Ankaragücü – Gaziantep 0:0 (kon.) | Karabükspor – Mersin 3:5 (kon.) | Eskişehirspor – Kayserispor 1:0 (kon.)
Bursaspor – Antalyaspor 0:0 (kon.)
KDÇ Karabükspor
3:5 (3:2)
Mersin Idman Yurdu
Sobota 17.12.2011, 12:00Turecká Superliga

Druhý poločas se fotbalu příliš nepodobal, po oslňujícím prvním dějství přišlo hluboké zklamání v poločase nadcházejícím. Oba týmy spíše soutěžily o to, kdo si vykoleduje více žlutých karet. I přesto jsme viděli dva góly, hosté otočili stav zápasu a připisují si tři body. Přeji příjemný zbytek dne. (13:55:21)

90+4
    Poslední střídání, na poslední vteřinky se na trávník podívá Ucuncu. Nahradil Ben Yahia.

90+3
    Co by to bylo za branku, kdyby jí nenásledovala žlutá karta pro domácí. Potrestán je Kaloglu.

90+2
    Mersin právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto, hosté dnes vybojují na půdě soupeře tři body. Coskun přenechal balón NDUKA OZOKWOVI, jehož přízemní střela zaplula k tyči - 3:5.

90
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty.

89
    Za protesty je ještě žlutou kartou oceněn Cernat.

87
    WISSEM BEN YAHIA posílá svůj celek poprvé v zápase do vedení, pokutový kop proměnil bezchybně - 3:4.

86
    Deumi je navíc po druhé žluté kartě vyloučen.

86
    Penalta pro hosty! Deumi fauloval protihráče v šestnáctce, sudí nekompromisně ukazuje na penaltový puntík.

85
    Žlutou kartu vidí také Zurita, závěr zápasu se podobá spíše boxu.

83
    Postranní sudí musí uklidňovat také domácího trenéra, který se nahlas rozčiloval u své lavičky a drobnými nadávkami zřejmě ohodnotil výkon hlavního rozhodčího.

82
    A znovu, zažlutilo se před očima Cakira a Atana.

81
    S přibývajícími minutami stoupá na hřišti počet nefotbalových strkanic a nečistých faulů. Sudí je nucen sáhnout znovu do své kapsičky, žlutým kartónkem tentokrát potrestal Deumiho.

80
    Poslední střídání v domácím týmu, Shelton pustí do boje Kalogla.

79
    Domácí záložník Ragued vidí žluté napomenutí.

78
    Na opačné straně hřiště se dostal ke střele Hikmet, jeho pokus zblokovali hostující zadáci.

76
    Zajímavá příležitost se rýsovala hostujícmu Coskunovi, jenž pálil nebezpečně zprava. Míči dal ovšem opačnou faleš, než bylo potřeba. Usak ani nemusel zasahovat.

75
    Mersin střídá. Ze hřiště jde střelec dvou branek Moritz, který byl již ve druhé půli pečlivě střežen soupeřem. Místo něj si zahraje Ozokwo.

74
    Hostující Kas vidí žlutou kartu.

72
    Zanedlouho zahrávali standardní situaci hosté, v domácí šestnáctce si však počínal nad rámec pravidel Coscun. Rozhodčí daruje míč fotbalistům Karabüksporu.

71
    Karabükspor je lepším týmem, domácí nejsou s nerozhodným stavem spokojeni. Ve druhé půli si ale příliš úspěšně nevedou.

70
    Znovu je hra přerušena, brankář Sehic si povyskočil na vysoký balón a ve vzduchu se srazil s protihráčem. S nepříjemného střetu by ale měli všichni aktéři vyváznout bez úhony.

69
    Střídání také v domácí řadách. Ze hřiště odchází Kisa, zahraje si Hikmet.

68
    Střídají hosté, Kaya pustí na hřiště Coskuna.

65
    Cernat na hranici soupeřovy šestnáctky fauloval. V hlavičkovém souboji si počínal až příliš důrazně, což odnesl drobným otřesem hostující kapitán Zurita.

63
    Hostující útok brzdí praporek sudího - ofsajd.

62
    Druhá půle se zatím předchozímu dějství příliš nepodobá. Sice jsme viděli jednu branku, ovšem týmy na hřišti pochodují chvilkami v tréninkovém tempu.

