Litvínov – Slavia 6:5 (po s.n.) | Pardubice – Zlín 6:1 (kon.) | Liberec – K. Vary 3:2 (po s.n.)
po s.n.
Bílí Tygři Liberec
3:2 (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)
HC Energie Karlovy Vary
Středa 02.11.2011, 18:30 • Tipsport arena • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Utkání posledního týmu v tabulce se třetími Bílými Tygry začne už za necelých sedm minut. Sestavy obou týmů zůstávají oproti minulým kolům nezměněné, jak to bude s brankáři se za malou chvilku uvidí.

Zatímco Energetici se po nových akvizicích chtějí zvednout z dna hokejové extraligy, Tygři se chtějí přiblížit prvnímu místu s novými reprezentanty Petrem Nedvědem a Markem Trončinským. Karlovarští Lukáš Pech a Petr Kumstát v nominaci na Karjala Cup také figurují, avšak mezi náhradníky.

Právě dozněla česká hymna, za pár okamžiků zápas už vypukne.

Ještě předtím ale Petr Nedvěd podepíše Chartu fair play.

00:01

0:14
    První útok Tygrů začal nahozením od Nedvěda.

0:35
    Do ofenzivní třetiny se díky nahození dostala i Energie, nyní sudí hru přerušuje.

0:35
    Jan Výtisk (LIB) totiž dostává dvě minuty za hákování.

0:43
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Energie předvedla perfektní využití přesilovky. Po počáteční střele Gřegořka od modré čáry doklepl kotouč do branky MICHAL MIKESKA.
    Asistence: Petr Gřegořek, Martin Zaťovič.

0:55
    Tygry dnes poprvé zastavuje icing.

1:12
    Pinc ukrývá střelu Melenovského do lapačky.

1:33
    Liberecký pokus o útok končí po zmařené přihrávce také ofsajdem.

1:44
    Výtiskovu prudkou přihrávku Bortňák nevystihl, a tak tu máme další icing.

2:05
    Tygři se snaží dostat puk z pásma, Pech ale odvádí dobrou práci, čímž znepříjemňuje libereckým bekům rozehrávku.

2:20
    Tygři se ani tentokrát nedohodli, a tak tu je další icing.

2:29
    Bulíř to zkusil po zemi, pro Salfického to ale byl opravdu lehký zákrok.

2:57
    Energetikům se podařilo vyhodit, icing z toho ale nebude.

3:19
    Marek Trončinský opět ukázal svou reprezentační formu, když najel s pukem až do brankoviště Salfického. Poté ještě přijel ke karlovarské brance Kudrna, zkušeného gólmana však nepřekonal.

3:39
    Kudrnův pas se od hostujícího obránce odrazil směrem na branku, avšak pouze projel brankovištěm hostů.

4:23
    Do útočného pásma chtěl projet Zucker, Derner se mu ale postavil pěkným hitem u hrazení.

5:22
    Pechův první pokus Pinc vyrazil před sebe, ani dorážka stejného hráče libereckého gólmana nepřekonala.

6:21
    Hosté jsou nyní ofenzivnější, ale liberecká obrana s nimi stačí držet krok.

6:34
    Tentokrát se dopředu hrnuli i Tygři, v cestě jim ale stálá modrá čára, kde byl odpískán ofsajd.

7:45
    Tygři už se málem dostali k branku ohrožující střele, obrana Energie ale včas zasáhla.

8:08
    Krejčík už se málem hrnul do samostatného úniku, pěkně ho ale odstavila karlovarská obrana.

8:24
    Kumstátova střela z levého kruhu letěla nad.

8:38
    Mikeska tečoval kotouč na branku, Pinc mu ale nastavil beton.

9:21
    Nedvěd dostal své spoluhráče do vyložené šance, Bartovič ale před odkrytou brankou trefil vzdálenější roh ledové plochy.

10:28
    Štich poslal Karlovarské z útočného pásma zpět do obranné třetiny.

10:59
    Kica poslal puk na teč, Krejčík ho ale o kousek přejel.

11:15
    V šanci opět Petr Kica, hbitý forvard přetlačil karlovarskou obranu, přes Salfického však puk nedostal.

11:30
    Darrell Hay to zkusil od modré čáry, i přes teč jej však Salfický zastavil.

11:43
    Hay nyní zaváhal ve vlastním území, mohl z toho těžit Mikeska, který po přihrávce od Skuhravého pálil nad.

