Plzeň – Kert Park Praha 2:5 (kon.) | Jindřichův Hradec – Třinec 6:4 (kon.) | Vlašim – Karviná 4:2 (kon.)
Letohrad – Ústí n/L 1:3 (kon.) | Kladno – Pardubice 3:0 (kon.) | Hr. Králové – Most 0:1 (kon.)
SK Hokejbal Letohrad
1:3 (0:0, 1:0, 0:3)
Elba DDM Ústí nad Labem
Neděle 23.10.2011, 12:00 • Letohrad • CROSSDOCK Extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Dobré poledne z Letohradu, kde je krásný slunečný den. Za zhruba půlhodinky tu začne utkání desátého kola Tipgames extraligy hokejbalu mezi domácím Letohradem a hostujícím Ústím nad Labem.

SK OEZ Testa Letohrad: Šimara (Janoušek) - Friml "C", Kubíček, Vlasák, Malík, Kormunda, Večerník, Lux, Hudeček, Rybka, Hajník, Protzner, Halbrštát, Häusler, Grund

Elba DDM Ústí nad Labem: Hruška (Banda) - Růžička, Rezek, Obdržálek, Kváš "C", Jirava, Prášek, Štěpánek, Soukup, Hubený, Langthaler, Plachý, Pilař, Baxa

Rozhodčí: Černý Martin, Prudík Michal

Letohrad včera prohrál s Mostem 1:3, kde Most byl lepším týmem. Oproti včerejšku se sestava příliš nezměnila, chybí pouze Košťál a jako náhradní brankář nastoupí dorostenecký Janoušek.

Ústí nad Labem včera hrálo v Hradci Králové, kde prohráli 2:0. V tabulce jsou šestí a dnes si budou chtít vylepšit bilanci víkendu.

Oba týmy se rozcvičují na ploše, utkání začne zhruba za 20 minut.

Letohrad už je připraven na střídačce, do začátku zbývají 3 minuty.

Už přicházejí i hosté.

00:01

00:18
    Letohradští jsou v úvodu aktivnější, už tu máme první zakázané uvolnění Ústeckých.

01:03
    Hosté se dostali před Šimaru, pak ale míček do útočného pásma vyvezl Malík a pokoušel se zakončit. Ústecký brankář ale chytá.

01:47
    Za sekání je vyloučen ústecký Plachý. Letohrad hraje první přesilovku.

01:59
    Na polovině hostů zůstal v souboji o míček ležet Večerník, pak se ale zvedá a odchází na střídačku.

02:24
    Svou pověstnou dělovku téměř od červené vyslal Kubíček, zazvonila ale jen tyčka ústecké branky.

04:47
    Hra se přelévá ze strany na stranu, teď střílel Lux, ale jeho střela se opět mihla jen okolo tyče. Pak se dostávají ke slovu hosté, Šimara je ale pozorný.

05:44
    První vyhrocená situace, před Šimarou čistí prostor Kubíček a dost důrazně odstavuje soupeřova hráče.

06:07
    Rozhodčí vylučují na obou stranách, letohradský Jan Malík a ústecký Daniel Prášek dostávají dvě minuty za hrubost.

07:09
    Po samostatné akci Hudečka hru přerušil brankář Ústí Hruška.

07:23
    Letohrad jde do tří. Za nedovolené bránění na trestnou odchází Lukáš Rybka. Ústí tak má 44 vteřin přesilovky 4 na 3.

08:07
    Současné vyloučení Malíka a Práška je u konce, Ústí má více než minutovou klasickou přesilovku, na trestné zůstává Rybka.

9:23
    Letohradští po celou dobu svého oslabení kontrolovali hru, teď už jsou ale v pěti.

09:46
    Sám na letohradskou branku se řítil Růžička, Šimara jeho střelu vyrazil ramenem.

09:54
    Dvě minuty za hákování dostává domácí Lukáš Vlasák, to je další výhoda pro Ústí nad Labem.

10:18
    Za faul na Kubíčka - nedovolené bránění je vyloučen hostující Jan Langthaler. Hraje se 4 na 4.

12:08
    Vlasák je zpátky ve hře, Ústečtí zamkli soupeře v jeho pásmu, ke střele se ale moc nedostali.

12:23
    Už jsou v plném počtu i hosté, hraje se stále na půlce Letohradu, ale spíše po rozích.

13:20
    Jeden z ústeckých pálil, Šimara jeho střelu vyrazil hranou lapačky a míček letěl vysoko mimo hřiště.

14:30
    Do konce zbývá půlminuta, hraje se v rychlém tempu. Nikdo se ale k vážnější šanci nedostal.

15:00

Po první třetině je stav 0:0, současně je ještě vyloučen za hákování ústecký Jan Langthaler. Letohrad tak do druhé třetiny vstoupí přesilovkou. Střely v první části byly 12:13.

Ještě před začátkem třetiny rozhodčí hlásí dvouminutový trest pro trenéra Ústí za nesportovní chování. Letohrad má tedy do druhé třetiny výhodu dvouminutové přesilovky.

15:01

15:19
    Trest za trenéra odpyká Roland Baxa.

16:44
    Letohradští se snaží využít svou početní převahu, ke střele se ale příliš nedostávají.

17:00
    Oba tresty Ústí končí, opět bez brankového efektu.

