Benátky n/J – Šumperk 4:5 (po s.n.) | Třebíč – Chomutov 2:5 (kon.) | Jihlava – Hr. Králové 3:0 (kon.)
Písek – Havlíčkův Brod 2:4 (kon.) | Litoměřice – Ústí n/L 2:5 (kon.) | Kadaň – Most 2:3 (po s.n.)
Beroun – Olomouc 1:6 (kon.)
IHC Králové Písek
2:4 (0:3, 1:0, 1:1)
HC Rebel Havlíčkův Brod
Pondělí 21.11.2011, 18:001. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

IHC KOMTERM Písek: Sedláček - Němeček, Všetečka, Lukáč, Kanov, Havran, Lukačovič, Pavlíček, Žovinec - Nouza, Bělohlav, Hluchý - Eberle, Luňák, Kudrna - S. Polodna, Šperger, Ferebauer - Antončík, Nedorost, Slavík.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Laitinen - Morava, Šenkeřík, Koma, Pavlík, Ostrčil, Protivný, Sova - Nahodil, P. Polodna, Kostourek - Němec, Semorád, Meidl - Švaňhal, Zábranský, Fiedler - Musil, Štěpánek, Stehlík.

Rozhodčí:Wagner - Lučan, Svoboda.

00:01

00:13
    Hluchého střelu Laitinen vyráží.

02:47
    Žovinec ztratil puk před vlastní brankou, hosté naštěstí nic nevymysleli.

03:20
    Petr Polodna si sjížděl s pukem po levé straně a svou individuální akci zakončil ranou švihem, která nemířila přesně.

03:45
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    MILAN KOSTOUREK si s kotoučem sjel od mantinelu a nepříliš důrazná střela od modré čáry nakonec s trochou štěstí končí za zády překvapeného Sedláčka. Asistence: Petr Polodna.

06:01
    Písečtí se snaží reágovat, nedaří se jim ale rozehrávka. V tuto chvíli se přerušuje pro icing.

06:34
    Bělohlav v útočné třetině předložil puk Hluchému, ten mířil jen do výstroje brodského brankáře.

06:45
    Hluchý se propracoval k zakončení ještě jednou, trefil ale pouze spoluhráče Bělohlava.

06:55
    Lukáčova střela končí pod brankářem Laitinenem.

07:51
    Šperger přihrával na modrou čáru, kde bez váhání pálil Havran, Laitinen vyrážečkou vytěsnil do sítě nad brankou.

08:26
    Ani důraz u hrazení v první části nechybí. Šperger se tvrdě srazil s Komou, vylučovat se však nebude.

09:22
    Kostourek si zpracoval dlouhou přihrávku z obrany, nakonec ale pro ofsajd celá slibně vypadající akce Rebelů končí.

09:57
    Meidl se dostal k nebezpečné dorážce, mířil ale mimo tyče.

10:13
    První vyloučení v utkání. Dvě minuty za faul vysokou holí dostává Milan Hluchý a hosty čeká první přesilovka.

10:54
    Písečtí se zatím v poklidu brání. Luňák dokonce vyvezl puk do útočného pásma domácích.

11:23
    Hosté zpátky ve třetině před Sedláčkem.

11:40
    Protivného pokus sražen do sítě nad píseckou brankou. Vhazování po levé ruce brankáře Sedláčka.

11:59
    Píseckým se opět podařilo vyhodit puk z pásma.

12:13
    První přesilovku soupeře Písečtí přečkali. Hluchý se vrací do hry.

12:34
    Hosté se prosazují těsně po skončení přesilové hry. VOJTĚCH NĚMEC se zmocnil odraženého puku a ranou ke vzdálenější tyči vymetl šibenici. Asistence: Václav Meidl.

13:54
    Luňák se prokličkoval hostující obranou, odpískán byl ale ofsajd.

14:12
    Icing na straně hostů. Vhazování před Laitinenem.

14:22
    Sedláček namířil puk do hlediště a Písek se bude opět bránit. Trest odpyká Ferebauer.

15:03
    Po střele Meidla Sedláček nevěděl, kde má puk. Naštěstí pro domácí byl touš pod chrániči domácího gólmana.

15:29
    Písečtí se osvobozují.

16:15
    Po střele Kostourka se puk třepal v síti, pro postavení útočícího hráče v brankovišti ale branka platit nebude.

