Třebíč – Kadaň 3:0 (kon.) | Benátky n/J – Beroun 3:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Olomouc 6:4 (kon.)
Chomutov – Hr. Králové 3:1 (kon.) | Ústí n/L – Most 6:3 (kon.) | Šumperk – Litoměřice 4:2 (kon.)
Písek – Jihlava 1:3 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
HC Most
Pondělí 12.12.2011, 17:30 • Zlatopramen Arena, Masarykova 232, Ústí nad Labem-Bukov • 1. liga (ČR)

Z Ústí nad Labem přeji příjemný zbytek večera a v sobotu na shledanou. (19:53:29)

Ústí nad Labem - V derby 32. kola I. hokejové ligy ČR hostil lídr tabulky HC Baník Most. V minulém kole nadělili Piráti Baníku čtrnáct branek a v Ústí nad labem se pokusili o reputaci. Naopak Ústečtí Lvi se sparťanským gólmanem Martinem Falterem museli vybojovat povinné tři body. Západněji ležící celek dlouho držel se Lvy krok, definitivní výhru stvrdil až v poslední minutě gólem od vlastní modré čáry do prázdné branky Jiří Zeman. Cestu do Zlatopramen Areny si našlo 1 039 diváků.

Branky a nahrávky: 1. Ludvík (Klobouček), 6. Kovář (Handlovský, Rod), 22. Ludvík (Klobouček, Šagát), 24. Rod (Handlovský, Kovář), 56. Roubík (Šagát, Ludvík), 60. Zeman (Klobouček, Rod) - 14. Klíma, 35. Tvrdek (T. Rohan, M. Rohan), 42. T. Rohan (Tvrdek, Charousek).
    Ofsajdy: 0:2.
    Vyhraná vhazování: 43:33 (13:13, 17:8, 13:12).

60:00

59:35
    Ofsajd Mostu (0:2).

59:17
    Lvi právě vstřelili branku!

Gól v oslabení! Od vlastní modré čáry trefuje prázdnou branku hostí JIŘÍ ZEMAN (5+9). Benda se vrací do brankoviště. Asistence: Jan Klobouček (6+23), Tomáš Rod (10+14).

59:10
    Handlovský trefuje tyč prázdné klece!

58:41
    Most bez brankáře!

58:41
    Ještě se bude vylučovat. Filip Pavlík (UNL) je potrestán dvouminutovým trestem za hákování.

56:16
    Přesilovka pro Most. Ondřej Holomek (UNL) vykázán na trestnou lavici na dvě minuty za hákování.

Celkem TM v letošní sezóně: 16.
    Vyloučení celkem v zápase: 6:6.

55:27

Pěkné sólo v podání JAROSLAVA ROUBÍKA (18+20). Roubík vybruslil zpoza branky téměř až k modré čáře a namířil si to na Bendu. Gólmana si nejprve položil a následně zakončil do odkryté branky. Asistence: Martin Šagát (11+25), David Ludvík (11+13).

54:42
    Benda kryje dělovku Šagáta z pravého kruhu.

53:48
    Icing hostů (2:8), vhazování po pravici Bendy.

53:21
    Rod vystřelil, Benda vyrazil a před ním ležel volný kotouč! Forvard Slovanu ale volně ležící touš netrefil!

53:04
    Hráči obou týmů se na ledě doslova plouží. Důkazem toho je i sedmé zakázané uvolnění hostů (2:7).

52:38
    Most "tlaku" domácích úspěšně odolává.

Zdeněk Kamínek ml.

HC Slovan Ústí nad Labem: Falter (Petrásek) - Klobouček, J. Zeman, F. Pavlík, T. Voráček, Holomek, Husák, Jiří Suchý - Šagát, Roubík, Ludvík - Třetina, Pazourek, Daniel Boháč - R. Kovář, Rod, Handlovský - Laš, M. Čermák. Trenéři: Petr Rosol, Milan Skrbek.
    HC Most: M. Benda (Lusinš) - J. Látal, K. Charousek, Havelka, Přindiš, Parýzek, M. Rohan, do 40. Panuška, L. Martinec - Tvrdek, Slavíček, T. Rohan - Vachovec, T. Klíma, Kotrla - Heinisch, P. Přeučil, M. Ondráček - do 40. Vaněk, do 40. Švácha, Nedrda. Trenér: Vladimír Jeřábek.

Rozhodčí: P. Přikryl - Kašík, Wesley

Diváci: 1 039