Frölunda – Linköping 2:4 (kon.) | Jokerit – Motor ČB 7:2 (kon.) | Pardubice – Salzburg 1:2 (kon.)
Plzeň – Luleå 1:2 (po s.n.)
po s.n.
HC Škoda Plzeň
1:2 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Luleå Hockey
Pátek 16.12.2011, 20:30European Trophy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Čtvrtfinále European Trophy proti sobě svedlo Indiány z Plzně a švédskou Luleu. HC Plzeň 1929 má v Tipsport extralize famózní formu, z posledních dvanácti zápasů jich hned devět vyhrála, v posledních osmi střetnutích si pak vždy připsala minimálně bod. Pokud chtějí Západočeši usilovat o triumf na Red Bulls Salute, musí Luleu vyřadit z cesty. Více k zápasu se můžete dočíst v preview na klubových stránkách Indiánů - www.hcplzen.cz.

Předpokládané sestavy:

HC Plzeň 1929: Svoboda - Růžička, Kaberle, Marušák, Kinrade, Vykoukal, Dresler, St. Piere - Kratěna, Straka, Vlasák - Duda, Kovář, Pletka - Dvořák, Pitule, Johnson - Stránský, M. Heřman, Andrašovský -Mrňa.

Luleå HF: Rautio (Gustafsson) - Kilström, Fransson, Sandström, Fälth, Wallin, Jonsson, Jaakola, Berglund - Hjalmarsson, Abbot, Fleury - Harju, Olausson, Persson - Sandell, Viitaluoma, Vihko - Karlsson, Enterfeldt, Komarek.

Už je jasné, že vítěz duelu se v semifinále utká s finským Jokeritem Helsinky, který si s chutí pohrál s budějovickým HC MOUNTFIELD. Bude si Plzeň počínat na ledě vídeňské Albert Schultz Eishalle lépe než její poslední extraligový soupeř a spraví chuť fanouškovi českého hokeje?

00:01

00:01
    Kapitán Plzně Martin Straka uspěl na úvodním buly. V základní části European Trophy nasbíral Straka hned devět bodů, uvidíme, zda v právě začínajícím duelu přidá další...

19:02
    Rautio si poradil s pokusem Pletky, buly po pravici finského gólmana.

01:37
    Další přerušení hry a za oba týmy nastupují třetí útočné formace.

02:15
    Prvním vyloučeným zápasu je bek švédského celku Jaakola - 2 min - hákování.

02:55
    Straka se postaral o velkou šanci svého celku, Rautio odolal.

04:09
    Jenomže ve zbytku přesilovky už se Plzeňští nedokázali napevno usadit v útočném pásmu a další střelecký pokus na branku protivníka nevyslali.

05:54
    Indiáni se budou bránit v oslabení, přísně potrestán byl Tomáš Pitule. Luleå zatím neměla příležitost dostat se do zápasu, nyní k tomu má ideální příležitost v početní výhodě.

06:42
    Johan Fransson pálil od modré, takovéto střely, kdy brankáři nikdo nebránil ve výhledu, za sebe Svoboda ale určitě pouštět nebude.

07:54
    Luleå zahrozila Mattiasem Perssonem, i poté vodila kotouč v blízkosti Svobodovy branky. Brankář Plzně ale ukončil krátce před vypršením trestu Pituleho hru a puk přikryl.

09:09
    Kratěna osamocen v útočném snažení se musel zbavit puku a upaluje na střídačku. Zatím sledujeme opatrný zápas, úvodní přesilovky týmy nedokázaly využít.

10:18
    Tomáš Pitule už na trestnou lavici vídeňského stadionu trefí i bez navigace, v krátkém sledu míří znovu ke trestoměřičům, tentokrát s menším trestem za držení protihráče.

11:01
    Svoboda se začíná dostávat do provozní teploty. Ville Viitaluoma si vybruslil do výhodné střelecké pozice, brankář dokázal puk udržet v lapačce.

12:17
    Dvě vteřiny před návratem Pituleho na led Karlsson po agresivním dojezdu do Svobodova brankoviště vychýlil bránu z postavení, které by umožňovalo další pokračování hry.

12:18
    Plzeň se ubránila bez větších problémů přesilovce Luley i napodruhé.

13:20
    Kovář odpověděl na předchozí šance soupeře, když číhal neobsazen před Rautiem. Gól z toho ke smůle Plzně nebyl.

