Třebíč – Písek 3:2 (kon.) | Hr. Králové – Šumperk 2:3 (po s.n.) | Olomouc – Most 3:1 (kon.)
Beroun – Ústí n/L 5:4 (po s.n.) | Kadaň – Havlíčkův Brod 4:1 (kon.) | Litoměřice – Benátky n/J 5:4 (po s.n.)
HC Olomouc
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
HC Most
Středa 21.12.2011, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC Olomouc: Žigárdy (Dusík) – Staněk, Kotvan, Bartoň (C), Ondrušek, Lhotský, Horák O., Janáček, Nedbálek – Kucharczyk, Dopita, Selingr – Marosz, Řípa, Haluza – Pšurný, Ministr, Zbořil – Rác, Kolouch, Kucsera.

HC Most: Benda (Škubal) – Safroněnkov, Charousek, Havelka, Rohan M., Přindiš, Hanzl, Kabeláč, Parýzek, Kuncl – Tvrdek, Slavíček, Rohan T. – Heinisch, Klíma, Ondráček – Vaněk, Divíšek, Kotrla (C) – Vrtek, Nedrda.

Rozhodčí: Wagner – Kašík, Wesley.

Podle papírových předpokladů by se mělo jednat o jednoznačný zápas ve prospěch Olomouce, která v posledních dvou duelech porazila oba nejlepší týmy první ligy. Zato Most je s jednadvaceti body jasně posledním celkem, který kupříkladu s Chomutovem prohrál 3:14.

Právě podobná klání však bývají dost nevyzpytatelná, takže se v plecharéně Kohoutů klidně můžeme dočkat nějakého překvapivého výsledku.

00:01

00:32
    První lajna domácích zazlobila svého soupeře v jeho obranném pásmu, Most ale bez větších potíží přežil tento nápor.

01:29
    Hosté konečně získali puk na své hokejky, můžou tak od Bendovy svatyně zahájit svou akci.

01:41
    Jenže jejich rozehrávka je nepřesná a končí jen zakázaným uvolěním.

02:21
    Kabeláč nahodil kotouč od modré, touš proletěl kousek vedle pravé Žigárdyho tyče.

03:11
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Nahozený puk Janáčka usměrnil do protipohybu hostujícího gólmana PETR KOLOUCH! Asistence: Martin Janáček, Roman Rác.

04:09
    Ondrušek čeká za Žigárdyho klecí na to, až mu jeho spoluhráči vystřídají. Zatím tedy nespěchá s rozehráním nějaké akce.

04:52
    V přečíslení dvou proti jednomu Haluza přihrál Řípovi, kterého ale vytlačil z pořádné palebné pozice mostecký bek!

05:58
    V ponechané výhodě ostřeloval Bendovu bránu Lhotský, hostující gólman za svá záda druhý gól však zatím nepustil.

06:12
    Kamil Charousek (MST) vyfasoval menší trest za držení.

06:55
    Vyloučení na obou stranách. Martin Janáček (OLO) si za podražení odpyká dvě minuty, stejně dlouhý trest obdržel i Martin Ondráček (MST) za vysokou hůl. Janáček musel odejít na ošetřovnu, proto jeho trest odsedí Roman Rác. Pokračuje se v klasické přesilovce Olomouce.

07:46
    Hanákům se nyní v početní výhodě příliš nedaří.

08:12

08:56
    Po ofsajdu Kohoutů už vjeli na led i Rác s Ondráčkem.

09:41
    Mostečtí hokejisté napadali hodně vysoko, což způsobilo domácím problémy, z čehož vyplynulo Bartoňovo vyhození touše na icing.

10:13
    Tvrdkovu tvrdou ránu z levé strany zastavil Žigárdy.

10:24
    Podobně se prezentoval na druhé straně i Benda, který zachytil projektil Pšurného.

11:21
    Rác z levého kruhu pálil po ledě hodně nebezpečně, hostující brankář ale skvěle vytasil svůj levý beton!

12:18
    V posledních desítkách sekund se ani jeden celek neprobojoval k zajímavější akci, Mostečtí nyní jen protečovali puk do útočné třetiny.

12:54
    Haluza se dostal k zakončení z mezikruží, kotouč ale netrefil tak jak chtěl, takže puk se stal snadnou kořistí pro Bendu.

13:56
    Bartoň byl tvrdě přitlačen k mantinelu v útočném pásmu. Touše se však nevzdal, takže po chvilce váhání nakonec hlavní sudí přerušil hru z toho důvodu, že již neviděl kotouč. Buly v obranné třetině hostů.

