Novosibirsk – Barys 4:3 (po pr.) | Dynamo Moskva – Viťaz 3:2 (po s.n.)
HC Viťaz Moskevská oblast
Čtvrtek 08.12.2011, 16:30KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Srdečně zdravím především příznivce hokeje. Program Kontinentální hokejové ligy dnes svedl dohromady moskevské Dynamo a Viťjaz Čechov. Celek z ruské metropole zažívá dobrou sezónu a aktuálně je čtvrtým nejlepším týmem celé KHL. Naopak Čechov je v celkové tabulce druhý od konce a jeho hráči většinou vynikají jinými činnostmi, než je hokejové umění – bitkami a zákeřnými fauly.

Oba dnešní soupeři se v letošní sezóně KHL zatím potkali jen jednou. 15. září se v Čechově radovalo hostující Dynamo z výhry 3:2.

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Volkov A) – Jalasvaara, Solovjev, Novák, Graňák, Velikov, Bojkov, Barantsev – Soin, Konkov, Kozlov - Gorovikov, Komarov, Klepiš - Kudašov, Babenko, Tolpeko – Kvapil, Mosalev, Volkov K.

Viťaz Čechov: Alistratov (Denisov) - Khafizullin, Markov, Sazonov, Troščinskij, Černov, Golovkov – Fedosjev, Bělousov, Panarin – Anisin, Tarnasky, Žukov – Timkin, Točitsky, Posnov - Lesnuchin, Romanov, Jeremenko

Rozhodčí: Pinn, Buturlin – Morozov, Gorděnko.

00:01

0:40
    Hned dvakrát to zkoušel od modré Graňák, jeho pokusy však na hostující klec neprošly.

1:04
    Ofsajd hostí.

1:44
    Zakázané uvolnění Čechova.

2:05
    Kvapil posílal na zadní tyč zajímavou nabídku, žádný z jeho spoluhráčů ji nezasáhl.

3:05
    V úvodu má převahu Dynamo. Větší šanci jsme ale zatím neviděli.

3:31
    Hráči Viťazu v útočném pásmu. Fedosjev se vytáčel zpoza brány a Jerjomenko musel poprvé zasahovat.

5:33
    Pasáž s nepřesnostmi na obou stranách. Postavení mimo hru v podání domácích.

6:31
    Domácí si nahrávají ve svém obranném pásmu.

6:53
    Dvojice Panarin - Bělousov se tlačila do šance. Jerjomenko zasáhl proti ráně prvního jmenovaného, Bělousovovi pak chyběl kousek, aby se protlačil k dorážce.

7:39
    Puk po zásahu hostujícího gólmana končí v ochranné síti. Vhazování před brankou Viťazu.

8:28
    Domácí se teď sami vytlačili z útočného pásma.

9:31
    Pokus Bělousova z pravé strany domácího gólmana neohrozil.

10:16
    Pěkná kombinace domácích, na jejímž konci stál Komarov, který ale nedokázal dopíchnout zblízka kotouč za záda Alistratova. Zatím největší šance zápasu.

11:36
    Střela Volkova skončila v klíně Alistratova.

12:16
    Lesnuchin si od mantinelu vyjel před branku, Jerjomenko pozorný.

12:45
    Bělousovova slabá střela skončila na vyrážečce domácího brankáře.

14:12
    Anisin se v útočném pásmu ukličkoval a odevzdal kotouč obráncům Dynama.

15:03
    První náznak šarvátky. Na trestnou lavici nakonec odchází domácí Tolpeko a hostující Troščinskij.

15:28
    Kozlov se nakonec do šance neprosadil, dojíždějící bek mu puk odpálil z hole.

16:29
    Velikov nejprve pálil, poté chytře nahazoval kotouč na zadní tyčku, hosté se v obou případech ubránili.

16:41
    Vyloučení na domácí straně. Přesilovka pro Viťaz.

17:17
    V oslabení pálil Novák, Alistratov vyráží.

18:28
    Nepřesná střela Anisina. Domácí poté vyhodili.

18:53
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Sotva byli domácí v pěti, udeřili! Konkov našel v ideální střelecké pozici LEA KOMAROVA a finský útočník z voleje nekompromisně napálil puk do sítě. Alistratov neměl žádnou šanci. Asistence: Sergej Konkov.

19:51
    Ještě jedna šance domácích, ve které se zjevil obránce Velikov. Alistratov si přední tyč pohlídal.

20:00

Favorizované Dynamo vede po první třetině 1:0, když se minutu před přestávkou trefil Fin Komarov. Jinak jsme žádný závratný hokej neviděli, takže můžeme jen doufat, že druhá perioda nabídne lepší podívanou. Druhá třetina začne přibližně v 17:21.

Domácí budou hrát v úvodu druhé části v oslabení, neboť na lavici trestů usedne český obránce Filip Novák.