11:51
    Po přihrávce Mocka puk za Pince jako dělem vypálil VÁCLAV SKUHRAVÝ.
    Asistence: Petr Mocek, Michal Mikeska.

12:12
    Liberec právě vstřelil branku!

Petr Nedvěd vyslal do samostatného úniku MILANA BARTOVIČE, který akci zakončil povedenou střelou za záda Salfického.
    Asistence: Petr Nedvěd, Jaroslav Kudrna.

12:48
    Energetici se nyní vydali do nadějné ofenzivy, sudí však zapískal ofsajd.

13:09
    Michal Bárta prověřoval svou koncovku od modré čáry, tentokrát branku soupeře netrefil, a tak Salfický zasahovat nemusel.

13:42
    Bartovič rychle vletěl do útočné třetiny, Trončinskému se však nepodařilo udržet kotouč, a tak musí zpět.

14:28
    Gřegořek střílel svižně od modré, branku ani on netrefil.

14:51
    Na icing tentokrát odehráli puk hosté.

15:56
    Zucker pálil z první, liberecká obrana však byla v dobré pozici a zblokovala jeho pokus.

16:05
    Sám před Salfickým se objevil Petr Nedvěd, snažil se zakončovat kolem karlovarského brankáře, ten si ho ale pohlídal.

16:36
    Od modré pálil Travis Gawryletz, obrana pokus blokuje.

16:57
    Tomáš Urban (LIB) si jde sednout za katr za podražení.

17:37
    Tygři se osvobozují, Derner vyhazuje.

18:16
    Hostům se přesilovka vůbec nedaří, a tak ji tráví především na vlastní polovině ledové plochy.

18:45
    Tygři opět vyhazují a bude to už asi naposledy v této početní výhodě.

19:07
    Energetiky zastavuje postavení mimo hru.

19:41
    Po liberecké šanci, kterou zakončoval prudkou střelou Martin Čakajík, jde pykat Michal Gulaši (KVA) na dvě minuty za hákování.

20:00

V první třetině nepříliš zaplněné ochozy Tipsport areny viděly vyrovnaný, avšak ne zrovna šancemi nabitý hokej. Více šancím musel čelit zkušený Dušan Salfický, ale Marek Pinc také nebyl bez práce. Zatím po dvou povedených trefách Michala Mikesky a Václava Skuhravého a jednom snížení stavu od Milana Bartoviče vedou hosté 1:2.

Druhá třetina začne přibližně v 19:26.

20:01

20:36
    Hostům se oslabení daří, Gřegořek se dokonce dostal ke střele a následovně mohl dorážet Mikeska, puk ale nedostal do ideální pozice.

20:58
    První velkou šanci přesilovky měl Jaroslav Kudrna, Salfický si připisuje zákrok.

21:40
    Nedvědův pokus byl zblokován vysoko do ochranné sítě.

21:45
    Hay to zkusil z úhlu, Salfický s pokusem moc práce neměl.

22:30
    Žádný z týmů se nedokáže prosadit ve svém útočném pásmu.

23:04
    Tygři vyhazují na icing.

23:33
    Puk teď obloukem zamířil na libereckou střídačku, Stejskal ho chytil do lapačky.

25:17
    Energetici teď uzamkli domácí tým v jejich pásmu, pokusy Františka Skladaného a Rastislava Deje z velkého tlaku ovšem v brance neskončily.

26:04
    Bartovič z rohu centroval před branku, puk ale prosvištěl brankovištěm a po chvilce kotouč skončil mimo hřiště.

26:28

TOMÁŠ VAK ihned po přejetí modré čáry zamířil, napřáhl a vypálil přímo do šibenice. Tvrdá rána vyrovnává stav zápasu na 2:2.
    Asistence: Lukáš Krejčík.

27:34
    Dej to zkoušel z pravého kruhu, puk zajímavě proskočil, branku však nenašel.

28:08
    Melenovského lajna si začala vytvářet tlak, a tak Tygři raději uklízejí puk na icing.

28:34
    Icing i na druhé straně hřiště.

29:02
    Kudrna prodlužoval šanci na Bartoviče, ten z úhlu pálil do rychlého Salfického.

29:14
    Zaťovičova pěkná střela narazila do plexiskla nad a za Pincovou klecí.

29:40
    Vantuch střílel z otočky, puk doklouzal po zemi až k Salfickému.

30:59
    Momentálně zápas pokračuje bez šancí.

