RK Zagreb
28:20 (14:7)
Chambery Savoie Handball
Sobota 26.11.2011, 20:15Liga mistrů

Házenkáři Záhřebu poráží v Lize mistrů francouzského soupeře ze Chambery výrazným rozdílem 28:20, o výsledku utkání rozhodli už v úvodní desetiminutovce a v průběhu utkání náskok zvyšovali. Na druhém místě skupiny A tak svému soupeři odskočili na čtyřbodový rozdíl, umístění obou celků se nijak nemění, domácí zůstávají druzí za suverénní Barcelonou, hosté třetí. (28:20) (21:43:03)

60
    Konec zápasu. (28:20) (0:0)

60
    Tak přeci jen ještě stačili získat míč a deset sekund před koncem Marroux upravuje konečný výsledek na 28:20 z pohledu domácího Záhřebu. (28:20) (28:20)

60
    Hosté v úvodu poslední minuty ztrácí míč a dnes se pravděpodobně nedostanou ani na dvacet vstřelených branek. (28:19) (28:19)

59
    I ve vlastním oslabení se trefuje Luka Šebetič. (28:19) (28:19)

59
    Benjamin Gille však první střelu této přesilovky namířil mimo branku a domácí při svém útoku nikam nespěchají. (27:19) (27:19)

58
    Krátce poté Štrlek dostává dvouminutový trest a v závěru si domácí ještě zahrají v oslabení. (27:19) (27:19)

58
    Manuel Štrlek skóruje ze sedmimetrového hodu. (27:19) (27:19)

57
    Už se téměř nebrání, volnou cestu ke skórování má i Florian Botti. (26:19) (26:19)

56
    Jakov Gojun proběhl hostující obranou a snadno zvyšuje na 26:18. (26:18) (26:18)

55
    Jeden ze zmiňovaných náhradníků, hostující Florian Botti uspěl hned ze své první dnešní střely. (25:18) (25:18)

55
    Po time-outu zaznamenává další domácí branku Marino Marič. (25:17) (25:17)

53
    Po sedmnácté brance hostů si domácí trenér Ivica Obrvan bere oddechový čas. (24:17) (24:17)

52
    Střelecké neúspěchy na obou stranách znamenají vedení domácích 24:16 osm minut před koncem. (24:16) (24:16)

51
    Luka Stepančič z rychlého protiútoku orazítkoval tyč hostující branky. (24:16) (24:16)

50
    Olivier Marroux trestá jeho nedovolený zákrok i ze sedmimetrového hodu. (24:16) (24:16)

50
    Jakov Gojun přijímá svůj druhý dnešní dvouminutový trest. (24:15) (24:15)

49
    Zlatko Horvat trefuje tyč ze sedmimetrového hodu. (24:15) (24:15)

48
    Ze sedmi metrů se prosazuje Edin Bašič. (24:15) (24:15)

48
    Marino Marič zvyšuje rozdíl ve skóre na dvouciferný. (24:14) (24:14)

47
    Obě lavičky už dávají příležitost mnoha náhradníkům. (23:14) (23:14)

47
    Nečekaná exhibice Croatie pokračuje, třiadvacátou branku přidává do statistik Tonči Valčič. (23:14) (23:14)

46
    Další rána Bašiče zblokována mimo branku. (22:14) (22:14)

45
    Z levé spojky uspěl Tonči Valčič. (22:14) (22:14)

45
    Edin Bašič se v druhém poločase trefuje už počtvrté. (21:14) (21:14)

44
    Domácí získávají míč a snadno se prosazují ve dvou proti samotnému brankáři Dumoulinovi. Střelcem branky Marino Marič. (21:13) (21:13)

44
    Z pravého křídla poprvé využívá tuto přesilovku Jerko Matulič. (20:13) (20:13)

43
    Benjamin Gille dostává podruhé dnes dvouminutový trest a Chambery bude hrát v pěti. (19:13) (19:13)

43
    Bosňan ve francouzských službách, Edin Bašič, drží střelecký prapor svého týmu. (19:13) (19:13)

42
    A devatenáctou branku přidává do domácí sbírky Zlatko Horvat. (19:12) (19:12)

41
    K velké radosti záhřebské Areny se trefuje Ivano Balič. Temperamentní chorvatští fanoušci několikrát skandují jeho jméno. (18:12) (18:12)

