Philadelphia – Chicago 5:4 (kon.) | Boston – Calgary 9:0 (kon.) | NY Rangers – Florida 3:2 (po pr.)
Ottawa – Tampa 4:1 (kon.)
New York Rangers
3:2 (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Florida Panthers
Pátek 06.01.2012, 01:00 • Madison Square Garden • NHL

Viděli jsme napínavý zápas, ve kterém se jako první ujala vedení Florida. Rangers dokázali vyrovnat a ve třetí třetině se dokonce dostali do vedení. Panthers nenechali s vyrovnáním čekat ani minutu a do konce základní části branka nepadla. Rozhodnout muselo prodloužení, ve kterém o výhře Rangers přesnou ranou rozhodl Marián Gáborik. Ode mě je to vše a těším se někdy příště u dalšího přenosu. (03:46:15)

63:48
    Rangers právě vstřelili branku!
    A je rozhodnuto! Derek Stepan zavezl puk do pásma, zadovkou přenechal MARIANU GÁBORIKOVI a ten propálil Scotta Clemmensena. Asistence: Derek Stepan, Michael Del Zotto.

63:04
    Dubinsky pálí a Clemmensen schovává kotouč v lapačce.

62:57
    Kulikov si dobře najel, ale Biron chytá.

62:38
    Versteeg se zkoušel prokličkovat, ale ke střele se nedostal.

62:00
    Oba celky mají strach z náhlé smrti a brankáři se díky jejich pasivitě nudí.

60:49
    McDonugh pálí, Clemmensen chytá.

60:01

Třetí část nabídla opět zajímavou podívanou. Rangers do ní vlétli jako vítr a v pětačtyřicáté minutě se v přesilovce ujali vedení. Panthers ovšem reagovali o necelou minutu později a začínalo se odznova. Další branka nepadla a ani po 60 minutách nemáme vítěze. Čeká nás prodloužení a možná i nájezdy.

60:00

59:50
    Třetí třetina se dohraje za brankou Rangers.

59:10
    Hegelinova střela sražena do rohu.

58:03
    Oba týmy hrají na jistotu a nikam se naženou.

57:30
    Nyní Del Zotto bránu netrefil a Bradley vyhazuje na icing.

57:18
    Del Zotto pálil od modré, ale trefil jen Bradleyho.

56:28
    Stejný prohřešek na straně Floridy.

55:41
    Rangers v offsidu.

55:27
    Garrison pálil od modré a Biron vyrážečkou srazil puk do rohu.

54:59
    Puk na lavičce Panthers, vhazovat se bude ve středním pásmu.

54:41
    Richards z otočky vystřelil po zemí, s čímž neměl Clemmensen problém.

54:12
    Tvrdá rána Gabrorika končí na zadním mantinelu.

53:29
    Versteeg prověřil Birona, ten se nenechal nachytat.

53:04
    Kulikov to zkoušel z úhlu, ale Biron schoval puk v náruči.

52:48
    Po zákroku Clemmensena je hra přerušena

52:15
    Hosté v plném počtu a Weaver zahrozil. Biron chytá.

50:58
    Opět se v pásmu neusadili a Panthers vyhazují.

50:45
    Rangers se nedaří založit útok.

50:15
    Gerardi páli, Mathias blokuje a Florida vyhazuje

49:17
    Panthers opět v šesti. Další přesilovka pro Jezdce z New Yorku.

49:08
    Staalova střela zápěstím zablokována.

48:49
    Florida se nedohodla při rozehrávce a dopouští se zakázaného uvolnění.

47:48
    Rangers vykázáni z pásma za postavení útočícího hráče v brankovišti.

47:32
    Fedotenko v dobré pozici minul branku.

46:11
    Florida obléhá pásmo a Weaver byl v dobré střelecké pozici. Biron pozorný.

45:36
    Gaborik našel spoluhráče v gólové pozici. Clemmensen jej vychytal.

45:01
    Florida právě vstřelila branku!
    Domácím vedení nevydželo příliš dlouho. MIKE SANTORELLI si najel po pravém křídlě a z velkého úhlu propálil Martina Birona. Asistence: Brian Campbell, Mikael Samuelsson

44:36
    Rangers využívají přesilovku. BRED RICHARD vypálil od modré a od obránce Weavera se puk odrazil Clemmensonovi mezi betony. Asistence: Dan Girardi, Marián Gaborik

44:20
    Gelardi pálí mimo.

