil pohotovo.

17:15
    Šisovšký vystrelil z otočky. Bola to len propagačná strela alebo skôr nahodenie na bránku.

18:08
    Martin nehrá súvisle, neútočí kolektívne, no naopak chybí individuálne, a tak je naoko vidieť to, že hostia majú viac šancí, no ani ich hra neprekvitá v dokonalosť.

19:25
    Opäť len a len nepresnosť. V posledných dvoch minútach nebola žiadna strela.

19:57
    V posledných strelách napokon strela Bronillu. Šimko bol napriek posledným sekundám pozorný.

20:00
    Prvá tretina skončila.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:40
    Dobrá šanca Važana, ten vyskúšal pozornosť Škrečka strelou od modrej.

22:10
    Hráči sa asi pred zápasom dohodli, že v dnešnom zápase nebude ani jedno mužstvo prekvitať v hokejovej kráse, pretože Zvolen v druhej tretine ešte nevystrelil. Je to viac sekanica a hra na náhodu ako hokej, ktorý by mal divákov aspoň trochu baviť

23:19
    Strela Zelísku, Skrečko mohol ostať bez pohybu, aj tak by to chytil.

24:01
    Mierne zadymená časť nad Šimkovou bránkou, aspoň nejaké vzrušenie na martinskom štadióne.

24:49
    Aktivita Galamboša, Važan v dobrej šanci netrafil prázdnu bránku.

25:21
    Martin dal gól!
    ŠKODA VLADIMIR vyrovnáva. Symbolicky padá gol, ktorý sa dá označiť ako kuriózny, veď Škoda nahadzoval puk a so šťastím si ho vrazil Škrečko za svoj chrbát. Asistencie: J. Markovič.

26:10
    Martin sa po vyrovnaní bude brániť. Šišovský hral nedovolene. 2. minúty.

27:29
    Zvolen vo svojej presilovke vystrelil iba raz, zásluhou aktéra prvého gólu, V. Baláža, jeho strela však nebola nebezpečná, Šimko ju videl.

28:11
    Akcia zápasu, Zvolen vedie! Zuzin prekorčuľoval martinských obrancov, ktorí v obrannom pásme stáli ako nudné kúžele a pekným zakončením nedal Šimkovi šancu. Asistencie: J. Ťavoda, J. Šiška

29:37
    Zvolen aktívnejší, nabudil ich druhý gól Zuzina.

30:12
    Šiška v obrovskej šanci. Šimko mal betóny spojené a zabránil tak nebezpečenstvu.

Na druhej strane vynikajúca šanca formácie Markovič - Galamboš - Škoda, strela bola, no iba do Skrečka, ktorý bol dobre postavený.

31:00
    Martin hrá presilovú hru. Méry vylúčený za faul kolenom.

31:15
    Kozák vystrelil, Galamboš tečoval, dobre prevedená technika, chýbalo aj trošku šťastia.

32:35
    V Druhej minúte martinskej presilovky sme nevideli takmer žiadnu šancu.

33:10
    Méry v šanci, ani nie 30. sekúnd po návratene z trestnej lavice bol v šanci, keď sa bekhendom pokúšal prekvapiť Šimka.

33:45
    Hostia sú dnes efektívnejší, rýchlejší a jednoducho lepší. Strela Baláža, Šimko vykryl strelecký uhol.

34:36
    Baláž dnes mimoriadne aktívny. Vypýtal si faul od martinského beka Lukáša Kozáka. Zvolen môže zvýšiť svoje vedenie.

35:30
    Martin sa zatiaľ dobre bráni, hostia vystrelili iba raz, aj to len do stredu bránky Šimka.

36:22
    Drgoň hral príliš agresívne pri mantinely a oslabuje svoje mužstvo. Martin bude hrať 13. sekúnd v troch.

36:29
    Hostia využívajú výhodnú presilovku! BRABENEC KAMIL vsietil 3. gól po tom, čo mu pred bránkou Šimka nechali Martinčania príliš veľa priestoru. Asistencie: Ďaloga, Vantroba

37:43
    Strela Juríka, hostia dohrávajú svoju presilovku.

37:43
    Milan Jurík bol príliš nervózny pred bránkoviskom gólmana MHC, rozhodca ho odmenil 2. minútami

38:40
    Martin hrá v druhej tretine takmer bez šancí, aj keď má k dispozícií početnú výhodu.