40
    Domácí hrají v plném počtu, nedokázali však ubránit z pravého křídla skórujícího Marrouxe. (17:12) (17:12)

39
    Žlutou kartu za nesportovní chování dostává trenér francouzského týmu Phillipe Gardent. (17:11) (17:11)

38
    Grégoire Detrez se probil až k úspěšnému zakončení. (17:11) (17:11)

38
    Velká hvězda světové házené, Ivano Balič, dostává dvouminutový trest, hosté mají přesilovku. (17:10) (17:10)

37
    Hosté přichází o míč a Chorvaté si exhibičně vychutnali protiútok čtyř hráčů proti jedinému. Zakončoval nakonec Zlatko Horvat. (17:10) (17:10)

36
    A další střelecký úspěch domácího pivota Mariče. (16:10) (16:10)

35
    Prosazuje se až Marino Marič z hranice brankoviště. (15:10) (15:10)

34
    Domácí nedokázali ani ze svého čtvrtého útoku skórovat. (14:10) (14:10)

33
    Necelé tři minuty druhého poločasu potřebovali hosté ke třem vstřeleným brankám, v předchozím dějství k tomu potřebovali téměř čtvrt hodiny. Tu třetí a desátou v zápase střílí opět Bašič. (14:10) (14:10)

33
    Olivier Marroux proměňuje sedmimetrový hod. (14:9) (14:9)

32
    Edin Bašič ze Chambery otevírá střelecký účet po přestávce. (14:8) (14:8)

31
    Druhý poločas zahajují domácí technickou chybou a rozhodčí jim berou míč. (14:7) (14:7)

(14:7) (14:7)

31
    Začal druhý poločas. (14:7) (0:0)

Po třiceti minutách vede RK Záhřeb nad Chambery 14:7, domácí svého soupeře zcela přehrávají na obou stranách palubovky a povolili svému soupeři málo vídaných sedm branek za poločas. Druhý poločas začne zhruba v 21:05. (14:7)

30
    První poločas skončil. (14:7) (0:0)

30
    Hosté se opět neprosadili, brankáře Šega v závěrečných sekundách úvodního dějství nepřekonal Roine. (14:7) (14:7)

30
    V úvodu poslední minuty prvního poločasu si Šego připisuje už druhou gólovou asistenci, tentokrát vyslal do úspěšného rychlého brejku Zlatko Horvata. (14:7) (14:7)

29
    Další trefa Špilera není uznána, rozhodčí krátce před ní odpískali domácím technickou chybu v útoku. (13:7) (13:7)

28
    A další hostující neúspěch proti famóznímu brankáři Šegovi. Na levém křídle neuspěl zcela osamocený Nocar. (13:7) (13:7)

27
    Cedric Paty nepřekonal Šega z pravého křídla, hosté však zůstávají u míče, neboť od chorvatského brankáře se míč odrazil za postranní čáru. (13:7) (13:7)

27
    Po rychlé rozehrávce devítimetrového hodu zvyšuje David Špiler. (13:7) (13:7)

26
    Cedric Paty využívá přesilovku k sedmé brance svého družstva. (12:7) (12:7)

25
    Josip Valčič udeřil do obličeje Palmu a odchází na dvě minuty ze hry. (12:6) (12:6)

24
    Po skvělé přihrávce brankáře Šega skóruje Zlatko Horvat. (12:6) (12:6)

23
    Grahovac v brance Francouzů vychytal Štrleka, na druhé straně neuspěl Roine. (11:6) (11:6)

22
    Bertrand Roine mířil přesně k tyči. (11:6) (11:6)

22
    V době kdy už domácí hrají v plném počtu se dnes počvrté trefil Kopljar. (10:5) (10:5)

21
    Karel Nocar rychlou odpovědí střílí pátý gól francouzského týmu. (10:5) (10:5)

20
    A Manuel Štrlek následně skóruje i ve vlastním oslabení. (10:4) (10:4)

19
    Po faulu na Marrouxe dostává Gojun dvě minuty a zároveň hosté dostali možnost prvního sedmimetrového hodu, ovšem Cedric Paty nepřekonal výborného brankáře Šega. (9:4) (9:4)

