Šumperk – Olomouc 4:1 (kon.) | Hr. Králové – Beroun 4:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Třebíč 3:4 (po s.n.)
Benátky n/J – Písek 3:2 (kon.) | Most – Jihlava 0:2 (kon.) | Ústí n/L – Kadaň 5:1 (kon.)
Chomutov – Litoměřice 3:2 (po pr.)
DRACI PARS ŠUMPERK
4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
HC Olomouc
Sobota 19.11.2011, 17:00 • Šumperký zimní stadion • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vítejte u online přenosu z 24. kola 1. hokejové ligy. Letos podruhé se utkají Salith Šumperk a HC Olomouc. První vzájemné střetnutí vyšlo lépe Kohoutým, kteří na svém ledě zvítězili 7:2. Více než průměrně zaplněná šumperská hala však slibuje, že hosté to zde nebudou mít vůbec jednoduché.

Pro domácí fanoušky bude mít toto střetnutí specialní náboj i díky tomu, že se do místní haly vrací šumperský odchovanec Jiří Dopita, který vsak nastoupí v dresu hostí.

Jedinný otázník před zápasem byl, kdo nastoupí v bráně hostů. Již teď je jasné, že hostující svatyni bude střežit Štefan Žigárdy.

00:01

00:01
    Olomouc vyhrála úvodní buly.

0:35
    Vyloučen hráč hostí Pekr za nedovolené bránění.

1:35
    Hosté jsou pod velkým tlakem, ale všechny prozatimní šance likviduje Žigárdy.

2:35
    Domácí první přesilovou hru nedokázali využít.

3:22
    Zakázené uvolnění hostů.

3:23
    Marek Haas objíží branu a střílí, ale jeho pokus opět pokryl brankář Žigárdy.

4:33
    Bezchybná domácí obrana nepouští vůbec hosty do útočné třetiny.

5:05
    Možnost přesilové hry dostanou i hosté. Za hákování jsi jde trest odpykat Ondráček.

6:47
    Domácí se úspěšně brání.

7:25
    Ihned z trestné lavice se do brejkové možnosti dostal Ondráček, ale jeho pokus brankář Žygárdy kryje.

7:58
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Po skvělé přihrávce od Jiřího Řípy skóruje hostující PETR HALUZA. Asistence: Jiří Řípa, Matěj Pekr.

8:15
    Draci právě vstřelili branku!
    ALEŠ HOLÍK se po přihrávce od Vrány dostal před bránu a skvělým zakončením nedává Žigárdymu šanci. Vyrovnáno 1:1. Asistence: Lukáš Vrána.

10:01
    Hosté se z pravého křídla dostavají do šance, ale nebezpečný pokus kryje domácí Štúrala.

10:47
    Olomoučtí hokejisté mají nyní převahu, což dokládá téměř minutová hra v útočném pásmu. Ale bohužel pro hosty bez gólového vyústění.

12:37
    Neuvěřitelný zákrok nyní předvádí domácí gólman Šturala, který kryje téměř stoprocentní šanci hostů.

12:53
    Vyloučen hráč Šumperka Martin Novotný za držení.

12:54
    Hosté tak mají již druhou možnost přesilové hry v dnešním zápase, první se jim využít nepodařila.

13:35
    Draci se úspešně brání a puk vyhazují.

15:50
    Po chvilce si hosté opět zahrají přesilovou hru. Na trestnou lavici za hákování míří šumperský Červenka.

15:49
    Po buly domácí úspěšně vyhazují puk.

16:39
    Mikelovu tečouvanou střelu bezproblémů chytá Štúrala.

17:28
    Šumperští hokejisté získavají buly v útočném pásmu, dávají tak svým hráčům možnost vystřídat.

18:00
    Poslední 2 minuty první třetiny.

18:59
    V těchto chvílých převládá hra ve středním pásmu. Ani jedno z mužstev se nemůže dostat do útočné třetiny.

19:59
    Domácí bruslí poslední vteřiny první třetiny s pukem na holích. Do kabin se jde za stavu 1:1.

