Jihlava – Litoměřice 3:1 (kon.) | Ústí n/L – Chomutov 3:2 (po s.n.) | Kadaň – Šumperk 3:4 (kon.)
Beroun – Třebíč 3:2 (po s.n.) | Olomouc – Písek 8:0 (kon.) | Hr. Králové – Benátky n/J 1:2 (kon.)
Most – Havlíčkův Brod 2:3 (kon.)
HC Olomouc
8:0 (4:0, 1:0, 3:0)
IHC Králové Písek
Středa 26.10.2011, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC Olomouc: Kašík (Žigárdy) – Lhotský, Nedbálek, Bartoň, Ondrušek, Staněk, Mikel (C), Kotvan, Horák O. – Kucharczyk, Dopita, Selingr – Šedivý, Řípa, Haluza – Pšurný, Kolouch, Šlahař – Rác, Pekr, Haas.

IHC KOMTERM Písek: Sedláček (Vajner) – Žovinec, Lukáč, Všetečka, Kanov, Havran, Lukačovič, Parýzek, Němeček – Nouza, Bělohlav, Luňák – Nedorost, Šperger, Mrkvička – Polodna S., Vaniš, Ferebauer – Mošovský, Kudrna.

Rozhodčí: Zubzanda – Guth, Rittich.

Dobrý večer z olomoucké plecharény. Dnešní den se staneme svědky utkání 17. kola 1. ligy mezi druhou Olomoucí a dvanáctým Pískem.

Domácí Kohouti si zvykli z posledních zápasů pravidelně sbírat body. Naposledy ukořistili dva po nájezdové výhře v Třebíči. To hosté z Písku doma odevzdali všechny body Hradci Králové.

Olomoucké fanoušky jistě potěší fakt, že po krátké absenci zaviněné zraněním se do sestavy vrací Jiří Dopita.

Hráči obou týmů jsou již na ledě, zápas může začít.

00:01

0:31
    Hráči Písku získali po buly puk a kombinují na své půlce hřiště.

0:58
    V prvním náznaku šance se objevil hostující Radek Bělohlav, Kašík mu však puk vypíchl svou holí.

1:44
    Olomouc právě vstřelila branku!
    JAKUB ŠLAHAŘ po vyhraném vhazování přijal puk, z úhlu vystřelil na branku. Stadion na chvíli oněměl a po dvou vteřinách se rozsvítilo za Sedláčkovými zády červené světlo. Asistence: Petr Kolouch.

2:11
    Kohouti mají šanci zvýšit svůj brankový náskok, Marek Vaniš (PIS) obdržel dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.

3:15
    Olomouc si přihrává v obranné třetině Písku, ale podruhé za sebou ztratila kontrolu nad kotoučem.

4:11

5:50
    Mikel nahodil puk na branku, dorážející Šlahař o chloupek minul Sedláčkovu klec.

6:54
    Osobním trestem za nesportovní chování potrestán Lukáš Luňák (PIS).

7:17
    Vaniš střílel z kruhu, Kašík vyrazil ramenem puk do rohu kluziště.

8:57
    Jakoby dnes ledaři špatně připravili led. Ve hře obou týmů je řada nepřesností, hráči si nejsou schopni přihrát, ke střelám téměř nedochází.

9:06
    Oldrich Kotvan (OLO) podrazil Bělohlava a obdržel dvě minuty.

10:15
    Kohouti dobře brání, Šlahař dokonce ohrozil branku Písku. Kotouč mají hosté.

11:06
    Kotvan zpět na ledě. Olomouc v plném počtu.

12:28
    Haluza za brankou vybojoval puk pro najíždějícího Řípu, tomu v poslední chvilce černá guma přeskočila hůl.

12:59
    Hokej nic moc, ale aspoň že padají branky. Čtvrtá lajna Olomouce rozebrala obranu Písku a z totožného místa jako Šlahař prostřelil Sedláčka MATĚJ PEKR. Asistence: Radim Haas, Roman rác.

14:22
    Michal Pšurný získal puk za brankou a přes celou útočnou třetinu přihrál na modrou odkud vypálil JIŘÍ ONDRUŠEK a kotouč se zastavil až v síti. Sedláček měl zakrytý výhled a střelu vůbec neviděl. Asistence: Michal Pšurný.

