Kuba – Argentina 25:20 (kon.) | Kazachstán – Uruguay 31:22 (kon.) | Austrálie – Argentina 12:30 (kon.)
Švédsko – Francie 23:26 (kon.) | Rumunsko – Chorvatsko 27:28 (kon.) | Dánsko – Japonsko 23:22 (po pr.)
Německo – Tunisko 34:25 (kon.) | Brazílie – Pobř. Slonoviny 36:22 (kon.) | Čína – Kuba 30:29 (kon.)
Dánsko
23:22 (9:11, 10:8 - 3:2, 1:1)
Japonsko
Pondělí 12.12.2011, 20:15Mistrovství světa žen

Neuvěřitelný zápas plný zvratů je u konce! Dánky pozici favorita nakonec potvrdily a až po prodloužení se radují z postupu! Jejich radost je velmi velká! Japonkám zbyly pouze oči pro pláč, měly to nadějně rozehrané, ale jejich cesta turnajem přesto končí v osmifinále. Loučí se s Vámi Petr Dejnožka. (23:22) (22:00:28)

70
    Konec zápasu. (23:22) (0:0)

70
    Makiová trefuje pouze tyč! (23:22) (23:22)

70
    Právě nyní se nám hra převalila do poslední minuty, v útoku Japonky. (23:22) (23:22)

69
    Minutu a půl před koncem druhé části prodloužení posílá Dánky do vedení Norgaardová. (23:22) (23:22)

68
    Ale ani Evropankám se v útoku příliš nedařilo, na druhé straně Ishitateová srovnává! (22:22) (22:22)

67
    Pedersenová skvělým zákrokem maří japonskou šanci na srovnání. (22:21) (22:21)

66
    Začátek druhé části prodloužení. (22:21) (22:21)

Po první části prodloužení jsou na tom o gól lépe dánské hráčky. Uvidíme, jak se nám vyvine druhá pětiminutovka. Nyní následuje minutová přestávka a výměna stran. (22:21) (22:21)

65
    První poločas prodloužení skončil. (22:21) (0:0)

65
    Japonsko v závěru první části prodloužení snižuje zásluhou Uegakiové. (22:21) (22:21)

64
    Dánsko se dostává do dvoubrankového vedení! (22:20) (22:20)

63
    V prodloužení zatím nemáme pevné obrany, Kristiansenová lehce prošla a pohodlně zakončila. (21:20) (21:20)

62
    Za Japonky velmi rychle srovnává Fujiiová. (20:20) (20:20)

62
    První branku prodloužení střílí hrdinka poslední minut Norgaardová. (20:19) (20:19)

61
    Začal první poločas prodloužení. (19:19) (0:0)

Nervydrásající zápas ještě nekončí, poprvé na turnaji uvidíme prodloužení. (19:19)

60
    Druhý poločas skončil. (19:19) (0:0)

A je srovnáno! Norgaardová se nemýlila! (19:19) (19:19)

60
    Je tu konec, ale Dánky budou házet sedmimetrový hod! (18:19) (18:19)

60
    Devět sekund do konce! Dánky jsou před japonskou brankou! (18:19) (18:19)

60
    Do konce zbývá 57 vteřin, dánský trenér vidí žlutou kartu. (18:19) (18:19)

59
    V útoku jsou japonské hráčky. (18:19) (18:19)

58
    A je to již jen o gól! To budou nervy! (18:19) (18:19)

57
    Kristiansenová se uvolnila a přesnou ranou pod břevno se nemýlila. (17:19) (17:19)

57
    Chvilku na poradu si vybral i japonský trenér. (16:19) (16:19)

56
    Na začátku 56. minuty ale nekompromisně zvyšuje Onozawaová! (16:19) (16:19)

55
    Ten pomohl, Larsenová střelou k tyči snižuje na rozdíl dvou branek. (16:18) (16:18)

54
    Dánkám se nedaří a trenér si opět vzal time out. (15:18) (15:18)

53
    To již začíná vypadat zajímavě, Fujiiová proměňuje sedmimetrový hod. (15:18) (15:18)

52
    To již ale neplatí, Makiová zajišťuje Japonkám dvoubrankový náskok! (15:17) (15:17)

51
    Čas nám kvapem utíká, ale rozdíl je stále mizivý. (15:16) (15:16)

49
    Dánský trenér vyrukoval s oddechovým časem. (15:16) (15:16)

48
    Japonky se dostávají opět do vedení, Dánsko se snaží reagovat. (15:16) (15:16)

46
    Opět je skóre nerozhodné, dnešní zápas musí diváky rozhodně bavit. (15:15) (15:15)

45
    Zkázu Dánska prozatím odvrací přesnou ranou Fiskerová. (14:15) (14:15)

44
    Fujiiová proměňuje sedmimetrový hod a Japonky vedou o dvě branky! (13:15) (13:15)

43
    Další ztráta dánských hráček a opět toho házenkářky ze země vycházejícího Slunce využívají! (13:14) (13:14)

41
    Po delším obléhání dánské svatyně se Japonsku daří vyrovnat. (13:13) (13:13)

39
    To je jako na houpačce! Kristiansenová si odstoupila od soupeřek a přesnou ranou do šibenice vrací vedení na dánskou stranu! (13:12) (13:12)

38
    A jede se od začátku. Larsenová si obešla obránkyni a nekompromisně prostřelila japonskou brankářku o zem. (12:12) (12:12)