14:51
    Most směrem dopředu nic nepředvádí, dosud útočila jen Olomouc.

15:41
    Kotrla švihem skoro od modré přestřeluje Žigárdyho svatyni.

16:27
    Jeden z dalších vysokých presinků Mostů, tentokrát si s ním ale Hanáci poradili.

16:35
    Jenže Mora byla v útoku příliš dychtivá po skórování, byl jí odpískán ofsajd.

16:51
    Haluza těsně před Bendou poslal puk jen podél brankoviště!

17:27
    Lhotského dělovka od modré byla zblokována do ochranné sítě.

18:16
    Olomouc si nerozuměla při zakládání své akce, hosté ale toho nevyužili. Kohouti tak mají možnost na reparát.

19:03
    Přečíslení Ministra s Kolouchem proti jedinému obránci Mostu bylo nejdříve zpomaleno prvním jmenovaným, který zapomněl kotouč za sebou, avšak i přesto dokázal přihrát svému útočnému kolegovi, který však poslal puk jen do Bendy!

19:49
    Alexander Safronenkov (MST) si ještě v závěru úvodní části vysloužil dvouminutový trest za sekání.

20:00

Olomouc měla zatím jasnou převahu, kterou však přetavila jen v jedinou trefu. Most se do vyloženějších šancí nedostával, takže dosud neměl z čeho skórovat.

Další třetina začne přibližně v 18:53.

20:01

20:36
    Z rohu kluziště si Dopita všiml do mezikruží najíždějícího Selingra, který ale v gólové příležitosti netrefil puk!

21:28
    Ondruškova bomba od modré se odrazila jen od zadního mantinelu.

21:49
    Most je kompletní.

22:47
    Pšurného nahození z pravého kruhu vytěsnil Benda ramenem nad bránu.

23:41
    Za nedovolené bránění byl poslán na trestnou Martin Heinisch (MST).

24:28
    Olomoučtí sice nahodili touš do útočné třetiny, vzápětího ho ale z ní hosté vyhodili.

25:07
    Most se velmi dobře brání, což je nejspíš zapříčiněno hlavně tím, že Mora neví, jak se má usadit v soupeřově obranném pásmu.

25:41
    Hosté jsou v pěti.

26:14
    Zbořil si z levé strany najížděl do slibné střelecké pozice, z ní ho ale za hostující klec vytlačil Parýzek.

27:09
    Aktuální hře chybí nějaká zajímavější šance, Olomouc zatím jezdí k Mostu do jeho pásma jen kratší návštěvu. Hosté Žigárdyho už dlouho neviděli.

28:13
    Nyní si hosté přece jen vytvořili před domácí svatyní dobrou příležitost, veškerá jejich snaha ale skončila u Žigárdyho, který podržel puk pod sebou. Zároveň si ale dvě minuty za sekání vysloužil Tomáš Klíma (MST) a Robin Staněk (OLO) za hrubost.

29:00
    Přesilovka čtyř proti třem pro Most! Menší trest za hákování obdržel Jiří Řípa.

29:37
    Hosté zatím víceméně jen kombinují v útočné třetině.

30:05
    Až nyní se odhodlali k tvrdému zakončení, to ale srazil nad bránu svým pádem Lhotský.

30:13
    Most v pěti, Olomouc ve čtyřech.

30:57
    Dvakrát pálil Klíma z mezikruží, jednou netrefil soupeřovu klec, podruhé výborně zakročil Žigárdy.

31:00

31:09
    I když ne nadlouho, dvě minuty dostal Alexandr Lhotský za hrubost.

32:01
    Olomoučtí hráči si velmi dobře plní své defenzivní úkoly, už poněkolikáté se jim podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry.

33:09
    Hanáci jsou kompletní.

34:17
    Hosté kromě přihrávání si holemi nyní kombinovali i rukama, čehož si hlavní arbitr všiml, a proto také přerušil hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

34:59
    Trochu vzruchu, který přinesla vyloučení, je už dávno pryč. Aktuálně se na ledě toho moc neděje.

35:58
    Žigárdy vytěsnil Tvrdkův pokus z pravého kruhu betony do rohu kluziště.

36:09
    Za držení protihráče byl na dvě minuty vyloučen Jakub Bartoň (OLO).

36:55
    Stále sice v útočném pásmu, ale ani jediné zakončení. To je styl přesilové hry Mostu, který nemá šanci na úspěch.