18:15
    Hraje se velice tvrdě, některé souboje u mantinelu nevypadají hezky. Zatím ale od začátku třetiny Letohradští vystřelili pouze dvakrát, Ústí se ještě ke střele nedostalo.

20:19
    Zběsilé tempp před ústeckým Hruškou Letohradu kýžený první gól nepřinesl, pěknou střelu vyslal Häusler, na brankáře ale nepřišel.

20:31
    Za sekání je vyloučen letohradský Protzner, Ústí hraje přesilovku.

21:45
    Další vyloučení - na trestnou putuje ústecký Jan Langthaler, dostává dvě minuty za držení.

22:31
    Protzner se vrací do hry a Letohrad hraje ještě více než minutu přesilovky.

22:54
    Protzner pálil od modré, Vlasák před brankářem chtěl dorážet, brankář ale míček přikryl svým tělem a nepustil.

23:20
    Další střela Kormundy, brankář má z pekla štěstí.

23:45
    Langthaler se vrací do hry, Letohrad stále tlačí.

24:29
    Připraven na dorážku byl ústecký Soukup, Šimara se ale neskutečně roztáhl a gól zachránil.

24:43
    Další úžasný zákrok Šimary, střelu Hubeného Šimara z rozkleku vytáhl lapačkou.

25:23
    Před soupeřovou brankou fauluje Hajník, za své podražení tak oslabuje svůj tým na dvě minuty.

26:27
    Šimara v brance Letohradu čaruje, ani jednu z nebezpečných šancí Ústí za svá záda nepustil.

26:41
    Za hákování je vyloučen Lukáš Vlasák, Ústí hraje přesilovku 5 na 3.

27:12
    Další střela Soukupa, Šimara chytá. Po chvíli končí trest Hajníka.

28:14
    Letohrad právě vstřelil branku!

Na červené dostal přihrávku od Hudečka ONDŘEJ LUX a ve vlastním oslabení svůj samostatný nájezd, pronásledován o dva kroky pomalejším hostujícím obráncem, bravurně zakončil - 1:0. Asistence: Miloslav Hudeček.

28:41

29:28
    Další střela na Šimaru, ten vyráží betonem.

29:40
    Na Šimaru se z mezikruží řítil Plachý, míček po jeho střele končí v Šimarově náručí. Plachý ale nedobrzdil a šlápl Šimarovi na ruku.

30:00

Po druhá části, která byla velice nervozní, Letohradští vedou 1:0. Střely v druhé části byly 11:17, Šimara se v závěru třetiny skutečně zapotil a svůj tým excelentním způsobem podržel.

Další třetina začne přibližně v 13:19.

30:01

31:28
    Ústí právě vstřelilo branku!

Z rychlého protiútoku na 1:1 nádhernou střelou do pravého růžku srovnává JAN PLACHÝ. Asistence: Aleš Obdržálek.

32:56

Po hrubce letohradského obránce se k dorážce dostal JAN ŠTĚPÁNEK, který míček propasíroval mezi tyčkou a betonem Šimary. Bez asistence.

34:53
    Souběžně vyloučen jsou letohradský Pavel Kormunda za hrubost a Michal Hubený za držení.

35:50
    Za nebezpečnou hru vysokou holí je vyloučen ústecký Jan Plachý.

36:31
    Za nedovolené bránění na trestnou putuje domácí Miroslav Häusler.

36:34
    Hraje se tři na tři.

37:30
    Polovina třetiny odehrána, brankáři si mění strany.

37:50

37:58
    Na hřišti vedoucí mužstva Letohradu ošetřuje Večerníka, který má problém s levou nohou, zřejmě křeč?

38:31

39:35
    Ústí teď zamklo Letohradské v jejich pásmu a snaží se pojistit své vedení ještě jedním gólem.

39:47

A to se jim také právě povedlo. Z dorážky na 1:3 zvyšuje LUKÁŠ SOUKUP. Asistence: Jan Štěpánek.

40:48
    Vyhrocená situace před Šimarou, který byl atakován jedním z hráčů. Rozhodčí ale trest neukládají, zápas je ale velice tvrdý a plný osobních soubojů.

41:38
    Letohrad se musí obejít bez Večerníka, kterému kotník nedovolí dál hrát. Aktivnější jsou hosté, kteří soupeři nic nedovolují.

43:12
    Protzner si před ústeckou brankou vypracoval krásnou šanci, k jejímu proměnění chybělo málo.

44:06
    Minutu před koncem na trestnou putuje Halbrštát, potrestán je za podražení.

45:00

Zápas desátého kola Tipgames extraligy hokejbalu je u konce, Letohrad ani dnes nezvítězil a v tabulce tedy zůstává desátý. V dalším kole jej čeká derby v Hradci Králové, a to už příští sobotu.

Střely za třetí třetinu jsou 10:11, celkově 33:41.

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek nedělního dne. (13:56:28)

Iva Janoušková

Hledáme zpravodaje pro tým Elba DDM Ústí nad Labem. Více informací na info@onlajny.com Více informací zde.

Branky a nahrávky: 29. Lux (Hudeček) - 32. Plachý (Obdržálek), 33. Štěpánek, 40. Soukup (Štěpánek)

SK Hokejbal Letohrad: Šimara (Janoušek) - Friml "C", Kubíček, Vlasák, Malík, Kormunda, Večerník, Lux, Hudeček, Rybka, Hajník, Protzner, Halbrštát, Häusler, Grund