43:58
    Puk se od brusle obránce odrazil do brankoviště a Clemmensen přerušuje.

43:47
    Florida potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě. Příležitost pro domácí.

43:28
    Ruppova rána od mantinelu byla tečována, ale Clemmensen si s ní poradil a vyrazil puk do rohu.

42:46
    Rangers jeli dva na jednoho. Dubinsky zakončoval, ale Clemmensen je hrdinou okamžiku.

42:12
    Clemmensen přerušuje po střele Stralmana

41:58
    Jeden z hráčů Rangers utrpěl tvrdý hit u mantinelu a odporoučel se na střídačku. Přitom svíral svou bezvládnou paži.

41:32
    Santorelli se natlačil před branku. Biron chytá.

41:22
    Garrison vyslal od modré obrovskou ránu, ale trefil pouze svého spoluhráče Samuelssona do tváře. Ten je zjevně otřesen, ale snad bude v pořádku.

40:59
    Gaborik se zkoušel obtočit okolo branky, Garison pozorný.

40:48
    Richards nadvakrát pálil z úhlu. Clemmenson přerušuje.

40:30
    Dubinsky se prodral před branku, ale při zakončení upadl a nedorazil puk za Clemmensena.

40:16
    Hned ze startu velká šance Richradse, který z bezprostřední blízkosti nedal.

40:01

U středového kruhu se to hemží hráči obou mužstev a vše je připraveno pro začátek třetí třetiny.

Je za námi druhá třetina zápasu, ve kterém sice sledujeme aktraktivní hokej, ale chybí nám gólové koření. Oba týmy se střídají v útočné iniciativě a vytváří si šance, ale na obou stranách dnes úřadují brankáři. Zkrátka každý chvilku tahá pilku a před třetí třetinou jsou šance obou týmů naprosto otevřené.

40:00

39:59
    Rangers poslední minutu druhé třetiny drželi pásmo, ale ke střele se nedsotali.

39:20
    Stralman pálil od modré, ale branku přestřelil.

38:50
    Stepan se dostal do dobré střelecké pozice po levém křídle. Tvrdě vypálil zápěstím a Clemmensen jen vyrazil před sebe. Duchapřítomní obránci Floridy kotouč uklidili pod svého gólmana a hra je přerušena.

38:18
    Dobrá rána Fedotenka, ale Clemmensen ji s přehledem schoval v lapačce a přerušuje hru.

38:07
    Střelu Dubinského Clemmensen ramenem vyrazil nad sebe.

36:57
    Tvrdá rána Garrisona, Biron vyráží.

36:48
    Weaver pálil mimo. Jovanovski už mířil přesně, ale zastavil jej Biron. Samuelsson pak napříjemně dotíral v brankovišti, ale obránci Rangers prostor vyčistili a Martin Biron mohl v klidu přerušit hru.

36:30
    Oba tým yse střídají v útočné iniciativě, ale střely nevidíme a brankáři se nudí.

35:31
    Bradley hrozivě napřáhl, ale branku minul.

34:36

34:24
    Samuelsson dostal skvělou přihrávku od Kopeckého, ale Biron vyráží a Rangers vyhazují.

34:09
    Tvrdá střela garisona zaduněla o zadní mantinel.

33:34
    Floridě se početní převaha vůbec nedaří. Nyní je zastavil offside.

33:25
    Hala aplauduje. Puk je opět za Clemmensenem.

33:02
    Další vyhození Rangers.

32:45
    Jezdci vyhazují.

32:36
    Fedotenko dostává dvě minuty za vražení na hrazení. První přesilovka pro Panthers.

31:56
    Goc pálí, ale trefil pouze brusle obránce.

31:37
    Weaverova střela sražena do ochranné sítě.

31:10
    Versteeg krásně našel před brankou Fleischmanna v gólové pozici! Český útočník nezpracoval puk.

30:42
    Rangers dobře operovali pře Clemmensonem, ale střela z toho nebyla.