18
    Hosté přichází o míč a Ljubo Vukič využívá rychlý protiútok k deváté brance. (9:4) (9:4)

16
    Betrand Roine se prosazuje z levé spojky. (7:4) (7:3)

15
    Zlatko Horvat skóruje z rychlého protiútoku. (7:3) (7:3)

15
    Marku Kopljarovy odpískány kroky, míč získávají hosté, ovšem rychle o něj přicházejí. (6:3) (6:3)

14
    Z dálky se trefuje Yannick Palma. (6:3) (6:3)

14
    Oba celky v útoku neuspěly a v úvodu čtrnácté minuty zůstává stav 6:2. (6:2) (6:2)

12
    Marko Kopljar vrací rozdíl ve skóre na čtyřbrankový, ze čtyř svých střel třikrát skóroval. (6:2) (6:2)

11
    Tonči Valčič obdržel žlutou kartu. (5:2) (5:2)

10
    Kopljar tentokrát ztroskotal na soupeřově brankáři. (5:2) (5:2)

9
    Hosté se prosazují prostřednictvím Yanicka Palmy. (5:2) (5:2)

8
    Tonči Valčič zvyšuje už na 5:1 a donutil hostující lavičku k oddechovému času. (5:1) (5:1)

8
    Po výborném zákroku brankáře Šega domácí rychle rozehráli, ale Vukič zcela osamocen nepřekonal Grahovace v brance Chambery. (4:1) (4:1)

7
    Autorem čtvrté branky je Marko Kopljar, trefuje se dnes podruhé. (4:1) (4:1)

7
    Domácí ještě v oslabení zvyšují na 3:1. (3:1) (4:1)

6
    Nakonec za to vzal Karel Nocar, ale český reprezentant míjí branku. (2:0) (2:0)

6
    Hosté se už minutu v přesilové hře neúspěšně snaží dostat ke střele. (2:0) (2:0)

5
    Z levého křídla míjí branku Ljubo Vukič. (2:0) (2:0)

4
    Benjamin Gille inkasuje dvouminutový trest, domácí budou hrát přesilovku. (2:0) (2:0)

4
    Cedric Paty skóruje náběhem z pravého křídla. (2:0) (2:0)

3
    Domácí se ubránili a Marko Kopljar proměňuje i druhý útok Chorvatů v branku. (2:0) (2:0)

1
    Hosté při prvním útoku ztrácí míč technickou chybou a Zlatko Horvat z protiútoku otevírá skóre. (1:0) (1:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0) (0:0)

Oba celky se v rámci skupiny A střetávají opět po šesti dnech, v neděli Chambery prohrálo se svým dnešním soupeřem v domácím prostředí 26:28 a dnes mu tak mají co vracet. Jedná se o souboj druhého týmu se třetím v tabulce, za suverénní Barcelonou jsou domácí na druhém místě s bilancí čtyř vítězství a jedné porážky, hosté mají při stejném počtu duelů o jednu výhru méně. (0:0)

RK Zagreb: Ivič, Šego - Pešič, VUkič, Štrlek, Horvat, Kopčo, Gál, Marič, Valčič, Gojun, Balič, Špiler, Stepančič, Kopljar

Chambéry Savoie: Grahovac, Dumoulin - Busselier, Botti, Barachet, Palma, Nocar, Roine, Paturel, Gille, Bašič, Capella, Marroux, Dumoulin, Paty, N'Guessan, Massot-Pellet, Marroux, Detrez, Bičanič (0:0)

Příjemný sobotní večer u sledování té nejlepší házené, kterou může evropská klubová scéna nabídnout. V rámci Ligy mistrů se v patnáctitisícové Areně Zagreb střetne domácí RK Záhřeb s francouzským Chambery Savoie. (0:0)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.

Tomáš Kohlmann

Chambery Savoie Handball: Grahovac, Dumoulin - Busselier, Botti, Barachet, Palma, Nocar, Roine, Paturel, Gille, Bašič, Capella, Marroux, Dumoulin, Paty, N'Guessan, Massot-Pellet, Marroux, Detrez, Bičanič