Moreirense FC
1:1 (1:0)
Naval 1º de Maio
Čtvrtek 29.12.2011, 21:15Portugalská 2. liga

Máme za sebou zápas 13. kola druhé portugalské ligy, který nakonec skončil nerozhodně 1:1. Domácí sice vedli od 27. minuty brankou Fernandese, jenže poté byl vyloučený Goncalves a Moreirense tak hrálo celý druhý poločas o deseti. Hosté dokázali početní výhodu zužitkovat v 72. minutě, kdy se trefil Edivaldo. (23:09:18)

90+3
    Hráči Navalu obléhají domácí bránu, vysocí stopeři Moreirense ale zatím spolehlivě balony odehrávají mimo velké vápno.

90+2
    Centr z pravé strany nyní chytil Ricardo Andrade a nikam nepospíchá.

90+1
    Hosté stále drží balon na svých kopačkách a chtějí v nastavení rozhodnout o své výhře.

90
    Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.

90
    Po rohu se do rychlého brejku hnali hosté. Ten ale faulem zastavil Castro.

89
    Moreira vybojoval rohový kop pro domácí tým.

88
    Do konce zápasu chybí dvě minuty normální hrací doby, stále je o co hrát. U balonu jsou domácí.

86
    Na druhé straně kopal Castro další přímý kop, opět míč ale nedoputoval k žádnému ze spoluhráčů.

84
    Hráči Navalu měli v krátkém sledu možnost kopat dva rohové kopy, ani jeden ale změnu skóre nepřinesl.

83
    Hosté vrhají všechny síly do útoku, chtějí dnešní zápas vyhrát.

81
    Castro sice zamířil pěkně přes zeď, jenže zatočený balon skončil opět mimo.

80
    Po faulu Hugo Santose je tu přímý kop pro domácí. Z dobré pozice přibližně pětadvacet metrů od brány.

78
    Nyní ale zahrozili i domácí. Odražený balon se dostal až za velké vápno ke Castrovi, jehož skákavá střela prolétla metr vedle pravé tyče.

77
    Ten v pohodě chytá brankář Ricardo Andrade.

77
    Po zásahu Chica je tu roh pro Naval.

76
    Hráči Navalu určitě nebudou spokojeni s remízou a budou chtít dnešní utkání vyhrát. Tlačí se před bránu soupeře.

74
    Nic z něj ale nevytěžili a u balonu jsou opět hosté, kteří cítí, že mohou dokonat obrat v zápase.

73
    Žlutou kartu dostává Carlitos a domácí mají možnost zahrávat přímý kop.

72
    Naval právě vstřelil branku!
    Hosté konečně využili početní výhodu a skórují. Po krásné narážečce s Carlitosem se prosazuje EDIVALDO!

68
    Hostům se začíná pomalu krátit čas. Na hřišti zatím není moc znát, že by hráli v početní výhodě.

66
    Roberto se prodral až do vápna, kde se pokoušel stříleným centrem překonat gólmana Ricardo Andradeho. Ten byl ale pozorný a míč chytil.

65
    Domácí se po dlouhé době dostali na polovinu soupeře, nebyli ale vůbec nebezpeční.

63
    Hosté střídali. Odešel Leonardo Alves a nastupuje Amaral.

62
    Následuje další standardka pro hosty, když fauloval Chico.

62
    Centr do vápna přinesl zmatky před brankářem, nikdo z hostů ho ale nedokázal usměrnit do brány.

61
    O chvilku později je tu roh pro hostující celek.

60
    Nyní měli možnost zahrávat přímý kop opět hosté, centr Williamse vyboxoval domácí gólman.

58
    Domácí střídají. Odstupujícího Wagnera nahrazuje jiný útočník Ghilas.

57
    Hosté měli možnost kopat přímý kop, domácí nadvakrát dokázali balon odvrátit.

55
    Hosté to nyní přehnali s důrazem a po faulu Roberta mají míč opět domácí.

53
    Na druhé straně byl v ofsajdu i Joao Pedro.

52
    Centr do vápna přinesl sice příležitost pro Moreirense, je ale máván a pískán ofsajd.

51
    Po faulu na Joao Vicenteho přímý kop pro domácí.

50
    Vstup do druhého poločasu je velmi vlažný. Domácí se nikam neženou a naopak hosté jsou bezradní.

49
    První žlutou kartu druhého poločasu dostal Leonardo Alves.

47
    Více než minutu v kuse mají balon pod kontrolou hosté. Ti se vehementně tlačí do útoku.

46

Hráči jsou již zpět na hrací ploše. Za pár chvil začne druhý poločas.

Je tu konec poločasu, po kterém vedou domácí hráči 1:0. Ve druhém poločase je ale čeká ještě hodně práce, protože od 40. minuty hrají bez vyloučeného Goncalvese.

45+2
    Následný přímý kop nezahráli domácí nejlépe, hosté se ubránili.

45+1
    Rychlý kontr domácích zastavil Frechuat a dostává žlutou kartu.

45
    První poločas bude nastaven o dvě minuty.

45
    Následný přímý kop se domácím nepovedl. Brankář Taborda nemusel vůbec zasahovat.

44
    Domácí trenér střídá. Odstupuje Pinto a nastupuje Tales.

43
    Sandro fauloval Moreiru a je tu přímý kop pro domácí. Z nějakých pětadvaceti metrů.

42
    Hosté kopali roh, po kterém se dožadovali dalšího. Pomezní rozhodčí ale ukazuje odkop od brány.

41
    Hosté mají nyní možnost hrát padesát minut v početní výhodě.

40
    A nyní pozor. Filipe Goncalves šel do souboje s protihráčem karatistickým způsobem a vidí rovnou červenou kartu. Hodně přísné vyloučení!