29:50
    Puk mimo hrazení. Buly v obranném pásmu Floridy.

Bude se pokračovat 5 na 5. Nikdo nebude potrestán.

29:29
    Callahan pálí, Dubinsky doráží, Clemmensen chytá. Strhje se potyčka a rozhodčí jedou chumel roztrhnout.

29:02
    Boyle vybruslil zpozra branky a zkoušel zády k brance vystřelit bekhendem. Clemmensena nepřekvapil.

28:15
    Řepík si dobře nabruslil do mezikruží. Biron ramenem vyráží za branku.

27:51
    Biron chytá Kopeckého střelu.

27:34
    Hostující obránce pálil a Bradley se pokoušel dorážet. Biron drží svůj tým

27:03
    Zápasu přihlíží i Bill Clinton, který právě viděl offside Floridy.

26:51
    Dubinsky pálil z dobré pozice a Clemmensen vytáhl brilantní zákrok.

26:34
    Kulikov si připsal další dvě rány. První byla zablokována obráncem a druhou lapil Biron.

26:13
    Florida obléhala pásmo a Kulikov pálil. Jeho střela byla sražena do rohu.

25:10
    Matthias pálí ze středu pravého kruhu (z pohledu hry) a Biron přerušuje.

24:49
    Del Zotto je v této třetině velmi aktivní. nyní pálil z úlu. Clemmensen chytá.

24:21
    Panthers jeli tři na dva, ale zastavila je nepřesná přihrávka Goce.

23:38
    Weaver pod tlakem vyhazje na zakázané uvolnění.

23:03
    Clemmensen likviduje střelu Del Zotta a hra pokračuje.

20:44
    Rangers si dlouho předávali kotouč všemi možnými směry. Nakonec pálil Del Zotto, ale jeho střela byla sražena do rohu.

20:01

Hráči už jsou na ledě. Za malou chvíli začne druhá třetina, kterou Panthers začínají v oslabení.

Máme za sebou první třetinu nesmírně atraktivního utkání, do kterého lépe vstoupila Florida. Ta v první půli třetiny odvládala hru a vytvořila si jednogólový náskok. Rangers ale postupem času převzali iniciativu a vytvořili si několik vyložených šancí. Jen zásluhou Scotta Clemmensena Panthers inkasovali pouze jednou a skóre je po dvacetiminutách vyrovnané.

20:00

19:57
    Po tvrdé střele Stepana Florida vyhazuje a v první části už se nic dalšího nestane.

19:46
    Před koncem první třetiny na trestnou lavici míří Mike Weaver za podražení.

19:25
    Santorelli natlačil puk do brankoviště. Biron přerušuje.

18:57
    Dubinsky pálil. Clemensen puk vyrazil nad sebe a ten mu spadnul za záda. Brankáře Floridy zachránilo to, že spadnul 20 cm vedle branky.

18:27
    Icing v podání Rangers.

17:44
    A máme vyrovnáno! ANTON STRALMAN vypálil od mantinelu poté, co jeho spoluhráč zachytil rozehrávku, předal mu kotouč a Stralman propálil Clemmensena! Asistence: Ruslan Fedotenko

17:22
    Del Zotto se po jednom ze střetů u mantinelu svíjel na ledě a držel se za tvář. Sudí přerušuje, ale mladý hráč bude v pořádku.

17:16
    Stralman pálil od modré. Clemmensen viděl dobře a schoval puk ve výstroji.

17:02
    Rupp posílal puk zpoza branky do brankoviště a málem Clemmensena překvapil.

16:40
    Puk znovu v pásmu Rangers.

16:18
    Florida vyhazuje puk ze svého pásma.

16:05
    Garrison propadl při rozehrávce a nabídl střeleckou pozici Gaborikovi. Clemmensen jej vychytal, ale Weaver si půjde odpykat dvě minuty za podražení.

15:36
    Biron přerušuje hru.

15:28
    Rangers v offsidu

15:20
    Dubinsky to zkoušel z nulového úhlu. Clemmensen se nenechal nachytat.

14:42
    Garrison pálí od modré, ale branku netrefil.

14:15

13:51
    Rupp nadvakrát dorážel do prázdné branky! Poprvé mu pod nohy skočil obránce a podruhé se zázračně přesunul Clemmensen!