16:22
    Domácí se ubránili, avšak s obrovským štěstím.

17:22
    Hosté se nakonec přece jenom dočkali. Ve skrumáži před píseckou brankou uplatnil důraz ONDŘEJ ŠVAŇHAL a pokořil ležícího Sedláčka, který byl bezmocný. Asistence: Martin Zábranský, Radim Ostrčil.

19:00
    Poslední minuta první části.

20:00

První třetina přinesla celkem tři branky a o všechny góly se postarali hosté. Po dvaceti minutách tak Havlíčkobrodští zaslouženě vedou o tř branky. Druhá část utkání začne přibližně 18:52.

20:01

20:13
    Nahodil bleskově po vhazování vyslal první pokus, Sedláček puk chytá.

21:40
    Před Píseckou brankou to opět vřelo. Meidl byl velmi blízko, Sedláček snad ani nevěděl, jak puk chytil.

21:52
    Písek právě vstřelil branku!
    Nedáš - dostaneš. Ostřílené pravidlo se opět potvrdilo. Po nevyužité šanci na straně hostujícího celku se prosazuje po rychlé akci ZDENĚK ŠPERGER. Asistence: Jiří Ferebauer, Stanislav Polodna.

23:24
    Písečtí vstřelenou brankou ožili a nyní si také zahrají početní výhodu.

24:00
    Trma vrma před havlíčkobrodskou brankou. Nejprve pálil Kudrna, po něm se dostal k dorážce ještě Polodna, Laitinen oba pokusy vykryl.

24:32
    Písečtí se stále drží s pukem před halíčkobrodskou brankou

25:24
    Hosté se ubránili, ale v určitých chvílích po před jejich brankou doslova vřelo. Laitinen v důležitý moment podržel svůj tým.

26:11
    Fiedler vyhodil puk do hlediště a hosté se budou opět bránit.

26:37
    Havran chyboval před vlastní bránou a Stromko získal ideální postavení, vhodně zakončit ale nedokázal.

27:19
    Písek opět usiloval o další změnu na výsledku. Laitinen hosty i nadále drží.

27:41
    Hosté po delší chvíli dokázali vyhodit touš ze třetiny.

28:02
    Písečtí se rychle přesouvali zpátky do třetiny před brankářem Laitinenem, byli však přistiženi v ofsajdovém postavení.

28:11

28:44
    Eberle zkoušel překvapit hostujícího brankáře ranou od mantinelu, pokus z poměrně velké vzdálenosti ale na Laitinena neplatil.

29:11
    Kostourkova štiplavá střela končí v náruči brankáře Sedláčka.

30:42
    Stanislav Polodna hledal před brankou najetého Špergera, přihrávka byla včas zblokována.

31:06
    Vyloučení na obou stranách. Potrestáni Havran (PIS) a Meidl (HBR), pokračovat se bude ve čtyřech.

31:35
    Hra ve čtyřech zatím více sedí domácím, více práce má Laitinen.

32:27
    Opět vyloučení na obou stranách. Zábranský (HRB) - 2 minuty, sekání, Eberle (PIS) - 2 minuty, hákování.

32:47
    Němcova střela z levého kruhu končí v připravené náruči píseckého brankáře.

33:10
    V rohu kluziště hráči obou týmů zašlápli kotouč a vhazovat se bude před brankou Havl. Broda.

33:32
    Slavíkova nedůrazná střela nečinila Laitinenovi problém.

33:56
    Další hostující hráč putuje k menšímu trestu. Marian Morava se provinil hákováním.

34:26
    Hosté co nejrychleji vyhazují puk ze třetiny.

35:15
    Píseckým příliš dlouho trvá rozehrávka od vlastní brány.

35:56
    Takhle přesilovka se domácím vůbec nepovedla. Laitinen ani jednou nemusel zasahovat.

37:20
    Po delší chvíli se hra přerušila pro zakázané uvolnění na straně Písku.

37:56
    Lukáčovi se otevřel prostor ke střele, domácí bek ale šanci prováhal.

38:17
    Lukačovič hledal dlouhou přihrávkou Ferebauera na modré útočné, písecký útočník puk ale nezpracoval a píská se icing.

38:42
    Zdeněk Šperger si ve středním pásmu pomohl k puku sekáním a půjde si odpočinout k menšímu trestu.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:43
    Druhá část se dohrává ve středním pásmu...

