2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
HBC Plzeň
Pátek 28.10.2011, 16:00CROSSDOCK Extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Přeji příjemné sváteční odpoledne z Kladna, kde se v dnešním utkání hokejbalové Tipgames extraligy utká aktuáln druhý tým tabulky, domácí HBC Alpiq Kladno, s hostujícícm týmem HBC Plzeň, který se v tabulce nachází na osmém místě.

Utkání za malou chvíli začne, sestavy dodám během první přestávky.

00:01

0:15
    Utkání začalo strkanicí v útočném pásmu domácích.

1:08
    První ránu na kladenskou branku vyslal z dálky Zrna.

1:24
    Před brankou Alpiqu se octl Groňka, jeho střelu domácí zblokovali.

3:01
    Plzeň právě vstřelila branku!
    A hosté se rychle ujímají vedení. Střelou od modré čáry se prosadil STANISLAV VALENTA. Asistence: Průcha

3:25
    Do další šance se tlačil hostující Gřonka. Jeho průnik zastavil až u branky jeden z domácích obránců.

4:11
    Ogurčák nabíhal do přečíslení, jeho nahrávka ale nebyla přesná.

5:50
    Před branku se tlačil Příhoda, při zpracování byl ale faulován Valentou, který si jde odsedět trest na dvě minuty za sekání.

7:08
    Krásnou souhrou se teď prezentovali domácí, v útočném pásmu rozebrali hostující čtveřici. Na konci akce byl Hnízdil, jeho střelu do odkryté části branky však zastavil rychle se přesunuvší Semera.

7:50

8:12
    A hosté si vyzkouší i přesilovku. Na trestnou jde za Štěpáník za držení.

9:15
    Příhoda vystihl rozehrávku a jen tak tak že se nedostal do samostatného nájezdu.

10:12
    Ani hosté se v přesilovce neprosadili a domácí jsou v plném počtu.

11:24
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Oba týmy se snaží o útočení.

11:40
    Nahození Regnera Jirotka raději podržel.

11:40
    A při přerušení je vyloučen domácí Honický za sekání, hosté hrají znovu přesilovku.

12:21
    Zatím se však Plzeňským nedaří usadit se v útočném pásmu.

13:40

14:27
    Kouba pálí od modré nad.

14:54
    Těsně před koncem třetiny se do šance dostával domácí Příhoda. Byl zahákován a Peroutka je vyloučen za hákování.

14:58
    Kladno právě vstřelilo branku!
    A domácí se těsně před sirénou radují, i když hosté mohutně protestují. Střelou z mezikruží se prosadil MARTIN NEDVĚD mezi betony hostujícího gólmana Semery. Míček se rychle odrazil z branky, bylo slyšet i cinknutí tyčky, a tak hosté reklamují, že šlo pouze o tyč. Rozhodčí si ale za svým rozhodnutím stojí. Asistence: Radek Šíma

15:00

Střely na branku v první třetině: Domácí 5, hosté 6.

V první třetině jsme sledovali vyrovnaný hokejbal, ani jeden z týmů se nedokázal dostat do výraznějších šancí, i když hosté z Plzně byli přece jen o něco aktivnější. Ujali se také vedení, v úvodu se trefil Valenta. Za domácí však tsně před koncem třetiny srovnal Nedvěd, a tak na výsledkové tabuli svítí stav 1:1. Druhá třetina začne asi v 16:37.

15:01

15:16
    Druhá třetina začala tlakem hostí, který řeší domácí pouze za cenu faulů. Kouba je vyloučen za hákování.

17:01
    Domácí se zatím v klidu brání a podnikají nebezpečné protiútoky.

17:10
    Teď se dokonce Ogurčák objevil sám před brankou, tu ale přestřelil.

17:16
    Domácí v plném počtu, přesilovka se Plzni vůbec nepovedla.

Sestavy obou týmů:

HBC ALPIQ Kladno: Jirotka, Hájek - Kudela, Kouba, Dědič, Honický, Soukup, Čermák - Šíma J., Příhoda, Nedvěd, Šíma R., Nosek, Hnízdil, Štěpáník, Ogurčák, Tvarůžek

HBC Plzeň: Semera, Ulč - Slauel, Kavalír, Beránek, Peroutka, Hofmeister, Valenta - Benedikt J., Lendl, Kejř O., Průcha, Liška, Zrna, Polívka, Kejř J., Gřonka, Benedikt O., Strejček

Rozhodčí: .

18:00
    Honický nabil na modrou Dědičovi, Semerovy betony sklaply včas.

18:50
    A Šímovu ránu od modré tentokráte zastavila Semerova lapačka.

19:57
    Před brankou hostí se vytvořila mela, ani jednomu z kladenských hráčů se ale nepodařilo dorazit míček do branky.

20:25
    Přečíslení domácích zastavil ofsajd.

20:42
    Jirotka včasným vyběhnutím zastavil rodící se šanci hostí.

21:16
    Domácí si zkusí přesilovku, za nedovolené bránění je vyloučen Benedikt.

21:46
    A domácí budou hrát dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Zrna je vyloučen za napadení.