16:16
    Lukačovič (PIS) přidržel Šedivého a po zásluze vyfasoval dvouminutový trest.

16:30
    Mikelova střela těsně minula klec hostů, vzápětí Písek vyhazuje přes všechny čáry pryč.

17:42
    Třetí lajna Kohoutů pořádně zamotala čtveřici hostů hlavu, ale Kolouch ani Šlahař nedokázali z bezprostřední blízkosti překonat výborného Sedláčka.

18:16
    V okamžiku, kdy pátý hráč hostů naskočil na led, tečoval Lhotského nahození za Sedláčkova záda JIŘÍ DOPITA. Asistence: Alexandr Lhotský, Radim Kucharczyk

19:16
    Píseští hráči jsou jako opaření. Zmůžou se pouze na odpalování kotoučů pryč.

19:40
    Zcela osamocený se před píseckým brankářem ocitl Roman Rác, svůj bekhendový blafák ale přetáhl a netrefil hostující klec.

20:00

Přestože tomu úvod zápasu vůbec nenaznačoval, mohou být fanoušci, alespoň ti domácí, po úvodní periodě spokojeni. Olomouc nastřílela zcela odevzdanému soupeři čtyři branky. Uvidíme zda budou Kohouti v tomto trendu pokračovat.

20:01

20:24
    Nedbálek tvrdě vypálil od modré, Sedláček vyrážečkou do rohu.

21:13
    Kolouchovu střelu se snažil těsně před Sedláčkem tečovat Haluza, ale jen promáchl holí do prázdna. Následně hosté odpalují kotouč na zakázané uvolnění.

21:54
    Písek má šanci trochu zkorigovat skóre. Jiří Ondrušek (OLO) - dvě minuty za hákování.

22:37
    Němeček tvrdě vystřelil, Kašík snad ani nevěděl jak, ale puk vyrazil těsně mimo své tři tyče.

23:54
    Mimo Němečka si nikdo z hostů šanci nevypracoval a Ondrušek se tak vrátil na led stále za stavu 4:0.

25:40
    Třetí lajna Olomouce na více než minutu uzamkla Písek v jeho obranné třetině, bohužel se projevil nešvar Kohoutů - míchání puku v rozích kluziště a tak se z této situace nic neurodilo.

26:44
    Staněk vyslal střelu od modré, jeho střelu tečoval před Sedláčkem zcela osamocený Petr Kolouch, ale bohužel pro domácí pár decimetrů nad horní tyčku.

27:43
    Vaniš se probojoval s kotoučem až před Kašíka, ale místo střely jej odzbrojil Dopita, následnou střelu Polodny ukryl Kašík ve výstroji.

29:12
    Haluza vyslal po křídle Šedivého, který našel křižnou přihrávkou před branku najíždějícího Řípu, ale ten mířil pouze do Sedláčka.

31:00
    Dnes ojedinělý obrázek, Písek zaútočil v brejkové situaci tří proti dvěma obráncům, Mošovského střelu ukryl Kašík v lapačce.

31:48
    Na chvíli přebrali iniciativu hosté. Nouzovu skákavou střelu raději ukryl Kašík pod výstrojí.

33:01
    Radim Kucharczyk (OLO) sekl hokejkou Bělohlava a nemůže se divit dvěma minutám.

34:14
    Jediný kdo se z hostů odvážil ke střelám byl Radek Bělohlav, zkušený útočník však v obou případech mířil mimo.

35:01
    Olomouc se ubránila, Kucharczyk zpět na ledě.

35:44
    Kolouch s Pšurným najížděli na jediného obránce, Kolouch se na poslední chvíli rozhodl pro střelu, která mířila pouze do tyče a přijíždějící Šlahař napálil puk jen do Sedláčka.

36:04
    Olomoucká křídla čtvrté formace se zaskakujícím centrem Dopitou zavřeli Písek na více než minutu před jejich brankou. Pálil Dopita, pálil Rác, ale pátou branku domácí hráči stále nepřidali.

37:26
    Radek Bělohlav (PIS) - dvě minuty za krosček.