31:04
    Trončinský nahodil kotouč za karlovarskou branku.

31:17
    U vlastní klece hodně riskoval Michal Gulaši, ani jeden z najíždějících Tygrů mu však kotouč nesebral, a tak se mu podařilo vyhodit.

32:10
    Energetici budou rozehrávat od vlastní branky.

32:44
    Petr Kica (LIB) jde pykat za hákování.

32:49
    Pinc Gawryletzův pokus od modré vůbec neviděl, kotouč ho nakonec trefil do masky.

33:07
    Tygři vyhazují do karlovarského pásma.

34:10
    Od modré to zkoušel Gulaši, střelu ale blokuje dvojice hráčů před brankou.

34:45
    Tygrům se oslabení i tentokrát povedlo.

35:09
    Mocek odehrává na icing.

36:08
    Melenovského útok jako obvykle způsobuje Tygrům potíže, zatím se ale ke střele nedostal.

36:23
    Zakázané uvolnění Liberce.

36:27
    Gřegořek pálil od modré, vystřelil ale i část své hole.

37:19
    Tentokrát dělá potíže na druhé straně formace Bulíř-Krejčík-Bortňák, energeičtí mladíci se ale k přesné střele nedostali.

37:51
    Pech měl šanci v ideální pozici, střelu blokuje obrana.

38:44
    Před Melenovským byla už jen odkrytá branka, skvělým zákrokem zabránil v přesné střele veteránovi David Kajínek.

39:37
    Za soupeřovou brankou vybojoval kotouč Tomáš Urban, po pěkných kličkách Michala Bárty pálil Antonín Dušek, Dušan Salfický ale jejich působení na ledě ukončuje pěkným zákrokem proti relativně neškodné střele.

40:00

Ve druhé třetině se tempo zápasu moc nezměnilo, po vyrovnání Tomáše Vaka Energetici převzali mírnou nadvládu nad zápasem, vstřelit gól se jim ale nepodařilo.

41:14
    Hru zastavuje sevření kotouče, kterého se dopustil Marek Trončinský.

41:43
    Gawryletz vyslal efektivním pasem do útoku Františka Skladaného, jehož střelu z úhlu zastavuje lapačkou Marek Pinc.

41:53
    Nedvěd se snažil probít do útoku, přes modrou čáru neprošel.

42:03
    Tomáš Urban se doslova tlačil do branky Varů, nakonec gól nedal, avšak převrhl nejprve Salfického, pak také posunul branku.

42:36
    Tygry zastavuje ofsajd.

42:47
    Zaťovič v pěkné pozici proťukával puk až k Pincovi, liberecký brankář však čelí pokusu s jistotou.

44:00
    Čakajík místo střely od modré zvolil přihrávku k Nedvědovi, ten z ideální pozice zakončoval do klubka hráčů před Salfickým.

44:32
    Dnešní utkání zde sleduje 4 122 diváků.

44:52
    Icing Tygrů.

45:14
    Kudrna se snažil probojovat k Salfickému, karlovarská obrana si s ním poradila, přestože celá situace vypadala hodně neobratně.

46:12
    Energetici kontrolují puk u vlastní svatyně.

47:07
    Pěknou šanci měl před chvilkou Kumstát, kterého zastavil vypíchnutím puku Jan Výtisk, na druhou stranu se dral Jaroslav Kudrna, přes modrou čáru ani tentokrát neprošel.

47:47
    Michal Bárta (LIB) dostává dvě minuty za hákování, jeho spoluhráč Jaroslav Kudrna dostává 10 minutový osobní trest za nesportovní chování.

48:21
    Skuhravého pokus hledající teč skončil na betonech Pince, tato přesilovka se hostům zatím daří lépe než ty předchozí.

48:45
    Výtisk vyhazuje kotouč.

49:04
    Kumstát to zkoušel, zastavila ho vyrážečka.

49:32
    Bartovič při oslabení zkoušel střelu z pravého kruhu, Salfický ji chytil.

50:07
    Pinc si vybruslil z branky a přikrývá kotouč.

50:44
    Petr Nedvěd v ohromné šanci trefuje tyčku.

52:00
    Utkání pokračuje bez šancí.

53:16
    Po dlouhé pasáži bez příležitostí konečně přikrývá Marek Pinc kotouč, a tak je na řadě komerční přestávka.

53:20
    Skuhravý pálil ihned po buly, Pinc ho zastavuje.