20:01

20:24
    Domácí vyhazují.

21:13
    Komarov se hnal za vyhozeným pukem, ale sudí hru přerušili a nařídili vhazování před brankou Dynama.

22:38
    Obrovský závar před hostující klecí. Česká trojice v dresu Dynama roztočila před Alistratovem velký kolotoč. Gólu byl však nakonec nejblíže Mosalev, po jehož dorážce projel puk brankovištěm a nakonec se zastavil pod rukou brankáře.

22:38
    Vyloučen Posnov. Přesilovka pro domácí.

24:16
    Domácí tlačí, ale hráči Viťazu zatím odolávají.

24:59
    Konkov už po přesilovce promáchl ve vyložené pozici puk!

25:39
    Nepřesná domácí rozehrávka končí zakázaným uvolněním.

25:55
    Hra přerušena pro posunutou branku hostí.

26:20
    Tarnaski vyzkoušel Jerjomenkovu pozornost, ten vyráží.

27:15
    Mosalev před brankou, ale Alistratov měl beton na správném místě.

28:09
    Alistratov rozšiřuje svou statistiku úspěšných zásahů. Dynamo má teď velkou převahu.

29:10
    Jalasvaara donutil hostujícího gólmana k dalšímu zákroku.

30:27
    Hosté s pukem na svých holích a můžou si trochu odpočinout od tlaku soupeře.

30:59
    Volkov podražen a je tu vyloučení Žukova. Přesilovka pro Dynamo.

31:31
    Síly na ledě se vyrovnávají, vyloučen je Kozlov.

32:20
    Kotouč opustil hrací plochu. Reklamní pauza.

33:00

33:21
    Točitsky se málem dostal až před bránu, ale v rozhodující chvíli mu utekl puk.

34:11
    Fedosjev potrestán dvou minutovým trestem. Přesilovka domácího celku.

34:51
    Hostující gólman přerušil hru.

34:59
    Vyloučení i na straně Dynama. Síly na ledě se vyrovnaly.

36:06
    Čechov právě vstřelil branku!
    Hosté vyrovnávají! Anisin našel na vrcholu kruhů ARTĚMA PANARINA a ten prostřelil domácího brankáře. Asistence: Michail Anisin.

37:27
    Alistratov si připisuje úspěšný zákrok po střele Kozlova. Následovala menší šarvátka, za kterou se ale nevylučovalo.

37:55
    Barantsev vypálil, Alistratov vyrazil. Kozlov se pak už k dorážce nedostal.

38:52
    Trest pro Graňáka. Čechov hraje přesilovku.

39:02
    Pískána přihrávka rukou hostujících hráčů.

39:23
    Anisin to zkoušel z pravého kruhu, Jerjomenko přidržel kotouč na hrudi.

39:47
    Hosté se sami vytlačili z pásma.

39:59
    Vhazování před domácí brankou pouhou vteřinu před druhou přestávkou.

40:00

Po dvou třetinách je stav nerozhodný 1:1. Dynamo přitom bylo hlavně do poloviny zápasu jasně lepším celkem, ale druhý gól přidat nedokázalo. Vyrovnání se tak po přesné ráně Panarina dočkali hosté. Třetí třetina začne přibližně v 18:09.

40:01

40:05
    Domácí vyhráli buly a hned poslali touš na hostující klec.

40:29
    Dynamo soupeře nepouští do pásma. Ten přitom dohrává přesilovou hru.

41:03
    Po křídle ujel Klepiš, Alistratov znovu na místě. Hostující gólman dnes chytá velmi dobře.

42:01
    V signalizované výhodě střílel Babenko, Alistratov chytá. Na trestnou lavici nicméně usedá Posnov.

42:31
    Domácí využívají přesilovku po dělovce JAKUBA KLEPIŠE od modré. Asistence: Konstantin Gorovikov, Dominik Graňák.

43:32
    Soin v obrovské příležitosti nepřekonal Alistratova!

45:33
    Hostující brankář se má co ohánět. Valí se na něj jeden útok za druhým.

46:25
    Alistratov zastavil hru po další střele, která mířila od modré čáry.

47:22
    Anisin vyzkoušel po delší době pozornost Jerjomenka, ten však s jeho střelou neměl sebemenší problém.

48:48
    Volkov tvrdě sražen u mantinelu, nepíská se.

49:27
    Teď už ano. Fauloval Chafizulin, který již sedí na trestné lavici.

50:18
    Hosté se osvobodili vyhozením.

50:42
    Nepřesná nahrávka na Klepiše, který byl v podobné pozici jako při předchozím gólu.

51:33
    Hosté z Podolska v plném počtu.

52:20
    Do brejku se tlačil Volkov, hosté jeho střelu zablokovali a puk až na branku neprošel.