14:44
    Mattias Persson vykličkoval mezi soupeři a dostal se do behkehdového zakončení. Svoboda ale ustál zakončení s ledovým klidem, v rozkleku pak ustál i dorážku agilního Perssona.

14:46
    A hned po buly další střela směr Svoboda.

15:11
    Utkání se rozjíždí, tentokrát se o vzrušení postarala čtvrtá útočná formace Indiánů, Rautio má puk ve své moci.

16:00
    Kratěna hledal hůl Martina Straky, k teči se hráč Plzně nedostal.

17:01
    Plzeň bojuje za bránou Rautia, tři minuty před koncem úvodního dějství.

17:46
    Heřman je dalším viníkem, kterého si vyhlédli rozhodčí. Ten podrazil Abbota a dvě minuty si odpočine na trestné lavici.

18:38
    Rána Killströma zamířila vysoko nad branku.

19:09
    Hjalmarsson dobře viděl, že před Svobodou jsou v dobré pozici na případné usměrnění nahození hned dva jeho spoluhráči. Svoboda si oddechl, když kotouč skončil na jeho hrudi.

20:00

Bezbranková první třetina je za námi, Plzeň čelila třem přesilovkám soupeře, ale s přispěním ve výborné formě chytajícího Adama Svobody zatím nekapitulovala. I David Rautio ale měl v první třetině práci, nejblíže skórování měl Jan Kovář, který ale nedokázal přesně zakončit po perfektní přihrávce Radka Dudy.

Deset zásahů si za prvních dvacet minut připsal Svoboda, Rautio musel k udržení čistého konta vytasit pět zákroků. Na buly vedou Indiáni 12:5.

20:01

20:49
    Harju vymyslel přihrávku na Abbota, když si potáhl puk a načasoval asistenci naprosto přesně. Svoboda se ovšem stačil přesunout.

22:20
    Koivisto obkroužil bránu, Svoboda byl pozorný.

22:57
    Sebastian Meijer se hnal do přečíslení, zvolil střelu a Adam Svoboda předvedl výborný zákrok! Kotouč mířil mezi betony, ale plzeňský gólman se dokázal složit k zemi včas a betony vytěsnil puk mimo tři tyče.

24:00
    Dušan Andrašovský je trestán dvěma trestnými minutami za podražení. Rozhodčí dnes nasadili hodně přísný metr, zatím na to doplácí Plzeň, oproti jedinému vyloučenému hráči Luley je Andrašovský už čtvrtým vyloučeným Indiánem.

24:48
    Jenomže švédský klub a přesilovka - tohle spojení zatím na jedničku rozhodně neklape.

25:26
    Naopak Plzeň a hra v oslabení, tam se klady hledají o poznání lépe. Indiáni znovu vyhazují kotouč.

26:00
    Přesilovka Luley je u konce.

26:20
    Vykoukal poslal kolmou přihrávku do jízdy Andrašovskému, který povedeně zakončil. Rautio už se ohlížel za sebe a bylo pro něj příjemným překvapením, že puk ukončil svou cestu kdesi pod betony.

27:11
    Téměř stokilový Robin Jonsson si přidržel Vlasáka a to neušlo pozornosti rakouských sudích. Přesilovka 5 na 4 pro Indiány.

28:15
    Radek Duda zkoušel štěstí z velkého úhlu, Rautio bez problémů vyráží.

28:40
    Jednatřicet vteřin do konce přesilovky, buly před Rautiem.

29:11
    Ani českému celku se přesilovka nevyvedla podle představ, Jonsson naskočil na led.

30:11
    HC Plzeň 1929 se veze na vlně po přesilovce a motá hlavy soupeřům v útočném pásmu. Zakončení jsou ale nepřesná.

31:30
    Hra má spád, ale hokejová krása se teď na menu zápasu podává jen v malých porcích.

32:53
    Pletka s Kovářem v útočném snažení neuspěli. Plzeň je aktivnější, Lulea toho dopředu moc nevymýšlí a soustředí se na pečlivou obranu.

34:05
    Pět minut bez přerušení je u konce, oba celky mohou chvíli nabírat síly na pokračování otevřeného zápasu.

34:22
    Luleå právě vstřelila branku!
    TONI KOIVISTO se zbavil u mantinelu Kinrada, obtočil se kolem brány a nachytal na švestkách Svobodu, který nebyl ve správném brankářském postavení. Asistence: Joonas Vihko.