54:02
    Lukáš Derner pálil od modré na branku přemísťujícího se Salfického, puk letěl ale o půl metru vedle.

54:39
    Vantuchova střela do brusle obránce se odráží do rohu kluziště.

55:33
    Bortňák se přes Noska nedostal, Výtisk ale vykoledoval faul Petra Mocka (KVA), který dostává menší trest za nedovolené bránění.

56:05
    Zajímavou šanci měl Michal Bulíř, přesilovku ale neproměňuje.

56:49
    Dopředu se hnal Marek Trončinský, před branku ale uklouzl o hůl spoluhráče, rozhodčí nevylučuje.

57:22
    Tygři si vybudovali pěkný tlak, po Čakajíkově střele měl šanci ještě Nedvěd, tečovaný kotouč však doskákal za branku Energie.

58:46
    Sudí píská proti Tygrům přihrávku rukou.

59:13
    Nedvěd poslal pas k Bartovičovi, který trefil pouze boční síť, hned poté se dostal opět k puku Nedvěd, tentokrát jej zastavily betony Salfického.

59:50
    Skuhravého dalekonosnou střelu zastavuje lapačka Pince.

60:00

Po třetí třetině, která branku nepřinesla, bude následovat maximálně pětiminutové prodloužení, po kterém, v případě že nepadne gól přijdou nájezdy.

Prodloužení začne přibližně ve 20:58.

60:01

60:30
    Derner nahodil kotouč do rohu.

60:57
    V prodloužení zatím hrají s pukem pouze Tygři.

61:23
    Po Výtiskově teči končí puk na liberecké střídačce.

61:42
    Trončinský se probil až k hrazení za karlovarskou brankou, tam ale kotouč ztratil.

61:58
    Do šance mohl jít Tomáš Urban, puk byl ale rychlý, a tak se k němu dříve dostal Salfický.

62:13
    Po Gawryletzově střele zazmatkovali Pinc a Čakajík, bekovi se ale podařilo odpálkovat puk do rohu.

62:31
    Po Dernerově pasu následuje ofsajd.

62:59
    Před branku si na přihrávku sjel David Nosek, puk jeho hůl naštěstí pro domácí přeskočil.

63:59
    Trončinský prokličkoval až k brance, snažil se centrovat, ale nikoho nenašel.

64:13
    Hru zastavuje vysoká hůl.

64:28
    Skladaný přihrál před branku Mikeskovi, forvard ale puk netrefil.

64:54
    Kudrna vypálil po Nedvědově pasu z první, Salfický vyráží lapačkou.

64:59
    Po Nedvědově ráně se snažil dorážet Čakajík, na puk, který putoval po brankové čáře ale nedosáhl.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Po prodloužení je na karlovarské obraně vidět, že poslední šanci budou ještě pár vteřin rozdýchávat. Poté přijdou na řadu samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

Jako první pojede Martin Zaťovič.

Pinc vytěsňuje pokus vyrážečkou.

Michal Bárta proměňuje! Salfickému propadl puk výstrojí.

Mikesku zastavuje Pinc, který zavřel mezírku mezi betony.

Petr Nedvěd proměňuje skvělou střelou nad vyrážečku.

65:00

Rozhodující nájezd zápasu si připisuje MICHAL BÁRTA.

Z liberecké Tipsport areny to je vše, zatímco Vary se dotáhly na Mladou Boleslav, Tygři zase na Spartu.

Přeji Vám pěkný zbytek hokejového večera. (21:12:42)

Radoslav Vavřina

Branky a nahrávky: 13. Bartovič (Nedvěd, Kudrna), 27. Vak (Krejčík), 65. Bárta - 1. Mikeska (Gřegořek), 12. Skuhravý (Mocek, Mikeska)

Bílí Tygři Liberec: Pinc (Stejskal) - Čakajík, Hay, Výtisk, Trončinský, Derner, Holub, Kajínek, Štich - Kudrna, Nedvěd, Bartovič - Bortňák, Vak, Krejčík - Bárta, T.Urban, Dušek - Vantuch, Bulíř, Kica.
    HC Energie Karlovy Vary: Salfický (Závorka) - Gründling, Bombic, Nosek, Mocek, Gřegořek, Gulaši, Gawryletz, Rohan - Košťál, Pech, Kumstát – Mikeska, Skuhravý, Zaťovič – Skladaný, Melenovský, Dej – Kuběna, Kupec, Zucker.

Rozhodčí: Šír, Souček - Bádal, Kis.