20:00

V první třetině byla hra velmi vyrovnaná, o čemž i vypovídá statistika vyhraných buly v poměru 12:9 pro šumperské hokejisty.

20:01

21:29
    Domácímu Holíkovi sjel puk z hole v tu nejnevhodnější možnou chvíli, brána hostů byla zcela odkrytá.

22:31
    Olomoučtí hokejisté se z pravého křídla dostavají až před svatyni domácích, ale Pekrův slabý pokus kryje Štúrala.

23:12
    Šumperší hokejisté nyní úspěšně napadají rozehrávku hostů. Těm se nedaří si přesně přihrát a tak puk končí na zakázaném uvolnění.

25:03
    Domácí Karel Plášek dostává do samostatného nájezdu, Žigárdy však jeho tvrdou střelu příklepem vyráží.

25:28
    Vhazovat se bude před gólmanem Štúralou, domácí Pastor totiž sevřel puk rukou.

25:46
    Domácí fanoušci se dožadují odpískání faulu na adama Červenku, rozhodčí Kubičík však tento zákrok jako faul neposoudil.

26:58
    Šumperk se dostává do situace 2 na 1, ale Žigárdy Holíkův pokus chytá.

27:03
    Vyloučen hráč Šumperka tomáš Pastor za podražení.

28:03
    Olomoučtí se usazují v útočném pásmu, domácí ale po pár okamžicích vyhazují kotouč.

29:29
    Kahouti velice rychle rozehrávají a Janáček se dostává do střelecké pozice, ale jeho nebezpečnou střelu vyráží koncem lapačky Štúrala.

29:57
    Vyloučen hráč hostů Martin Janáček za sekání.

30:59
    Hosté vyhatují puk z obranného pásma.

31:34
    Domácí se bleskurychlou spoluprácí dostávají až před gólmana Žigárdyho, ten ale Vránův pokus chytá.

31:59
    Trest za příliš mnoho hráčů na ledě jde odpykat za domácí Tomáš Pastor.

32:33
    Domácí Tesařík se po střetu se soupeřem těžce zvedá z ledu. Ale utkání nejspíš dohraje.

34:43
    Hosté se dostávají do obranné třetiny domácích, ale velký tlak ke gólovému efektu zatím nevede. Domácí vyhazují.

33:59
    Šumperk v plném počtu.

34:45
    Draci se ihned dostávají do útočného pásma. Červenkova střela od modré však ke gólu nevede.

35:10
    Šumperští hokejisté si zahrají přesilovou hru. vyloučen hráč Olomouce Michal Nedbálek za hákování.

35:56
    Domácí se okažitě usazují v útočném pásmu. Střela Veleckého však končí pouze na Žigárdyho masce.

36:25
    Hráčí domácího celku přejeli příliš rychle přes modrou čáru, odpískán ofsajd.

37:05
    Hosté se ubránili.

38:53
    Velecký bojuje o puk v rohu útočné třetiny, ale hosté mu puk z hole nakonec ukradli.

39:42
    Do brejkové akce se dostavají domácí, ale Červenkovu střelu likviduje v této třetine bezchybný Žigárdy.

40:00
    Do kabin se jde za stejného stavu, jako se odcházelo po první třetině, tedy 1:1.

40:00

Ve druhé třetině se hned do několika brejkových příležitostí dostali domácí hokejisté, avšak Žigárdy vždy svými zákroky soupeře vychytal. Statistika vyhraných buly hovoří po druhé třetině mírně pro hosty v poměru 23:18.

Dočkají se domácí vítězství v řadné hrací době, nebo sťastnějšími budou hosté? Na to vše nám odpoví třetí třetina, která právě začíná.

40:01

40:01
    Domácí vyhráli první buly ve třetí třetině.

40:36
    Zakázané uvolnění domácích.

41:05
    Nepřesnou rozehrávku domácích zachytává Pekr, který okamžitě vysíla střelu na domácí svatyni. Štúrala však jeho pokus kryje.

41:23
    Vyloučen hráč Olomouc za podražení.