37:19
    Zvláště, když se Olomouci podařilo osvobodit se.

38:09
    Mora je v pěti.

38:34
    Haluza se krásně prokličkoval před soupeřovu klec, kde ještě předložil touš ROSTISLAVU MAROSZOVI, který dokázal přehodit ležícího Bendu! Asistence: Petr Haluza, Alexandr Lhotský.

39:49
    Hosté drží kotouč za svou svatyní, zřejmě se tak už nic asi nestane.

40:00

Dlouho to vypadalo, že se gólu v prostřední dvacetiminutovce nedočkáme, avšak těsně v jejím závěru zamířil do černého Marosz. Hanáci si tak alespoň pojistili své vedení, zatímco Most se na větší odpor dosud moc nezmohl.

Další třetina začne přibližně v 19:44.

40:01

40:18
    Nahození Janáčka od modré schoval Benda do lapačky.

40:54
    Zpoza brány namazal Dopita před ní Selingrovi, který měl spoustu času k vymyšlení pořádného zakončení, avšak domácí útočník zbrkle vystřelil. Jeho pokus dokázal hostující gólman vykrýt.

41:49
    Jindřich Kotrla (MST) byl odeslán na dvě minuty na trestnou za hákování.

Dnešní utkání sleduje 869 diváků.

42:55
    Olomouc má podobný styl hry v početní výhodě jako Most, kdy vozí kotouč po celé útočné třetině, avšak vystřelit se neodváží.

43:49

44:29
    Kucharczyk si vybruslil do pozice mezi kruhy, odkud zasáhl jen Bendovu vyrážečku.

44:56
    Most se hnal do přečíslení dvou proti jednomu, avšak při přechodu do útočného pásma zapomněli hostující hráči za sebou kotouč!

45:53
    Mora znovu otravuje svého soupeře v jeho obranné třetině, ten si tentokrát však větší problémy nepřipouští.

46:10
    Dvouminutový trest si za podražení připíše do statistik Jiří Ondrušek (OLO).

47:02
    Vypadá to, že oba soupeři trénují přesilové hry spolu. Most sice zase obsadil útočné pásmo, avšak střelecký prach mu zvlhnul.

48:10
    Olomouc je kompletní.

48:52
    Kucsera se bravurně prokličkoval až před Bendu, za kterého však kotouč propasírovat nedokázal!

49:49
    Celky nám nenabízí příliš kvalitní podívanou, alespoň však nějaké zajímavé akce se ale někdy objeví.

51:09
    Obě mužstva si při svých kombinacích jen tak nahrávají, ať už je to tedy na délku hřiště nebo na jeho šířku.

51:37
    Konečně pořádné zakončení, pokus Zbořila z mezikruží ale Benda odrazil vyrážečkou do rohu kluziště.

52:57
    A po šanci Olomouce bude zřejmě další delší odmlka, alespoň tedy co se příležitostí týče.

54:03
    Hanáci se snažili zatlačit svého soka v jeho obranné třetině, ovšem bez úspěchu.

55:14
    Ondráčkův projektil z levého kruhu Žigárdy zlikvidoval.

55:30
    Kucharczykovu ránu Benda sice ještě vyrazil, na dorážku JIŘÍHO DOPITY však byl krátký! Asistence: Radim Kucharczyk.

56:27
    Mora zvýšila po vstřeleném gólu své tempo, Most ale zatím odolává.

57:22
    Dvě minuty plus deset minut za vražení na hrazení obdržel Jan Divíšek (MST). Menší trest odpyká Bohumil Slavíček.

57:56
    Most právě vstřelil branku!
    Hosté se prosazují v oslabení! MARTIN ONDRÁČEK v úniku překonává Žigárdyho mezi nohama! Asistence: Martin Rohan.

59:02
    Ani závěr přesilovky domácím nevychází, stráví ji zřejmě ve svém obranném pásmu.

59:22

60:00

Olomouc i v poslední části dokázala skórovat, nulu ale v tomto klání neudržela. Čestnou trefu Mostu vsítil dvě minuty před koncem Ondráček. Hanáci tak zvítězili 3:1.

Přeji vám hezký zbytek večera a někdy opět na počtenou. (20:16:44)

Tomáš Schmiedt

Branky a nahrávky: 4. Kolouch (Janáček, Rác), 39. Marosz (Haluza, Lhotský), 56. Dopita (Kucharczyk) - 58. Ondráček (Rohan)

Rozhodčí: Wagner – Kašík, Wesley