13:28
    Rangers jeli dva na jednoho! Prust vzal zodpovědnost na sebe a bekhendovou střelou Clemmensena nepřekonal!

12:40
    Garrisonova střela sražena do rohu.

12:05
    Gudbransonova střela zablokována.

11:45
    Florida obléhá útočné pásmo. Biron odolává.

10:54
    Nyní je v offsidu Florida.

10:34
    Fedotenko dostal Rangers do offsidu.

10:01
    Steven Weiss byl ve výborné střelecké pozici. Martin Biron se vytáhl.

09:14
    Dubinsky hledal spoluhráče před brankou, ale ten na puk nedosáhl.

08:52
    Kennedy přejel příliš rychle modrou čáru a je z toho offside Panterů.

08:05
    Clemennsen má puk ve své náruči. Hra je přerušena.

07:18
    Staal nadvakrát pálil. Poprvé zasáhl Clemmensen. Podruhé minul branku.

06:40
    Florida aktivnější. Rangers mají problém přejít přes střední pásmo.

05:31
    Kopecký se zkoušel obtočit okolo branky. Biron udržel beton u tyče.

05:03
    Řepík to zkoušel z úhlu. Biron pozorný.

04:52
    Offside Floridy.

04:21
    Panthers se dostali do přečíslení dva na jednoho, které po Samuelssonově přihrávce přesnou ranou zakončil MARCEL GOC! Biron neměl žádnou šanci. Asistence: Mikael Samuelsson

04:01
    Gáborik trefil jen obránce před sebou.

03:21
    Omlouvám se, v brance Rangesr Martin Biron, který právě vychytal Versteega a přerušil hru.

03:10
    Weissova střela zablokována.

02:30
    Rangers se trápí při rozehrávce. Florida dobře forčekuje.

01:58
    Po Kopeckého střele přerušuje Lundquist.

01:30
    Florida držela pásmo, ale střela nepřišla.

00:52
    První zákrok pro Clemennsena. Hra přerušena.

00:01

Vítáme Vás u online přenosu ze zápasu elitních týmů východní konference NHL. První New York Rangers vyzvou třetí Floridu Panthers a určitě bude na co se dívat.

Oba celky se střetly poměrně nedávno a to 30. 12., kdy Rangers urvali výhru 4:1. Panthers si o den později spravili chuť na skomírajícím Montrealu, který porazili 3:2. Rangers mají za sebou jedinečný zážitek v podobě Winter Classics, které bylo zároveň jejich posledním utkáním. Pod širým nebem porazili „Jágrovu“ Philadelphii 3:2. Dnes budou oba týmy chtít pokračovat na vítězné vlně, ale jeden z nich se bude muset smířit s porážkou.

Do boje zasáhne i nejproduktivnější Čech v letošní sezoně NHL Tomáš Fleischmann. Bude rozhodně na co se dívat a všichni si přijdou na své. My se Vám pokusíme pomocí tohoto přenosu přiblížit to nejdůležitější, co se na ledě odehraje.

New York Rangers: Biron (Lundquist) – Boyle, Mitchel, Stepan, Richards, Gaborik, McDonagh, Del Zotto, Anisiov, Hegelin, Callahan, Dubinsky, Stralman, Prust, Girardi, Fedotenko, Bickel, Rupp, Staal, Woywitka, Christensen, Wolski

Florida Panthers: Clemmensen (Markström) – Versteeg, Weiss, Garrison, Gudbranson, Fleischmann, Weaver, Goc, Campbell, Thomas, Kulikov, Bars, Matthias, Santorelli, Jovanovski, Sturm, Ellerby, Kopecky, Bradley, Řepík, Kennedy, Samuelsson, Madden

Rozhodčí: St.Laurent, Sutherland - Schewchyk, Amell.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Tomáš Salamon

Branky a nahrávky: 18. Stralman (Fedotenko), 45. Richards (Girardi, Gaborik), 64. Gaborik (Stepan, Del Zotto) - 5. Goc (Samuelsson), 46. Santorelli (Campbell, Samuelsson)

Rozhodčí: St.Laurent, Sutherland - Schewchyk, Amell