39:51
    Martin bol ku koncu druhej tretiny v útočnom pásme Zvolena, no nevymysleli domáci hokejisti nič na dobre prehustenú obranu hráčov HKM Zvolen

40:00
    Druhá tretina skončila.

Ďalšia tretina začne približne o 18:25

40:01
    Začala tretia tretina.

40:18
    Zvolen začal tretiu tretinu lepšie, usadil sa v obrannom pásme MHC, úvodná aktivita hostí vyústila len nepresnou strelou.

41:10
    Dobrá príležitosť Lukáša Juríka, Martin zatiaľ bez strely.

41:47
    Bonilla nahadzoval puk, Šimko nemal zakrytý výhľad a Otčenáš ho netečoval, Martinčania si mohli vydýchnúť.

42:30
    Prvé šance MHC v tretej tretine. Galamboš a Markovič sršali aktivitou v oblasti bránkoviska hostí. Škrečko chytá spoľahlivo a vôbec nedáva šancu útočníkom Martina, aby sa ako tak dobre prezentovali v dnešnom zápase.

43:21
    Nahodenie Škodu, ideálny výhľad pre brankára Zvolena, a tak Martin nebol vôbec nebezpečný.

45:01
    V posledných troch minútach vidíme hokej bez veľkej šance. Markovič skúšal či trafí bránku, no netrafil. Škoda.

45:42
    Rozhodca skrotil vášeň dvoch nespratných kohútov už v počiatočnom štádiu. Rúfus - Otčenáš vylúčený na 2. minúty za hrubosť.

46:55
    Strela Macejku, Škrečko vytesnil puk ramenom.

47:31
    Aktivita - Galamboša a Markoviča, sú rýchli, aktívni, no nie príliš presní a efektívni. Chýba viac kombinácie a dôrazu pred bránkou hostí.

48:11
    Zvolenčania sa netlačia v tretej tretine príliš k bránke Šimka, ak aj zaútočia tak z proti-útoku.

49:00
    LUKAŠ JURIK zaznamenal štvrtý gól Zvolena po nahodení Baláža, Jurík si šikovne položil Šimka a vsietil gól bekhendom. Asistencie: V. Baláž

49:57
    Martin je v dnešnom zápase až nezvyčajne laxný a priechodný. Akoby mali v obrannom pásme dnes deň otvorených dverí.

50:43
    Domáci sú zdá sa už zmierení s prehrou, diváci sú iba ticho a viac ako na ľadovú plochu pozerajú na sveteľnú tabuľu, kedy už skončí tento zápas.

51:48
    Opäť časť hry bez strely a bez šancí, hráči majú nariadené asi povinné korčulovanie.

52:24
    Kriška vystrelil na Škrečka a poriadne ho natiahol, tento zákrok ho asi bolel, pretože musí mrznúť, kedže sa dlhšie nehýbal.

53:12
    Strela Michala Važana, jeho pokus sledoval Škrečko iba očami, bol totižto nepresný.

54:28
    Dobrá efektná koncovka Leskovjanského, vystrelil v momente, kedy nechtiac clonil brankárovi Šimkovi domáci Hriňa.

54:58
    Zvolen v prečíslení, hostia mohli zaznamenať gól. Po Hriňovej individuálnej chybe, keď nezmyselne stratil puk sa hostia dostali do prečíslenia 2:1, v rozhodujúcej chvíli pomohla Šimkovi pravá žŕdka.

56:30
    Zostáva posledných 200. sekúnd do konca tretej tretiny, a samozrejme, do konca aj tohto zápasu, je nemožné, aby Martin vo svojej ,, forme " zaznamenal tri rýchle góly, aj keď je pravda v hokeji všetko možné.

57:31
    Zvolen kontroluje svoje pohodlné vedenie a prihráva si vo vlastnom obrannom pásme.

58:40
    Martin iba nahadzuje, zato Zvlen sa pokúsil aj vystreliť, Marek Slovák aktérom strely.

59:39
    Na štadióne už iba asi 400 divákov, Martin dnes nepredviedol takmer nič, okrem malých zábleskov, ktoré sa ale vôbec nedajú klasifikovať ako nejaká veľká snaha MHC v dnešnom zápase. Zvolen bol aktívnejší, lepší, efektívnejší, no dnešné stretnutie bolo aj z ich strany strany iba podpriemerné.