60
    Domácí tým střídá. Místo neviditelného Taskirana si zahraje Cakir.

57
    Karabükspor mohl jít opět do vedení. Domácí zahrávali přímý kop, Cernatovu střelu vyrazil brankář před sebe a u volného míče byl včas Parlak. Na poslední chvíli mu však radost překazil hostující obránce, jenž přispěchal s včasným skluzem.

55
    A začínáme od začátku, je vyrovnáno 3:3! Kaya přiťukl na hranici šestnácky BETOVI, jenž se neunáhlil. Využil volného prostoru, který měl před sebou, a prudkou přízemní střelu zaslal do sítě.

52
    Ragued byl přidržen Zuritou, oba hráči na sebe posléze ještě zle hleděli. Hlavní sudí musel rozzuřenou dvojici včas roztrhnout.

51
    Karabükspor zahrával přímý kop, Parlakova bomba mířila pouze do rukavic hostujícího strážce svatyně.

49
    Na hřiště vykouklo poprvé také sluníčko, ovšem ani jeden tým zatím nyní ozářit nedokázalo. V těchto minutách převládají souboje ve středu hřiště.

48
    O chvilku později již musel zasahovat také brankář Usak, lehkou střelu však pohodlně stáhl do svých rukavic.

47
    Hostující celek vstupuje do této poloviny zápasu aktivněji. Guven centroval zprava, ale k míči se nikdo v červeném dresu nedostal.

46

V prvních pětačtyřiceti minutách se diváci rozhodně nenudili. Viděli jsme pět branek, z čehož by hned několik aspirovalo do populární rubriky Borec na konec. I přes nepříznivý stav mají zatím drobnou převahu hosté.

45+1
    Cakirův prudký pas nikdo z jeho spoluhráčů zachytit nedokázal, míč se dokutálel až k brankáři Sehicovi, jenž bleskově rozehrává.

45
    V první půli nastavuje sudí dvě minuty. Zřejmě za několik drobných ošetřování, které provázely průběh úvodní části zápasu.

44
    Guven si počínal v jednom ze soubojů až příliš důrazně, což rozhodčí nepřehlédl. Kupředu míří domácí družina.

42
    Beto se ve spolupráci se spoluhráčem do domácí šestnáctky neprobil, nicméně hosté zůstávají v držení míče.

41
    Ani jednomu z celků se však nyní nedaří výrazněji zahrozit, o balón se bojuje převážně v okolí půlící čáry.

39
    Mersin usiluje o vyrovnávací trefu, která by před koncem první půle jistě povzbudila sympaticky hrající hostující celek. Jenže domácí obrana v těchto chvílích odolává.

37
    Z rohového kopu hostující družina bránu soupeře výrazněji neohrozila.

36
    Čiperného Moritze předchozí nezdar neodradil, před malým okamžikem totiž tvrdě vypálil z dálky. Domácí brankář odrazil jeho střelu na roh.

35
    Zatím dvoubrankový střelec Moritz dle výroku sudích ve svém dalším útočném rozletu fauloval, domácí budou v blízkosti své brány rozehrávat.

34
    Ragued se snažil prosadit středem hřiště individuálně. Několikrát rozhýbal své rychlé nohy a skrz soupeře se prosmýkl, ovšem do zdárného konce jeho akce nevedla.

32
    Mersin má více ze hry, drží v okolí soupeřova teritoria. Usak ale tentokrát nemusí příliš zasahovat.

31
    Poprvé v zápase se žlutí, hlavní sudí napomenul domácího zadáka Serice.

30
    Kaya uháněl po levém křídle a svůj obdivuhodný sprint zakončil centrem do soupeřovy šestnáctky, tam ovšem nikdo v hostujícím dresu neoperoval.

27
    Domácí gólman Usak zůstává po jednom z důrazných soubojů s protivníkem otřesen na trávníku a musí být ošetřen. V zápase by ale měl pokračovat.

25
    Podle dosavadního průběhu zápasu se může zdát, že sledujeme v Turecku nepříliš populární lední hokej. Pět branek za dvacet pět minut se totiž vidí spíše v populárním zimním sportu. Pátý dnešní zásah přidává znovu ANDRÉ FRANCISCO MORITZ, opět se prosadil z nabídnuté standardky - 3:2.