40:00

Druh část utkání přinesla pouze jednu branku, a to na straně domácích. Ve 22. minutě snížil na 1:3 Šperger, blíže se ale domácí přiblížit nedokázali. Uvidíme, co přinese závěrečná dvacetiminutovka. Třetí třetina začne přibližně v 19:46.

40:01

42:10
    Po ospalém úvodu byla konečně k vidění první střela. Tu vyslal Stanislav Polodna, nemířili ale přesně.

42:35
    Žovinec si vyměnil pár názorů se Švaňhalem. Vylučovat by se ale nemělo.

43:20
    Nedorostova střela prošla brankovištěm, Šperger ji těsně minul.

44:51
    Domácí Šperger si pomohl v útočné třetině zbytečným faulem a Písek si zahraje ve čtyřech.

45:21
    Hosté okamžitě vytvořili přesilovkový vzorec a celá akce nakonec vypramenila střelou Kostourka, kterou Sedláček zastavuje za pomoci pravého betonu.

45:32
    Ihned po vhazování se podařilo vyhodil Slavíkovi.

46:01
    Vyhodit puk ze třetiny se brzy poté podařilo také Nedorostovi.

46:51

48:04
    Protivný fauloval za vlastní brankou Luňáka a usedne k menšímu trestu za držení.

49:02
    Povedená souhra pramení ve druhou branku domácích. Luňák přihrál křížně JOSEFU SLAVÍKOVI, který pohotovým zakončením uklidil zblízka puk k pravé tyči. Asistence: Lukáš Luňák, Jan Eberle.

49:24
    Protivný před brankou podseknul Nedorosta a hosté pravděpodobně zažijí perné chvilky.

50:38
    Nedorostova lehká střela končí v Laitinenově náruči.

50:56
    Písečtí velmi přísně odpískaným ofsajdem vykázáni ze třetiny. Ve stejném čase dostává Žovinec osobní desetiminutový trest.

51:24

51:24
    Hosté se nakonec ubránili bez větších potíží.

52:45
    Hosté hrají hodně zataženě. Hlavně proto mají v tuto chvíli více ze hry domácí.

53:37
    Domácí zahráli v šesti a rozhodčí si toho dobře všimli. Přesilovka pro Havlíčkův Brod.

54:30
    Hosté se nikam neženou. Ve střeleckém postavení se naopak objevil domácí Eberle, z úhlu ale Laitinena nepřekvapil.

55:37

56:41
    Písečtí už začínají riskovat. Útočné choutky otevírají dveře do písecké obrany.

57:25
    Pokus z Eberleho hokejky nemířil mezi tyče.

57:52
    Střela Stanislava Polodny mířila jen do obránce Havlíčkova Brodu.

58:36
    Hosté se vymanili ze sevření, navíc se jim podařilo velmi šikovně vyhodit puk ze třetiny. Přesně tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:26
    Písečtí ujížděli na havlíčkobrodskou v přečíslení 4 na 2, ani tahle akce ale nepřinesla vyrovnání. Kotouč končí v ochranné síti.

59:26
    Písečtí si berou oddechový čas.

59:56

Je rozhodnuto. Ranou do odkryté klece přidává čtvrtou branku hostujícího celku VOJTĚCH NĚMEC.

60:00

Je dobojováno. Pro vývoj utkání byla velmi důležitá první třetina. V té Písečtí třikrát inkasovali a hosté dobře rozehraný zápas dokázali dotáhnout do vítězného konce. Domácí sice snížili na rozdíl jedné branky, ani remízu ale vybojovat v závěru klání nedokázali. S přáním příjemně prožitého zbytku pondělního večera se z Písku loučí Petr Košatka. (20:32:43)

Petr Košatka

Branky a nahrávky: 22. Šperger (Ferebauer, S. Polodna), 50. Slavík (Luňák, Eberle) - 4. Kostourek (P. Polodna), 13. Němec (Meidl), 18. Švaňhal (Zábranský, Ostrčil), 60. Němec

IHC Králové Písek: Sedláček - Němeček, Všetečka, Lukáč, Kanov, Havran, Lukačovič, Pavlíček, Žovinec - Nouza, Bělohlav, Hluchý - Eberle, Luňák, Kudrna - S. Polodna, Šperger, Ferebauer - Antončík, Nedorost, Slavík.

Rozhodčí: Wagner - Lučan, Svoboda