38:18
    Písek si nakonec odveze nepopulárního bůra. Olomoucká pětka si rozebrala bránící čtverku Písku a na konci stál zakončující PETR HALUZA. Asistence: Jiří Ondrušek Jiří Řípa.

39:41
    Olomoučtí hráči dohrávají druhou třetinu s kotoučem pod kontrolou.

40:00

40:01

40:24
    První střelu ve třetí třetině vyslal hostující Šperger, Kašík si s jeho štiplavým projektilem poradil.

42:14
    Kdykoliv se někdo z hostů dostane s pukem do útočné třetiny, nikdo z jeho spoluhráčů jej nedoplní. Přes půl ledu se proháčkoval Vaniš, proti třem Kohoutům mu však nepomohl nikdo z jeho spoluhráčů a akce tak skončila pro Písek nezdarem.

44:38
    Zakázané uvolnění Olomouce. Hra přestává mít náboj, jakoby měli domácí splněno a Písek nemá o co hrát.

45:56
    Šlahař hledal před brankou Koloucha, tomu vypíchl puk v poslední chvíli obětavý Všetečka.

48:03
    Dopita si hrál chvíli za Sedláčkovou brankou s pukem, pak našel svižnou přihrávkou Lhotského, který puk promáchl. Ke kotouči se dostal Havran, jenž jej odpálil na zakázené uvolnění.

Dnešnímu utkání přihlíží 1186 diváků.

50:17
    Obrázek hry se nám ustálil. Olomouc kombinuje ve třetině Písku, ale střela nepřichází. Následně hosté odpálí kotouč co nejdál od své branky.

51:12
    Olomouc zkusila téměž půlminutovou hru ve výhodě, ale bez brankového efektu. Adam Lukačovič (PIS) obdržel dvě minuty za držení protihráče.

52:12
    Přesilovou hru si vzala na svá bedra první formace a to velmi úspěšně. Kucharczyk přihrál přes brankoviště k druhé tyčce a osamocený PAVEL SELINGR zametl puk do sítě. Asistence: Radim Kucharczyk, Jiří Dopita.

53:02
    Utkání se pomalu, ale jistě mění v exhibici Olomouce. PETR HALUZA si sjel mezi kruhy a svou druhou brankou v utkání zvyšuje vedení Kohoutů. Asistence: Jakub Bartoň.

54:21
    Písek se hodně dlouhou dobu nedostal přes červenou čáru. Hráči Olomouce touží po navýšení skóre.

54:40
    Až nyní hosté vyhazují, ale hra plynule pokračuje.

55:18
    Osmou branku měl na holi Radim Haas, Sedláček se ale stihl přesunout a jeho ránu vytěsnil do rohu.

56:13
    A branka číslo osm nakonec skutečně přišla. Jiří Dopita našel krásnou příhrou v mezikruží PAVLA SELINGERA a ten svou druhou brankou prostřelil Sedláčka. Asistence Jiří Dopita.

56:58
    Alespoň o čestnou branku se pokušil Jozef Lukáč, ale vypadá to, že Libor Kašík dnes nehodlá pustit žádnou branku.

59:00
    Divácí žádají deset branek, ale dnes to již Kohouti zřejmě nestihnou. Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.

60:00

Dnešní utkání mělo jasného lídra a to domácí Olomouc, která nakonec dokázala nasázet Písku osm branek. Vítěznou brankou se ukázala být přesná Šlahařova trefa již ze druhé minuty. Z Olomouce přeji pěkný večer. (20:06:05)

Ondřej Pavelka

Branky a nahrávky: 2. Šlahař (Kolouch), 13. Pekr (Haas, Rác), 15. Ondrušek (Pšurný), 19. Dopita (Lhotský, Kucharczyk), 39. Haluza (Ondrušek, Řípa), 53. Selingr (Kucharczyk, Dopita), 54. Haluza (Bartoň), 57. Selingr (Dopita)

IHC Králové Písek: Sedláček (Vajner) – Němeček, Všetečka, Lukačovič, Havran, Lukáč, Parýzek, Kanov – Nouza (C), Šperger, Mrkvička – Nedorost, Luňák, Bělohlav – Polodna S., Vaniš, Žovinec – Mošovský, Ferebauer, Kudrna.

Rozhodčí: Zubzanda – Guth, Rittich