22
    Karabükspor právě vstřelil branku!
    Brankostroj pokračuje, domácímu týmu vrací dvoubrankový náskok FLORIN CERNAT. Urostlý útočník nic složitého nevymýšlel a pálil z dálky, trefil se ukázkově pod břevno - 3:1.

20
    Na druhé straně centroval z pravé strany na lépe postavené spoluhráče Cakir, u plachtícího balónu byla ale dříve domácí defenziva.

19
    Další ofenzivní výpad hostující družiny, která se dnes na trávníku prohání v červených dresech, zastavuje ofsajd.

17
    Neuběhlo ještě ani dvacet minut a diváci viděli již třetí branku! Hosté dokázali z nabídnutého přímého kopu snížit. ANDRÉ FRANCISCO MORITZ pálil na branku a směr letícího míče změnil jeden z hráčů postavený ve zdi. Gólman Usak byl bezmocný - 2:1.

15
    Zurita byl faulovaný na hranici pokutového území, hostující celek bude z nadějné pozice zahrávat standardku.

14
    Hostující výběr dva údery protivníka příliš nezbrzdili. Hráči Mersinu drží častěji míč na svých kopačkách, ale k zakončení se dostávají jen zřídka.

12
    Poprvé v zápase se výrazněji zapotil také domácí strážce Usak, jehož prověřil pokus Moritzce z dálky. Větší šance se ovšem diváci nedočkali.

10
    Druhá střela na branku v podání domácího týmu končí také druhým úspěšným zásahem! Po rohovém kopu si fotbalisté ve světlých dresech příliš nerozuměli, v šestnáctce soupeře nedokázali zakončit. Balón však posléze doputoval k BILALU KISOVI, který z pětadvaceti metrů parádní ranou k tyči navýšil náskok svého celku - 2:0.

9
    Roh pro Karabükspor.

8
    Zurita se provinil útočným faulem v blízkosti středového kruhu, domácí výběr bude z těchto míst rozehrávat.

6
    Fotbalisté Mersinu se drželi delší čas na polovině svého soka, ale k dalšímu ohrožení domácí svatyně to nevedlo.

5
    Hostující výběr vybojoval o chvilku později přímý kop zhruba třiadvacet metrů od brány soupeře. Ben Yahia se postavil k míči a volil přímou střelu na bránu, Usak tygřím skokem jeho pokus vytěsnil.

3
    Tak to je začátek v podání domácího výběru jako z říše snů! Stadion bouří již po třech minutách hry, Karabükspor jde velice brzy do vedení. ILHAN PARLAK vypálil z hranice šestnáctky, brankář Sehic jeho střelu podcenil a balón posléze spatřil až u své pravé tyče - 1:0.

1

KDÇ Karabükspor: Usak - Cakir, Ozdin, Deumi, Seric - Taskiran, Ragued, Kisa, Shelton - Cernat, Parlak.

Mersin Idman Yurdu: Sehic - Boum, Atan, Kas, Gueven - Kaya, Bayraktar, Zurita, Ben Yahia, Moritz, Beto.

Rozhodčí: .

Krásné sobotní poledne, vítejte u sledování online přenosu z turecké nejvyšší fotbalové soutěže. V rámci šestnáctého kola změří domácí Karabükspor sílu s hostujícím Mersinem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Lukáš Šonský

Branky: 3. Parlak, 10. Kisa, 22. Cernat - 17. Moritz, 25. Moritz, 55. Beto, 87. Ben Yahia (pen.), 90+2. Ozokwo

Karty:   31. Seric (KRB), 79. Ragued (KRB), 81. Deumi (KRB), 82. Cakir (KRB), 89. Cernat (KRB), 90+3. Kaloglu (KRB) - 74. Kas (MRS), 82. Atan (MRS), 85. Zurita (MRS)   86. Deumi (KRB)

KDÇ Karabükspor: Usak - Cakir, Ozdin, Deumi, Seric - Taskiran (60.Cakir), Ragued, Kisa (69.Hikmet), Shelton (80.Kaloglu) - Cernat, Parlak.
    Mersin Idman Yurdu: Sehic - Boum, Atan, Kas, Gueven - Kaya (68.Coskun), Bayraktar, Zurita, Ben Yahia (90+4 Ucuncu), Moritz (75.Ozokwo), Beto.