22:28
    Semera vytáhl proti Šímově ráně krásný semafor!

22:59
    A stihl se přemístit i proti Hnízdilovi, na kterého už zívala odkrytá část branky.

23:16
    Hosté ve čtyřech.

23:46
    A hosté se ubránili i v následném oslabení čtyř proti pěti, i když tlak domácích byl drtivý.

23:48
    Ale z tlaku pramení další plzeňský faul a domácí hrají znovu přesilovku. Za sekání jde ven Kavalír.

24:45
    Hosté se teď brání dobře.

25:03
    Tak to už neplatí, domácí se rychle dostali do útočné třetiny, ve které Ogurčák přihrál mezi kruhy MICHALU DĚDIČOVI, který pozemní střelou posílá Alpiq do vedení. Asistence: Ogurčák

26:41
    Kudela propadl na polovině hřiště, a Benedikt se řítil sám na branku. Zkusil střelu na lapačku, Jirotkova lapačka však vystřelila včas. Dobíhající Kouba ale bránil Benediktovi nedovolen, a tak si musí jit odpykat dvouminutový trest.

27:35
    Ondřej Kejř pálí od modré těsně vedle.

28:27
    Kejř nahazoval míček na branku, k teči se ale žádný z hostujících útočníků nedostal.

28:41
    A domácí jsou v plném počtu.

29:11
    Valenta chtěl přidat svůj druhý dnešní gól, jeho střela ale byla sražena mimo branku.

29:36
    Další střelu od modré na Jirotku vyslal Peroutka.

29:53
    Domácí teď vyloženě čekají na sirénu. Hosté je znovu uzamkli v obranné třetině a domácí se brání pouze zakázaným uvolněním.

30:00

Druhá třetina nabídla pouze jeden gólový moment, v přesilovce se prosadili domácí a ujali se tak před posledním dějstvím jednobrankového vedení. Třetí třetina začne přibližně v 17:19.

Střely na branku ve druhé třetině: domácí 11, hosté 7.

Dnešní utkání sleduje 80 diváků.

30:01

31:05
    Třetí třetina začala ve velkém tempu. Domácí ji začnou přesilovkou, za podražení je vyloučen Kavalír.

31:45
    Štěpáník sám před brankou, míček mu na poslední chvíli ustřelil jeden z obránců.

33:05

33:19
    A hosté si vyzkouší přesilovku. Za napadení je vyloučen Tvarůžek.

33:40
    Z úhlu to zkoušel Beránek, jeho střela šla vedle.

34:17
    Do přihrávky, která směřovala na Kejře před brankou strčil jeden z domácích obránců hůl.

35:06
    Na zemi se teď po střetu v útočném pásmu svíjí hostující Beránek, doufejme, že jeho zranění nebude nijak vážné.

35:19
    Domácí jsou v plném počtu.

37:12
    Benediktova rána z mezikruží se k Jirotkovi nedostala.

37:34
    Štěpáník si drzým průnikem vykoledoval faul. Na trestnou jde Ondřej Kejř za podražení.

38:32
    Dědič to dvakrát zkoušel od modré, jeho rány byly ale pokaždé zblokovány.

39:30
    Kladenští vytvořili velký tlak v obraně hostí, Semera ale všechny pokusy i s trochou štěstí chytá.

39:34

40:50
    Hnízdil vystihl přihrávku a utíkal sám na Semeru, jeho střela trefila ale pouze vyrážečku hostujícího gólmana.

42:06
    Přerušená hra v útočném pásmu domácích. Hra se stěhuje k Semerovi.

42:25
    A útočné snahy Plzeňských zastavuje ofsajd.

42:42
    Šíma ranou ze strany trefuje pouze boční síť.

43:44
    Hosté mají asi poslední šanci s výsledkem něco udělat, na trestnou lavici jde Honický za podražení a hosté hrají přesilovku.

43:44
    Lépe řečeno budou ji hrát po oddechovém čase.

44:05
    Hosté hrají v šesti proti čtyřem.

44:31
    Teč Slauela jde mimo branku.

45:00

Střely na branku ve třetí třetině: Domácí 8, hosté 4

Na skóre se ve třetí třetině již nic nezměnilo, a tak se domácí radují z ubojované výhry 2:1. Zápas nabídl opravdu urputnou podívanou, ostatně tak je tomu ve vzájemných zápasech těchto soupeřů zvykem. S konstatováním, že Alpiq si ve svátečním podvečeru připisuje do extraligové tabulky tři body za výhru 2:1 se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek svátečního dne a poté i víkendu. U dalších onlajn přenosů z hokejbalové extraligy s Vámi těším na shledanou. (17:48:35)

Martin Kadlec

Branky a nahrávky: 15. Nedvěd (Šíma R.), 26. Dědič (Ogurčák) - 4. Valenta (Průcha)

HBC Kladno: Jirotka, Hájek - Kudela, Kouba, Dědič, Honický, Soukup, Čermák - Šíma J., Příhoda, Nedvěd, Šíma R., Nosek, Hnízdil, Štěpáník, Ogurčák, Tvarůžek