52:50
    Nejnebezpečnější hostující dvojice Anisin - Panarin zaměstnávala domácí obranu, ale bezvýsledně.

53:44
    Průnik Konkova pokryli hostující zadáci.

54:26
    Hosté s blížícím se závěrem přece jen zvyšují aktivitu.

54:45
    Náznak šarvátky po faulu na Anisina. Potřestán Gorovikov.

55:04
    Obrovská šance pro hosty v podobě 96 sekund dlouhé přesilovky 5 na 3! Potrestán Velikov, který příliš důrazně čistil prostor před domácím brankovištěm.

55:34
    Zdálo se, že hosté nabídnutou šanci využili, když po obrovském závaru dostali kotouč do sítě, ale rozhodčí Buturlin po poradě s videorozhodčím branku nakonec neuznal!

55:39
    Na ledě zůstal v nehokejové pozici ležet Bělousov a nakonec odešel na střídačku hodně otřesen.

55:59

56:28
    A opět. Dynamo je z nejhoršího venku.

56:59
    Domácí opět vyhazují a za pár vteřin budou v pěti.

57:29
    A domácí se hned vrhli do útoku.

58:16
    Viťaz v postavení mimo hru. Čas na vyrovnání se hostům krátí.

58:53
    Jerjomenko raději přerušuje hru. Bude se vhazovat po jeho levé ruce.

58:53
    Hosté to zkouší v šesti!

59:03
    Tak hosté přeci jen vyrovnávají! Po obrovské mele před brankou se prosadil MICHAIL ANISIN. Asistence: Timkin, Tarnasky.

59:56
    Pokus Žukova ze středního pásma chytá Jerjomenko do lapačky. Ještě závěrečné vhazování.

59:59
    Už se nic nestane.

60:00

60:01

60:39
    Puk končí na ochranné síti za brankou Viťazu. Vhazování před Alistratovem.

61:06
    Markov pálil od mantinelu vedle domácí klece.

61:47
    Kvapilův pokus z dálky vyrazila jistota v brance Čechova jménem Alistratov.

61:51
    Okamžitě po buly střílel Graňák, poté dorážel Konkov. Hostující brankář drží.

62:03
    Opět tlak po buly a opět úspěšný Alistratov.

62:36
    Na druhé straně vystřelil nepřesně Timkin.

63:33
    Panarin měl na holi rozhodnutí, když najížděl sám na Jerjemenka! Nedokázal ho však překonat.

64:30
    Poslední půlminuta prodloužení.

64:52
    Dostat kotouč do hostující branky se postupně snažili Graňák a Volkov. Nikdo nebyl úspěšný. Vyloučení na straně Čechova už asi nebude nic řešit. Na trestnou odešel Chafizulin.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení nerozhodlo. Držitele druhého bodu tak musí určit až nájezdová loterie!

Samostatné nájezdy začínají.

Panarin nedal.

Naopak Kozlov uspěl s forhandovým blafákem.

Bělousov krásným blafákem nedal Jerjomenkovi nejmenší šanci - 1:1.

Marek Kvapil...

... netrefil branku.

Za hosty jede Anisin. Nedal, při kličce mu ujel puk.

Jakub Klepiš zkusil kličku do backhandu, Alistratova nepřekonal - 1:1.

Čtvrtou sérii zahajuje Kozlov.

A střelou mezi betony posílá domácí do vedení - 2:1.

Bělousov to provedl úplně stejně jako při svém prvním nájezdu a znovu mu to vyšlo - 2:2.

Blafák do forhandu v podání Marka Kvapila - 3:2.

A Točickij nedává, je rozhodnuto!

65:00
    Rozhodující nájezd proměnil v páté sérii MAREK KVAPIL. Domácí tedy vítězí za dva body.

Dramatické utkání musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Hráči Dynama sice byli většinu zápasu aktivnější, ale výborného Alistratova dokázali překonat ze hry pouze dvakrát. Čechov navíc 57 sekund před koncem při power-play srovnal. O vítězství favorita rozhodla až pátá série samostatných nájezdů a vítězný gól českého reprezentanta Marka Kvapila. Přeji příjemný zbytek večera a někdy zase u onlajnů na přečtenou! (19:10:06)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 19. Komarov (Konkov), 43. Klepiš (Gorovikov, Graňák), 65. Kvapil - 37. Panarin (Anisin), 60. Anisin (Timkin, Tarnasky)

HC Viťaz Moskevská oblast: Alistratov (Denisov) - Chafizulin, Markov, Sazonov, Troščinskij, Černov, Golovkov – Fedosjev, Bělousov, Panarin – Anisin, Tarnasky, Žukov – Timkin, Točickij, Posnov - Lesnuchin, Romanov, Jeremenko

Rozhodčí: Pinn, Buturlin – Morozov, Gorděnko