36
    Makiové odpískáno prorážení, Dánsko má možnost smazat ztrátu. (11:12) (11:12)

34
    Hodně šťastnou branku si připisuje Melgaardová. Moriová si totiž sama srazila míč za brankovou čáru. (11:12) (11:12)

33
    I Japonky se poprvé radují, perfektní ránu do růžku předvedla Ishitateová. (10:12) (10:12)

32
    První branku druhého poločasu si připisují Dánky ze sedmimetrového hodu. (10:11) (10:11)

31
    Začal druhý poločas. (9:11) (0:0)

Zatím je to po prvním poločase lepší pro japonské házenkářky, které vedou o dvě branky! Dánky nehrají svoji hru a pokud chtějí postoupit, měly by rozhodně zabrat. (9:11)

30
    První poločas skončil. (9:11) (0:0)

28
    Japonsko vede o dvě branky! Sebevědomí Dánek nahryzala Fujiiová! (9:11) (9:11)

27
    Yamanoová si odskočila od obránkyň a na zadní tyč zakončila více než přesně. (9:10) (9:10)

26
    Již to vypadalo, že hráčky Japonska míč ztratí, jenže nakonec se dočkaly srovnání. Napodruhé se prosadila Nagataová. (9:9) (9:9)

25
    Japonský trenér si vyžádal time out. (9:8) (9:8)

25
    Naopak na druhé straně se vlní síť za Moriovou! Přesně zamířila Burgaardová. (9:8) (9:8)

24
    Japonská branka nemůže být uznána, u míče jsou opět Dánky. (8:8) (8:8)

23
    Jenže Evropanky se jen tak lehce nevzdají. Kristiansenová obešla protihráčku a nekompromisně zakončila. (8:8) (8:8)

22
    A dnes poprvé japonské hráčky vedou! (7:8) (7:8)

21
    Málo kdo to čekal, ale japonské drží krok se svým soupeřem. Na 7:7 srovnala Ishitateová. (7:7) (7:7)

21
    Dánkám vrací náskok tvrdou střelou pod břevno Fiskerová. (7:6) (7:6)

20
    Opět tu máme nerozhodné skóre. Střelou po zemi k levé tyči předvedla Makiová. Trenér Dánska si vybírá oddechový čas. (6:6) (6:6)

18
    Larsenová nejprve po pohledné akce trefila tyč, z následného protiútoku však dokázaly korigovat Japonky. (6:5) (6:5)

17
    Opět se radují hráčky z Jutského poloostrova! Z pravé spojky si seběhla a přesně zakončila Jorgensenová. (6:4) (6:4)

16
    Vzápětí však přesně reagují i Dánky. (5:4) (5:4)

16
    Je srovnáno! Japonky využily zaváhání dánské obrany a z protiútoku srovnává Fujiiová! (4:4) (4:4)

14
    To napravila Makiová, která se ocitla sama před brankářkou a nemýlila se. (4:3) (4:3)

13
    Oba celky se poměrně prosazovaly, to ale nyní již neplatí a skóre se nám dlouho nemění. (4:2) (4:2)

12
    Japonským střelkyním se přestává dařit, muška je velmi vychýlená. (4:2) (4:2)

10
    Dánsko mohlo vyrovnat, jenže je to právě naopak. Z rychlého protiútoku nekompromisně zvyšuje Norgaardová. (4:2) (4:2)

8
    Fujiiová proměnila sedmimetrový hod střelou doprostřed branky a snižuje. (3:2) (3:2)

7
    Thorsgaardová zvyšuje náskok dánských hráček po přesné střele ze střední vzdálenosti. (3:1) (3:1)

5
    Dánky dokázaly otočit skóre, z protiútoku o zem prostřelila Moriovou Kristiansenová. (2:1) (2:1)

4
    Favorit duelu ale velmi rychle dohání ztrátu zásluhou Larsenové. (1:1) (1:1)

3
    Je tu první branka dnešního osmifinále. Z poměrně velké vzdálenosti se prosadila Yamanoová. (0:1) (0:1)

3
    V rychlém protiútoku vychytala Makiovou dánská brankářka. (0:0) (0:0)

2
    Zatím se střelcům příliš nedaří, stále se hraje bez branek. Nyní si skvělý zákrok připsala Moriová. (0:0) (0:0)

1
    Úvodní akce obou týmů skončily neúspěchem. (0:0) (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0) (0:0)

Dánsko: Toftová, Mortensenová, Pedersenová - Melgaardová, Kviesgaardová, Thorsgaardová, Fiskerová, Krogshedeová, Larsenová, Burgaardová, Jorgensenová, Kristiansenová, Troelsenová, Norgaardová, Spellerbergová, Jorgensenová

Japonsko: Moriová, Tashiorová, Kujimaová - Kurokiová, Kamimachiová, Itová, Uegakiová, Onozawaová, Fujiiová, Yamanoová, Wakaizumiová, Makiová, Arihamaová, Ishitateová, Hayafuneová, Nagataová
    (0:0)

Dnešním dnem pokračuje Mistrovství světa házenkářek, konkrétně osmifinále. Jako předposlední dvojice se spolu utká Dánsko s Japonskem. Jasným favoritem jsou Dánky, ale nikdo neví, co se může stát. Na tomto turnaji jsme již několik překvapení totiž zažili. (0:0)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.