34:30
    Pro Plzeň veliká škoda, snad svěřenci Mariána Jelínka dokáží rychle odpovědět. Luleå HF byla v útlumu, ale první branka jí jistě vlije krev do žil.

34:55
    Střela Andrašovského zblokována.

37:02
    Persson trefil bekhendem břevno! Stalo se, co se dalo předpokládat, a je to švédský tým, který ukazuje více aktivity.

38:20
    Krátkodobý nápor soupeře Indiáni odrazili a mají necelé dvě minuty na srovnání.

38:54
    Johan Fransson (LUE) - 2 min - podražení.

39:20
    Marušák nezkrotil při přesilovce puk na modré a Plzeň musí z pásma

39:49
    Jiří Marušák vypálil, Rautio ale dokázal vykrýt tečovaný kotouč.

40:00

Plzeň se nedokáže dostat do vyložených šancí, zatímco Luleå ze svého mála vytěžila maximum. Potrestala zaváhání obrany a brankáře Svobody a zásluhou Koivisty se dostala ve druhé třetině do vedení. Zápas je vyrovnaný, Lulea ale byla v posledních dvaceti minutách přeci jen střelecky aktivnější (11:7). Plzeň musí doufat, že jednu ze vzácných šancí dokáže přetavit ve srovnání stavu. K dispozici bude mít na začátku třetího dějství téměř minutu přesilovky.

40:01

40:50
    Plzeň zkrácenou přesilovku využít nedokázala, vůbec se nedokázala rozestavit před Rautiem.

42:20
    Johnsonova přihrávka už mířila pod napřaženou hokejku Pituleho, jenomže švédská hůl opět v poslední možný moment postrčila kotouč mimo dosah protihráče. Obrana Luleå je vzorová.

43:19
    Martin Straka zaváhal a důsledkem byla Koivistova střela. Tentokrát byl Svoboda úspěšnější střelce.

43:53
    Heřman šel za nahozeným pukem a Rautiovi nezbylo nic jiného, než podržet puk a nechat se "osprchovat" ledovou tříští. Hra se přeci jen oproti dvěma předchůdkyním ve třetí třetině více kouskuje a třeba to pro Plzeň nebude vůbec na škodu...

44:57
    Plzeň právě vstřelila branku! Nebude! JAN KOVÁŘ dostal prostor, rozjel se s pukem do útočného pásma a svou střelu skryl za tělo bránícího hráče. Rautio šel brzy k ledu a na naprosto přesný švih Kováře nedosáhl, puk zaplul pod břevno. Krásná rána a je tu srovnání brankového stavu zápasu! Asistence: Radek Duda, St. Pierre.

47:12
    Plzeň je aktivnějším celkem.

47:24
    Duda zabojoval a předložil Kinradovi puk na střelu, Rautio si tentokrát palbu soupeře pohlídal.

48:24
    Luleå HF toho ve třetí třetině mnoho nepředvádí a koleduje si o další branku ve své síti. Plzeň už svého soupeře dohnala nejen brankově, ale i počtem střeleckých pokusů.

50:00
    Andrašovský a Heřman se rvali o puk ležící před bránou, Rautio nakonec nemusel zasahovat.

50:52
    Straka s Vlasákem a jejich kombinace neplatí jen na české týmy, finálová nabídka Vlasáka zpoza brány ke smůle Indiánů trefila oblouk branky.

51:35
    Radek Duda dal všechnu svou sílu do golfového úderu z vrcholu levého kruhu a za Rautiem zazvonilo břevno!

52:36
    Luleå se osmělila, ale dlouhého trvání její útok neměl.

53:16
    Moc nescházelo k tomu, aby Abbot zametl puk za dezorientovaného Svobodu. Plzeňská obrana ale zaúřadovala na pochvalu do notýsku.

54:02
    Pasáž, kdy byli Indiáni lepší nyní vystřídala část hry, kdy Luleå ukazuje, proč prohrála v základní hrací době naposledy 1. listopadu.

55:15
    Adam Svoboda podržel svůj tým a v nájezdu vychytal protivníka. Sebastian Enterfeldt se pokusil roztáhnout brankáře a zasunout puk behkendem do brány, jenomže neuspěl.

55:30
    Chybu Švédů mohl potrestat Václav Pletka. Nepotrestal...

56:48
    Dva velezkušení, Straka s Vykoukalem, se postarali o další vzrušení před Rautiem. Rána druhého jmenovaného zamířila nad břevno.