39
    Carlitos čistě zastavil Joao Vicenteho a domácí budou zahrávat pouze aut.

37
    Centr Carlitose ale domácí obránci opět odvrátili.

37
    Po něm následuje hned šestý.

36
    Hosté mají možnost zahrávat svůj pátý roh v zápase.

35
    Filipe Goncalves se dostal ke střele, nezamířil ale mezi tři tyče. Odkop od brány Navalu.

34
    Domácí se sice nikam neženou, ale očividně čekají na chybu soupeře a na možnost rychlého protiútoku.

33
    Hosté měli možnost kopat rohový kop, opět z něj ale nedokázali zahrozit.

32
    Hosté se snaží s vývojem zápasu něco udělat. Zatím se jim to ale moc nedaří. Těžko se prosazují na soupeřovu polovinu.

30
    Hugo Santos poslal do vápna Moreirense nebezpečný centr. Domácí se ale nakonec ubránili a odkopli balon do bezpečí. Navíc byl následně faulován Filipe Goncalves a domácí tak zůstanou u balonu.

29
    Domácí Chico špatně rozehrál na stopery, balonu se ujali hosté a málem z toho byl brejk. Nakonec je to jen faul na Roberta a přímý kop pro Naval.

28
    Domácí rázem ožili a hned se jim hraje lépe.

27
    Moreirense právě vstřelilo branku!
    Z následného rohu se ale domácí prosazují! Po centru Fábio Espinha se nadvakrát prosazuje RICARDO FERNANDES!

26
    Velká šance domácích! Hostující obránce Williams hrubě podcenil balon do pravého křídla, balon propadl k Wagnerovi, kterého vychytal hostující brankář!

25
    Opět z toho byl ale jen centr na přední tyč, kde domácí obrana neměla problémy balon odvrátit.

24
    Rohový kop si na druhé straně vyzkoušejí i hostující hráči.

23
    Domácí jsou teď častěji u balonu, do šancí se ale zatím nedostávají. Jejich útočné snažení teď navíc zastavil ofsajd.

22
    Centr na přední tyč ale odvrátila hostující obrana.

22
    Je tu první roh pro domácí tým.

21
    Oba celky hodně kazí a na zajímavější šanci opět čekáme již delší dobu.

19
    Další hráč leží dlouho na zemi. Tentokrát je to domácí Luis Pinto. Bude ale pokračovat ve hře.

17
    Po centru Williamse se dostal k hlavičce Santos, zamířil ale mimo.

16
    Další přímý kop hostujícího Navalu odvrátila domácí obrana. Následuje autové vhazování pro hosty.

14
    Velmi zřídka zaplněný stadion sleduje zatím průměrný fotbal. Domácí si vytvořili jednu velkou šanci, hosté zase měli možnost kopat dva rohové kopy.

12
    Filipe Goncalves našel přesným pasem rozběhnutého Fábio Espinha, který šel sám na brankáře. Místo kličky zkusil technicky vystřelit, ale zamířil mimo! To byla ale velká šance pro domácí.

10
    Domácí Carlitos poslal do vápna soupeře centr, nikoho ze spoluhráčů ale nenašel a hosté budou odkopávat od brány.

8
    Centr do vápna byl ale hodně nepovedený. Přízemní přihrávku zachytil první obránce.

7
    Druhý roh pro hosty v dnešním zápase.

5
    Hosté jsou zatím aktivnější, dostali se k zahrávání rohu, který ale domácí obrana pokryla.

4
    Domácí fotbalisté mají bílo zelené dresy a hrají z pohledu hlavní tribuny zleva doprava. Hosté mají žluto bílou kombinaci.

3
    Tak až nyní se může pokračovat ve hře.

1
    Hned v samém úvodu zápasu je hra přerušena. Na hrací ploše leží Carlitos a nezvedá se ze hřiště.

1

Moreirense FC: Ricardo Andrade - Chico, Ricardo Fernandes, Miguel Oliveira, Joao Vicente - Filipe Goncalves, Castro, Fábio Espinho - Luis Pinto, Moreira, Wagner

Naval 1º de Maio: Taborda - Carlitos, Leomar, Edivaldo, Sandro, Joao Pedro, Frechuat, Leonardo Alves, Roberto, Williams, Hugo Santos

Hráči obou týmů jsou již nastoupeni na hrací ploše. Zápas za pár chvil začne.

Dá se očekávat asi vyrovnané utkání. Domácí fotbalisté doma letos neprohráli a většinu zápasů dokonce naplno bodovali. Hostům se paradoxně v minulých týdnech dařilo více na venkovních stadionech, takže uvidíme, kdo se bude radovat po skončení dnešního zápasu.

Vítejte v Portugalsku, kde se dnes od 21:15 dohrává 13. kolo druhé nejvyšší soutěže. Domácí fotbalisté Moreirense budou chtít dnes zajisté vyhrát, protože pokud uspějí, posunou se ze čtvrté příčky na druhou. Fotbalisté hostujícího Navalu jsou sedmí a pokud by vyhráli, posunuli by se před Moreirense na čtvrtou příčku.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.