43:00
    Šumperským se prozatím nedaří trvale usadit v pásmu hostů.

43:23
    Olomouc v plném počtu.

44:55
    Hosté střídají, puk za vlastní bránou drží Marosz.

45:11
    Buly v útočném pásmu Kohoutů .

45:53
    Domácí podnikají rychlý výpad, avšak tato akce nevedla ani ke střele.

46:47
    Hra se přeléva z jedné strany na druhou, ale ani jedno možstvo se ke střeleckému pokusu dostat nedokázalo.

38:40
    Domácí se dostávají do obrovské šance, ale bohužel Hass pálí jenom do tyče.

48:04
    Jako kdyby neproměnění šance domácího hráče poznamenalo a dává hostům možnost přesilové hry. Vyločen hráč Marek Haas za sekání

48:40
    Domácí již několik příležitostí přesilové hry využít nedokázali, ovšem v oslabení tomu je přímo naopak. Po samostatné akci získává pro domácí celek vedení MICHAL HLINKA. Asistence: Bez asistence.

50:07
    Domácí fanoušci jsou v euforii a dávají o sobě tradičními chorály pořádně vědět.

51:12
    Olomoucký Matěj Pekr se dostává do samostatného úniku, ale tuto šanci vynikajícím zákrokem likviduje domácí Gólman Štúrala.

51:42
    Domácí se dostávají do dvoubrankového trháku. Marek Haas vyhrál buly a MICHAL VELECKÝ z mezikruží překonává Žigárdygo. Asistence: Marek Haas

50:04
    Vyloučen hráč hostů Radim Kucharczyk za nedovolené bránění.

52:59
    Draci navyšují své vedení již na rozdíl 3 gólů. Domácí MAREK HAAS po přihrávce Michala Veleckého překonává olomouckého gólmana střelou zápěstím. Asistence: Velecký, Veselý.

53:01
    Trenér hostů si vyžádal oddychový čas.

55:33
    Vhazování v útočném pásmu Šumperka.

56:37
    Hostům se přes šumperskou dobře organizovanou nedaří dostat do útočného pásma.

57:25
    Hra se nyní odehráva ve středním pásmu, obrany obou mužstev dominují.

58:02
    Ofsajd hostů.

58:37
    Šumperští se snáží poklidně kombinovat ve středním pásmu, je vidět, že chtějí zápas dohrát za současného stavu.

59:26
    Olomouc si nedokáže poslat ani dvě přesné přihrávky. Tento zápas se hostů příliš nepovedl.

59:41
    Olomoučtí hokejisté dostanou na pár okamžiků výhodu přesilové hry. Na trestnou lavici míří Třetínský za hrubost.

60:00

Za burácivého fandění domácích příznivců Draci udželi tříbrankové vedení a připisují si tak cenné tři body za výhru v dnešním derby. Domácí především skvělým výkonem podržel brankář Štúrala, který lapil hned několik gólových šancí Olomouce. V útočné fázi v domácím dresu zazářil Marek Haas, který si připsal jednu branku i asistenci. (19:23:43)

Ondřej Tomšovský

Branky a nahrávky: 9. Holík (Vrána), 49. Hlinka, 53. Haas (Velecký, Veselý) - 8. Haluza (Řípa, Pekr), 52. Velecký (Haas)

DRACI PARS ŠUMPERK: Štúrala, Boška, Pastor, Brunec, Křetínský, Hulva, Haas, Cink, Matějka, Červenka, Holík, Ondráček, Drtil, Vrána, Velecký, Novotný, Vrdlovec, Sedlák, Plášek, Tesařík, Mičulka, Hlinka
    HC Olomouc: Žigárdy, Kašík, Ministr, Haas, Selingr, Nedbálek, Pšurný, Dopita, Řípa, Mikel, Ondrušek, Marosz, Janáček, Haluza, Kolouch, Staněk, Herman, Bartoň, Lhotský, Horák, Pekr, Kucharczyk

Rozhodčí: Kubičík - Adamec, Poruba