57:00
    Tři minuty zbývají do konce základní hrací doby. Zápas je vyrovnaný ve všech směrech, uvidíme, zda někdo v poslední chvíli strhne vítězství na svou stranu.

57:30
    To je nepříjemné... Jan Stránský (PLZ) - 2 min - podražení.

58:10
    Luleå zavezla puk do pásma...

58:30
    .. a může začít zase hezky od nuly, Indiáni se brání výborně.

59:00
    Puk je u Rautia a pro Plzeň to vypadá dobře.

59:14
    16 vteřin do konce trestu, takřka prázdnou halu protl hvizd sudího, buly po levici Svobody.

59:23
    Ještě jedno "přesilovkové" buly v obranném pásmu Západočechů, Sandström si na Svobodu nahozením nepřišel.

59:35
    Další vhazování před Svobodou. Plzeň už hraje v plné počtu.

59:59
    Martin Straka se hnal za pukem, dostihl ho, ale sám před brankářem už měl hodně málo času a prostoru na zakončení.

60:00

Celkem logické vyústění má zápas, který je naprosto vyrovnanou partií. Plzeň dokázala překonat precizní obranu soupeře a Jan Kovář přesnou střelou ze 45. minuty nasměroval zápas do prodloužení.

60:01

61:00
    Pětiminutové prodloužení má za sebou prvních šedesát sekund, Svoboda se opět vytáhl, tentokrát proti Abbotovi.

61:32
    Luleå s kotoučem na svých holích...

61:59
    Vlasák našel Straku, jeho zakončení Rautio podržel v náruči a připsal si 21. zákrok.

62:24
    Buly po levici Adama Svobody.

62:33
    Svižná střelba Václava Pletky a tentokrát čárový rozhodčí vhodí puk do hry v útočném pásmu Plzně.

63:00
    Už jen dvě minuty dělí duel od toho nejdramatičtějšího závěru - samostatných nájezdů.

64:00
    St. Pierre obdržel puk na mezikruží od Kováře a bleskurychle vystřelil, Rautio nedovolil hráčům soupeře dorážet a udržel střelu ve výstroji.

64:28
    Hjalmarsson si vzal na starost odpověď Luley, Svoboda předvedl rychlou lapačku.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení nerozhodlo o vítězi, pojedou se samostatné nájezdy. Pokud nerozhodnou tři série, nemůže tým nasadit do dalšího pokračování stejné hráče, které najížděli už v úvodních třech pokusech. Oba gólmani působí klidným dojmem a nechodí rychle k zemi, bude to platit na střelce?

Toni Koivosto je prvním, kdo se pokusí vyzrát na Svobodu..

.. nedal, bekhendem trefil břevno!

Václav Pletka odpovídá...

... přestřelil.

Harju propasíroval puk za Svobodu! Lulea vede 1:0.

Martin Straka trefuje břevno!

Persson neproměnil a poslední plzeňský střelec musí dát!

Radek Duda ale neproměnil, Rautio byl úspěšný.

JOHAN HARJU byl jediným střelcem, který se v nájezdech dokázal prosadit.

Tak bohužel ani České Budějovice, ani Pardubice a ani Plzeň neproklouzne v Red Bulls Salute do bojů o triumf v turnaji. Indiáni k tomu měli blízko, bohužel naprosto vyrovnaný duel rozhodl jediný úspěšný nájezd. Pletka, Straka a Duda naopak Rautia nedokázali překonat. Pěkný zbytek večera přeje Michal Špírek. (23:00:20)

Michal Špírek

Branky a nahrávky: 45. Kovář (Duda, St. Pierre) - 35. Koivisto (Vihko), ?. Harju

HC Škoda Plzeň: Svoboda - Růžička, Kaberle, Marušák, Kinrade, Vykoukal, Dresler, St. Piere - Kratěna, Straka, Vlasák - Duda, Kovář, Pletka - Dvořák, Pitule, Johnson - Stránský, M. Heřman, Andrašovský - Mrňa.
    Luleå Hockey: Rautio - Kilström, Fransson, Sandström, Fälth, Wallin, Jonsson, Jaakola, Berglund - Hjalmarsson, Abbot, Fleury - Harju, Olausson, Persson - Sandell, Viitaluoma, Vihko - Karlsson, Enterfeldt, Komarek.

Rozhodčí: Thomas Berneker, Florian Zehetleitner - Andy Hütter, Martin Smeibidlo